Články k tématu: EU

Juncker si uvědomuje riziko rozdělování EU, podpořil její jednotu, myslí si Chmelař a Prouza

13.09. 17:57

Praha - V dnešním projevu se předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker snažil podpořit obraz sjednocené Evropy. Shodují se na tom státní tajemník pro EU Aleš Chmelař i jeho předchůdce Tomáš Prouza. Juncker si podle nich uvědomuje riziko rozdělování Evropské unie na dva celky. 

Maďarsko se nezřekne své suverenity v EU, uprchlíky i dál považuje za hrozbu

13.09. 17:34

Budapešť/Brusel - Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó dnes prohlásil, že Budapešť bude pokračovat v boji proti povinným uprchlickým kvótám. Prioritu má podle něj národní suverenita vůči Evropské unii.

Zvážte sankce vůči Venezuele, vyzvali europoslanci země EU

13.09. 16:27

Štrasburk - Evropští poslanci dnes vyzvali členské země EU, aby zvážily sankce vůči představitelům venezuelského režimu. Týkat by se měly těch osob, které mají odpovědnost za vážné porušování lidských práv v jihoamerické zemi.

reklama

EU musí dýchat na obě plíce - na tu západní i východní, burcuje Jucker

13.09. 14:53

Štrasburk - Evropská unie musí dýchat na obě své plíce, na tu západní i východní, jinak bude mít potíže s dechem, prohlásil dnes předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. V unii podle něj nesmí existovat občané druhé kategorie a dvojí kvalita potravin.

Jucker chce, aby Rumunsko a Bulharsko rychle vstoupily Schengenu

13.09. 13:19

Štrasburk - Rumunsko a Bulharsko by podle šéfa Evropské komise mělo urychleně vstoupit do Schengenu. Pomohlo by to zlepšení ochrany vnější hranice Evropské unie, míní Jean-Claude Juncker. Chce také vstup zemí Západního Balkánu do EU.

Všechny země EU budou muset platit eurem? Juncker chce usnadnit vstup do eurozóny

13.09. 13:16

Štrasburk - Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes navrhl vznik nástroje, který by technicky a finančně pomáhal státům Evropské unie s přijetím eura. Závazek přijmout euro mají všechny členské státy unie s výjimkou těch, které ji mají předem vyjednanou, a to Británie a Dánska. V současnosti…

Migrační krize? Evropa nebude pevnost, zůstane kontinentem solidarity, slibuje Juncker

13.09. 13:15

Štrasburk - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v dnes přednesené zprávě o stavu EU zdůraznil, že Evropa není a nestane se pevností, zůstane naopak kontinentem solidarity, kde najdou útočiště ti, kdo ho skutečně potřebují.

Turecko v dohledné době nevstoupí do unie, řekl Juncker ve své zprávě o stavu EU

13.09. 11:50

Štrasburk - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes pronesl před europoslanci důležitý. Mimo jiné řekl, že Turecko se v dohledné době nestane členem Evropské unie.

Dělá se mi nevolno, když mi volají z Bruselu kvůli Kosovu, přiznal srbský prezident

13.09. 11:38

Bělehrad - Srbský prezident Alexander Vučić hájil svou politiku ohledně Kosova. Na tiskové konferenci přiznal, že se mu dělá nevolno, když volají z Bruselu kvůli Kosovu.

Španělsko se prohýbá pod náporem migrantů, hraniční poty v Africe už neplní svou funkci

13.09. 08:53

Madrid - Španělsko je letos po Itálii a Řecku třetím nejvyhledávanějším cílem běženců. Od začátku roku do 11. září jich dorazilo už 15.473. Náporu čelí španělské enklávy Ceuta a Melilla v Maroku.

EU se připojí k sankcím OSN proti KLDR

12.09. 22:41

Štrasburk - Evropská unie se připojí k nejnovějším sankcím vůči Severní Koreji, které v noci na dnešek schválila Rada bezpečnosti OSN.

EK posunula řízení s Polskem kvůli reformě soudnictví, k žalobě už chybí jen jeden krok

12.09. 17:04

Brusel/Varšava - Evropská komise (EK) dnes přitvrdila v řízení, které vede s Polskem kvůli jeho novému zákonu o obecných soudech. O zaslání takzvaného odůvodněného stanoviska, které předchází žalobě u unijního soudu, dnes EK informovala v tiskové zprávě.

Brexit je o krok blíž. Poslanci posunuli dál návrh zákona o právní odluce od EU

12.09. 10:52

Londýn - Britská Dolní sněmovna přijala v noci na dnešek ve druhém čtení návrh zákona, který se má stát základem právní odluky Spojeného království od Evropské unie. Pro hlasovali hlavně poslanci vládní Konzervativní strany a jejich koaličního spojence - ultrakonzervativní severoirské Demokratické…

Juncker pronese v EP důležitý projev. Bude pozitivní a osobní vizí do budoucna, čekají diplomaté

12.09. 10:50

Brusel - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker ve středu pronese důležitou řeč před europoslanci. V projevu sice dojde na závažná témata, podle diplomatů ale celkově vyzní optimisticky.

Válka kvůli sýru? Čína zakazuje dovoz oblíbených produktů z EU, obsahují prý moc bakterií

11.09. 16:43

Hongkong - Čínské celní orgány zakázaly dovoz široké škály měkkých plísňových sýrů, protože obsahují příliš mnoho bakterií. Opatření dle britského listu The Guardian pocítí především francouzští a italští výrobci sýrů jako je brie, camembert, gorgonzola a rokfór.

Clo se po brexitu může vyšplhat přes čtyři miliardy liber

11.09. 11:52

Londýn - Zhruba 180 tisíc britských firem nyní obchoduje pouze s Evropskou unií (EU), a bude tak po vystoupení země z EU muset celní deklarace podávat poprvé. Zavedení pobrexitových celních kontrol by společnosti mohlo přijít na více než čtyři miliardy liber (115 miliard Kč) ročně.

Jak vyřešit spor o migranty? Evropa má možná nové řešení

10.09. 12:56

Berlín - Státy Evropské unie by v budoucnu mohly dostávat 60.000 eur (1,57 milionu korun) za každého běžence přijatého podle kvót, uvedl dnes německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) .

Chovanec napsal dopis eurokomisaři. Vysvětlil mu, co dělá ČR k řešení migrační krize

09.09. 23:19

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) v dopise evropskému komisaři pro migraci obhajuje postoj české vlády k uprchlickým kvótám, uvádí v něm, čím jiným Česká republika k řešení migrační krize přispívá. Uvedla to dnes Česká televize.

Vláda zřejmě doporučí dalším politikům setrvání v jádru Evropské unie

09.09. 13:17

Praha - Příští vláda by měla vyjednat Česku lepší pozici v jádru Evropské unie, posilovat bezpečnost a zvyšovat výdaje na obranu, pracovat na ochraně půdy před suchem či rozvíjet koncept Průmyslu 4.0 a vysokorychlostní železnice.

Německo vyhrožuje Maďarsku krácením dotací kvůli migrantům

09.09. 11:53

Berlín - Pokud bude Maďarsko pokračovat v konfrontačním kurzu v otázce uprchlíků, měla by ho za to EU potrestat. Agentuře DPA to řekl německý ministr spravedlnosti Heiko Maas.

Dohoda se státy EU nestačí, OSN pošle do Libye hlídky

08.09. 21:32

Tripolis - Organizace spojených národů připravuje vyslání až 250 převážně nepálských vojáků do Libye v rámci obnovení své tamní mise, jejímž cílem je stabilizovat zemi a pomoci tak v boji s pašováním lidí do Evropy.

Mogherini: Sankce vůči Pchjongjangu zesílíme

08.09. 14:06

Brusel - Na poslední sérii jaderných a raketových testů KLDR zareagovaly Spojené státy návrhem, aby Rada bezpečnosti uvalila na Severní Koreu ropné embargo. Šéfka diplomacie EU dnes uvedla, že unie podporuje zesílení hospodářského tlaku na Pchjongjang, aby byl ochotnější k politickému dialogu.

EU zatím neuvalí cla na ocel z Brazílie, Ruska, Íránu a Ukrajiny

08.09. 13:11

Brusel - Evropský unie zatím nechce zavádět až 33procentní cla na dovoz oceli z Brazílie, Íránu, Ruska a Ukrajiny. Návrh na to původně podala Evropská komise, členské státy ho ale odmítly.

Orbán nechce měnit migrační politiku, kvóty označil za nemorální

08.09. 11:10

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán prohlásil, že Budapešť nemá v úmyslu měnit svou migrační politiku. A to navzdory verdiktu Evropského soudního dvora, který ve středu zamítnul žalobu Maďarska a Slovenska na povinné uprchlické kvóty.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací