Články k tématu: Finsko

Trump perlil: Finsko nesužují lesní požáry, protože lidé hrabou listí. Reakce přišla záhy

18.11. 19:32

Americký prezident Donald Trump naznačil, že ve Finsku nemají problémy s lesními požáry, protože Finové věnují spoustu času hrabání listí. Finský prezident Sauli Niinistö potvrdil, že Trumpovi finský systém kontroly lesů osobně vysvětlil při příležitosti nedávných pařížských oslav konce 1. světové…

Tragická nehoda ve Finsku: Autobus sjel z mostu a spadl na železniční trať, čtyři lidé zemřeli

24.08. 21:08

Helsinky - Při havárii autobusu, který ve středním Finsku sjel z mostu a spadl na železniční trať, zemřeli čtyři lidé

V Helsinkách evakuovali cestující z českého letadla

03.08. 20:56

Helsinky/Praha - Cestující Českých aerolinií (ČSA) museli dnes v Helsinkách těsně před startem nouzově opustit letadlo. Na palubě se totiž náhle objevil dým. Informují o tom finská média. V Česku na incident upozornil server Blesk.cz

reklama

Moskva se možná bude chtít stát mírotvůrcem, říká po summitu šéf finské diplomacie

17.07. 08:00

Helsinky - Finský ministr zahraničí Timo Soini se domnívá, že Rusko si po úspěšném uspořádání mistrovství světa ve fotbale a po dnešní helsinské schůzce amerického a ruského prezidenta možná pokusí vydobýt roli mírotvůrce.

Summit v Helsinkách: Trump a Putin jednají mezi čtyřma očima

16.07. 15:57

Helsinky - V prezidentském paláci v Helsinkách dnes začalo jednání prezidentů Ruska a USA Vladimira Putina a Donalda Trumpa mezi čtyřma očima. Oba státníci ujistili novináře, že jsou připraveni debatovat o nejvýznamnějších otázkách světové politiky a o vzájemných vztazích.

V Helsinkách se demonstruje. Proti Trumpovi a Putinovi se bouří ekologové i ochránci gayů

16.07. 12:50

Helsinky - Ochránci lidských práv a životního prostředí protestují v ulicích finské metropole, v níž se uskuteční summit prezidentů USA Donalda Trumpa a Ruska Vladimira Putina. Hnutí Greenpeace na kostele v centru Helsinek vyvěsilo transparent s nápisem: Rozehřejme naše srdce, nikoliv naši planetu.

V Helsinkách demonstrují stovky lidí proti Trumpovi

15.07. 17:11

Helsinky - V Helsinkách se dnes podle agentury AP sešlo asi 1500 demonstrantů před příletem amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Ve Finsku se připravuje summit Trumpa a Putina, lidé chystají demonstrace

13.07. 21:40

Helsinky - Přípravy pondělního summitu amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimira Putina jsou ve finské metropoli v plném proudu.

Trump a Putin se setkají 16. července v Helsinkách

28.06. 16:57

Moskva - O osobním setkání šéfů Kremlu a Bílého domu se spekuluje už několik týdnů, dnes byl summit USA-Rusko oficiálně potvrzen. Schůzka Vladimira Putina a Donalda Trumpa se uskuteční v pondělí 16. července v Helsinkách.

Uprchlíci se vydávali za fotbalové fanoušky, teď ve Finsku žádají o azyl

20.06. 21:53

Helsinky - Pět lidí zneužilo dokumenty, jimiž se prokazují fanoušci světového šampionátu ve fotbale. Ilegálně přešli hranici Finska, kde následně požádali o azyl.

Finsko má velké problémy s deportací uprchlíků, Irák posílá letadla zpět

19.06. 09:44

Helsinky - Deportace neúspěšných žadatelů o azyl dělají starosti nejen Německu, ale nově i Finsku. Potíž je s iráckými uprchlíky. Úřady v jejich vlasti totiž deportované kvůli chybějícím pasům posílají zpět do severské země.

Maročan dostal za teror ve Finsku doživotí. Samozvaný voják IS ubodal dvě ženy

15.06. 15:01

Helsinky - Maročan Abdarrahmán Buananim, který loni v srpnu ve finském městě Turku ubodal dvě ženy a zranil dalších osm lidí, dostal doživotí. Muž se považuje za vojáka Islámského státu (IS), ten se ale k útoku nepřihlásil.

Podíleli se Finové na zvěrstvech nacistů? Vláda chce vše prověřit

31.05. 21:44

Helsinki - Vláda v Helsinkách nařídila prověřit možný podíl finské dobrovolnické jednotky na zvěrstvech nacistů z druhé světové války. Reagovala tak na žádost Centra Simona Wiesenthala, informovala dnes agentura AP.

ČR se připojila k boji proti dezinformacím

21.05. 16:54

Helsinky - Česko se připojilo k činnosti evropského centra pro boj s hybridními hrozbami sídlícího v Helsinkách. Předseda české vlády v demisi Andrej Babiš to dnes oznámil na tiskové konferenci po jednání se svým finským protějškem Juhou Sipiläem. Centrum funguje od roku 2017 a metodami ochrany…

EU potřebuje funkční azylový systém, shodl se Babiš s premiérem Finska

21.05. 15:49

Helsinky - Migrace zůstává pro Evropu problémem a je třeba dokončit reformu azylového systému, shodli se dnes premiéři Česka Andrej Babiš a Finska Juha Sipilä. Babiš na tiskové konferenci po jednání s finským protějškem řekl, že Česko odmítá přerozdělování uprchlíků podle kvót, ale je připravené…

Škoda Transportation ve Finsku dokončila nákup strojíren Transtech

21.05. 11:17

Helsinky - Škoda Transportation dokončila nákup finského výrobce tramvají a vlaků, firmy Transtech. Dnes podepsala smlouvu na koupi zbylých 25 procent jediného skandinávského výrobce kolejových vozidel. Cenu nezveřejnila. Většinový podíl držela Škoda od srpna 2015. ČTK to dnes řekla mluvčí skupiny…

Babiš chce ve Finsku řešit školství a boj proti dezinformacím

20.05. 19:17

Helsinky/Praha - Předseda české vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) chce ve Finsku najít inspiraci pro reformu školství. Novinářům to řekl dnes před odletem na dvoudenní pracovní cestu do Helsinek. Babiš vidí problém v tom, že v Česku chybí povolání učitele prestiž, ve Finsku je podle něj situace…

Babiš pojede do Finska. Chce prozkoumat tamní vzdělávací systém

19.05. 15:17

Praha - Evropský rozpočet a vzdělávání budou tématy pracovní návštěvy předsedy vlády v demisi Andreje Babiše (ANO) ve Finsku. Babiš se v pondělí Helsinkách setká se svým protějškem Juhou Sipilou a ministrem zahraničí Timem Juhanim Soinim. Kromě toho Babiš vystoupí na podnikatelském fóru a navštíví…

Svět se peněz bez práce nedočká? Garantovaný příjem končí

Aktualizovali jsme 27.4.2018, 22:45, 27.04. 18:39

Helsinky - Finsko jako v první v Evropě v lednu 2017 spustilo pilotní projekt nepodmíněného základního přijmu. Podle tohoto konceptu, by stát každému svému občanovi vyplácel bez ohledu na zásluhy měsíčně peněžní dávku, která by byla pro všechny stejné. Tím by se nahradil dosavadní sociální systém,…

Puigdemont po vydání zatykače odjel z Finska

24.03. 19:48

Helsinky - Katalánský expremiér Carles Puigdemont dnes odjel z Finska poté, co severská země obdržela ze Španělska mezinárodní zatykač vydaný kvůli jeho obžalobě ze vzpoury.

Finsko obdrželo zatykač na Puigdemonta

24.03. 14:36

Helsinky - Finsko obdrželo mezinárodní zatykač vydaný Španělskem na bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta, který byl v pátek spolu s dalšími katalánskými politiky obžalován ze vzpoury kvůli snahám o nezávislost Katalánska.

Index štěstí? Nejlépe se žije Finům a Norům

14.03. 11:30

Helsinky - Nejšťastnější zemí na světě je Finsko. V hodnocení 156 států na základě takzvaného indexu štěstí Finové odsunuli na druhé místo Norsko. Zpráva OSN letos poprvé brala v úvahu také to, jak se v jednotlivých zemích daří imigrantům.

Čech má za vraždu své přítelkyně ve Finsku strávit zbytek života za mřížemi

16.02. 18:45

Helsinky - Soud ve finském městě Rovaniemi poslal na doživotí za mříže českého občana, kterého uznal vinným z vraždy své britské přítelkyně v roce 2016. Píše to deník The Guardian. Soud v Rovaniemi dnes uvedl, že není pochyb, že čin byl spáchán „obzvlášť krutým, brutálním a násilným způsobem".

Nejdelší podmořský tunel na světě? Helsinky do Tallinn by mohl propojit už v roce 2040

09.02. 09:08

Helsinky - Nejdelší podmořský tunel na světě by měl stát kolem 20 miliard eur (půl bilionu korun). Spojí finské Helsinky s estonským Tallinnem a otevřen by mohl být do roku 2040.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie