Články k tématu: g7

Biden oznámil, že G7 se k Afghánistánu sejde příští týden

Aktualizovali jsme 20.8.2021, 21:09, 20.08. 21:01

Spojené státy, Británie, Německo a Francie se dohodly, že příští týden se k diskusi o situaci v Afghánistánu sejde skupina vyspělých ekonomik G7, uvedl dnes americký prezident Joe Biden na tiskové konferenci k aktuálnímu dění v Afghánistánu.

G7 poskytne miliardu očkovacích dávek chudým státům

13.06. 16:49

Ekonomicky silné země skupiny G7 poskytnou v následujícím roce miliardu vakcín proti covidu-19 chudým zemím, aby mohly naočkovat svoji populaci. Řekl to na tiskové konferenci po skončení summitu britský premiér Boris Johnson. V prohlášení vydaném po třídenním jednání G7 v Cornwallu, také mimo jiné…

Malé skupiny zemí nevládnou světu, varuje Čína státy G7

13.06. 11:41

Malé skupiny zemí nevládnou světu, ty časy jsou dávno pryč, varoval státy skupiny G7 mluvčí čínského velvyslanectví v Londýně. Ekonomicky silné země vůči Číně na svém dnes končícím třídenním setkání v britském Cornwallu se snaží zaujmout jednotnou pozici a řadou kroků a iniciativ čelit čínskému…

USA v rámci G7 prosazují rozsáhlý investiční plán pro chudé země

12.06. 15:33

Ekonomicky silné země ze skupiny G7 se na podnět amerického prezidenta Joea Bidena dohodly na mimořádně nákladném plánu zlepšit infrastrukturu v chudých zemích. Agentura Reuters k tomu napsala, že jde snahu omezit rostoucí vliv Číny a o konkurenci nové Hedvábné stezky, kterou před osmi lety ohlásil…

Začal summit G7 v Británii, politici slibují obnovu ekonomik a pomoc Africe

11.06. 21:22

V Británii začal třídenní summit skupiny velkých světových ekonomik G7. Premiér Boris Johnson jako hostitel v úvodu ocenil, že se politici po dlouhé době mohou opět setkat osobně. Doznívající pandemie je podle něj "nejhorší, jaké jsme v životě čelili, a možná i za delší období". Z pandemie "se…

G7 se dohodla na zavedení minimální daně ze zisku globálních firem

05.06. 14:07

Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se dnes dohodli na zavedení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent. Informovala o tom agentura Reuters. Cílem dohody je odradit nadnárodní společnosti od přesouvání svých sídel do zemí s nižší úrovní zdanění.

Biden v červnu dorazí do Evropy kvůli summitům G7 a NATO

23.04. 19:09

Americký prezident Joe Biden v červnu navštíví Británii a Belgii, aby se osobně zúčastnil summitů skupiny G7 a Severoatlantické aliance. Oznámila to dnes jeho mluvčí Jen Psakiová. Podle ní půjde o první zámořskou cestu současného šéfa Bílého domu.

Trump odložil summit G7 na podzim, hodlá přizvat i další státy

31.05. 10:18

Americký prezident Donald Trump oznámil, že se rozhodl přeložit summit skupiny G7 z konce června na podzim. Kromě členských zemí chce pozvat také Austrálii, Rusko, Jižní Koreu a Indii. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Trump poukázal na další fake news. Týká se hotelu, kde chce summit G7

27.08. 21:10

Americký prezident Donald Trump se dnes ohradil vůči tvrzení, že v jeho golfovém klubu v Miami, kde chce příští rok uspořádat summit skupiny G7, jsou štěnice. "Falešnou a odpornou fámu" o tomto odporném hmyzu šíří radikálně levicoví demokraté, napsal šéf Bílého domu na twitteru.

Trump skřípe zuby, na summitu G7 se nečekaně objevil šéf íránské diplomacie

Aktualizovali jsme 25.8.2019, 21:24, 25.08. 19:55

Na místo konání summitu vyspělých ekonomik světa G7 v jihofrancouzském Biarritzu dnes překvapivě přiletěl íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf.

Libye na prahu nové války? Haftar musí ukončit tažení na Tripolis, žádají země G7

06.04. 20:13

Ministři zahraničí skupiny nejvyspělejších zemí G7 dnes vyzvali východolibyjského maršála Chalífa Haftara, aby zastavil tažení na libyjské hlavní město Tripolis. Na závěr dvoudenního jednání v městečku Dinard na severu Francie ministři rovněž vyzvali obě strany konfliktu v Libyi, aby zabránily…

Západ bouchl do stolu: Extremismus na Ukrajině je neúnosný, ministr dostal varování

23.03. 14:06

Velvyslanci sedmi vyspělých západních států ze skupiny G7 v Kyjevě varovali ukrajinského ministra vnitra Arsena Avakova před hrozbou, že by "extremistická hnutí" působící na Ukrajině mohla narušit nadcházející prezidentské volby. O výstraze informovala ukrajinská redakce americké stanice Rádio…

Evropská komise si stojí za prohlášením G7. Mluvčí poslal Trumpovi důrazný vzkaz

11.06. 16:32

Brusel - Evropská komise (EK) stojí za závěrečným prohlášením summitu ekonomicky nejvyspělejších zemí G7 v Kanadě. Dokument, který následným tweetem odmítl americký prezident Donald Trump, podle Bruselu plně odráží hodnoty, za nimiž EU stojí a které hodlá společně se svými partnery bránit.

Země G7 a Světová banka věnují miliardy dolarů na vzdělání dívek

10.06. 15:43

La Maibaie - Státy G7 a Světová banka se na summitu v Kanadě rozhodly věnovat téměř tři miliardy dolarů na vzdělání dívek. Podle kanadské vlády jde o vůbec největší jednorázovou investici do této oblasti. Pozornost chtějí dárci věnovat především oblastem, kde je pro dívky školní docházka zvláště…

Putin: G7 by měla přestat žvatlat. Rusko je ochotno obnovit skupinu G8

10.06. 13:54

Čching-tao (Čína) - Kolem letošního summitu G7 bylo hodně dusno a mimo jiné vyvstala otázka, zda se ke skupině nejvyspělejších zemí světa opět přidruží Rusko. Šéf Kremlu Vladimir Putin k tomu dnes řekl, že Rusko si nezvolilo vystoupení z G7, a je ochotno se vrátit.

Trump stáhl svou podporu závěrečného komuniké ze summitu G7, svedl to na Trudeaua

10.06. 10:09

La Malbaie - Americký prezident Donald Trump odvolal svou podporu závěrečného prohlášení ze summitu G7. Vinu svedl na kanadského premiéra Justina Trudeaua a jeho "falešná prohlášení" na tiskové konferenci, která se konala po Trumpově odjezdu. EU se i přes Trumpovo rozhodnutí bude prohlášení držet.

Itálie doufá ve spolupráci Ruska s G7

09.06. 21:32

La Malbaie - Nový italský premiér Giuseppe Conte se shodl s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, že by Rusko mělo moci v co nejkratší době znovu spolupracovat se skupinou ekonomicky nejvyspělejších zemí světa G7. Proti tomu se striktně staví Berlín.

Summitem G7 hýbe napětí. Spory mezi EU a USA přetrvávají

09.06. 20:43

La Malbaie - Na summitu G7 v Kanadě bylo znát napětí, a to kvůli politice amerického prezidenta Donalda Trumpa. Lídři zemí skupiny sedmi ekonomicky nejvyspělejších států se ve společném komuniké shodli na důležitosti mít takové obchodní vztahy, které jsou založené na jasných pravidlech. Spor mezi…

Přestaňte zneužívat USA. Trump se na summitu G7 naštval

09.06. 18:42

La Malbaie - Americký prezident Donald Trump na summitu zemí G7 v Kanadě prohlásil, že Spojené státy potřebují spravedlivý přístup na trhy a nejsou ochotny tolerovat jednání zemí, které vůči USA spravedlivé nejsou.

Trump ze summitu G7 zamíří rovnou na schůzku s Kimem

09.06. 14:07

La Malbaie/Singapur - List The Business Times napsal, že americký prezident Donald Trump odletí ze summitu G7 dnes v 10:30 místního času (16:30 SELČ, 22:30 singapurského času). Jeho Air Force One rovnou zamíří do Asie. Na singapurské letecké základně Paya Lebar by měl po zhruba 17 hodinách letu…

Trump na summitu G7 hájil cla, ostatním se ale stále nelíbí

09.06. 11:05

La Malbaie - Americký prezident Donald Trump dle očekávání na summitu G7 znovu obhajoval zavedení cel na dovoz oceli a hliníku, která postihla mimo jiné Kanadu a EU. Kritizoval také vysoký obchodní přebytek států G7 ve vztahu k USA. Ostatní mu naopak předložili argumenty pro zrušení cel.

Summit G7: USA zpochybňují mezinárodní řád, zlobí se Tusk

08.06. 20:53

La Malbeie - V Kanadě dnes začíná summit skupiny zemí G7 a jak se dalo očekávat, na místě nepanuje zrovna přátelská atmosféra. Předseda Evropské rady Donald Tusk prohlásil, že USA zpochybňují mezinárodní řád, který spoluvytvářely.

Trump je pro návrat Ruska do G7: Měli bychom ho mít u jednacího stolu, tvrdí

08.06. 17:39

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes prohlásil, že Rusko by se schůzek skupiny nejvyspělejších států G7 mělo znovu účastnit. Jeho návrh vzápětí vyvolal rozkol. Kanada s Trumpem nesouhlasí, italský premiér je naopak pro. Rusko ale dalo najevo, že o členství stejně nemá valný zájem.

Trump odjede ze summitu G7 dřív, původně prý nechtěl jet vůbec

08.06. 11:50

Washington - Dnes začne v kanadském La Malbaie summit nejvyspělejších zemí G7. Americký prezident Donald Trump z něj odjede předčasně, a to v sobotu dopoledne. Na diskusi o životním prostředí bude podle CNN pouze jeden z prezidentových poradců.

Fotogalerie