Články k tématu: Globe24.cz

Zemanova návštěva v USA: Kancléř Mynář prozradil některé detaily

27.03. 22:02

Praha – Hradní kancléř Vratislav Mynář dnes informoval, že prezident Miloš Zeman by se měl datum chystané návštěvy Spojených států dozvědět zhruba tři týdny předtím, než se cesta uskuteční. Informoval o tom server Info.cz.

Putin Vučiče jednoznačně podpořil jako kandidáta na prezidenta Srbska

27.03. 21:56

Moskva – V Moskvě se dnes sešli ruský prezident Vladimir Putin a srbský premiér Aleksander Vučič, který kandiduje na prezidenta. Ruská hlava státu mu při té příležitosti vyjádřila podporu.

Procesy v Turecku pokračují: Před soudem kvůli pokusu o puč stojí novináři a popový zpěvák

27.03. 21:55

Istanbul - V souvislosti s loňským neúspěšným státním převratem dnes v Turecku začal proces s asi třicítkou osob. Mezi souzenými je celá řada novinářů a místní popový zpěvák Atilla Taşe.

reklama

Generální stávka ve Francouzské Guyaně. Lidé se bouří kvůli kriminalitě a nezaměstnanosti

27.03. 21:49

Cayenne (Francouzská Guyana) – Protesty kvůli vysoké kriminalitě a tisícům nezaměstnaných ve Francouzské Guyaně zesílily a přerostly v generální stávku.

Únos dětí na Liberecku: Hryščenko své oběti ohrožoval zbraní a vyhrožoval jim zabitím

27.03. 21:39

Ústí nad Labem – Příští týden by měl soud projednávat případ únosu dvou dětí na Litoměřicku. Pachatel Zdeněk Hryščenko podle obžaloby své oběti ohrožoval zbraní, opakovaně jim vyhrožoval i zabitím.

Měl Masood vazby na IS? Policie prý důkazy nenašla

27.03. 21:27

Londýn – Brit Khalid Masood, který minulou středu u britského parlamentu zabil čtyři lidi a dalších 50 zranil, nebyl napojený na Islámský stát nebo Al-Kaidu. Uvedla to britská policie, podle které neexistují důkazy o vazbách útočníka na radikály.

Do debat o zákazu jaderných zbraní na půdě OSN se nezapojí asi 40 zemí

27.03. 20:43

New York – Jednání o celosvětovém zákazu jaderných zbraní, které začíná dnes na půdě OSN, se nezapojí asi čtyřicítka zemí včetně Spojených států, Británie a Francie. Dnes to podle agentury Reuters oznámila americká velvyslankyně při OSN Nikki Haleyová. 

Trest za pochybení: Ukrajinský generál si má za sestřelení letounu Il-76 odsedět sedm let

27.03. 20:35

Kyjev – Generál, kvůli jehož nedbalosti došlo ke smrti 49 ukrajinských vojáků, si má podle rozhodnutí ukrajinského soudu odsedět sedm let. Vojenské hodnosti generála ale zbaven nebude, uvedla televize 112. 

Zmatky kolem migrantů? Státy EU chtějí vědět, kolik žadatelů o azyl čeká na přerozdělení

27.03. 20:23

Brusel – V rámci programu na přerozdělování uprchlíků si měly státy Evropské unie převzít celkem 160 tisíc běženců. Podle českých úřadů je to ale nemožné, protože takoví lidé ani neexistují. I proto chtějí členské země EU chtějí od Evropské komise slyšet reálné počty lidí, které bude možné do září…

Ozbrojenci napojení na Boko Haram zaútočili na vesnici v Nigérii

27.03. 20:22

Kano – Na vesnici na severovýchodě Nigérie zaútočila skupina ozbrojenců údajně napojená na teroristy z Boko Haram.

ČT bude mít nového generálního ředitele, sběr přihlášek skončil dnes

27.03. 20:10

Praha – Vysokoškolské vzdělání, manažerské předpoklady k řízení veřejnoprávní institucí, předchozí praxe v médiích výhodou. Právě tak by se daly shrnout požadavky kladené na budoucího generálního ředitele České televize. Uzávěrka pro podávání přihlášek byla dnes v 16:00.

Uprchlíci jsou hrozba a neměli bychom je vůbec přijímat, myslí si většina Čechů

27.03. 19:00

Praha – Dva ze tří Čechů i nadále odmítají přijímat lidi, kteří přichází ze zemí postižených válečným konfliktem. Ukazuje to průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), který se uskutečnil od 6. do 19. února a zúčastnilo se ho 1023 lidí.

Větší část obyvatel evakuovaných z ukrajinského města Balaklija se po explozi munice vrátila domů

27.03. 18:57

Kyjev – Lidé, kteří byli evakuováni z ukrajinského města Balaklija u Charkova kvůli požáru muničního skladu, se mohou vrátit. Domovy muselo minulý týden opustit asi 20 tisíc osob, 12 tisíc z nich se už dnes může vrátit.

Rakousko mění názor? Už se nechce účastnit programu přerozdělování uprchlíků

27.03. 18:56

Vídeň – Rakousko by mělo vystoupit z programu Evropské unie na přerozdělování uprchlíků. Navrhl to dnes rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil, který poukazuje na to, že v roce 2015 se kvóty schvalovaly na základě principu solidarity a spravedlivého rozdělení uprchlíků, ale že Itálie od té…

Ředitel VZP Kabátek dostane odměnu 1,3 milionu. Část správní rady protestuje

27.03. 17:37

Praha - Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek dostane roční odměnu 1,3 milionu korun hrubého. Sedm členů třicetičlenné správní rady s tím ale nesouhlasilo. Vadí jim, jak jsou nastavena kritéria, podle kterých se úspěšnost ředitele hodnotí.

Zeman na Hradě jednal kandidátem na ministra průmyslu, jmenuje ho příští týden

27.03. 17:27

Praha - Prezident Miloš Zeman jmenuje příští týden novým ministrem průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka. Havlíček to řekl po dnešní schůzce s prezidentem na Pražském hradě. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček následně na twitteru oznámil, že prezident dosavadního náměstka Havlíčka jmenuje do ministerské…

Nejnavštěvovanějším filmem je stále Kráska a zvíře, Masaryk se propadl o polovinu

27.03. 17:26

Praha - Podle údajů na webu Unie filmových distributorů (UFD) je nejnavštěvovanějším filmem v českých kinech už druhý týden za sebou americký film Kráska a zvíře. Zaujal nový americký sci-fi snímek Život.

Terorista Šakal si již brzy vyslechne rozsudek, žalobce žádá třetí doživotí

27.03. 17:07

Paříž - Francouzský žalobce Rémi Crosson du Cormier požaduje pro venezuelského teroristu Iliche Ramíreze Sáncheze doživotní trest. Muž známý spíše pod přezdívkami Carlos či Šakal je viněn ze zabití dvou lidí a zranění dalších 34 osob při atentátu v centru Paříže v roce 1974.

Mezi Čechy stále kolují miliony papírových padesátikorun. Vyměnit je lze už jen do konce týdne

27.03. 17:05

Praha - Pokud ještě vlastníte papírovou padesátikorunu a chcete si ji vyměnit, měli byste si pospíšit. Možnost máte už jen do konce tohoto týdne a to jen na vybraných pobočkách ČNB.

Sériový vrah ze Sibiře byl obviněn z dalších 60 vražd

27.03. 16:49

Moskva - Ruská policie obvinila sériového vraha Michaila Popkova z dalších 60 vražd. Už předloni přitom dostal doživotí za znásilnění a zabití nejméně 22 žen.

Navalnyj má strávit 15 dní vězení, kladl odpor policii. Může ho to dostat do velkých problémů

27.03. 16:30

Moskva - Kritik Kremlu Alexej Navalnyj dosta 15 dní vězení za údajné neuposlechnutí policejních pokynů během zatčení při nedělním masovém protestu v Moskvě. Má také zaplatit pokutu 20 tisíc rublů (8700 Kč) za zorganizování akce. Obhájce Navalného ihned oznámil, že se proti rozsudku odvolá.

Čtyři desítky policistů odjely do Makedonie hlídat hranice

27.03. 16:20

Praha - Čtyřicet českých policistů dnes odjelo hlídat hranice poblíž makedonského města Gevgelija. Vrátit by se měli 9. května. ČTK o tom informovala mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová. Jde o devátou podobnou misi, do Makedonie Česko vyslalo celkem 294 policistů.

Vítězství v Sársku Merkelovou povzbudilo, už plánuje budoucí vládní koalici

27.03. 15:57

Berln - Jasné vítězství v nedělních zemských volbách v Sársku povzbudilu kancléřku Angelu Merkelovou a její CDU do volebního roku. Parlamentní volby se budou konat na podzim a už nyní šéfka křesťanských demokratů avizuje, že nepůjde do koalice s Levicí ani Alternativou pro Německo (AfD).

Za pád lanovky v Krkonoších může provozovatel, rozhodl soud

27.03. 15:57

Trutnov - Provozovatel zřícené nákladní lanovky k chatě Bumbálka v Krkonoších Miloslav Jirman je vinen z usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Okresní soud v Trutnově mu vyměřil podmínku jednoho roku vězení se zkušební dobou dva roky.

reklama
Fotogalerie