Články k tématu: Globe24.cz

Co bude s atomovými bombami? Expert rázně varuje

Aktualizovali jsme 11.2.2017, 21:41, 11.02. 18:22

Washington – Ze všech zpráv přicházejících z USA poněkud zapadla informace, že bylo vydáno prezidentské memorandum o přestavbě amerických ozbrojených sil. To mimo jiné volá po přezkumu jaderných sil - Nuclear Posture Review (NPR), aby se zajistilo, že jaderný program bude moderní, robustní a…

Americké řetězce vyřadily z prodeje kolekci Trump Home

11.02. 21:40

New York - Americké obchodní řetězce Sears a Kmart vyřadily ze své on-line nabídky přes 30 produktů z kolekce Trump Home.

Stoupenci i odpůrci potratů vyšli do ulic ve 45 amerických státech

11.02. 21:39

Washington - Ve 45 amerických státech se dnes konaly demonstrace stoupenců i odpůrců potratů. Demonstrace podle policie proběhly pokojně.

reklama

Trump popřel spekulace o ceně mexické zdi

11.02. 21:35

Washington - Americký prezident Donald Trump se dnes ohradil proti informacím, že plánovaná hraniční zeď s Mexikem bude stát víc, než se předpokládalo.

CIA neudělila bezpečnostní prověrku poradci Bílého domu

11.02. 21:34

Washington - Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) odmítla dát vysokému poradci Bílého domu právo přístupu k tajným informacím.

Lidé ve Varšavě protestovali proti rozšířování hranice města

11.02. 21:32

Varšava - Stovky demonstrantů dnes v centru Varšavy protestovaly proti plánu vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) připojit k metropoli desítky okolních okresů.

Juncker nebude nadále kandidovat do čela Evropské komise

11.02. 20:55

Berlín - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker nebude usilovat o druhý pětiletý mandát v této funkci v roce 2019.

Tato země by neměla existovat, zrušte ji, navrhuje americký politik

11.02. 20:53

Washington/Skopje - Americký zákonodárce Dana Rohrabacher nepovažuje Makedonii za stát. Podle rádia Svobodná Evropa by měla být rozdělena mezi Kosovo, Bulharsko a další sousední země. To ale pobouřilo makedonské vládní představitele.

Úřady se chystají na uprchlíky? Zavádí arabštinu, zuří lidé

11.02. 20:52

Brno - Úředníci magistrátu města Brna dostanou k dispozici několik nových tlumočníků, mezi jejichž jazykovou znalost bude spadat i arabština. To se ale lidem nelíbí a tvrdí, že se město připravuje na přijímání uprchlíků. Podle tiskového odboru magistrátu je to ale jinak.

Biblický příběh potvrzen? Mojžíš mohl být pod vlivem halucinogenu, když mluvil s hořícím keřem, říká izraelský vědec

11.02. 20:51

Jeruza – Podle biblického příběhu se Mojžíšovi zjevil v hořícím keři Bůh a sdělil mu své pravé jméno: pak mu řekl, aby zachránit Izraelity z otroctví Egypťanů. Jak poukazuje izraelský profesor, k této události mohlo skutečně dojít – Mojžíš podle něj mohl být pod vlivem omamných látek.

Předpověď počasí na noc a neděli 12. února

11.02. 20:50

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše nad jižní Skandinávii a Polskem, informuje chmi.cz.

Sáblíková se stala mistryní světa z pětikilometrové tratě

11.02. 20:49

Kanghung - Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková se postarala o další zisk cenného kovu na právě probíhajícím mistrovství světa v rychlobruslení, jež se koná v jihokorejském Kanghungu. Poté, co na tříkilometrové trati získala tuzemská rychlobruslařská jednička stříbrnou medaili, nyní získala…

Starec odchází z vedení ČSSD, bude ekonomickým ředitelem

11.02. 20:47

Praha - Ekonomickým ředitelem ČSSD se stane dosavadní místopředseda pro hospodaření Martin Starec.

Zima skončila. Ke konci února se oteplí

11.02. 20:46

Praha - Průměrné denní teploty v Česku zůstanou v následujících čtyř týdnech nad nulou. Ke konci února se začne oteplovat razantněji.

Syrské opoziční síly a turečtí vojáci prorazili do města Al-Báb

11.02. 20:45

Bejrút - Syrské opoziční síly a turečtí vojáci dnes pronikli do města Al-Báb, dosud ovládaného radikály z Islámského státu (IS).

Česko možná zavede nové významné dny

11.02. 20:44

Praha - Nadpoloviční většina poslanců připojila podpis pod předlohu o dvou nových významných dnech, které se vážou k událostem druhé světové války.

Při demonstracích v Bagdádu zemřelo sedm lidí

11.02. 20:43

Bagdád - Slzným plynem a gumovými projektily dnes zasáhla irácká policie proti demonstrantům, kteří se snažili proniknout do přísně střežené takzvané zelené zóny v Bagdádu.

Trump je prý v Bílém domě osamělý

11.02. 19:42

Washington - Každý večer kolem půl sedmé čekají agenti prezidentské ochranky v potemnělé chodbě Bílého domu, aby doprovodili Donalda Trumpa domů. Pro Trumpa je ale život v Bílém domě spíš ve znamení samoty, napsala dnes agentura AP.

Lidé vyrazili do ulic. Němci protestují proti vyhošťování afghánských imigrantů

11.02. 19:08

Berlín - Několik tisíc lidí dnes demonstrovalo v Berlíně na protest proti vyhošťování afghánských imigrantů zpět do jejich vlasti.

Milionům důchodců hrozí chudoba, skončí na ulici?

11.02. 18:37

Berlín - Necelých šest milionů Němců starších 55 let má vážné ekonomické problémy. Ohrožuje je totiž chudoba a věci s ní spojené, jako ztráta bydlení a dluhy. Vyplývá to z nejnovějších údajů Evropského statistického úřadu Eurostat.

VIDEO: New Yorkem otřásl výbuch, na letišti explodovalo letadlo

Aktualizovali jsme 11.2.2017, 18:35, 11.02. 11:42

New York - Mezinárodním letištěm Johna F. Kennedyho v New Yorku otřásl výbuch a následný požár dopravního letadla plného lidí. K explozi došlo ve čtvrtek večer místního času. K explozi zřejmě došlo na jednom z křídel letadla a kabina zůstala nezasažena.

V amerických volbách se podvádělo, někteří lidé hlasovali dvakrát

11.02. 18:32

Detroit – Americký prezident Donald Trump tvrdí, že při volbách docházelo k podvodům a že své lístky odevzdali i nelegální přistěhovalci nebo že někdo využil mrtvých lidí. Jak se ukazuje, mohl mít pravdu, alespoň částečně.

Patří Donald Trump k iluminátům? Konspirátoři vyslali varování

11.02. 18:22

Washington - Na celém světě existují tisíce lidí, kteří jsou přesvědčeni, že americké prezidentské volby jsou podvod a že prezident USA patří k bájným iluminátům, tedy k lidem, kteří potají určují chod světových dějin. Pak ale přišel Donald Trump, který byl ve volbě nejprve nejprve považován za…

Trumpová porušila etiketu, neobjevila se po boku Abeové

11.02. 18:04

Washington - Melania Trumpová se odchyluje od tradiční role první dámy Spojených států. Jak upozornila stanice CNN, patří k ní kromě jiného i doprovod manželek oficiálních návštěv.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací