Články k tématu: Greenpeace

Klimatická konference COP25 skončila debaklem, ekologičtí aktivisté běsní

Aktualizovali jsme 15.12.2019, 15:38, 15.12. 13:36

Dvoutýdenní konference OSN o změnách klimatu v Madridu dnes skončila bez shody o základních problémech, přestože jednání se neplánovaně protáhlo o téměř dva dny. Napsala to agentura DPA. Nepodařilo se překonat zejména rozpory okolo trhu s emisními povolenkami, debata byla odložena na příští rok.…

Chraňte klima. Greenpeace promítli Babiškovi vzkaz na sídlo vlády

09.12. 21:00

Vzkaz požadující, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050, dnes promítli aktivisté z hnutí Greenpeace na budovu vlády. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá. Premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských…

Bude Česko bez uhlí? Uhelná komise připraví možné scénáře konce od roku 2030

25.11. 14:49

Pracovní skupiny takzvané uhelné komise připraví scénáře pro konec uhlí v České republice v jednotlivých letech od roku 2030 dále. Hotové by měly být v lednu. Novinářům to po dnešním jednání komise řekli ekologové Jan Rovenský z Greenpeace ČR a Jiří Koželouh z Hnutí Duha. Znovu se uhelná komise…

reklama

Řež v Paříži: "Černé vesty" rozpoutaly střety s policií, desítky zatčených

Aktualizovali jsme 21.9.2019, 21:42, 21.09. 19:33

V násilnosti a střety s bezpečnostními silami se dnes zvrhnul protest za ochranu klimatu v Paříži poté, co se do něj odpoledne zapojila asi tisícovka radikálů z řad krajní levice či patřících k hnutí takzvaných žlutých vest. Radikálové nejen vyvolávali střety s policií, ale také stavěli barikády a…

Mela na valné hromadě ČEZ. Ozvaly se rány, do sálu vpadli aktivisté Greenpeace

Aktualizovali jsme 26.6.2019, 15:33, 26.06. 14:02

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji…

Ekologové bijí na poplach: Vzorky vody z Labe a Vltavy obsahovaly mikroplasty

21.03. 16:47

Devět z deseti vzorků vody z Vltavy a Labe obsahovalo mikroplasty. Loni v září je odebrala organizace Greenpeace v Praze, Ústí nad Labem a Hřensku na Děčínsku. Nejvíce mikroplastů bylo ve vodě odebrané poblíž výpusti čistírny odpadních vod v Ústí nad Labem-Neštěmicích.

V Helsinkách se demonstruje. Proti Trumpovi a Putinovi se bouří ekologové i ochránci gayů

16.07. 12:50

Helsinky - Ochránci lidských práv a životního prostředí protestují v ulicích finské metropole, v níž se uskuteční summit prezidentů USA Donalda Trumpa a Ruska Vladimira Putina. Hnutí Greenpeace na kostele v centru Helsinek vyvěsilo transparent s nápisem: Rozehřejme naše srdce, nikoliv naši planetu.

Aktivisté kteří vlezli na chladící věž jaderné elektrárny byli obviněni

04.05. 16:53

Pardubice - Pěti lidem, kteří v roce 2016 s ekologickou organizací Greenpeace protestovali proti prodloužení provozu elektrárny Chvaletice, policie zaslala obvinění z poškození cizí věci a z poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. ČTK to dnes řekl mluvčí Greenpeace Lukáš Hrábek.…

Ekologové z Greenpeace varují: Stát získá kvůli nařízení jen zlomek ceny lithia

11.10. 16:56

Praha - Ekologická organizace Greenpeace tvrdí, že stát kvůli nízkým těžebním poplatkům získá jen 0,66 procenta tržní ceny lithia. Podle mluvčího Českého báňského úřadu (ČBÚ) nelze však výši peněz, které stát za dobývání získá, přesně specifikovat.

Aktivisté z Greenpeace v Itálii přivítali Trumpa, promítli poselství na Svatopetrský dóm

24.05. 10:19

Vatikán - Aktivisté z Greenpeace promítli na Svatopetrský dóm ve Vatikánu vlastní poselství směřované americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Podařilo se jim to navzdory přísným bezpečnostním opatřením.

Greenpeace jde do boje proti Le Penové, vyvěsila na Eiffelovce transparent

05.05. 10:48

Paříž - Francouzi v neděli zvolí novou hlavu státu a dnes končí kampaň. Toho využila organizace Greenpeace, jejíž členové vyšplhali na na Eiffelovu věž, odkud vyvěsili transparent proti nacionalistce Marine Le Penové.

Na valnou hromadu švýcarské banky Credit Suisse pronikli aktivisté z Greenpeace

28.04. 17:30

Curych - Na výroční valnou hromadu švýcarské banky Credit Suisse dnes pronikli aktivisté z hnutí Greenpeace. Transparentem vyjádřili protest proti jejím obchodním vztahům s podniky stojícími za projektem ropovodu Dakota Access v USA.

Škoda po Greenpeace ve Chvaleticích se vyšplhala na 600 tisíc. Aktivisté sumu zpochybňují

12.10. 17:03

Chvaletice - Společnost Severní energetická, která je vlastníkem hnědouhelné elektrárny Chvaletice, sčítá škody, které měli nedávno napáchat aktivisté Greenpeace. Zatím dospěla k sumě 600 tisíc korun.

Akci Greenpeace ve Chvaleticích vyšetřuje policie, aktivistům může hrozit vězení

06.10. 13:04

Pardubice - 11 aktivistů Greenpeace, kteří obsadili chladicí věž elektrárny Chvaletice, může mít problémy se zákonem. Policie akci vyšetřuje pro podezření z poškození cizí věci.

Čtyři aktivisté Greenpeace slezli z věže elektrárny Chvaletice

05.10. 20:32

Chvaletice - Čtyři z 11 aktivistů Greenpeace slezli z chladicí věže elektrárny Chvaletice, policie si je pozve k podání vysvětlení.

Aktivisté hnutí Greenpeace zůstali na věži elektrárny Chvaletice, vyvěsí druhou část transparentu

Aktualizovali jsme 4.10.2016, 16:34, 04.10. 09:23

Pardubice - Protest ekologických aktivistů z hnutí Greenpeace v hnědouhelné elektrárně Chvaletice pokračuje, na věži zůstává 11 lidí. V pondělí vyvěsili první část transparentu s nápisem Již brzy, dnes dodají druhou.

OBRAZEM: Aktivisté z hnutí Greenpeace vyšplhali na věž chvaletické elektrárny

03.10. 15:21

Pardubice - V pondělí Dnes ráno vyšplhalo 11 aktivistů hnutí Greenpeace na chladicí věž elektrárny Chvaletice. Protestovali tak proti plánu na prodloužení provozu elektrárny.

Ekologičtí aktivisté Greenpeace protestují. Obsadili věž elektrárny Chvaletice

Aktualizovali jsme 3.10.2016, 14:03, 03.10. 09:32

Pardubice - Dnes ráno vyšplhalo 11 aktivistů Greenpeace na chladicí věž elektrárny Chvaletice. Protestují tak proti plánu na prodloužení provozu elektrárny. Akce se nesetkala s přiliš kladným ohlasem, jak se sami na místě přesvědčili.

reklama
Fotogalerie