Články k tématu: Kim Čong-un

Severokorejský vůdce Kim Čong-un je na cestě domů do KLDR

17.09. 13:15

Severokorejský diktátor Kim Čong-un v neděli nasedl do obrněného vlaku v ruském Přímořském kraji a vydal se na cestu domů do KLDR. Souprava je nyní na cestě k hranicím, uvádí ruská státní média. Lídr totalitního státu tak ukončil několikadenní návštěvu Ruska.

Kim pokračuje v návštěvě Ruska. Šojgu mu ukázal Kinžaly a letadla

16.09. 09:42

Severokorejský diktátor Kim Čong-un pokračuje v návštěvě Ruska. V doprovodu ruského ministra obrany Sergeje Šojgua si v sobotu prohlédl strategické bombardéry schopné nést jaderné zbraně a nadzvukové rakety Kinžal.

Kreml tvrdí, že během návštěvy Kim Čong-una nedošlo k podpisu žádné dohody

15.09. 17:20

Kreml v pátek uvedl, že během návštěvy severokorejského vůdce Kim Čong-una v Rusku nedošlo k podpisu žádné dohody. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

Putin přijal Kimovo pozvání do Severní Koreji

14.09. 15:21

Severokorejský vůdce Kim Čong-un pozval ruského prezidenta Vladimira Putina k návštěvě Severní Koreje a Putin toto pozvání přijal. Tuto informaci zprostředkovaly agentury Reuters a AFP s odkazem na severokorejskou státní agenturu KCNA. Setkání státníků proběhlo tento týden na kosmodromu Vostočnyj…

Kim Čong-un dorazil do Ruska v obrněném vlaku, mimo KLDR je po čtyřech letech

12.09. 10:10

Severokorejský vůdce Kim Čong-un poprvé po čtyřech letech opustil území svého státu a dorazil do Ruska ve svém obrněném vlaku. Před očekávaným setkáním s prezidentem Vladimirem Putinem Kreml vzkázal Spojeným státům, že neberou v potaz jejich hrozby ohledně ruského nákupu severokorejských zbraní.…

Kim Čong-un zřejmě vyrazil na návštěvu Ruska

11.09. 11:49

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se zřejmě vydal na cestu do Ruska, kde by se měl setkat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Dnes to uvedla agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaný zdroj v jihokorejské vládě. K setkání mezi Kimem a Putinem by mohlo dojít v úterý.

Biden je připravený se setkat s Kim Čong-unem

18.08. 09:56

Americký prezident Joe Biden je připravený navázat na svého předchůdce v úřadu Donalda Trumpa a sejít se s vůdcem KLDR Kim Čong-unem. Vůli k setkání ze strany vrchního představitele USA potvrdil bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby.

V KLDR lidé umírají hlady, dokonce i v hlavním městě. Útěk není možný

15.06. 09:59

V Korejské lidově demokratické republice vedené diktátorem Kim Čong-unem po více než dvou dekádách opět umírají lidé hlady. Vyplývá to z výpovědí Severokorejců, které získala BBC. Už tak izolovaná země se podle nich ocitla na prahu katastrofy poté, co i v souvislosti s pandemií covidu-19 neprodyšně…

KLDR dokončila nový špionážní satelit, prohlédl si ho Kim Čong-un

17.05. 11:15

Kim Čong-un si prohlédl dokončený vojenský špionážní satelit, který Severní Korea plánuje poslat do vesmíru. Satelitní průzkum je podle severokorejského diktátora zásadním nástrojem v boji proti USA a Jižní Koreji.

KLDR má údajně první špionážní družici, uvedl to Kim Čong-un

19.04. 08:38

Kim Čong-un oznámil, že Severní Korea úspěšně vyrobila svou první vojenskou špionážní družici a plánuje ji vypustit na oběžnou dráhu. Dnes o tom informovala severokorejská média, které cituje agentura AP. Kim neupřesnil konkrétní datum pro vypuštění družice, uvádí AP.

Vůdce KLDR nařídil armádě, aby zintenzivnila cvičení na skutečnou válku

10.03. 11:21

Severokorejský vůdce Kim Čong-un nařídil armádě, aby zintenzivnila cvičení, a dokázala tak v případě potřeby reagovat na skutečnou válku. Informovaly o tom dnes západní tiskové agentury, které se odvolávají na média komunistické Koreje. Kim se tak podle nich vyjádřil, když dohlížel na palebné…

KLDR uvedla, že poslední odpaly střel byly simulací jaderného úderu

10.10. 08:22

Odpaly střel, které Severní Korea provedla v posledních dvou týdnech, byly součástí cvičení severokorejské jednotky pro jaderné operace. Na cvičení na přelomu září a října osobně dohlížel vůdce země Kim Čong-un. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na severokorejská média.

Severní Korea se prohlásila za stát s jadernými zbraněmi

Aktualizovali jsme 9.9.2022, 19:48, 09.09. 07:49

Severní Korea dnes schválila zákon, podle kterého je oficiálně státem s jadernými zbraněmi, informovala s odkazem na severokorejská státní média agentura Reuters. Podle vůdce KLDR Kim Čong-una je tento status nevratný a znamená to, že se jeho země do budoucna nebude účastnit žádných vyjednávání o…

Putin napsal Kim Čong-unovi, že Rusko a KLDR rozšíří spolupráci

15.08. 08:13

Ruský prezident Vladimir Putin napsal severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi, že obě země "společným úsilím rozšíří rozsáhlé a konstruktivní bilaterální vztahy".

Severokorejský vůdce Kim Čong-un ohlásil vítězství proti covidu

11.08. 07:56

Severokorejský vůdce Kim Čong-un ohlásil vítězství v boji proti koronaviru a nařídil, aby byla zrušena nepřísnější protiepidemická opatření, která byla zavedena v květnu. Jeho sestra uvedla, že nemoc sám prodělal. S odkazem na severokorejská státní média o tom informuje agentura Reuters.

KLDR varuje Soul, je připravena mobilizovat jaderné odstrašující prostředky

28.07. 05:53

Severokorejský vůdce Kim Čong-un prohlásil, že jeho země je připravena mobilizovat své jaderné odstrašující prostředky a čelit jakémukoli vojenskému střetu s USA. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura Reuters. Kim také poprvé kritizoval nového jihokorejského prezidenta a…

KLDR přiznala 21 nových obětí po nákaze koronavirem

Aktualizovali jsme 14.5.2022, 08:45, 14.05. 07:48

Severní Korea přiznala za pátek 21 nových obětí po nákaze covidem-19 a 174.440 nově infikovaných lidí. Podle státní agentury KCNA je v karanténě s příznaky 280.810 lidí. Část lidí podle severokorejského tisku zemřela kvůli nedbalosti lékařů. Severokorejský vůdce Kim Čong-un epidemii označil za…

Kim opět hrozí: KLDR by mohla provést preventivní jaderný úder, pokud bude ohrožena

30.04. 06:29

KLDR by mohla provést preventivní jaderný úder v případě, že by byla ohrožena. Řekl to severokorejský vůdce Kim Čong-un. Ten již tento týden ohlásil, že chce pokračovat v rozvoji jaderných zbraní co nejrychlejším tempem, napsala dnes agentura AP.

Vůdce KLDR si vyměnil dopisy s odcházejícím jihokorejským prezidentem

22.04. 08:25

Severokorejský vůdce Kim Čong-un si vyměnil dopisy s odcházejícím jihokorejským prezidentem Mun Če-inem, v nichž demokratickému lídrovi poděkoval za zlepšování vztahů obou znesvářených zemí, oznámila v pátek severokorejská státní tisková agentura KCNA. Komunikaci potvrdila i jihokorejská…

Severní Korea otestovala nový zbraňový systém, uvedla její média

17.04. 06:22

Severní Korea otestovala nový zbraňový systém, který zvýší účinnost jejích taktických jaderných zbraní. Podle agentury AFP to dnes uvedla tamní státní média.

KLDR si připomíná deset let od nástupu Kim Čong-una k moci

11.04. 13:17

V Severní Koreji začaly týden dlouhé oslavy desetiletého výročí nástupu vůdce Kim Čong-una k moci. Jejich součástí pravděpodobně bude i vojenská přehlídka, na které by režim mohl předvést své mezikontinentální balistické rakety. Analytici se obávají i testu jaderné zbraně, píše agentura Reuters.

KLDR vyzvala svou milionovou armádu, aby bránila Kim Čong-una vlastními životy

30.12. 09:10

Severní Korea dnes vyzvala svých zhruba 1,2 milionu vojáků, aby se sjednotili za vůdcem Kim Čong-unem a bránili ho vlastními životy. Informovala o tom agentura AP. Výzva zazněla u příležitosti oslav desátého výročí nástupu Kim Čong-una k moci, což bylo spojeno s převzetím funkce vrchního velitele…

Podle jihokorejské rozvědky je Kim Čong-un zdráv a snaží se posílit svou moc

28.10. 17:41

Podle jihokorejské rozvědky se vůdce Severní Koreje Kim Čong-un těší dobrému zdraví a snaží se posílit loajalitu obyvatel země vůči své osobě. Představitelé tajné služby to řekli při setkání se členy jihokorejského parlamentu, uvedla agentura AP.

Lidé v KLDR si podle médií dělají starosti, protože Kim Čong-un zhubl

27.06. 18:01

Lidé v Severní Koreji jsou prý zdrcení z toho, jak moc Kim Čong-un, vůdce této izolované komunistické země, v poslední době zhubl. Se svými obavami se podle agentury Reuters svěřili tamním, státem přísně kontrolovaným médiím, když uviděli nedávno pořízené záběry Kima.

Fotogalerie