Články k tématu: Lyžování

Rada lékařky: Jak poskytnout první pomoc při úrazu na sjezdovce?

11.12. 18:17

Praha - Na českých horách se podle údajů horské služby ročně stane zhruba 6 tisíc úrazů. „Mezi nejčastější patří natažené nebo přetržené vazy v kolenním kloubu, zlomeniny končetin, zranění ramene a různé pohmožděniny. Zvláště nebezpečné jsou úrazy páteře, které si mohou vyžádat trvalé následky. To…

V Rakousku se zranil český lyžař, na svahu jej srazil Slovák

11.12. 13:47

Vídeň - Na sjezdovce v rakouské oblasti Reiteralm v Horním Štýrsku se zranil česká lyžař (46), srazil ho slovenský rekreant.

VIDEO: Invaze Santa Clausů: Na švýcarské sjezdovce jich lyžovalo 1200

05.12. 16:55

Vervier - Švýcarské lyžařské středisko přišlo s originálním nápadem. Návštěvníci mohli celý den lyžovat zadarmo, pokud přišli převlečeni za Santa Clause. Zájem byl nečekaný.

reklama

O víkendu se lyžovalo naposledy, lyžařská sezona skončila

10.04. 21:15

Praha - Lyžařská sezona v Česku končí. Naposledy se bude lyžovat v pondělí v Harrachově v Krkonoších a v pondělí a v úterý na Ovčárně v Jeseníkách.

Na sníh nadává skoro každý. Lyžařům a vlekařům vyhovuje

02.03. 00:11

Praha - Asi jen málokdo se radoval z nečekané sněhové nadílky v závěru zimy. Na většinu lidí dolehly spíše problémy - komplikace na silnicích, nefungující elektřina, stojící vlaky. Kdo má ze sněhu radost, jsou naopak vlekaři, majitelé zimních středisek a pochopitelně lyžaři.

reklama
Fotogalerie