Články k tématu: Malajsie

Pátrání po letu MH370? Trosky prý mohou ležet jinde, než se očekávalo

28.03. 10:56

Sydney/Kuala Lumpur - Do pátrání po zmizelém letu MH370 se před několika týdny zapojila soukromá námořní společnost Ocean Infinity. Hledači po troskách začali pátrat v lednu, předpokládalo se, že bude trvat 90 dní a že malajské úřady za něj zaplatí asi 50 milionů dolarů. Jenže termín se chýlí ke…

Proslulý malajsijský "zaklínač hadů" zemřel po uštknutí kobry

17.03. 09:49

Kuala Lumpur - Malajsijec Abu Zarin Hussin se proslavil svými schopnostmi odchytu a chovu hadů. Jeho adrenalinový koníček se mu nakonec stal osudným. Zemřel tento týden poté, co ho uštkla kobra.

KLDR Kim Čong-nama zabila nervovým plynem, tvrdí USA. Na Pchjongjang uvalily nové sankce

07.03. 09:49

Kuala Lumpur/Washington - Spojené státy dospěly k závěru, že bratr severokorejského vůdce byl zavražděn na rozkaz vlády v Pchjongjangu. Kim Čong-nam zemřel loni v únoru na letišti v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru poté, co mu dvě ženy z Indonésie a Vietnamu do obličeje nastříkaly bojový nervový…

reklama

Návod na rozeznání homosexuálů? Malajsijský list přišel se šokujícím tvrzením

13.02. 16:43

Kuala Lumpur - Malajsijský list zveřejnil poznávací znaky homosexuálů. Uvedl například, že gayové mají vousy, nosí značkové oblečení a rádi chodí do posilovny, kde okukují jiné muže. Lesbičky naproti tomu znevažují muže, drží se za ruce a neustále se objímají.

Pravda o letu MH370: Hledali záchranáři místo letadla tajnou truhlu?

10.02. 12:58

Jak jsme vás již informovali, pátrání po letu MH370 malajské společnosti Malaysia Airlines bylo obnoveno. Po stroji, který zmizel v březnu 2014 i s 239 lidmi na palubě, pátrá americká firma pro podmořský průzkum Ocean Infinity. Její pátrací plavidlo dne 31. ledna, přesně 10 dnů po obnovení pátrání…

Let MH370 vyvolává další otázky: Proč pátrací pravidlo najednou přestalo vysílat signál?

Aktualizovali jsme 7.2.2018, 22:04, 07.02. 16:37

Malajsijská vláda uzavřela smlouvu se soukromou americkou firmou pro podmořský průzkum Ocean Infinity, která dostane zaplaceno až 70 milionů dolarů (1,5 miliardy korun), pokud se jí podaří během tří měsíců najít trosky stroje nebo černé skříňky pohřešovaného letadla společnosti Malaysia Airlines.…

Objevily se nové informace v případu vraždy bratra severokorejského vůdce

30.01. 13:57

Kuala Lumpur - U soudu v Malajsii dnes zazněla informace, že bratr severokorejského vůdce Kim Čong-nam se čtyři dny před svou vraždou, setkal s blíže neupřesněným Američanem korejského původu.

Tragédii letu Malajských aerolinek obestírají záhady i po 40 letech. Kdo způsobil pád letadla?

07.01. 13:06

V letecké dopravě najdeme mnoho únosů, ale poměrně malé procento z nich končí nějakou větší tragédií. Stát za ni může sebevražedné chování pachatelů, chyba v odhadu nebo přecenění schopností posádky i jejich vlastní. Jeden takový případ vám EuroZprávy.cz připomenou. Je výjimečný tím, že je stále…

Zavražděný Kim Čong-nam prý měl u sebe protijed

30.11. 22:38

Kuala Lumpur - Zavražděný bratr severokorejského vůdce Kim Čong-una měl s sebou v době smrti 12 lahviček s protijedem. Podle malajsijské toxikoložky šlo o látku, která se používá i k potlačení účinků nervového plynu VX.

Malajsie: Na vraždě Kim Čong-nama se podíleli i čtyři Severokorejci

06.11. 14:00

Kuala Lumpur - Malajsijská policie dnes poprvé potvrdila, že čtyři muži obvinění z podílu na vraždě Kim Čong-nama jsou Severokorejci. Všichni bezprostředně po činu z Malajsie uprchli, pomohl jim zaměstnanec severokorejské státní letecké společnosti Air Koryo.

Při sesuvu půdy na staveništi v Malajsii zemřeli nejméně tři dělníci

21.10. 11:31

Kuala Lumpur - Při sesuvu půdy na staveništi v malajsijském městě George Town zemřeli tři zahraniční dělníci a jedenáct dalších se pohřešuje.

Kimův bratr byl zavražděn bojovým nervovým plynem. Na šatech obviněných se našly jeho stopy

05.10. 09:43

Kuala Lumpur - Indonésanka Siti Aisyahová (25) a Vietnamka Doan Thi Huong (29) čelí obvinění, že 13. února zavraždily Kim Čong-nama bojovým nervovým plynem VX. Na jejich oblečení se našly stopy této látky. U soudu v Malajsii to dnes řekl chemik Raja Subramaniam. Ženám hrozí trest smrti.

Ztracený let MH370: Dozvíme se někdy pravdu o tom, co se stalo?

04.10. 11:32

Kuala Lumpur/Perth - Tři a půl roků po zmizení Boeingu 777 malajsijských aerolinek se případ oficiálně zavírá, oznámil Australský úřad pro dopravu a bezpečnost. Ve finálním hlášení vyšetřovatelé vyjadřují lítost nad tím, že ani po takové době nemají potuchy, co se s letem, posádkou a cestujícími…

Chlapci měli zapálit islámskou školu, trestu smrti se zřejmě vyhnou

28.09. 18:22

Kuala Lumpur - Dva nezletilci byli obviněni z 23 vražd v souvislosti s požárem v islámské náboženské škole. V Malajsii sice po odsouzení za vraždu následuje automaticky trest smrti, úřady ovšem uvedly, že v případě mladistvých se k němu nepřistoupí.

Islámskou školu zapálila skupina chlapců, spolužáci se jim prý posmívali. Zemřelo 23 osob

16.09. 19:13

Kuala Lumpur - Kvůli čtvrtečnímu požáru v islámské náboženské škole v Kuala Lumpuru bylo zatčeno sedm chlapců. Jsou podezřelí ze žhářství. Při neštěstí zemřelo 23 osob.

Požár v islámské internátní škole v Malajsii zabil nejméně 25 lidí

14.09. 08:05

Kuala Lumpur - Při dnešním požáru v náboženské škole v malajsijské metropoli zahynulo 25 osob. Oběti podlehli plamenům nebo se udusili kouřem. 11 lidí se podařilo zachránit, sedm jich bylo hospitalizováno.

Razie v Malajsii: Kvůli podezření ze spolupráce s teroristy zadrženo na 400 cizinců

08.08. 10:30

Kuala Lumpur – Malajské bezpečnostní složky podnikly řadu protiteroristických zátahů. Zadržely při nich asi 400 cizinců podezřelých z kontaktů s teroristy.

Filipíny, Indonésie a Malajsie budou bojovat proti islamistům

22.06. 19:25

Manila - Filipíny, Indonésie a Malajsie se dnes dohodly na společném postupu proti islamistům. Vleklá bitva o jihofilipínské město Marawi vzbuzuje v těchto zemích obavy, že jde jen o předehru infiltrace teroristické organizace Islámský stát (IS) do jihovýchodní Asie.

Malajsie vyzývá děti k tvorbě videí k prevenci homosexuality

03.06. 18:49

Kuala Lumpur - Malajsijská vláda nabádá mladé Malajsijce, aby točili videa, jejichž cílem má být "prevence homosexuality". Výherní video dostane finanční odměnu ve výši 1000 dolarů.

Malajskou dívku vyloučili ze šachového turnaje, svými šaty prý provokovala

Aktualizovali jsme 4.5.2017, 20:08, 03.05. 09:48

Kuala Lumpur - Dívka (12) byla vyloučena ze šachového turnaje v Malajsii. Její šaty bez rukávů a odkrývající kolena byly dle pořadatelů "provokující". Mladá slečna prý při pohledu pod určitým úhlem vyvolává pokušení i z dálky.

Severokorejci bez potřebných povolení musí opustit Malajsii

18.04. 16:39

Kuala Lumpur - Malajsie v reakci na vraždu bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una zrušila s KLDR bezvízový styk. Úřadům se v souvislosti s tím v posledním týdnu přihlásilo 296 Severokorejců, kterým chyběla potřebná povolení, aby v zemi mohli zůstat.

Znásilněné by se měly vdát za násilníky, budou mít lepší budoucnost. Už devítileté dívky jsou na svatbu připraveny, tvrdí politik

06.04. 11:23

Kuala Lumpur – Bývalý šaria soudce vyvolal pobouření když navrhl, že manželství je nejlepší způsob, jak mohou oběti znásilnění odvrátit jejich „bezútěšnou budoucnost“. Jeho slova vyvolala velmi ostré reakce, někteří lidé žádají jeho hlavu.

Malajsijci zadržovaní v KLDR se vrátili do vlasti, osud těla Kim Čong-nama nejistý

31.03. 11:27

Kuala Lumpur - Na základě dohody mezi Malajsií a KLDR, podle níž má být tělo mrtvého Kim Čong-nama vydáno Severní Koreji, se do vlasti vrátilo devět Malajsijců. Po vraždě Kim Čong-nama je zadržoval severokorejský režim.

Tělo zavražděného bratra Kim Čong-una je stále v Malajsii, příbuzní se bojí o život

28.03. 11:48

Kuala Lumpur - Tělo Kim Čong-nama, který byl před měsícem a půl zavražděn na letišti v Kuala Lumpur, stále zůstává v Malajsii. Příbuzní se k němu nehlásí. Prý by se sami mohli stát terčem atentátu.

reklama
Fotogalerie