Články k tématu: Media

Hromadný odchod novinářů z Lidových novin: "Odmítám být sluhou Andreje Babiše“

25.09. 13:44

Praha - Redakce Lidových novin prožívá personální zemětřesení. Odchod oznámilo hned několik novinářů v čele s novinářkou Petrou Procházkovou, která se proslavila reportážemi ze zahraničních konfliktů. Odcházející novináři tvrdí, že práci redakce navzdory slibům ovlivňuje premiér Andrej Babiš.

Rusko zavádí nový režim. Za nepřijemné zprávy bude hrozit vězení

18.09. 19:51

Moskva - Ruští poslanci dnes schválili novelu zákona hrozící až rokem vězení pro média či osoby, které odmítnou smazat či dementovat informaci, označenou soudem za falešnou. Uvedla to agentura AFP. K přijetí zákona je ještě zapotřebí i souhlas senátorů a podpis prezidenta.

Časopis Time jde do prodeje. Za miliardy ho koupí miliardáři

17.09. 14:07

Washington - Časopis Time koupí za 190 milionů USD (4,2 miliardy Kč) spoluzakladatel společnosti Salesforce.com Marc Benioff a jeho manželka Lynne. Oznámil to současný majitel časopisu, firma Meredith. Salesforce.com se zaměřuje na takzvané cloudové služby.

reklama

Seriózní média se nechala napálit, citují ruské trolly

10.09. 21:48

Londýn - Ve více než 100 článcích britského tisku se objevily twitterové příspěvky z falešných ruských účtů spravovaných Agenturou pro výzkum internetu (AII). Napsal to dnes deník The Guardian. Texty s citacemi ruských trollů se týkaly amerického prezidenta Donalda Trumpa, neúspěšné kandidátky…

Zeman je jen urážečem a pussyrajoťákem české politiky, neumí být slušným prezidentem, tvrdí Kmenta

06.09. 19:37

Praha - Známý investigativní novinář Jaroslav Kmenta se pozastavil nad tím, jaké reakce vyvolal protest rodičů některých dětí, které přišel v první školní den pozdravit prezident Miloš Zeman. Kdybych byl na jejich místě, minimálně symbol červených trenek bych si na sebe vzal taky, vzkázal.

Soud se zabývá žalobou Věry Marešové. Za přezdívku "sestra smrt" chce od bulváru miliony

04.09. 14:15

Praha - Soud dnes začal projednávat žalobu zdravotní sestry Věry Marešové na mediální dům Czech News Center (CNC). Žena požaduje po vydavateli deníků Blesk nebo Aha 4,8 milionu korun za články, které ji v době jejího stíhání kvůli úmrtím pacientů v rumburské nemocnici označovaly mimo jiné jako …

Nová směrnice o autorském právu? Je to, jako když přijde někdo cizí a bezostyšně sklidí plody vaší práce, tvrdí novináři

28.08. 11:52

Brusel - Evropskou unii rozdělil článek 11 nové směrnice o autorském právu, který má vydavatelům umožnit vyžadovat poplatek za pouhý odkaz nebo náhled na článek na internetových platformách.

Soud v Barmě odložil očekávaný rozsudek nad reportéry, hrozí jim přísný trest

27.08. 09:09

Rangún - Barmský soud odložil vynesení rozsudku v případu dvou reportérů agentury Reuters na 3. září. Verdikt měl přitom padnout dnes. Důvodem je prý onemocnění předsedajícího soudce.

350 deníků proti Trumpovi: Vydají úvodníky, ve kterých se ohrazují proti útokům na média

16.08. 12:41

New York - List The Boston Globe minulý týden vyzval deníky v USA, aby odsoudily "špinavou válku" prezidenta Donalda Trumpa proti médiím. Iniciativa se setkala s velkým ohlasem. Téměř 350 novin dnes vydá úvodníky, ve kterých budou bránit svobodu tisku.

Komentář: Klus a spol. neodhadli nálady společnosti, upozorňují však na vážnou věc

Aktualizovali jsme 5.8.2018, 22:06, 01.08. 15:38

Komentář Miroslava Horkého – Po delší odmlce je to opět tady. Angažovaní umělci upozorňují na politické nešvary v naší zemi. Našlapují však na tenký led, česká společnost odjakživa kritizuje zástupce kulturní sféry, kteří si vůbec „dovolí“ o politice mluvit. Bohužel pro ni. Tentokrát písničkář…

Trumpovy útoky na média: Expert OSN varuje, že porušují pravidla svobody projevu

02.08. 21:55

Ženeva - Zvláštní zmocněnec Organizace spojených národů pro svobodu názorů a vyjádření David Kaye dnes kritizoval amerického prezidenta Donalda Trumpa. Jeho verbální útoky proti novinářům a médiím prý porušují základní pravidla svobody projevu.

Babiš o Klusovi: Já jsem v minulosti podporoval kulturu, plno zpěváků, takže nechápu, co mi je vyčítáno

Aktualizovali jsme 1.8.2018, 22:43, 01.08. 07:57

Praha - Zpěvák Tomáš Klus vydal veřejné prohlášení, ve kterém vysvětluje, že se rozhodl nespolupracovat s médii patřícími do mediální skupiny MAFRA, která patří Andreji Babišovi. Zároveň už nebude hrát na akcích, která tato média - popřípadě jiné Babišovy firmy - sponzorují. Sám Babiš říká, že jej…

Německý tisk má strach: Uzavřeli Putin a Trump tajné dohody?

17.07. 12:20

Berlín - Pondělní summit USA-Rusko komentují také německá média. Podle nich je důležité, že spolu obě velmoci znovu mluví. Nikdo neví, o čem se Donald Trump a Vladimir Putin během svého setkání skutečně bavili.

Německý deník to Trumpovi spočítal: Je to narcistický neotesanec a lhář

13.07. 13:55

Berlín/Brusel - Americký prezident Donald Trump je narcistický neotesanec, rozdvojená osobnost a používá lži jako nástroje politické debaty. K výrokům šéfa Bílého domu na summitu NATO ve středu a ve čtvrtek v Bruselu o tom dnes píše ve svém komentáři německý deník Süddeutsche Zeitung.

Češi zpravodajství nevěří? Rostou obavy z fake news, ukázal průzkum

12.07. 16:58

Londýn - Zpravodajství důvěřuje jen 31 procent obyvatel ČR, ukázal nejnovější průzkum institutu Oxfordské univerzity (RISJ) provedený ve 37 zemích světa. Největší důvěru ve zprávy médií mají naopak Finové a Portugalci (62 procent).

Západ Evropy nešetří kritikou: Čeští komunisté se vrací k vládě jako zprostředkovatelé moci

12.07. 14:18

Brusel - Na noční vyslovení důvěry české menšinové vládě ANO a ČSSD podporované KSČM reaguje europarlament. Podle předsedy Evropské lidové strany (EPP) Manfreda Webera je smutné, že se komunisté dostávají zpátky k politickým pozicím. Kritika na adresu Česka se snesla také od agentury AFP.

Slovensko se baví na účet Česka: Vládu závislou na komunistech povede Slovák

11.07. 13:06

Bratislava - Skutečnost, že téměř 30 let od takzvané sametové revoluce bude česká vláda záviset na komunistech, se ještě před několika lety zdála být podobně reálná jako to, že českým premiérem se stane původem Slovák.

Média tepou vládu: Babiš je závislý na Zemanovi a komunistech, vláda je nečitelná

11.07. 10:24

Praha - Vláda hnutí ANO a ČSSD v čele s premiérem Andrejem Babišem bude poprvé v polistopadové historii závislá na podpoře komunistů. Dnes to uvádí komentáře novin.

Tomáš Klus se naštval na politiky: Kdybych mlčel, udusil bych se

Aktualizovali jsme 9.7.2018, 22:15, 09.07. 07:59

Praha - Zpěvák Tomáš Klus se k politice vyjadřuje nejen v některých svých písních, ale také na sociálních sítích a koncertech. Ně všem se to ale líbí. Písničkář na sociálních sítích prozradil, že jedna nespokojená dívka se s ním dala do debaty o tom, zda je to, co Klus dělá, vhodné.

Rusko dalo pokutu Rádiu Svobodná Evropa za neposkytnutí informací o financování

05.07. 21:13

Moskva - Ruský soud dnes uložil Rádiu Svobodná Evropa/ Rádiu Svoboda (RFE/RL) pokutu 100.000 rublů (přes 35.000 Kč) za to, že neposkytlo informace o svých finančních zdrojích. Rusko také oznámilo, že přitvrdí i vůči jednotlivým novinářům.

S komunisty se do postele nelehá. Spolupráce s nimi je kolaborací, píše se na Slovensku

29.06. 11:47

Praha/Bratislava - Slovenský list Sme ve svém dnešním komentáři ztrhal novou českou vládu, kterou by měla podporovat KSČM. Komunisté jsou zlem jako fašisté a politik, jenž kalkuluje s jejich podporou, je kolaborant.

Média o nové vládě: Socialismus s lidskou tváří se nám pomaloučku, polehoučku vrací

28.06. 09:25

Praha - Prezident Miloš Zeman ve středu 27. června jmenoval druhou vládu Andreje Babiše. Koalice ANO a ČSSD počítá s podporou komunistů. České deníky se v dnešních komentářích všímají právě rostoucího vlivu KSČM na politické dění.

V zahraničí propírají českou vládu s komunisty a hořkou symboliku dneška pro ČSSD

27.06. 17:46

Paříž/Berlín - I ve světě si povšimli, že nová česká vláda, kterou má podporovat KSČM, byla jmenována na Den památky obětí komunistického režimu. Agentura Reuters spíše, že jmenování vlády má pro koaliční ČSSD hořký symbolismus, neboť se tak děje v den výročí jejího sloučení s komunistickou stranou…

Novináři naštvali Babiše: Zamlčují naše úspěchy, překrucují skutečnost, šíří o nás lži, stěžuje si

27.06. 08:52

Praha - Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš si stěžuje na novináře. Ti podle něj lžou a šíří různé demagogie. Média se chovají jako opoziční politici, zlobí se Babiš.

reklama
Fotogalerie