Články k tématu: Media

Trumpovy útoky na média: Expert OSN varuje, že porušují pravidla svobody projevu

02.08. 21:55

Ženeva - Zvláštní zmocněnec Organizace spojených národů pro svobodu názorů a vyjádření David Kaye dnes kritizoval amerického prezidenta Donalda Trumpa. Jeho verbální útoky proti novinářům a médiím prý porušují základní pravidla svobody projevu.

Babiš o Klusovi: Já jsem v minulosti podporoval kulturu, plno zpěváků, takže nechápu, co mi je vyčítáno

Aktualizovali jsme 1.8.2018, 22:43, 01.08. 07:57

Praha - Zpěvák Tomáš Klus vydal veřejné prohlášení, ve kterém vysvětluje, že se rozhodl nespolupracovat s médii patřícími do mediální skupiny MAFRA, která patří Andreji Babišovi. Zároveň už nebude hrát na akcích, která tato média - popřípadě jiné Babišovy firmy - sponzorují. Sám Babiš říká, že jej…

Německý tisk má strach: Uzavřeli Putin a Trump tajné dohody?

17.07. 12:20

Berlín - Pondělní summit USA-Rusko komentují také německá média. Podle nich je důležité, že spolu obě velmoci znovu mluví. Nikdo neví, o čem se Donald Trump a Vladimir Putin během svého setkání skutečně bavili.

reklama

Německý deník to Trumpovi spočítal: Je to narcistický neotesanec a lhář

13.07. 13:55

Berlín/Brusel - Americký prezident Donald Trump je narcistický neotesanec, rozdvojená osobnost a používá lži jako nástroje politické debaty. K výrokům šéfa Bílého domu na summitu NATO ve středu a ve čtvrtek v Bruselu o tom dnes píše ve svém komentáři německý deník Süddeutsche Zeitung.

Češi zpravodajství nevěří? Rostou obavy z fake news, ukázal průzkum

12.07. 16:58

Londýn - Zpravodajství důvěřuje jen 31 procent obyvatel ČR, ukázal nejnovější průzkum institutu Oxfordské univerzity (RISJ) provedený ve 37 zemích světa. Největší důvěru ve zprávy médií mají naopak Finové a Portugalci (62 procent).

Západ Evropy nešetří kritikou: Čeští komunisté se vrací k vládě jako zprostředkovatelé moci

12.07. 14:18

Brusel - Na noční vyslovení důvěry české menšinové vládě ANO a ČSSD podporované KSČM reaguje europarlament. Podle předsedy Evropské lidové strany (EPP) Manfreda Webera je smutné, že se komunisté dostávají zpátky k politickým pozicím. Kritika na adresu Česka se snesla také od agentury AFP.

Slovensko se baví na účet Česka: Vládu závislou na komunistech povede Slovák

11.07. 13:06

Bratislava - Skutečnost, že téměř 30 let od takzvané sametové revoluce bude česká vláda záviset na komunistech, se ještě před několika lety zdála být podobně reálná jako to, že českým premiérem se stane původem Slovák.

Média tepou vládu: Babiš je závislý na Zemanovi a komunistech, vláda je nečitelná

11.07. 10:24

Praha - Vláda hnutí ANO a ČSSD v čele s premiérem Andrejem Babišem bude poprvé v polistopadové historii závislá na podpoře komunistů. Dnes to uvádí komentáře novin.

Tomáš Klus se naštval na politiky: Kdybych mlčel, udusil bych se

Aktualizovali jsme 9.7.2018, 22:15, 09.07. 07:59

Praha - Zpěvák Tomáš Klus se k politice vyjadřuje nejen v některých svých písních, ale také na sociálních sítích a koncertech. Ně všem se to ale líbí. Písničkář na sociálních sítích prozradil, že jedna nespokojená dívka se s ním dala do debaty o tom, zda je to, co Klus dělá, vhodné.

Rusko dalo pokutu Rádiu Svobodná Evropa za neposkytnutí informací o financování

05.07. 21:13

Moskva - Ruský soud dnes uložil Rádiu Svobodná Evropa/ Rádiu Svoboda (RFE/RL) pokutu 100.000 rublů (přes 35.000 Kč) za to, že neposkytlo informace o svých finančních zdrojích. Rusko také oznámilo, že přitvrdí i vůči jednotlivým novinářům.

S komunisty se do postele nelehá. Spolupráce s nimi je kolaborací, píše se na Slovensku

29.06. 11:47

Praha/Bratislava - Slovenský list Sme ve svém dnešním komentáři ztrhal novou českou vládu, kterou by měla podporovat KSČM. Komunisté jsou zlem jako fašisté a politik, jenž kalkuluje s jejich podporou, je kolaborant.

Média o nové vládě: Socialismus s lidskou tváří se nám pomaloučku, polehoučku vrací

28.06. 09:25

Praha - Prezident Miloš Zeman ve středu 27. června jmenoval druhou vládu Andreje Babiše. Koalice ANO a ČSSD počítá s podporou komunistů. České deníky se v dnešních komentářích všímají právě rostoucího vlivu KSČM na politické dění.

V zahraničí propírají českou vládu s komunisty a hořkou symboliku dneška pro ČSSD

27.06. 17:46

Paříž/Berlín - I ve světě si povšimli, že nová česká vláda, kterou má podporovat KSČM, byla jmenována na Den památky obětí komunistického režimu. Agentura Reuters spíše, že jmenování vlády má pro koaliční ČSSD hořký symbolismus, neboť se tak děje v den výročí jejího sloučení s komunistickou stranou…

Novináři naštvali Babiše: Zamlčují naše úspěchy, překrucují skutečnost, šíří o nás lži, stěžuje si

27.06. 08:52

Praha - Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš si stěžuje na novináře. Ti podle něj lžou a šíří různé demagogie. Média se chovají jako opoziční politici, zlobí se Babiš.

V Německu si berou na paškál dění v Česku. Tvrdě to schytal Babiš i Zeman

Aktualizovali jsme 11.6.2018, 22:06, 11.06. 09:12

Berlín – Andrej Babiš byl ve středu na Pražském hradě podruhé jmenován premiérem. Německý server Deutsche Welle  v té souvislosti přinesl obsáhlejší článek o šéfovi hnutí ANO i o stavu české politiky. DW poukazuje na to, že Babiš svádí velký boj ve snaze zformovat vládní koalici. To je prý znakem…

Babiš se naštval kvůli Merkelové, píší o tom média z celého světa

Aktualizovali jsme 7.6.2018, 22:03, 07.06. 14:45

Praha/svět – Média z celého světa se zaměřila na slova českého premiéra v demisi Andreje Babiše, který nesouhlasí, aby v Evropské unii vznikl systém kompenzací, které by musely státy, jež nepřijímají migranty, poskytovat ostatním. O návrhu se v rozhovoru s německým nedělníkem Frankfurter Allgemeine…

Slovenský tisk má jasno: Zeman chce, aby po něm nezůstal kámen na kameni

07.06. 10:45

Bratislava/Praha - Slovenský tisk tepe českého prezidenta a premiéra. Miloš Zeman se podle komentářů rozhodl, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš bude v čele české vlády, a nedá si pokoj, dokud se tak nestane.

Slováci mají jasno: Ortodoxní komunisté jsou v Česku opět u moci

06.06. 11:21

Bratislava/Praha - Ke kritice politické situace v Česku se přidal i slovenský Denník N. Podle něj jsou ortodoxní komunisté v Česku opět u moci a spolurozhodují o tom, co dělá vláda Andreje Babiše. List se pozastavil i nad vlivem SPD Tomia Okamury.

Negativní dopad GDPR? Americké weby blokují Evropany

Aktualizovali jsme 31.5.2018, 22:12, 31.05. 15:23

Washington - Některé americké weby se v souvislosti se zavedením GPDR rozhodly zavést tvrdá pravidla, Na mnohé z nich se dokonce Evropané vůbec nedostanou anebo jen omezeně.

Ukrajina blokuje weby dalších ruských médií

24.05. 14:00

Kyjev - Ukrajina zablokovala webové produkty ruské mediální skupiny Rossija Segodňa a agentury RIA Novosti Ukrajina. Informaci dnes zveřejnil úřad ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Ukrajinští poskytovatelé internetu jsou v důsledku nových sankčních opatření povinni znemožnit uživatelský…

Hotovo: KLDR před zraky novinářů zničila jaderné zařízení

24.05. 13:31

Pchjongjang - Severní Korea za přítomnosti zahraničních novinářů provedla operaci, při níž podle svých slov zlikvidovala své hlavní jaderné testovací středisko. Informovala o tom dnes agentura AP, jejíž reportér byl na místě.

Braňme média: Senátoři dostali na stůl petici na obranu médií veřejné služby

17.05. 15:44

Praha - Zástupci Senátu dnes převzali petici na obranu médií veřejné služby nazvanou Braňme média veřejné služby. Dokument mimo jiné vyzývá politiky, aby se zasadili o udržení nezávislého postavení médií veřejné služby. Podle autora petice Davida Smoljaka je pod ní 16.365 podpisů.

Babišova média na mě pořádají hon, stěžuje si Šlechtová

16.05. 16:22

Praha - Ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) by chtěla zůstat členkou vlády, ale ne za každou cenu. Současnou kritiku své osoby dnes označila za hon a za kampaň, kterou proti ní vede deník patřící do svěřenského fondu předsedy vlády Andreje Babiše (ANO).

KLDR zlikviduje svůj jaderný program v přímém přenosu, novináři jsou zváni

12.05. 17:22

Pchjongjang - Severní Korea v rozmezí 23. až 25. května zničí své jaderné testovací středisko. K události pozve i zahraniční novináře včetně těch ze Spojených států a Jižní Koreje. Severokorejská tisková agentura likvidaci zkušebního polygonu označila za potvrzení závazku skončit se zkouškami…

reklama
Fotogalerie