Články k tématu: Media

Komentář: Západní demokracie se drolí a české volby to stvrzují. Lékem má být diskuze

Aktualizovali jsme 5.2.2018, 22:02, 05.02. 17:04

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Vítězství „sexistického a rasistického“ prezidenta v Česku, jak píše prestižní The Washington Post, není znakem nedospělé demokracie východního typu. Naopak jde o trend, který vídáme v zemích s dlouho zavedenou demokracií. Problémem je obrovská polarizace a stav…

Syndikát novinářů vyloučil Slezáka, který se zapojil do šarvátky v Zemanově štábu

Aktualizovali jsme 30.1.2018, 22:09, 30.01. 16:55

Praha - Syndikát novinářů vyloučil ze svých řad Karla Slezáka, ústřední postavu sobotního incidentu z volebního štábu prezidenta Miloše Zemana. Podle zveřejněných videí udeřil pěstí kameramana.

Zeman přesvědčivě obhájil post českého prezidenta. Co na to Rusko?

29.01. 08:09

Moskva/Praha - I ruská média bedlivě sledovala druhou přímou volbu českého prezidenta. Mandát obhájil Miloš Zeman, který porazil těsně svého konkurenta Jiřího Drahoše. Co napsaly sdělovací prostředky v zemi, kde je Miloš Zeman oblíbeným politikem?

reklama

Test liberalismu i západní orientace, píše zahraničí o prezidentských volbách

25.01. 18:58

Londýn - Tisk ve Velké Británii se v posledních dnech zabýval blížícím se druhým kolem prezidentských voleb v České republice spíše sporadicky. Zmiňují se o něm například listy Financial Times (FT) nebo The Daily Express.

Média hodnotí souboj kandidátů: Zeman v ofenzívě a Drahoš se jen bránil

24.01. 12:41

Praha - Miloš Zeman se v první prezidentské debatě projevil jako zkušeným diskutér a tvrdý bonmotista. Vedle toho jeho konkurent Jiří Drahoš sice chvílemi působil nervózně, přesto se snažil útoky současné hlavy státu odrážet a nějaké i rozdával. Píšou to komentátoři dnešních českých deníků.

Zeman v debatě předčil Drahoše. Prostředí ale nebylo seriózní, hodnotí duel experti

24.01. 08:02

Praha - V první prezidentské debatě kandidáti nepřekvapili a dominoval Miloš Zeman, shodli se experti na politický marketing, které oslovila ČTK. Konzultant pro politický marketing Martin Joachymstál řekl, že Zeman v dnešním duelu na TV Prima svého konkurenta Jiřího Drahoše přetlačil. Převahu…

Zeman v počtu zmínek v médiích Drahoše výrazně poráží

23.01. 18:51

Praha - Před druhým kolem prezidentské volby se o současném prezidentovi Miloši Zemanovi píše o desítky procent více než o jeho protikandidátu Jiřím Drahošovi. Na Zemana připadá 62 procent zmínek a na Drahoše 38 procent.

Murcdoch dostal od Británie košem. Televize Sky není na prodej

23.01. 13:03

Londýn - Britský antimonopolní úřad (CMA) se postavil proti převzetí placené televize Sky americkou mediální společností 21st Century Fox podnikatele Ruperta Murdocha. Fúze prý není ve veřejném zájmu kvůli obavám o pluralitu médií.

Politolog radí: Co jsou fake news a jak je poznat?

21.01. 14:01

Praha - Podle Miloše Gregora, jednoho z autorů publikace Nejlepší kniha o fake news, není šíření dezinformací nic nového, protože už to aplikovali obyvatelé antického Řecka. Nové je to v tom, že se to šíří v médiích a mezi politiky.

Zprávy evropských médií o Trumpovi jsou jednostranné, varuje politolog

19.01. 19:28

Vídeň - Rakouský politolog Reinhard Heinisch upozorňuje, že zpravodajství evropských a zejména rakouských médií o americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi je stejné a jednostranné. Expert to uvedl v rozhovoru pro agenturu APA.

Zeman? Populistický hulvát na Pražském hradě.. Slovenský tisk kritizuje kampaň proti Drahošovi

19.01. 11:23

Bratislava/Praha - Inzerátů, které obviňují českého prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše z toho, že nechce bránit příchodu imigrantů do Česka, si všimli i na Slovensku. Tamní tisk dnes píše, že nepochybně nejsou tím nejhorším, co úřadující hlava státu Miloš Zeman a jeho lidé vytáhnou.

Trumpem ohlášené udílení cen pro lživá média zřejmě nebude, známý deník píše opropadáku

17.01. 21:12

Washington – Dnes se mělo uskutečnit vyhlášení vítěze o nejpodvodnější a nejzkorumpovanější médium roku, které už dříve přislíbil americký prezident Donald Trump. Jak se ale zdá, nakonec k tomu nedojde. Deník The Washington Post dnes napsal, že z avizovaných Fake News Awards, které se možná ani…

Zeman plánuje čtyři televizní debaty, Drahoš chce jen dvě

15.01. 21:31

Praha – Před druhým kolem prezidentských voleb by se kandidáti mohli utkat ve čtyřech debatách. Právě tolik nabídek přijal od různých televizí Miloš Zeman. Druhé kolo voleb se bude konat 26. a 27. ledna. Zeman a Jiří Drahoš by se před ním v debatě mohli přímo střetnout poprvé.

Ruská stanice RT prská: Elysejský palác nepouští její novináře na tiskovky

15.01. 21:01

Paříž - Elysejský palác nevpouští naše novináře, zlobí se ruská televize RT. Zástupce RT nechtějí na akce vpouštět i další instituce.

Výsledek voleb? Zeman je v těžké pozici, dostal studenou sprchu, píše se v zahraničí

15.01. 11:27

Praha/Vídeň/New York - Výsledků 1. kola prezidentských voleb v Česku si všímají také rakouské deníky Die Presse a Der Standard a komentuje je také The New York Times (NYT). Dosud sebevědomý Miloš Zeman je prý v těžké pozici a je si toho vědom.

V zahraničí drsně propírají Zemana: Jeho porážka by byla dobrá pro Česko i Evropu

12.01. 11:15

Bratislava/Berlín - Volby českého prezidenta rozhodnou, zda ČR na dlouhou dobu ovládne antidemokratické spojenectví, píše slovenský Denník N. Porážka Miloše Zemana by byla dobrým dnem pro Česko i Evropu, je přesvědčen německý deník Süddeutsche Zeitung.

Dva barmští novináři Reuters byli obžalováni, chtěli odhalit pravdu o tažení proti Rohingům

10.01. 12:59

Rangún - Barmská prokuratura dnes oficiálně obžalovala dva místní novináře, pracující pro agenturu Reuters. Za porušení státního tajemství jim hrozí až 14 let vězení. Ťjo Sou U (27) a Wa Lone (31) byli zatčeni 12. prosince.

Ve Francii věří konspiračním teoriím drtivá většina lidí

08.01. 13:59

Paříž - Studie institutu Ifop ukázala, že čtyři z pěti Francouzů věří nejméně jedné z obecně rozšířených konspiračních teorií, například že Američané nikdy nepřistáli na Měsíci. Analýza odhalila i značnou nedůvěru, kterou má veřejnost vůči médiím, napsal deník Libération.

Dopad dezinformací na občany? Humbuk kolem fake news je podle expertů zbytečný

05.01. 09:27

New York - Nová studie týmu politických vědců vyvrací tezi o mimořádném vlivu dezinformací. K alespoň jedné nepravdivé zprávě se v čase amerických prezidentských voleb v roce 2016 sice dostal každý čtvrtý Američan, dopad takzvaných fake news je ale velmi povrchní.

Zahraniční zpravodajové ČT mění svá místa, nově budou působit v Británii a Turecku

02.01. 19:16

Praha – Z osmi na deset se rozšíří počet svých zahraničních zpravodajských postů České televize. K Londýnu, který začal fungovat od začátku letošního roku, přibude později Istanbul. 

Slovenský tisk: Češi si neuvědomili svou malost po rozpadu federace

02.01. 12:30

Bratislava - Slovenská média ve svých dnešních komentářích rozebírají rozpad ČSFR. Například podle Denníku N váha obou nových států dramaticky klesla, ačkoliv v očích Slováků paradoxně stoupla, protože jako národ byli povýšeni do kategorie sice malého, ale vlastního státu.

Za hranicemi se nestraší divit: Češi oslavují odsouzeného vraha, považují ho za hrdinu

28.12. 08:04

Praha – Televize Prima před nedávnem odvysílala pětidílný seriál Já, Kajínek, ve kterém omilostněný vrah Jiří Kajínek mluvil nejen o svém pobytu za mřížemi, ale i o svých zločinech, o rodině, vztazích a nejasnostech v jeho kauze. Toho si všiml i magazín The Economist, který na svém webu píše, že…

Velké internetové firmy by nám měly platit autorské poplatky, tvrdí evropské agentury

14.12. 20:53

Paříž - Velké internetové firmy, jako například Google, Facebook a Twitter by měly platit autorské poplatky za využívání zpravodajského obsahu, který jim přináší značné zisky. Požadují to evropské tiskové agentury.

Slovenská média: Pakt Zeman-Babiš se potvrdil, extremisté získávají mocenské posty

14.12. 11:44

Bratislava - Slovenský tisk značně kriticky komentuje údajný pakt českého prezidenta Miloše Zemana s novým premiérem Andrejem Babišem (ANO). Deníky si všímají i nadcházejících voleb hlavy státu v ČR.

reklama
Fotogalerie