Články k tématu: migrace

Evropané potřebují miliony uprchlíků, tvrdí muslimové

Aktualizovali jsme 16:07, dnes 11:49

Londýn - Organizace islámské spolupráce (OIC), mezivládní orgán tvořený 57 státy, tvrdí, že Evropané potřebují muslimskou masovou migraci například proto, aby měly státy z čeho platit důchody.

Ubývá voda, blíží se katastrofa. Svět se musí připravit na klimatické uprchlíky?

dnes 07:30

Není to tak dlouho, co desetitisíce migrantů denně překračovalo hranici Evropské unie. Snažili se uprchnout před válkou a chudobou s nadějí, že v zahraničí najdou bezpečí. Není zcela vyloučené, že se podobná situace bude brzy opakovat. Bída, neustávající konflikty a terorismus Blízký a Středních…

Migranti v Česku: Kolik ilegálů bylo zadrženo? A kolik jich získalo azyl?

14.12. 11:33

Praha - Dle zprávy ministerstva vnitra dostalo v roce 2016 v České republice azyl 148 žadatelů. Dalším zhruba 300 uprchlíkům byla udělena doplňková ochrana. Cizinecká policie zase v prvním pololetí 2017 zjistila přes 2200 nelegálních migrantů.

reklama

OSN chce Facebook a další sociální média, aby narušily aktivity obchodníků s lidmi

09.12. 09:46

Ženeva - Provozovatele sociálních médií by měli pomoci nabourat aktivity obchodníků s lidmi, Požádala je o to migrační agentura OSN. Pašeráci údajně využívají sociální síť facebook nebo aplikaci WhatsApp, aby nalákali západoafrické migranty do Libye a posléze vydírali jejich rodiny, napsala…

Polákům se zpátky do vlasti nechce, domů posílají i méně peněz

23.11. 09:45

Varšava - Ačkoli se Polsku ekonomicky daří, většina emigrantů návrat neplánuje. Dalším znepokojivým signálem je nižší objem vydělaných peněz, které migranti posílají do Polska. Vyplynulo to ze studie, kterou zpracovala pracovní agentura Work Service a z které cituje polský deník Gazeta Wyborcza.

Kriminálníci s arabským původem infiltrovali německé policejní síly? Politici mají velké obavy

06.11. 11:45

Berlín - Křesťanská demokratická unie (CDU) a Svobodná demokratická strana (FDP) vyzvaly ke svolání zvláštní schůzce berlínské vlády kvůli obvinění, že organizované arabské zločinecké gangy infiltrovaly policejní síly. Informuje o tom list Die Welt.

Kolik ČR přijala uprchlíků a do které země přišel větší počet migrantů?

01.11. 11:45

Migrační krize postupně polevuje. Ukazují to nejnovější statistiky sebrané v čtvrtletní zářijové přehledu Mezinárodní organizace pro migraci (International Organization for Migration - IOM). Podle shromážděných údajů, úředníci v Bulharsku, Řecku, Itálii, Španělsku a na Kypru zaregistrovali 146 287…

Český zpěvák promluvil o migraci: Padla slova o uříznutích hlavách, sluníčkářích a kolaboraci

Aktualizovali jsme 16.10.2017, 22:18, 15.10. 09:42

Praha - Zpěvák a muzikálový herec Bohouš Josef se sociálních sítích opět ostře vyjádřil na téma migrace. Současná Evropa podle něj bojuje s nájezdy nepřátel, jako tomu bylo i v minulosti. Ve svém komentáři se nebál sáhnout ani k ostřejším výrokům.

Vyřeší migrace problém stárnoucí populace? Je to jinak, jen tvoří další problémy, varuje profesor

12.10. 08:04

NÁZOR - Jedním z hlavních argumentů na podporu proimigračních politik v Evropě je, že rozvinuté národy na Západě potřebují mladé pracovníky, aby pomohly platit za důchody a zdravotní péči za stárnoucí populace. Podle profesora Asghara Zaidiho, profesora mezinárodní sociální politiky na University…

Česko potřebuje ekonomické migranty, vláda musí umožnit jejich dovoz, tvrdí expert

Aktualizovali jsme 11.10.2017, 22:09, 11.10. 14:14

Brno – Česko potřebuje ekonomické migranty. Tvrdí to šéf Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák. Podle něj českým firmám údajně chybí až 290 tisíc lidí, které by rád získal právě ze zahraničí.

Spojit budoucnost dětských migrantů s pohraniční zdí? Trump představil svůj plán

09.10. 21:54

Washington – Prezident USA Donald Trump chce spojit budoucí dohodu o osudu dětských přistěhovalců v USA se zdí na hranicích s Mexikem a s tvrdým postupem vůči nelegální migraci. 

Přijdou další vlny migrantů? Hledají alternativní cesty do Evropy a mají úspěch

05.10. 08:17

Tripolis- Počet migrantů vstupujících do Itálie v minulých měsících významně klesl. Odborníci to přičítali větší aktivitě válečných vůdců v Libyi, kteří výměnou za ekonomickou i částečně politickou podporu kontrolují potenciální migranty. Deník The Washington Post upozorňuje, že to řeší problém…

Evropa v pohybu: Kdo se nejčastěji stěhuje? A proč hrozí východní Evropě velké problémy?

04.10. 10:28

Brusel - Volný pohyb osob tvoří jeden ze základních pilířů Evropské unie, jenže někdy je to spíše ke škodě a nerovnost se šíří napříč kontinentem. Nejčastěji se stěhují za lepším platem a prací lékaři a zdravotnický personál z východní Evropy, čímž vytvoří prohlubování nedostatku lékařské péče ve…

V Česku přibylo za pět let 73.400 obyvatel, především díky migraci

03.10. 14:41

Praha - Za posledních pět let Česku přibylo 73.400 obyvatel. Za přírůstkem jsou hlavně cizinci. Vystěhovali se i Češi, do ciziny odešlo 6300 lidí. Česká společnost stárne. Průměrnému obyvateli bylo loni 42 let. Děti do 15 let tvoří 15,6 procenta populace, lidé nad 65 let téměř 19 procent.

Migrantů ve Středozemí za rok ubylo téměř o polovinu

26.09. 19:51

Ženeva - Od počátku letošního roku se do Evropy dostalo přes Středozemní moře přes 134 tisíc migrantů, dalších nejméně 2654 jich při pokusu dosáhnout evropských břehů zemřelo. Informovala o tom dnes Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Neplníte kvóty, tak žádné eurodotace, prosazuje Schulz. Ministr vnitra mu oponuje

07.09. 09:48

Berlín - V Německu se mezi politiky opět rozhořel spor, zda krátit eurodotace těm zemím, které neplní kvóty pro přijímání uprchlíků. Předseda sociální demokracie Martin Schulz chce peníze nesolidárním státům brát, proti je naopak ministr vnitra Thomas de Maizière.

Británie vypracovala plán proti migraci ze zemí EU

06.09. 08:44

Londýn - Britské ministerstvo vnitra vypracovalo plán, jak v zemi co nejvíce omezit pobyt přistěhovalců ze zemí Evropské unie. Podle uniklého dokumentu, na které odkazuje deník The Guardian, mají méně kvalifikovaní lidé mít možnost kratšího pobytu.

Příliv migrantů do Evropy se zpomalil. Úřady ale řeší velkou záhadu

Aktualizovali jsme 31.8.2017, 22:45, 31.08. 16:02

Milán - Podle údajů italských úřadů dosáhlo italských břehů od počátku roku 97 293 osob, což je o 4,15 procent méně než ve stejném období minulého roku. Příliv migrantů do Itálie se v červenci snížil o 57 procent oproti červnu. Pro Itálii jde o nejnižší počet přistěhovalců za jedno měsíční období…

Agresivní hon na cizince? Přistěhovalci jsou finančním i kulturním přínosem, zní z Británie

27.08. 18:26

NÁZOR - Míra přistěhovalectví je měřítkem atraktivity země pro cizince, zdůrazňuje editorial serveru The Guardian. Známý britský deník v něm konstatuje, že z tohoto důvodu politická strategie směřující k omezení migrace rovněž činí z příslušného státu - v tomto případě Spojeného království - méně…

Které země jsou ochotné přijímat uprchlíky a které ne? Odpověď Vás zřejmě překvapí

25.08. 16:43

Washington - I přes nižší čísla přicházejících migrantů do Itálie a Velké Británie tzv. migrační krize stále je horkým tématem, který bude mít vliv na volby v Itálii i Německu. Česká Republika jako další země Visegrádské čtyřky – Polsko, Slovensko a Maďarsko – je vůči migrantům velmi negativně…

Cizinci o Británii ztrácí zájem, čistá migrace je nejnižší za poslední tři roky

24.08. 14:33

Londýn - Čistá migrace byla v Británii od března 2016 do března 2017 nejnižší za poslední tři roky. Podle BBC do země sice přišlo o 246.000 lidí více, než odešlo, to ale oproti předchozímu období znamená pokles o 81.000.

Běženci prchající z USA do Kanady vyvolali rozruch, úřady musely vydat speciální nařízení

23.08. 08:15

Někteří žadatelé o azyl, kteří překročili hranici a odešli z USA do Kanady, konkrétně do francouzské provincie Quebec, drželi dětskou pornografii. Uvádí to kanadská televize Global News.

Bulharsko našlo recept na řešení migrační krize. A poměrně radikální

Aktualizovali jsme 21.8.2017, 22:04, 18.08. 08:29

Sofie - Bulharský ministr obrany má recept, jak zatočit s migrační krizí. Na vnější hranici Evropské unie by v případě nutnosti nasadil ozbrojené síly NATO i EU. Zároveň plánuje vojenské posílení na bulharsko-turecké hranici.

Polský politik schvaluje střelbu na loď, která měla pomoct migrantům

18.08. 18:18

Varšava - Místopředseda Evropské parlamentu a člen strany Právo a spravedlnost (Pi) Ryszard Czarnecki na sebe strhl vlnu kritiky, když na twitteru pochválil libyjskou pobřežní stráž za střelbu na loď, která plula na pomoc uprchlíkům ve Středozemním moři.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací