Články k tématu: migrace

Kvůli uprchlíkům nebudou byty, bydlení se prodraží, tvrdí studie

11.03. 09:00

Sydney - Nejen Českou republiku trápí nedostatek dostupného bydlení. Problém je to i v Austrálii. Podle studie Grattan Institute, jednoho z nejrespektovanějších australských think-tanků, se na zvyšování cen bydlení a jeho malé dostupnosti významným způsobem podílí migrace.

Dívka k sobě pozvala na noc migranta, se kterým se přátelila. Ráno byla v šoku

Aktualizovali jsme 24.2.2018, 22:05, 22.02. 13:50

Sydney - Australský soud se zabýval případem sedmnáctiletého migranta, který znásilnil svou o rok mladší kamarádku přímo u ní v domě. Mladík zneužil důvěry a přátelství s dívkou. Když byl pozván, aby u ní přespal, využil příležitost. Informuje o tom Daily Mail.

Alarmující zpráva: Většina zadržených imigrantů už byla v minulosti odsouzena za trestné činy

23.02. 11:59

Washington - Americký prezident Donald Trump postavil svoji politickou kariéru na přísnějším dohledu hranic. K tomuto účelu posílil pravomoc imigrační a celní policie (Immigration and Customs Enforcement - ICE). Ve zprávě za fiskální rok uvádí, že nejvíce imigrantů chycených ICE bylo už dříve…

reklama

Afričané na předměstí Paříže napadli muže a snědli mu část obličeje, čelí obvinění z kanibalismu

23.02. 10:27

Paříž – Na pařížském předměstí Clichy-sous-Bois byli zatčeni tři muži, kteří napadli muže, kousali ho do obličeje a pak snědli kusy masa, které ukousli. Informuje o tom francouzský deník Le Parisien.

Bosna a Hercegovina se obává návratu desítek tisíc migrantů

20.02. 14:32

Sarajevo - Sarajevo vyjádřilo obavu, že by zpět do Bosny a Hercegoviny mohly být deportovány tisíce Bosňanů, kterým byl odmítnut azyl v západoevropských zemích a ve Spojených státech.

Němky spustily kampaň #120dB, chtějí bojovat proti sexuálnímu násilí migrantů. Nechceme hrát falešnou píseň politické korektnosti, vzkazují

12.02. 08:06

Berlín – Po kampani MeToo je tu další iniciativa, která zdůrazňuje přibývající počet násilných útoků na žen v důsledku masové migrace. Skupina německých žen odstartovala kampaň s názvem #120 db, aby dala hlas ženám, které byly fyzicky nebo sexuálně napadeny kvůli přílivu migrantů do Evropy.

2,7 milionu voličů Zemana nesnáší. Očkují nás falešným strachem z neexistující migrace, zlobí se bývalý diplomat

Aktualizovali jsme 2.2.2018, 22:24, 02.02. 16:59

Praha - Prezidentské volby poprvé jasně, statisticky v číslech ukázaly jak široký odpor k hradnímu pánovi v Česku panuje, myslí si turkolog, překladatel a bývalý diplomat Tomáš Laně. Poukazuje na to, že jedním z témat voleb byla migrace a strach z ní - a to přesto, že je Česko proti živelné migraci…

Problém migrace chce Trump řešit kompromisem, demokraté jeho poselství kritizovali

31.01. 08:03

Washington - Americký prezident Donald Trump chce prosazovat ochranu země před ilegální imigrací díky chystanému "spravedlivému kompromisu" s demokraty. Podle Trumpa nastal pro Ameriku "nový okamžik", vláda pod jeho vedením buduje "bezpečnou, silnou a hrdou" zemi. Demokraté jeho projev zkritizovali.

Trump požaduje odblokování peněz pro vládu, pak prý bude jednat o migraci

20.01. 20:44

Washington - Americký Senát se nedokázal včas dohodnout na dočasném rozpočtu pro federální vládu, která tak ode dneška nemá k dispozici peníze na financování běžného provozu. Prezident Donald Trump na to reagoval slovy, že nezačne jednat o migraci dřív, než demokraté odblokují peníze pro vládu.

Našemu kontinentu hrozí obrovská migrační vlna. Přinese s sebou miliony uprchlíků, tvrdí eurokomisař

20.01. 11:31

Brusel - Nedávný Mezinárodní den migrantů a uprchlíků opět postavil před společnost i politiky otázku, jakým způsobem chtějí zvládat aktuální situaci, kdy do Evropy, ale i jiných částí světa, proudí mnoho migrantů, kteří hledají lepší budoucnost. Eurokomisař Johannes Hahn však vidí v uprchlické…

Salvadořanům hrozí deportace z USA, Katar nabídl, že je zaměstná

17.01. 08:03

San Salvador/Dauhá - Salvadorským migrantům hrozí vyhoštění z USA. V plánu je však dohoda, že by mohli dočasně žít a pracovat v Kataru. Ministr zahraničí Salvadoru Hugo Martínez je momentálně na návštěvě Kataru a zdrží se tam do pátku.

Migranti jsou pro země přínosem, zní z nejvyšších míst

Aktualizovali jsme 14.1.2018, 22:46, 14.01. 11:04

Zvládání migrace je jednou z nejzásadnějších výzev pro současnou mezinárodní spolupráci, konstatuje generální tajemník OSN António Guterres. V komentáři pro server The Guardian tvrdí, že migrace posiluje hospodářský růst, omezuje nerovnosti a propojuje odlišné společnosti.

V dodávce na Slovensku bylo objeveno 19 migrantů z Vietnamu a Afghánistánu

12.01. 20:48

Bratislava – Asi dvacítku migrantů odhalili slovenští celníci v dodávce na jihu země u hranic s Maďarskem. V autě se ukrývali běženci z Vietnamu a Afghánistánu, byly mezi nimi i čtyři děti.

Babiš a Fico chtějí rozhodování v EU řešit konsenzem. Společně také zavrhli kvóty

05.01. 16:08

Bratislava - Premiéři Česka a Slovenska se shodují v odmítání uprchlických kvót a mají shodný názor, že zásadní politická rozhodnutí v EU je třeba přijímat konsenzem šéfů členských států a vlád.

Trump připravuje nový imigrační systém: Slíbil výstavbu zdi na hranicích a zrušení vízové loterie

04.01. 21:07

Washington - Americký prezident Donald Trump spolu se zákonodárci připravuje nový imigrační systém, jenž má sloužit americkým zaměstnancům a zlepšit bezpečnost.

Když hájíte určité hodnoty, musíte počítat, že jste terčem ohromné nenávisti, přiznává Halík

29.12. 17:02

Praha - Teolog a filosof Tomáš Halík se opřel do populistů a extremistů. Podle něj jsou nebezpečím, které ohrožuje svět. Společnost je podle něj na tom dobře, což ale nepřisuzuje tomu, že tu nejsou žádní uprchlíci.

Papež František odsoudil bídu migrantů, Josef a Marie byli také uprchlíci, připomněl

25.12. 07:59

Řím - Papež František včera ve svém tradičním poselství mše vánoční odsoudil bídu migrantů, kteří jsou často vyháněni z jejich zemí vůdci, již neváhají prolévat krev nevinných lidí. Papež, který je sám vnukem italských přistěhovalců do Argentiny, zároveň vyzval k pohostinnosti, uvedla agentura AFP.

Co bude s dětskými přistěhovalci v USA? Senát by mohl rozhodnout už v lednu

20.12. 18:27

Washington – O osudu dětských přistěhovalců v USA by se mohlo rozhodnout už v lednu. V tu dobu by se problémem měl zabývat senát USA.

Evropané potřebují miliony uprchlíků, tvrdí muslimové

Aktualizovali jsme 16.12.2017, 22:15, 16.12. 11:49

Londýn - Organizace islámské spolupráce (OIC), mezivládní orgán tvořený 57 státy, tvrdí, že Evropané potřebují muslimskou masovou migraci například proto, aby měly státy z čeho platit důchody.

Ubývá voda, blíží se katastrofa. Svět se musí připravit na klimatické uprchlíky?

16.12. 07:30

Není to tak dlouho, co desetitisíce migrantů denně překračovalo hranici Evropské unie. Snažili se uprchnout před válkou a chudobou s nadějí, že v zahraničí najdou bezpečí. Není zcela vyloučené, že se podobná situace bude brzy opakovat. Bída, neustávající konflikty a terorismus Blízký a Středních…

Migranti v Česku: Kolik ilegálů bylo zadrženo? A kolik jich získalo azyl?

14.12. 11:33

Praha - Dle zprávy ministerstva vnitra dostalo v roce 2016 v České republice azyl 148 žadatelů. Dalším zhruba 300 uprchlíkům byla udělena doplňková ochrana. Cizinecká policie zase v prvním pololetí 2017 zjistila přes 2200 nelegálních migrantů.

OSN chce Facebook a další sociální média, aby narušily aktivity obchodníků s lidmi

09.12. 09:46

Ženeva - Provozovatele sociálních médií by měli pomoci nabourat aktivity obchodníků s lidmi, Požádala je o to migrační agentura OSN. Pašeráci údajně využívají sociální síť facebook nebo aplikaci WhatsApp, aby nalákali západoafrické migranty do Libye a posléze vydírali jejich rodiny, napsala…

Polákům se zpátky do vlasti nechce, domů posílají i méně peněz

23.11. 09:45

Varšava - Ačkoli se Polsku ekonomicky daří, většina emigrantů návrat neplánuje. Dalším znepokojivým signálem je nižší objem vydělaných peněz, které migranti posílají do Polska. Vyplynulo to ze studie, kterou zpracovala pracovní agentura Work Service a z které cituje polský deník Gazeta Wyborcza.

Kriminálníci s arabským původem infiltrovali německé policejní síly? Politici mají velké obavy

06.11. 11:45

Berlín - Křesťanská demokratická unie (CDU) a Svobodná demokratická strana (FDP) vyzvaly ke svolání zvláštní schůzce berlínské vlády kvůli obvinění, že organizované arabské zločinecké gangy infiltrovaly policejní síly. Informuje o tom list Die Welt.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací