Články k tématu: munice

Brusel úřaduje: S olověnou municí je amen? Obranyschopnost ČR v ohrožení

05.10. 15:49

Zákaz olověné munice i rybářských olůvek by mohl v Evropské unii platit od roku 2023. Upozornili na to jeho odpůrci z řad rybářů, myslivců a dalších držitelů zbrojních průkazů s odkazem na plán Evropské agentury pro chemické látky (ECHA). Na předkládání připomínek agentura tento týden stanovila…

Rozsáhlá evakuace v Plzni: Stovky lidí musely ze svých domovů!

29.05. 18:33

Při výkopových pracích našli dnes dělníci v areálu atletického stadionu ve Vejprnické ulici v Plzni leteckou pumu z druhé světové války.

Muž hledal na Šumpersku poklad. Výlet se změnil v dramatickou policejní akci

05.05. 11:53

Na dvě krabice s trhavinou včetně německých útočných granátů z období druhé světové války narazil v sobotu v lese u Hanušovic na Šumpersku pomocí detektoru kovů takzvaný hledač pokladů. Na místo byl přivolán pyrotechnik, trhavinu nakonec zneškodnil v nedalekém lomu.

reklama

Chlapec v Kroměříži našel na zahradě granát

30.08. 17:35

Kroměříž - Čtrnáctiletý chlapec našel na zahradě v kroměřížské místní části Těšnovice ruční granát. Na místo vyrazili policisté a pyrotechnik z Frýdku-Místku.

Čištění areálu ve Vrběticích se komplikuje. Sklad číslo 12 je velmi rizikový

01.06. 10:11

Zlín - Čištění areálu bývalých muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku, kde před více než třemi lety vybuchly dva sklady s municí, přechází ode dneška do letního režimu. Záchranné a likvidační práce budou složky integrovaného záchranného sytému (IZS) vykonávat v dvousměnném provozu, aby využily…

Ruská obec musela být evakuována, vybuchly armádní sklady

16.05. 16:33

Moskva - Zhruba 2000 obyvatel obce Pugačovo v Udmurtsku na východě evropské části Ruska dnes muselo být evakuováno kvůli výbuchům munice v někdejších armádních skladech, kde vypukl požár. Oznámila to dnes ruská média. Před sedmi lety si požár ve stejném muničním skladě vynutil evakuaci asi 30.000…

Exploze v Rakousku. V areálu střelnice zasahují hasiči

01.02. 15:29

Vídeň - Muničním skladem v areálu střelnice na severu Rakouska dnes otřásla exploze. Na místě jsou dva těžce zranění a ozývají se další výbuchy. Žádný z hasičů se zatím neodvažuje ke skladu přiblížit.

Poplach v Německu: V Berlíně poblíž vánočního trhu a mešity se našlo střelivo

11.12. 08:18

Berlín - Poblíž vánočního trhu a mešity v Berlíně bylo v pátek nalezeno 200 nábojů. Na místo ihned vyrazila policie. Dle jejího pozdějšího vyjádření incident nemá souvislost s terorismem.

Rybáři vylovili z Vltavy v Praze granát. Policie uzavřela Podolské nábřeží

25.11. 14:26

Praha - Rybáři dnes vylovili z Vltavy v pražském Podolí nebezpečný předmět, podle prvních informací jde o granát z první světové války.

U řeky u Paříže se našly dva dělostřelecké granáty z první světové války

30.09. 20:13

Paříž - V blízkosti řeky Yerres v departementu Essonne poblíž Paříže se dnes našli dva dělostřelecké granáty, pocházejí z první světové války.

Z ukrajinského muničního skladu se stále ozývají exploze

28.09. 12:38

Kyjev - Z vojenské základny u obce Kalynivka v centrální části Ukrajiny, kdev úterý večer explodoval muniční sklad, se stále ozývají sporadické výbuchy a požár se nedaří lokalitovat.

Policie v pražském paneláku objevila munici i radioaktivní předmět, obyvatelé museli být evakuováni

Aktualizovali jsme 11.9.2017, 17:10, 11.09. 08:50

Praha - V bytě sběratele vojenských předmětů v Praze 10 policie objevila munici a předmět vydávající radioaktivní záření. Pyrotechnik poté nařídil okamžitou evakuaci celého vchodu panelového domu, týkala se 26 lidí.

V areálu základní škol byl protiletecký náboj, 650 dětí muselo být evakuovaných

06.09. 14:09

Praha - Kvůli nálezu munice v areálu základní školy v Mnichovicích u Prahy muselo dnes být evakuováno zhruba 650 dětí. Na místo dorazil pyrotechnik.

Pyrotechnici zlikvidovali ve Vrběticích dalších 200 kusů munice

16.08. 11:17

Zlín - Pyrotechnici za šest týdnů zlikvidovali již 200 kusů munice, kterou našli při ohledání druhého epicentra exploze ve Vrběticích na Zlínsku. Ohledání prvního vybuchlého muničního skladu skončilo v polovině června.

Zkoušky pro získání zbrojního průkazu by měly být objektivnější, vláda zpřesňuje podmínky

10.07. 15:24

Praha - Vláda dnes schválila několik nařízení, která se týkají zbraní a munice. Zkoušky pro získání zbrojního průkazu by měly být objektivnější a kvalitnější. Kabinet také upravil pravidla pro znehodnocení palných zbraní a střeliva. Provozování střelnic, trhacích jam a zvláštních zařízení pro…

Na Ukrajině je nejvíce obětí protitankových min na světě

05.05. 09:05

Kyjev - V roce 2016 exploze min na Ukrajině zasáhly 101 lidí, zemřelo 43 osob a dalších 58 jich utrpělo těžká zranění. Země tak předstihla i asijské státy Afghánistán, Pákistán a Kambodžu nebo africké Mali.

Seniorka způsobila v Brně poplach, strážníkům přinesla funkční vojenskou výbušku

24.04. 14:45

Brno - Pozdvižení dnes ráno způsobila na ředitelství městské policie v Brně seniorka, která přinesla funkční vojenskou výbušku. Prý ji našla ve sklepě.

Policie znovu sbírá munici ve Vrběticích, část hned likviduje

04.04. 11:24

Zlín - Policie po zimní přestávce zahájila plošný pyrotechnický průzkum a sběr munice v areálu muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku, kde v roce 2014 vybuchly dva sklady. Některou munici také na místě likviduje v trhací jámě. ČTK to dnes řekla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Česká armáda modernizuje. Ministerstvo obrany podepsalo tři zbrojní kontrakty

07.03. 14:45

Praha - Náměstek ministra obrany Pavel Beran dnes podepsal tři kontrakty. Resort nakoupí munici od firmy Sellier&Bellot až za tři miliardy korun. Od firmy Argun koupí 5500 neprůstřelných vest za 255 milionů korun a od firmy SVOS Přelouč čtyři bojová vozidla za 94,5 milionu korun.

Policie evakuovala 30 lidí kvůli nálezu munice na Opavsku

30.12. 14:24

Ostrava - Policie dnes evakuovala kvůli nálezu munice v obci Nové Sedlice na Opavsku asi 30 lidí ze sedmi rodinných domů.

Při ostraze munice z Vrbětic budou dál pomáhat čeští vojáci

19.12. 18:56

Praha – V příštím roce bude muniční areál v Květné na Svitavsku hlídat maximálně 84 vojáků. O dalším dohledu na munici z Vrbětic na Zlínsku, kde v roce 2014 vybuchly dva sklady s vojenským materiálem, dnes rozhodla vláda Bohuslava Sobotky.

Zásah bezpečnostních složek ve Vrběticích potrvá minimálně do poloviny příštího roku

14.10. 14:41

Vlachovice (Zlínsko) - Zásah hasičů, policistů a pyrotechniků po předloňských výbuších dvou muničních skladů v areálu ve Vrběticích na Zlínsku potrvá nejméně do poloviny příštího roku.

Státní zástupce našel před domem granát, případ řeší policie

26.08. 14:24

Jihlava - Vojenský granát, který našel jeden z jihlavských státních zástupců před svým domem, měl být zřejmě výhrůžkou. Pro kriminalisty je to hlavní vyšetřovací verze případu. Stále se také prověřuje, jestli granát byl funkční nebo nebyl.

Islámský stát používá zbraně Adolfa Hitlera, tvrdí týdeník

12.08. 12:09

Káhira - Islámský stát zabíjí překvapivou municí. Ze starých minových polí druhé světové války doluje nacistické a nejspíš i spojenecké miny, které používá pro své útoky. Staré miny už prokazatelně zabíjeli při teroristických útocích, zjistil týdeník Newsweek.

reklama
Fotogalerie