Články k tématu: nemocnice

V Německu roste počet hospitalizací, přibývá také lékařů a sester

15.08. 09:01

Berlín - V Německu, které má 82,7 milionu obyvatel, se počet hospitalizací v roce 2016 ve srovnání s rokem 2015 zvýšil o 1,4 procenta. Loni se v zemi zvýšil počet lékařů i zdravotnického personálu.

V indické nemocnici zemřelo 60 dětí, její ředitel dostal padáka

13.08. 17:48

Dillí - Ředitel nemocnice v severoindickém státě Uttarpradéš, kde tento týden zemřelo 60 dětí, byl propuštěn. Uvedla to dnes agentura Reuters.

V nemocnici v severní Indii od středy zemřelo už 60 dětí, mezi politiky to vře

12.08. 20:17

Dillí - Počet dětí, které od středy zemřely v nemocnici v severoindickém státě Uttarpradéš mimo jiné na encefalitidu a poporodní komplikace, vzrostl na 60. Uvedla to dnes agentura Reuters.

reklama

Po nehodě autobusu zůstává v italských nemocnicích 13 lidí

06.08. 14:29

Řím - Ve čtyřech italských nemocnicích zůstává 13 zraněných z českého autobusu, který v pátek večer havaroval v Itálii.

Jedenáctiměsíční Charlie Gard zemřel v britském hospicu

28.07. 21:13

Londýn – Britský chlapeček Charlie Gard, který trpěl nevyléčitelnou nemocí, dnes zemřel. Jeho rodiče sváděli právní bitvu s londýnskou nemocnicí, který sledoval celý svět.

V nemocnici v Rumburku hořelo, třicítka pacientů musela opustit své pokoje

27.07. 10:17

Rumburk (Děčínsko) – Nepříjemný večer prožili někteří pacienti nemocnice v Rumburku. Kvůli požáru v zařízení muselo být evakuováno 28 lidí. Předběžná škoda na majetku je vyčíslena na 140.000 korun. Příčinu požáru hasiči zatím neuvedli.

Politici chtějí zpět nadstandardy, někteří i nemocniční poplatky

22.07. 18:14

Praha - Většina politických stran podporuje znovuzavedení zdravotnických nadstandardů. Středové a pravicové zvažují také doplatky za stravu a ubytování v nemocnicích.

Britská nemocnice neodpojí nemocné dítě od přístrojů

07.07. 22:13

Londýn - Dětská nemocnice v Londýně, v níž leží jedenáctiměsíční Charlie Gard trpící nevyléčitelným syndromem mitochondriálního vyčerpání, se rozhodla neodpojit dítě od přístrojů, ač to bez souhlasu rodičů povolily soudy.

Hrozí vám cukrovka nebo mrtvice? Zjistíte to z krevní skupiny

Aktualizovali jsme 15.6.2017, 22:08, 14.06. 17:49

Dnešek je světovým dnem dárců krve. Svoji krevní skupinu by měl znát každý, málokdo ale ví, že to, jaký typ krevní skupiny má, může jeho tělu předurčit, ke kterým nemocem bude náchylnější. Podívejte se proto na přehlede jednotlivých krevních skupin a možných onemocnění, která s nimi mohou být…

Co dělat, když se vám stane úraz v zahraničí?

14.06. 21:50

Praha - Pokud se jedná o zdraví, je člověk vždy tak opatrný, jak jen to jde - tedy většinou. Zcela předejít úrazům je de facto nemožné, a proto je dobré vědět, jak se zachovat v případě, že se něco takového v zahraničí stane.

NKÚ prověří nákupy zboží a služby v nemocnicích

10.06. 18:43

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad zahájí v červnu kontrolu hospodaření několika velkých nemocnic. Zamíří do fakultních nemocnic v pražském Motole, v Brně a do Ústřední vojenské nemocnice v Praze Střešovicích.

V evropských nemocnicích řádí gang, krade lékařské přístroje, Objevil se i v Česku

07.06. 18:53

Atény - Organizovaný gang z Kolumbie stojí za krádežemi drahých lékařských přístrojů z posledních let v nemocnicích. Kromě řady evropských zemí působí i v České republice.

Kruliš už opustil brněnskou nemocnici, kvůli nehodě v policejním BMW tam strávil týden

05.06. 22:11

Praha - Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš už byl propuštěn z brněnské nemocnice. Spolupracovník prezidenta Miloše Zemana se tu týden léčil ze zranění po nehodě policejního BMW i8.

Budeme v nemocnici znovu platit? Bělobrádek chce, aby zbylo víc peněz pro těžce nemocné

31.05. 14:37

Praha - Podle vicepremiéra a předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka by měl být zvážen návrat k poplatkům za hospitalizaci. Sto korun za den v nemocnici bylo po verdiktu Ústavního soudu zrušeno od ledna 2014.

Jak se probudit z kómatu? Lékaři brzy nebudou mít dobré zprávy

11.05. 09:54

Snad nejhorším aspektem blízké osoby, která upadla do kómatu, je pro příbuzné otázka, zda se vůbec někdy probudí. Nyní vědci tvrdí, že našli způsob, jak tuto otázku alespoň částečně zodpovědět.

Výdaje na zdravotní péči se zřejmě zvýší

04.05. 19:50

Praha - Výdaje zdravotních pojišťoven na péči o pacienty by se mohly do roku 2030 kvůli stárnutí společnosti téměř zdvojnásobit, dosahovat by mohly 433 miliard korun.

Počet nakažených spalničkami přibývá, nemocnice v Ostravě zakázala návštěvy

21.04. 21:29

Ostrava - V Moravskoslezském kraji přibývá lidí nakažených spalničkami. Krajská hygienická stanice jich v Ostravě eviduje 69, z toho 36 dětí.

Žena, která rodila doma, je mimo ohrožení života

21.04. 19:10

Brno - Stav ženy, která ve čtvrtek překotně rodila doma, je stabilizovaný. Rodina ale zvažuje stížnost kvůli postupu policie. Dítě zemřelo po porodu i přes zásah záchranářů.

George Bush starší je v nemocnici, má zápal plic

19.04. 09:35

Houston (USA) - Bývalý americký prezident George Bush starší se od pátku minulého týdne léčí v nemocnici v texaském Houstonu ze zápalu plic.

Litoměřický biskup Jan Baxant je po srdeční příhodě v nemocnici

12.04. 22:02

Litoměřice - Litoměřický biskup Jan Baxant byl dnes hospitalizován se srdeční příhodou. Jeho stav je nyní stabilizován.

Česko sužuje epidemie spalniček, porodnice se uzavírají

11.04. 11:18

Ostrava - Moravskoslezský kraj zasáhla epidemie spalniček. Porodnice Vítkovické nemocnice v Ostravě, která musela být kvůli nemoci z preventivních důvodů zavřená, se opět otevře patrně v pátek. V případě příznivého vývoje situace by se tak mohlo stát už o den dříve.

Pacient v Tel Avivu zapálil ošetřovnu, uhořela v ní zdravotnice

14.03. 17:32

Jeruzalém - Pacient (78) kliniky u Tel Avivu nebyl spokojen s péči, rozhodl se proto k radikálnímu kroku. Polil hořlavinou a pak zapálil místnost, kde byla zdravotní sestra. Ta svým zraněním podlehla.

České zdravotnictví vychvalují v Polsku. Je lepší než to britské, uvedla tamní televize

19.02. 19:42

Varšava - Zpravodajská televize TVN 24 doporučila šéfům polského zdravotnictví za vzor to české. Podle mezinárodního žebříčku je lepší než péče v Británii a dotahuje Švédsko.

Ruský opoziční politik byl propuštěn z nemocnice, hned odjel rehabilitovat do zahraničí

19.02. 17:03

Moskva - Ruský opoziční politik Vladimir Kara-Murza mladší byl propuštěn z nemocnice a odcestoval na rehabilitaci do zahraničí. Několik dní strávil na jednotce intenzivní péče poté, co u něj propukla akutní otrava.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací