Články k tématu: nemocnice

Lékaři z nemocnic odcházejí do soukromých ambulancí. Mají se tam lépe, tvrdí nemocnice

18.10. 15:49

Praha - Lékaři z nemocnic odcházejí do soukromých ambulancí, láká je kratší pracovní doba a méně náročná práce. Uvedl to dnes ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD), který tak obhajuje navýšení plateb do nemocnic.

Exministr zdravotnictví Němeček bude ve vedení nemocnice Bohumín

17.10. 20:52

Bohumín (Karvinsko) - Bývalý ministr zdravotnictví a současný ředitel Fakultní nemocnice v Ostravě Svatopluk Němeček bude působit ve vedení Bohumínské městské nemocnice.

Ludvík plánuje po seškrtání rozpočtu vynulovat investice

12.09. 19:53

Praha - Ministerstvo zdravotnictví bude muset kvůli růstu platů, který slíbila vláda, v rozpočtu na příští rok uspořit 738 milionů korun. Nejspíš bude nutné vynulovat investice, řekl dnes na dotaz ČTK ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD).

reklama

V seznamu zdravotních výkonů se nově objeví hospice a víc operací s roboty

11.09. 16:54

Praha - Ministerstvo zdravotnictví poslalo k připomínkám seznam zdravotních výkonů pro příští rok. Obsahuje přes 3700 položek, nových je 46. Přibude například paliativní péče, některé robotické operace nebo dlahy na nohy pro diabetiky.

Co se děje v kómatu? Lidem se poprvé povedlo mluvit s člověkem v bezvědomí

06.09. 16:00

Na konci roku 1999 se nadějný mladý student vydal domů od svého dědečka v Ontariu. V autě s ním seděla jeho přítelkyně. Po krátké době dojeli na křižovatku. Na tu také dorazilo policejní auto, které spěchalo na místo činu. Srážka jejich životy změnila navždy.

Americká policie zadržela zdravotní sestru, nepovolila odběr krve pacienta

01.09. 16:04

Salt Laky City - Neobvyklý případ řeší v americkém Utahu. Policie zadržela zdravotní sestru a v poutech ji odvedla kvůli tomu, že nepovolila odběr krve pacienta v bezvědomí.

Bývalý německý ošetřovatel zavraždil ve dvou nemocnicích nejméně 90 pacientů

28.08. 12:11

Berlín - Bývalý ošetřovatel Niels H. (40) zavraždil ve dvou německých nemocnicích nejméně 90 pacientů. Na tiskové konferenci v Oldenburgu to dnes uvedli zástupci zvláštní komise, která se kauzou z let 1999 až 2005 zabývá.

Miliony lidí na východě Ukrajiny nemají přístup k péči, nemocnicím chybí vybavení i léky

21.08. 21:08

Kyjev - Ukrajinská agentura Unian s odkazem na oznámení Světové zdravotnické organizace (WHO) uvádí, že téměř čtyři miliony miliony lidí žijících na východě Ukrajiny nemají přístup k zdravotnické péči.

V Německu roste počet hospitalizací, přibývá také lékařů a sester

15.08. 09:01

Berlín - V Německu, které má 82,7 milionu obyvatel, se počet hospitalizací v roce 2016 ve srovnání s rokem 2015 zvýšil o 1,4 procenta. Loni se v zemi zvýšil počet lékařů i zdravotnického personálu.

V indické nemocnici zemřelo 60 dětí, její ředitel dostal padáka

13.08. 17:48

Dillí - Ředitel nemocnice v severoindickém státě Uttarpradéš, kde tento týden zemřelo 60 dětí, byl propuštěn. Uvedla to dnes agentura Reuters.

V nemocnici v severní Indii od středy zemřelo už 60 dětí, mezi politiky to vře

12.08. 20:17

Dillí - Počet dětí, které od středy zemřely v nemocnici v severoindickém státě Uttarpradéš mimo jiné na encefalitidu a poporodní komplikace, vzrostl na 60. Uvedla to dnes agentura Reuters.

Po nehodě autobusu zůstává v italských nemocnicích 13 lidí

06.08. 14:29

Řím - Ve čtyřech italských nemocnicích zůstává 13 zraněných z českého autobusu, který v pátek večer havaroval v Itálii.

Jedenáctiměsíční Charlie Gard zemřel v britském hospicu

28.07. 21:13

Londýn – Britský chlapeček Charlie Gard, který trpěl nevyléčitelnou nemocí, dnes zemřel. Jeho rodiče sváděli právní bitvu s londýnskou nemocnicí, který sledoval celý svět.

V nemocnici v Rumburku hořelo, třicítka pacientů musela opustit své pokoje

27.07. 10:17

Rumburk (Děčínsko) – Nepříjemný večer prožili někteří pacienti nemocnice v Rumburku. Kvůli požáru v zařízení muselo být evakuováno 28 lidí. Předběžná škoda na majetku je vyčíslena na 140.000 korun. Příčinu požáru hasiči zatím neuvedli.

Politici chtějí zpět nadstandardy, někteří i nemocniční poplatky

22.07. 18:14

Praha - Většina politických stran podporuje znovuzavedení zdravotnických nadstandardů. Středové a pravicové zvažují také doplatky za stravu a ubytování v nemocnicích.

Britská nemocnice neodpojí nemocné dítě od přístrojů

07.07. 22:13

Londýn - Dětská nemocnice v Londýně, v níž leží jedenáctiměsíční Charlie Gard trpící nevyléčitelným syndromem mitochondriálního vyčerpání, se rozhodla neodpojit dítě od přístrojů, ač to bez souhlasu rodičů povolily soudy.

Hrozí vám cukrovka nebo mrtvice? Zjistíte to z krevní skupiny

Aktualizovali jsme 15.6.2017, 22:08, 14.06. 17:49

Dnešek je světovým dnem dárců krve. Svoji krevní skupinu by měl znát každý, málokdo ale ví, že to, jaký typ krevní skupiny má, může jeho tělu předurčit, ke kterým nemocem bude náchylnější. Podívejte se proto na přehlede jednotlivých krevních skupin a možných onemocnění, která s nimi mohou být…

Co dělat, když se vám stane úraz v zahraničí?

14.06. 21:50

Praha - Pokud se jedná o zdraví, je člověk vždy tak opatrný, jak jen to jde - tedy většinou. Zcela předejít úrazům je de facto nemožné, a proto je dobré vědět, jak se zachovat v případě, že se něco takového v zahraničí stane.

NKÚ prověří nákupy zboží a služby v nemocnicích

10.06. 18:43

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad zahájí v červnu kontrolu hospodaření několika velkých nemocnic. Zamíří do fakultních nemocnic v pražském Motole, v Brně a do Ústřední vojenské nemocnice v Praze Střešovicích.

V evropských nemocnicích řádí gang, krade lékařské přístroje, Objevil se i v Česku

07.06. 18:53

Atény - Organizovaný gang z Kolumbie stojí za krádežemi drahých lékařských přístrojů z posledních let v nemocnicích. Kromě řady evropských zemí působí i v České republice.

Kruliš už opustil brněnskou nemocnici, kvůli nehodě v policejním BMW tam strávil týden

05.06. 22:11

Praha - Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš už byl propuštěn z brněnské nemocnice. Spolupracovník prezidenta Miloše Zemana se tu týden léčil ze zranění po nehodě policejního BMW i8.

Budeme v nemocnici znovu platit? Bělobrádek chce, aby zbylo víc peněz pro těžce nemocné

31.05. 14:37

Praha - Podle vicepremiéra a předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka by měl být zvážen návrat k poplatkům za hospitalizaci. Sto korun za den v nemocnici bylo po verdiktu Ústavního soudu zrušeno od ledna 2014.

Jak se probudit z kómatu? Lékaři brzy nebudou mít dobré zprávy

11.05. 09:54

Snad nejhorším aspektem blízké osoby, která upadla do kómatu, je pro příbuzné otázka, zda se vůbec někdy probudí. Nyní vědci tvrdí, že našli způsob, jak tuto otázku alespoň částečně zodpovědět.

Výdaje na zdravotní péči se zřejmě zvýší

04.05. 19:50

Praha - Výdaje zdravotních pojišťoven na péči o pacienty by se mohly do roku 2030 kvůli stárnutí společnosti téměř zdvojnásobit, dosahovat by mohly 433 miliard korun.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací