Články k tématu: nemocnice

V evropských nemocnicích řádí gang, krade lékařské přístroje, Objevil se i v Česku

07.06. 18:53

Atény - Organizovaný gang z Kolumbie stojí za krádežemi drahých lékařských přístrojů z posledních let v nemocnicích. Kromě řady evropských zemí působí i v České republice.

Kruliš už opustil brněnskou nemocnici, kvůli nehodě v policejním BMW tam strávil týden

05.06. 22:11

Praha - Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš už byl propuštěn z brněnské nemocnice. Spolupracovník prezidenta Miloše Zemana se tu týden léčil ze zranění po nehodě policejního BMW i8.

Budeme v nemocnici znovu platit? Bělobrádek chce, aby zbylo víc peněz pro těžce nemocné

31.05. 14:37

Praha - Podle vicepremiéra a předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka by měl být zvážen návrat k poplatkům za hospitalizaci. Sto korun za den v nemocnici bylo po verdiktu Ústavního soudu zrušeno od ledna 2014.

reklama

Jak se probudit z kómatu? Lékaři brzy nebudou mít dobré zprávy

11.05. 09:54

Snad nejhorším aspektem blízké osoby, která upadla do kómatu, je pro příbuzné otázka, zda se vůbec někdy probudí. Nyní vědci tvrdí, že našli způsob, jak tuto otázku alespoň částečně zodpovědět.

Výdaje na zdravotní péči se zřejmě zvýší

04.05. 19:50

Praha - Výdaje zdravotních pojišťoven na péči o pacienty by se mohly do roku 2030 kvůli stárnutí společnosti téměř zdvojnásobit, dosahovat by mohly 433 miliard korun.

Počet nakažených spalničkami přibývá, nemocnice v Ostravě zakázala návštěvy

21.04. 21:29

Ostrava - V Moravskoslezském kraji přibývá lidí nakažených spalničkami. Krajská hygienická stanice jich v Ostravě eviduje 69, z toho 36 dětí.

Žena, která rodila doma, je mimo ohrožení života

21.04. 19:10

Brno - Stav ženy, která ve čtvrtek překotně rodila doma, je stabilizovaný. Rodina ale zvažuje stížnost kvůli postupu policie. Dítě zemřelo po porodu i přes zásah záchranářů.

George Bush starší je v nemocnici, má zápal plic

19.04. 09:35

Houston (USA) - Bývalý americký prezident George Bush starší se od pátku minulého týdne léčí v nemocnici v texaském Houstonu ze zápalu plic.

Litoměřický biskup Jan Baxant je po srdeční příhodě v nemocnici

12.04. 22:02

Litoměřice - Litoměřický biskup Jan Baxant byl dnes hospitalizován se srdeční příhodou. Jeho stav je nyní stabilizován.

Česko sužuje epidemie spalniček, porodnice se uzavírají

11.04. 11:18

Ostrava - Moravskoslezský kraj zasáhla epidemie spalniček. Porodnice Vítkovické nemocnice v Ostravě, která musela být kvůli nemoci z preventivních důvodů zavřená, se opět otevře patrně v pátek. V případě příznivého vývoje situace by se tak mohlo stát už o den dříve.

Pacient v Tel Avivu zapálil ošetřovnu, uhořela v ní zdravotnice

14.03. 17:32

Jeruzalém - Pacient (78) kliniky u Tel Avivu nebyl spokojen s péči, rozhodl se proto k radikálnímu kroku. Polil hořlavinou a pak zapálil místnost, kde byla zdravotní sestra. Ta svým zraněním podlehla.

České zdravotnictví vychvalují v Polsku. Je lepší než to britské, uvedla tamní televize

19.02. 19:42

Varšava - Zpravodajská televize TVN 24 doporučila šéfům polského zdravotnictví za vzor to české. Podle mezinárodního žebříčku je lepší než péče v Británii a dotahuje Švédsko.

Ruský opoziční politik byl propuštěn z nemocnice, hned odjel rehabilitovat do zahraničí

19.02. 17:03

Moskva - Ruský opoziční politik Vladimir Kara-Murza mladší byl propuštěn z nemocnice a odcestoval na rehabilitaci do zahraničí. Několik dní strávil na jednotce intenzivní péče poté, co u něj propukla akutní otrava.

Stovka denně nikoho nezabije, tvrdí Zeman. Se zrušením poplatku za hospitalizaci nesouhlasí

15.02. 14:42

Hradec Králové - Prezident Miloš Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu Královéhradeckého kraje. Kritizoval zrušení stokorunového poplatku za hospitalizaci v nemocnici. Podle něj by peníze mohly být použité na zvýšení platů zdravotnicích sester a pečovatelek.

Legislativní smršť, žádný koncept. Zákon o univerzitních nemocnicích čelí tvrdé kritice

13.02. 20:21

Praha - Návrh zákona o univerzitních nemocnicích od ministerstva zdravotnictví dnes odmítli zástupci zaměstnavatelů a zaměstnanců. Poukazují na to, že je nekoncepční a připravován je ve spěchu. Uvedli to po dnešním jednání pracovního týmu tripartity pro zdravotnictví. 

Havárie topení v IKEM. Pacienti budou převezeni po nemocnicích v Praze

27.01. 20:26

Praha – Havárie topení dnes způsobila poprask v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). V potrubí, které do nemocnice přivádí teplo, se objevila trhlina.

Část výnosu spotřební daně má jít na investice nemocnic, plánuje Sobotka

27.01. 14:20

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce, aby část výnosu spotřební daně z tabáku a alkoholu byla vyhrazena do investičního fondu, který by vznikl při ministerstvu zdravotnictví. Financovaly by se z něj investiční projekty pro nemocnice. Podle ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka (ČSSD)…

George Bush starší se zotavuje, opustí jednotku intenzivní péče

23.01. 21:05

Houston – Někdejší americký prezident George Bush starší dnes opustí jednotku intenzivní péče. Podle lékařů se jeho zdravotní stav zlepšil.

Zlínští lékaři operují nádory úst a krku přenosem tkání z jiných částí těla

19.01. 16:19

Zlín - Lékaři Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně operují nádory v dutině ústní a krku novou metodou, a to přenosem potřebných tkání z jiné části těla.

Krize britského zdravotnictví: Nemocnice odmírají pacienty, ti umírají v čekárnách

08.01. 15:54

Londýn - Pracovníci Červeného kříže byli v Británii v tomto týdnu nasazeni, aby pomohli vyřešit krizovou situaci, kdy nemocnice kvůli přeplněným čekárnám odmítaly pacienty. Premiérka Theresay Mayová na to dnes reagovala slovy, že zdravotnictví v zemi je sice pod velkým tlakem, nejde ale o…

Česko zasáhla epidemie chřipky: Počet pacientů stoupá, nemocnice zakazují návštěvy

06.01. 16:22

Praha - V celém Česku je plošná chřipková epidemie, řekl dnes předseda České vakcinologické společnosti Roman Prymula. Řada nemocnic už zakazuje návštěvy, situace je horší na Moravě než v Čechách.

Některé nemocnice nedostaly přidáno. Sobotka si přitom připisuje zásluhy

06.01. 14:00

Praha - Většině pracovníků v nemocnicích, které jsou akciovými společnostmi, se od ledna nezvýšily mzdy o deset procent, ukázal průzkum. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se přitom chlubí, jak díky vládě rostou mzdy.

České nemocnice ošetřují stále cizinců, náklady na jejich péči rostou

03.01. 17:15

Praha - V roce 2015 poskytly české nemocnice péči asi 104.000 cizinců, jejich počet od roku 2010 tak stoupl přibližně o 30 procent. Náklady na tuto péči vzrostly v tomto období více než třikrát a v roce 2015 dosáhly 2,13 miliardy korun. Zhruba polovina zahraničních pacientů byla ze zemí EU.

Už třetí Čech zemřel na chřipku. Nemocnice zakazují návštěvy

29.12. 11:26

Jihlava - Na Vysočině už zemřeli kvůli chřipce tři lidé. Ke dvěma úmrtím z minulého týdne přibylo další v pondělí.

reklama
Fotogalerie