Články k tématu: Padělky

Slovenská policie obvinila dva Čechy, kteří platili padělky

22.05. 16:17

Bratislava - Slovenská policie obvinila dva občany České republiky, kteří podle ní platili v obchodech na severu Slovenska padělanými bankovkami. ČTK to dnes sdělil policejní mluvčí Radko Moravčík. Za podobný delikt policie na Slovensku dříve obvinila jinou dvojici Čechů.

V Albánii byla zatčena skupina padělatelů

15.05. 19:00

Tirana - V Albánii bylo zadrženo 17 lidí podezřelých ze zapojení do mezinárodní zločinecké sítě, která vyráběla falešné osobní doklady umožňující dostat se ilegálně do USA, Kanady a Británie. Podle agentury AP to dnes oznámila albánská policie.

Vzácné originály? Nikoliv, muzeum bylo plné padělků

28.04. 15:51

Elne - Muzeum v obci Elne na jihu Francie zasvěcené tvorbě malíře Étienna Terruse zjistilo, že 82 obrazů expozice připisovaných tomuto umělci namaloval někdo jiný. Padělky tak patrně tvořily více než polovinu celé sbírky, napsal zpravodajský server BBC.

reklama

Padělané peníze? Počet falešných bankovek a mincí loni klesl

05.03. 12:10

Praha - V Česku bylo loni zadrženo 2850 padělaných a pozměněných bankovek a mincí všech měn, meziročně o 22 procent méně a současně nejméně od roku 1990. Počet padělků českých bankovek a mincí meziročně klesl o 814 na 1318. Nejčastěji falšované jsou dlouhodobě tisícikoruny, dvoutisícikoruny a…

Padělky z Číny zahlcují Evropu. Ruzyňští celníci zabavili zboží za desítky milionů

05.12. 11:13

Praha - Stovky padělků odhalili koncem listopadu celníci na ruzyňském letišti. Pokud by se zboží dostalo na trh, vznikla by majitelům ochranných známek škoda přes 61,5 milionu korun.

Podvedená Bohdalová: Bankéř ji prodal padělky obrazů

20.07. 15:22

Praha - Bývalý bankéř Komerční banky Radek Pokluda, který utekl do ciziny a je po něm vyhlášeno pátrání, prodával za miliony korun padělky obrazů. Mezi podvedené se řadí například herečka Jiřina Bohdalová, režisér Ivan Zachariáš či ředitel rádia Impuls Jiří Hrabák.

Padělky v Česku: Počet falešných korun a eur klesl, přibylo padělaných dolarů

11.07. 12:43

Praha - Česká národní banka (ČNB) zadržela v prvním pololetí 1408 padělaných a pozměněných bankovek a mincí. Přibylo padělaných dolarů, naopak počet padělků eur a korun klesl.

České obchody jsou zaplavené padělky, ČOI zabavila zboží za 16 milionů

10.07. 12:17

Praha - Česká obchodní inspekce (ČOI) uskutečnila v 1. čtvrtletí 2017 kontroly zaměřené na dodržování některých práv duševního vlastnictví. Celkem zabavila 6294 padělků v hodnotě originálů 16,2 milionu korun.

ČOI kontrolovala prodej přes sociální sítě, inspektoři odhalili padělky

02.06. 10:48

Praha - Internetový prodej a sociální sítě se stávají frekventovanou obchodní platformou pro nabízení a prodej zboží. Ne vždy je však spotřebiteli doručeno v požadované kvalitě. Na základě podnětů spotřebitelů provedli inspektoři ČOI Středočeského kraje a Hlavního města Prahy kontrolu. Na začátku…

Velký zátah v tržnici Sapa: Celníci objevili padělky za 14 milionů. Jedna prodavačka se pokusila utéct

25.05. 17:20

Praha - Celníci tento týden objevili v tržnici Sapa v pražské Libuši přes 4000 padělků. Pokud by je prodejci prodali, majitelům ochranných známek by vznikla škoda přes 14 milionů korun.

Podvodníci platili dolary s čínskými znaky, restaurace si toho vůbec nevšimly

10.05. 09:37

Darwin - Několik restaurací v Austrálii naletělo podvodníkům, kteří útratu platili padělanými bankovkami. Obsluha byla tak nepozorná, že si čínských znaků vůbec nevšimla.

Celníci zadrželi padělek hodinek luxusních hodinek z Číny, originál stojí 40 milionů

29.03. 11:23

Praha - Celníci odhalili při běžné kontrole poštovních zásilek na celní poště v Praze 5 padělek jedněch luxusních pánských náramkových hodinek Patek Philippe Geneve za 40 milionů korun. Balíček byl z Číny.

Belgičané odsoudili padělatele dokumentů, doklady dodával i teroristům

19.01. 18:17

Brusel – Bruselský soud dnes poslal za mříže třináct osob, které falšovaly dokumenty. Podvodníci si odsedí tři až osm let. Organizovaná skupina šířila falešné dokumenty do celé Evropy i za její hranice. Svým zákazníkům opatřovala mimo jiné falešnou belgickou, španělskou či dánskou totožnost.

Pirátství a padělání zboží: ČR ročně přichází o miliardy korun a tisíce pracovních míst

05.12. 16:40

Praha - Celá EU podle studie agentury EUIPO kvůli padělání a pirátství přichází ročně o 2,16 bilionu korun a 790.000 pracovních míst. Česká republika ročně tratí 18,5 miliardy korun a 13.800 pracovních míst.

Počet falešných bankovek a mincí v ČR klesá, přibývá ale padělků eur

27.11. 13:06

Praha - Česká národní banka (ČNB) zadržela za tři letošní čtvrtletí 2078 padělaných bankovek či mincí, což znamená meziroční pokles o 43 procent. V Česku bylo ke konci loňského roku v oběhu téměř 2,1 miliardy kusů platidel, meziročně o téměř šest procent více.

Vysokoškolákem za peníze? Policie zadržela padělatele diplomů a vysvědčení

13.09. 09:40

Ústí nad Labem - Neúspěšní maturanti a vysokoškolští studenti si mohli na severu Čech pořídit padělky vysvědčení či diplomů. V gangu, který odhalila ústecká policie, hrál klíčovou roli manželský pár z Teplic. Všem obviněným hrozí až šest let vězení.

Brněnský soud řeší kauzu padělaných dolarů ze Srbska

26.08. 13:08

Brno - Před Krajským soudem v Brně dnes stanuli Srbové Dragan Radinkovič a Goran Vučinič, jsou obviněni z prodeje padělaných amerických dolarů policejním agentům. Mužům hrozí až 12 let za mřížemi, jsou stíháni vazebně.

ČOI kontrolovala tržnici, došlo na úplatek i facky

22.08. 11:47

Znojmo/Zlín - Mimořádná kontrola České obchodní inspekce (ČOI) v tržnici na Hatích odhalila velké množství přestupků, inspektoři zajistili 483 padělků v celkové hodnotě přes 3 miliony korun. Během kontroly se provinění prodejci pokoušeli inspekci uplatit, v jiném stánku došlo i na facky.

Mladíci padělaly peníze. Neseděla velikost ani barva i tak s nimi platili měsíce

11.08. 08:20

Pardubice - Dva osmnáctiletí mladíci z Pardubic jsou stíhaní kvůli padělání bankovek. Vyrobili jich minimálně pětatřicet, hlavně pětistovky. Provedení bylo velmi amatérské, neseděla velikost ani barva.

Prodejci značkových věcí bojují s padělateli na Pražské tržnici, soud EU je podpořil

07.07. 12:44

Lucemburk - Provozovatelé tržišť mohou být donuceni, aby zabránili trhovcům v prodeji padělků značkového zboží. Vyplývá to z dnešního rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie. Ten se postavil na stranu značkových výrobců, kteří bojují proti prodeji padělaného zboží na Pražské tržnici, píše agentura…

Zfalšování českých dokladů: Na Krétě zadrženi dva Syřané, chtěli s nimi odjet do Švýcarska

Aktualizovali jsme 5.5.2016, 13:22, 05.05. 10:04

Atény - Na Krétě byli zadržena dva Syřané. Podle úřadů u sebe měli falešné české doklady, s nimiž chtěli odcestovat do Švýcarska.

Padělané oblečení se už nepálí, skončí u dětí

22.04. 08:03

Plzeň - Místo aby padělky oblečení světoznámých značek skončily ve spalovně, budou dělat radost dětem. Česká obchodní inspekce věnovala přes 500 kusů oblečení zabaveného na tržnicích výchovnému ústavu na Lounsku.

reklama
Fotogalerie