Články k tématu: ramadán

Největší muslimské město v Evropě? Moskva, takhle to tam vypadá

05.06. 11:15

Svátek přerušení půstu ukončuje pro muslimské věřící důležité období ramadánu, kdy se omezují v jídle a pití. Velmi výrazný průběh mají tyto slavnosti tradičně v Moskvě. Na sociálních sítích se objevilo video, jak takové slavení může v ruské metropoli vypadat.

Otřesný případ: Muslim "obětoval" čtyřletou dceru, aby potěšil Boha. Posedl mě satan, hájil se

11.06. 15:10

Indií otřásl další brutální případ násilí na dětech. Indický muž doslova popravil svou čtyřletou dceru, aby si naklonil Boha prostřednictvím „oběti", uvádí deník The Times of India. Později řekl policii, že ho Satan přiměl k proříznutí jejího hrdla.

Trump uspořádal ramadánovou recepci. Uctíváme tradici jednoho z největších světových náboženství, tvrdí

07.06. 11:46

Washington - Americký prezident Donald Trump uspořádal slavnostní večeři iftár, kterou muslimové o ramadánu přerušují denní půst. Loni, kdy měl Trump první příležitost iftár pořádat, zvyk nedodržel.

reklama

Problém jménem ramadán? V Evropě je kvůli muslimské tradici dusno, v USA krmili muslimské vězně věpřovým

Aktualizovali jsme 28.5.2018, 22:06, 28.05. 20:47

Ramadán je pro muslimy velmi důležité období. V islámu patří půst mezi pět pilířů islámu. Během postního měsíce nesmí muslimové od východu slunce do jeho západu jíst ani pít. To ale dělá vrásky politikům zaměstnavatelům v Evropě i USA:

Medovník nezná hranice. Milují jej Češi, Rusové i muslimové

26.05. 09:27

Dubai - Obyvatelé Spojených arabských emirátů si zamilovali medovník, a to natolik, že jeden obchodní řetězec v průběhu muslimského postního měsíce ramadánu denně prodá 3000 těchto dortů z medových plátů a sladkého krému. Věřící ho konzumují během iftáru, tedy slavnostní večeře po západu slunce,…

O ramadánu byste měli být povinně doma, vzkazuje muslimům politik z AfD

24.05. 21:45

Berlín - Poslanec protiimigrační a protiislámské strany Alternativa pro Německo (AfD) dnes vyzval, aby zákonodárci zakázali muslimským lékařům, zdravotním sestrám, pilotům či řidičům autobusů a strojvůdcům vykonávat během postního měsíce ramadánu své povolání.

O ramadánu nepracujte, můžete být nebezpeční, vzkázala dánská ministryně muslimům

21.05. 20:56

Kodaň/Helsinky - Dánská ministryně pro imigraci Inger Stöjbergová vyzvala muslimy, aby během postního měsíce ramadánu raději ani nechodili do práce. V některých profesích totiž podle ní mohou být v době půstu sobě i okolí nebezpeční, naznačila členka vlády severské země v blogu zveřejněném na…

Egypt otevírá hranici s Gazou. Z humanitárních důvodů a na celý ramadán

18.05. 16:12

Káhira - Egypt na celý postní měsíc ramadán, který začal ve čtvrtek, otevřel přechod Rafáh na hranici s Pásmem Gazy. Na twitteru to oznámil prezident Abdal Fattáh Sísí. Egyptská hranice s palestinskou enklávou většinou zůstává uzavřená. Podle agentury AP půjde o nejdelší nepřerušené otevření Rafáhu…

V Bangladéši bylo davem ušlapáno 10 žen, čekaly na almužnu

14.05. 15:18

Dháka - Nejméně deset žen přišlo o život a asi 50 dalších lidí utrpělo zranění v tlačenici, jež dnes vznikla v Bangladéši před domem bohatého podnikatele, který rozdával almužny před začátkem muslimského postního měsíce ramadán. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Izrael kvůli pátečnímu útoku Palestincům zrušil povolení ke vstupu

18.06. 18:12

Jeruzalém - Izrael dnes v reakci na páteční útok zrušil vstupní povolení pro 200.000 Palestinců, vydaná v rámci ramadánu. Zároveň obvinil hnutí Fatah z šíření lží.

Muslim si během ramadánu zapálil cigaretu, byl přísně potrestán

13.06. 15:20

Tunis - Postní měsíc ramadán je jedním z pěti pilířů islámu a má sloužit přiblížení člověka k Bohu. Na jeho dodržování proto úřady bedlivě dohlížejí. Tuniský soud poslal na měsíc za mříže muže, který si ve dne na veřejnosti zapálil cigaretu.

To nejhorší teprve přijde. letošní ramadán bude krvavý, myslí si expert

06.06. 08:07

Pumový útok v Kábulu, který minulou středu zabil nejméně 90 lidí a 400 dalších zranil, mohl být zvěstí toho, že letošní ramadán, islámský posvátný postní měsíc, bude velmi krvavý. S tímto názorem vystoupil v komentáři pro server CNN bezpečnostní analytik Peter Bergen, který působí jako profesor na…

Mladíci jedli v Tunisku v parku, půjdou do vězení

02.06. 21:55

Tunis - Soud v severotuniském městě Bizerta poslal na měsíc do vězení čtyři mladíky. Všichni během muslimského postního měsíce ramadánu jedli v parku.

Americká administrativa ruší letité tradice? Nechce muslimům zorganizovat slavnostní recepci

31.05. 11:03

Washington – V sobotu začal muslimský posvátný měsíc ramadán. Během tohoto měsíce údajně prorok Mohamed obdržel první boží zjevení. Na paměť toho drží muslimové v měsíci ramadánu zvláštní půst. Už téměř 20 let jej recepcí slaví také americké ministerstvo zahraničí. Letos by to ale mohlo být jinak.

Ramadán v Palestině: Soudce zakázal rozvody, půst a zákaz kouření způsobují nepřiměřená rozhodnutí

28.05. 17:13

Ramalláh - Rozvodovost Palestinců v posledních letech roste, z velké části kvůli těžké ekonomické situaci rodin. Soudci palestinských náboženských soudů proto dostali dnes pokyn, aby během ramadánu manželství nerozváděli.

IS kuje další ohavné plány: Muslimové, oslavte ramadán. Zabíjejte západní nevěřící v jejich domech

28.05. 13:28

Evropské bezpečnostní služby se připravují na další útoky, ke kterým by mohlo dojít během právě začínajícího svatého muslimského měsíce ramadán. Islámský stát už totiž vyzval své stoupence, aby „vedli totální válku proti nevěřícím na Západě“, píše deník The Telegraph.

Srbové den před začátkem Ramadánu zbourali mešitu v Bělehradu, muslimové protestují

27.05. 09:49

Bělehrad – Pouhý den před začátkem muslimského postního měsíce ramadánu srbské úřady zbouraly mešitu na okraji Bělehradu. Stalo se tak i přes protesty tamních muslimů.

Krvavý ramadán: Teroristé zabili stovky lidí. Kde útočili?

10.07. 13:49

Washington – V úterý 5. července oficiálně skončil letošní ramadán, svatý měsíc muslimů. Do historie se ale bohužel vepíše jako jeden z nejkrvavějších v moderní historii. Více informací přinesl server The Daily Caller.

Za napadení servírky, která při ramadánu podávala alkohol, dostal muslim 8 měsíců vězení

16.06. 14:16

Nice - Tunisan (32), který v jihofrancouzském městě Nice udeřil servírku muslimské víry za podávání alkohol během ramadánu, dostal osm měsíce ve vězení.

Ředitel školy poslal rodičům muslimských dětí dopis. Ti zuří

14.06. 12:21

Melille – Ostrou kritiku schytal ředitel základní školy v Melille, jedné ze dvou španělských enkláv v severní Africe. Rodičům svých muslimských žáků poslal dopis, který mnohé rozzuřil.

Během prvního týdne ramadánu zahynulo v Sýrii 224 civilistů

14.06. 08:58

Damašek - Ačkoli je právě doba ramdánu, v Sýrii se tvrdě bojuje a umírají civilisté. Během prvního týdne postního měsíce zahynulo nejméně 224 lidí.

Cestování během ramadánu zakázáno: Izrael v reakci na atentát zrušil povolení

09.06. 09:37

Jeruzalém - Čtyři lidé zemřeli a nejméně 6 dalších utrpělo zranění při včerešjím teroristickém útoku v tržnici Sarona v centru izraelského hlavního města Tel Avivu. Policie zadržela dva podezřelé, jeden z nich byl při útěku postřelen a je vážně zraněný. Pocházejí z palestinských území na Západním…

Zákaz televize a práce: Muslimům začal ramadán, IS toho zneužívá a zavádí ostrá pravidla

07.06. 11:13

Damašek – Pro muslimy toto pondělí začal svatý měsíc ramadán. Americký zpravodajský server Voice of America informuje, že se tohoto faktu snaží zneužít teroristická organizace Islámský stát (IS), která na území, které ovládá, zavádí nová pravidla.

Muslimům začíná Ramadán: Měsíc džihádu a invaze. Mluvčí IS vyzývá ke krveprolití

24.05. 09:51

Aleppo - Radikální organizace Islámský stát prostřednictvím poslední zveřejněné nahrávky vyzvala muslimy k intenzivním útokům na Západě. Radikálové by podle islamistů měli využít toho, že nastává Ramadán.

reklama
Fotogalerie