Články k tématu: uprchlíci

Itálie našla způsob, jak zastavit příliv migrantů. Ale za jakou cenu?

Aktualizovali jsme 23:00, dnes 16:14

Řím/Tripolis - Počet migrantů připlouvajících do Itálie významně klesl v porovnání s předchozími lety od počátku vypuknutí krize. Itálie toho oficiálně dosáhla zlepšenou spoluprací s libyjskou pobřežní stráží, podle odborníků ale větší roli hráli libyjští váleční vůdci, kteří donutili místní lidi…

Migrantů ve Středozemí za rok ubylo téměř o polovinu

dnes 19:51

Ženeva - Od počátku letošního roku se do Evropy dostalo přes Středozemní moře přes 134 tisíc migrantů, dalších nejméně 2654 jich při pokusu dosáhnout evropských břehů zemřelo. Informovala o tom dnes Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Populární herec se naštval kvůli řešení migrační krize. Proč u sebe uprchlíky sám neubytoval?

Aktualizovali jsme 25.9.2017, 00:02, 22.09. 15:51

Londýn – Přesně před dvěma roky se divadelní a filmový herec Benedict Cumberbatch, který je u nás znám především ze seriálu Sherlock, tvrdě pustil do britské vlády. Nelíbilo se mu, že nabídla útočiště „jen pro 20 tisíc syrských uprchlíků“. Média se ho proto teď zeptala, co vše on sám od té doby pro…

reklama

Trump představí nová protiimigrační opatření

24.09. 13:25

Washington - Americký prezident Donald Trump by měl zveřejnit nová protiimigrační opatření, jimiž hodlá nahradit zákaz udělování víz občanům šesti převážně muslimských zemí.

Česká paranoia: Lidé odmítají uprchlíky, ale volili by Schulze

23.09. 14:39

Praha/Berlín - Češi jsou na jednu stranu evropským národem, který nejhlasitěji odmítá blízkovýchodní běžence, na druhé straně by si přáli spíše vítězství Martina Schulze (SPD) než Angely Merkelové (CDU-CSU) v německých volbách. Schulz přitom dlouhodobě kritizuje zejména země Visegrádské čtyřky za…

Musíte přijmout uprchlíky, útočí americký deník na Evropu. A zvdla se vlna nevole

23.09. 11:22

Budapešť/New York – Americký deník The New York Times (NYT) obvinil Maďarsko, že svým přístupem zhoršuje migrační krizi v Evropě. To si ale Budapešť nenechala líbit a poslala ostrý vzkaz.

Česko věnuje Libyi milion korun na boj proti migrantům

23.09. 11:08

Praha - Ministerstvo obrany plánuje přispět penězi na další výcvik libyjské pobřežní stráže. Evropské unii by Česká republika na akci, která má pomoct omezit migraci ze severní Afriky do Evropy, chtěla přispět 50.000 eur (1,3 milionu korun).

Trump zvažuje další protiimigrační opatření

23.09. 10:17

Washington - Americký prezident Donald Trump zvažuje nová protiimigrační opatření, která by měla nahradit jeho kontroverzní nařízení zakazující vstup do USA lidem ze šesti převážně muslimských zemí.

Papež je znepokojen xenofobií v Evropě

22.09. 20:39

Vatikán - Papež František dnes řekl, že jej znepokojuje xenofobie v Evropě. Katolíci nejsou výjimkou, dodal podle agentury ANSA .

Dva uprchlíci se ve Finsku pokusili o sebevraždu

22.09. 18:18

Helsinky - Dva muži se na schodišti k budově finského parlamentu zřejmě pokusili o sebevraždu. Zpravodajský server Yle uvedl, že u sebe měli identifikační průkazy vydané azylovým přijímacím střediskem.

Dramatický nárůst počtu znásilnění? Bavorský ministr vyvolal rozruch, vše je ale úplně jinak

22.09. 15:48

Berlín - V minulém týdnu Německo šokovala statistika bavorského ministra vnitra Joachima Herrmanna (CSU), podle níž v této spolkové zemi v prvním letošním pololetí prudce vzrostl počet znásilnění. Nyní se ukazuje, že jeho čísla neseděla.

Ve druhém čtvrtletí požádalo v EU o azyl 149 tisíc lidí

22.09. 14:54

Brusel - Ve druhém čtvrtletí letošního roku požádalo poprvé o azyl v EU 148.825 lidí. Proti prvním třem měsícům, kdy bylo žadatelů okolo 166.500, je to pokles o 11 procent. V Česku ve druhém kvartále podle Eurostatu požádalo o mezinárodní ochranu celkem 275 lidí.

Merkelová v problémech? Právní situace kolem otevření hranic Německa je nejasná, ukázal posudek

22.09. 12:43

Berlín - Z posudku právníků Spolkového sněmu vyplývá, že ani dva roky poté, co německá vláda umožnila uprchlíkům uvízlým na balkánské stezce vstup do země, není jasné, na jakém právním základě tak učinila.

Italové zabavili lodě pomáhající uprchlíkům. Vraťte nám je, žádají německé neziskovky

22.09. 09:22

Lambedusa - Humanitární organizace Jugend Rettet podala u soudu žalobu na italskou vládu. Ta jí na ostrově Lambadusa zabavila třicet tři metry dlouhou loď Iuventa, která zachraňovala uprchlíky ve Středozemním moři. Organizace tvrdí, že se stala obětí honu na pašeráky.

Migranti se snu o životě v Evropě nevzdávají, se státy se soudí kvůli odmítnutí azylu

22.09. 08:40

Berlín - Soudní žaloby od neúspěšných žadatelů o azyl v Německu raketově roste. Data zveřejnilo ministerstvo vnitra na základě žádosti od strany Levice. Podle německých novin jen za první pololetí 2017 přijaly úřady 283 tisíc žádostí o azyl, je to o dost více než celý loňský rok, kdy žádostí…

O azyl v Česku letos požádalo 974 cizinců

21.09. 15:53

Praha - Za osm měsíců letošního roku požádalo o azyl v Česku 974 cizinců, což bylo meziročně o 22 méně. Mezinárodní ochranu chtějí nejčastěji občané Ukrajiny. Na dalších místech skončily žádosti občanů Ázerbajdžánu a Gruzie. Proti loňsku výrazně ubylo žádostí o azyl od občanů Iráku.

Boj o uprchlíky teprve začal.My neustoupíme, zní z Budapešti

21.09. 15:28

Budapešť - Maďarsko prohrálo soud, ale tím konflikt neskončí, prohlásila země v pondělí. Naopak boj v otázkách uprchlické krize na rovině politické debaty teprve začíná, tvrdil na pondělní tiskové konferenci v Bruselu Zoltán Kovács, který je mluvčím premiéra Viktora Orbána.

U libyjských břehů ztroskotala loď, pohřešuje se sto migrantů

21.09. 14:59

Tripolis - U břehů Libye se nedávno potopila loď s uprchlíky, úřady pohřešují přes sto osob. Přestože počet osob na migrační trase z Libye do Itálie se v posledních měsících výrazně snížil, cesta podle všeho není zcela uzavřená.

Srážka dvou aut v Alžírsku si vyžádala 17 obětí, většinu tvoří migranti

21.09. 14:24

Alžír - Po srážce dvou vozidel zahynulo na jihu Alžírska 17 osob. 11 obětí bylo ze subsaharské Afriky a mohlo tedy jít o migranty směřující k severním břehům Afriky. Dalších pět osob utrpělo zranění.

Uprchlíci uvízli v limbu: Milion žadatelů o azyl v EU stále čeká na verdikt

21.09. 11:37

Berlín - Většina z 2,2 milionu migrantů, kteří v letech 2015 a 2016 přišli do Evropy, na konci tohoto období stále čekala na vyhodnocení svých žádostí o azyl. Nadprůměrnou efektivitu prokázaly úřady v Německu, Švédsku, Belgii, Nizozemsku a Itálii. Na opačném konci je Maďarsko.

Migranti si v kampusu francouzské univerzity postavili stany. Škola musela kvůli bezpečnosti zrušit výuku

21.09. 08:13

Univerzita ve francouzském městě Reims Champagne-Ardennes byla nucena dočasně pozastavit všechny kurzy kvůli bezpečnostním obavám poté, co skupina asi 40 migrantů obsadila část areálu kampusu a postavila si tam tábor. A to vše jen několik dní před začátkem semestru, píší francouzská média.

Balkánská trasa ještě není zavřená, uprchlíci nově míří i přes Slovensko

20.09. 15:05

Vídeň - Na balkánské trase vznikají nové cesty. Stále více převáděčů se podle rakouského ministra obrany Hanse Petera Doskozila pokouší dostat uprchlíky přes Slovensko dále na sever Evropy. Policie a armáda nyní začaly provádět skryté kontroly v rakousko-slovenském pohraničí.

Česko-německé vztahy? Základy mají dobré, ale kazí je uprchlíci a migranti

20.09. 11:55

Berlín/Praha - Česko-německé vztahy výsledek nadcházejících voleb do německého Spolkového sněmu nijak výrazně neovlivní, neboť mají dobré základy, na kterých se dá stavět. Myslí si to německá poslankyně, která se dlouhodobě věnuje vztahům s Českem, i bývalý český velvyslanec v Německu.

Velké chyby jsem neudělala, myslí si Merkelová navzdory sílícím protestům

19.09. 21:29

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) se při své volební kampani stále častěji setkává s protesty. Ty podle ní vedou k otázkám, zda její rozhodnutí v uplynulých čtyřech letech byla správná.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací