Články k tématu: uprchlíci

Německo týrají uprchlické gangy. Kdo nebyl ve vězení, není muž

Aktualizovali jsme 19.8.2018, 22:11, včera 10:24

Německý deník Tagesspiegel se zaměřil na problematiku rodinných klanů. Ty se v Německu často podílejí na organizovaném zločinu. A i když členové gangů často pocházejí z Blízkého východu, vyhostit je z Německa je prý velmi obtížné, často dokonce nemožné. Deník to detailněji rozebral na případu…

Itálie a Malta se perou. Odmítají nově příchozí migranty

včera 17:56

Řím/Valletta - Itálie a Malta dnes dál vyostřily spor o to, která z těchto zemí by měla přijmout loď se 177 migranty na palubě, jež čeká už třetím dnem na další pokyny u italského ostrova Lampedusa.

Tisíce uprchlíků se tísní na hranicích Ekvádoru

včera 13:25

Quito - Ekvádor zpřísnil pravidla pro migranty z Venezuely, kteří po desetitisících prchají ze své vlasti za lepším životem v jiných zemích Latinské Ameriky.

reklama

Německo bude vracet uprchlíky. Dohody už uzavřelo se Španělskem a Řeckem, jedná s Itálií

17.08. 17:11

Berlín - Německo se po Španělsku dohodlo i s Řeckem na smlouvě o vracení migrantů, kteří před příchodem do Německa požádali o azyl v jiné zemi EU. V plném proudu jsou rozhovory s Itálií. Kancléřka Angela Merkelová dala podle agentury DPA najevo, že se v případě nutnosti do nich osobně zapojí.

Malta a Itálie se opět hádají kvůli migrantům zachráněným z moře

17.08. 07:53

Řím/Valetta - Itálie a Malta se dnes dostaly do konfliktu ohledně další skupiny migrantů plavící se po Středozemním moři do Evropy. Nový spor kolem přijetí migrantů se objevil jen den poté, co se na Maltě vylodilo 141 osob ze záchranářské lodě Aquarius.

Obyvatelé bosenského města se bouří kvůli migrantům: Je jich tu stále víc a víc

16.08. 15:28

Obyvatelé města Bihac v severozápadní Bosně protestovali proti rostoucímu počtu uprchlíků a migrantů, z nichž tisíce nyní žijí v krutých podmínkách, zatímco se pokoušejí dostat se do Chorvatska a odtud dál do zemí Evropské unie.

Noční můra migrantů? Kruté metody, nepřátelské prostředí, píše známý magazín

Aktualizovali jsme 15.8.2018, 22:06, 15.08. 08:18

Politika amerického prezidenta Donalda Trumpa v jejímž rámci jsou nuceně oddělovány děti od rodičů-migrantů na hranicích Spojených států vyvolala šok a opovržení, připomíná editorial serveru The Observer. Prestižní liberální týdeník konstatuje, že lidé po celém světě poslouchali záznamy…

Uprchlíci mají smůlu? Lodě ve Středozemí jim přestaly pomáhat

Aktualizovali jsme 15.8.2018, 22:06, 12.08. 17:26

Řím - Uprchlíci vypověděli, že jejich člun ve Středomoří minulo několik záchranářských plavidel, ale žádné se nepokusilo jim pomoci, dokud se neobjevila loď Aquarius. Francouzsko-německá charitativní organizace SOS Méditerranée přičítá neochotu záchranářských lodí tomu, že Itálie a Malta v minulých…

Z Venezuely už uteklo 2,3 milionu lidí, OSN bije na poplach

15.08. 19:03

Caracas - Počty prchajících Venezuelanů jsou podle OSN alarmující, protože neustále rostou a způsobují obavy z humanitární krize v celé Jižní Americe. Venezuelané utíkají zejména do Kolumbie, odkud ale řada z nich pokračuje i do dalších zemí - Ekvádoru, Peru či Brazílie.

Německo deportovalo 46 uprchlíků, doprovázelo je 101 policistů

15.08. 18:23

Mnichov/Kábul - Německo v úterý večer deportovalo do Afghánistánu dalších 46 uprchlíků. K zajištění bezpečnosti je při letu doprovázelo 101 policistů. Letadlo dnes přistálo v Kábulu.

Loď Aquarius vplula do přístavu na Maltě, na palubě má 141 uprchlíků

15.08. 16:56

Valletta - Do přístavu maltské metropole dnes vplula loď Aquarius se 141 uprchlíky. Posádka běžence zachránila v pátek u Libye. Rozdělí si je několik zemí.

Salvini promluvil o migrantech a islámu: Je to šílené. nekontrolovaná migrace způsobila chaos

15.08. 14:10

Řím - Nekontrolované přistěhovalectví „vede k chaosu, rasismu a sociálním konfliktům", tvrdí italský ministr vnitra Matteo Salvini. Přesto prý ale migraci úplně neodmítá. V pátečním rozhovoru pro italská média uvedl, že „jedinou protilátkou na rasismus" je regulovaná migrace.

V Německu vzniknou další záchytná centra pro migranty? Sasko chce následovat Bavorsko

14.08. 22:02

Drážďany - Záchytná centra pro migranty chce vytvořit další německá spolková země sousedící s Českou republikou. Po Bavorsku by mohla být taková zařízení otevřena i v Sasku. Podobná centra by měla vzniknout i v dalších spolkových zemích, většina z nich se k tomu ale příliš nemá.

141 migrantů z lodě Aquarius si rozdělí pět zemí EU

14.08. 19:53

Madrid - Francii, Německo, Španělsko, Portugalsko a Lucembursko si rozdělí 141 migrantů, kteří jsou od pátku na palubě záchranářské lodi Aquarius. Plavidlo bude moci zakotvit na Maltě.

Maltská policie vyhnala migranty z kravína, aktivisté si stěžovali na nelidské podmínky a vykořisťování

14.08. 09:02

Valletta - Policie vystěhovala více než stovku přistěhovalců z přestavěného kravína nedaleko maltské metropole Valletty. Reagovala tak na kritiku mimo jiné od lidskoprávních organizací, které tvrdily, že takováto forma ubytování je nelidská.

Loď Aquarius se 141 uprchlíky nedostala povolení ke vplutí do přístavu

13.08. 14:38

Řím - Loď Aquarius se 141 uprchlíky na palubě stále nedostala od žádné evropské země povolení k vylodění migrantů. Podle šéfky SOS Méditerranée Sophie Beauové jsou vyčerpaní, unavení a dehydrovaní. Mnozí prošli tábory v Libyi a mají za sebou špatné zacházení.

Na skupinu syrských uprchlíků se v Chorvatsku zřítila skála, dva zemřeli

13.08. 09:08

Záhřeb - Dvanáctičlenná skupina syrských uprchlíků o víkendu nelegálně vstoupila na území Chorvatska. Tam se na ně zřítila uvolněná skála, dva lidé zahynuli.

Maroko se zbavuje migrantů? Bezpečnostní složky vyvezly na jih stovky běženců

12.08. 20:21

Rabat - Marocký svaz pro lidská práva (AMDH) tvrdí, že bezpečnostní složky vyvezly stovky migrantů z pobřežních regionů na severu Maroka do jižně položených oblastí. Zničeno bylo také několik tábořišť u Melilly, tedy španělské enklávy na severu Afriky.

Libyjská pobřežní stráž z moře vytáhla 60 uprchlíkům, do Evropy se vydali na člunu

12.08. 20:12

Tripolis - U břehů Libye se dnes dostal do potíží gumový člun s 60 migranty, mezi nimi 19 žen a šest dětí. Mluvčí pobřežní stráže řekl, že všem byla poskytnuta humanitární a zdravotnická pomoc a pak byli převezeni do uprchlického tábora v Závíji.

Merkelová jedná ve Španělsku: Problém rozdělování migrantů je řešitelný

11.08. 19:25

Almonte (Španělsko) - Na jihu Španělska se dnes na neformální schůzce setkala německá kancléřka Angela Merkelová a španělský premiér Pedro Sánchez. Merkelová při té příležitosti uvedla, že problém rozdělování migrantů v Evropské unii je řešitelný, chce ho ale řešit v partnerském duchu.

Loď Aquarius vyrazila po roztržce s Itálií opět na moře, na palubě je dalších 141 migrantů

11.08. 09:21

Tripolis - Loď Aquarius evropských humanitárních pracovníků je opět ve vodách Středozemního moře po dvouměsíční pauze, které předcházela roztržka s Itálií a Maltou ohledně vylodění stovek afrických migrantů.

Dá se Země do pohybu? Počasí vyžene lidi z domů, uprchlíků budou miliardy, spočítali vědci

Aktualizovali jsme 10.8.2018, 22:13, 10.08. 18:32

Celý svět si uvědomuje hrozby, které plynou ze změny klimatu. Jak píše server IFL Science, už nejde jen o abstraktní vědeckou koncepci, ale niternou zkušenost s domy, které lehly popelem během přírodních požárů, zaplavenými pobřežními komunitami i metropolitními centry zužovanými divokými bouřemi.

Krveprolití v Sýrii? Bitva o Idlib se může změnit v jatka

09.08. 17:56

Damašek - Syrská armáda dnes distribuovala letáky, v nichž vyzvala lidi žijící v severní provincii Idlib, aby umožnili návrat státních institucí do této části země. Tu mají jako jednu z posledních v rukou povstalci a islámští radikálové. Idlib může být poslední vojenský cíl občanské války, která…

Na jihu Španělska zakotvila loď s migranty, vláda poslala tvrdý vzkaz

09.08. 16:30

Algeciras - Ve španělském přístavu Algeciras v Gibraltarském průlivu dnes zakotvila loď nevládní organizace Proactiva Open Arms s 87 migranty z Afriky. Na palubu je vzala před týdnem. Plavidlo ke Španělsku zamířilo, když ho odmítla přijmout Itálie.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie