Články k tématu: uprchlíci

Nepokoje ve Švédsku: V přistěhovalecké čtvrti Stockholmu, policie střílela do davu

Aktualizovali jsme 23.2.2017, 23:10, 22.02. 16:19

Stockholm - Švédská policie vyšetřuje nepokoje, které vypukly na stockholmském předměstí Rinkeby. Nepokoje mezi přistěhovalci vypukly v pondělí večer, tedy pouhé dva dny po výrocích amerického prezidenta Donalda Trumpa na adresu švédské migrační politiky.

Jak je to se vzděláním migrantů? Vědci vysvětlují, jak to je

včera 15:43

Washington/Paříž - Jak poukazuje server The Atlantic, v USA existuje teorie, že se dětem z přistěhovaleckých rodin často ve škole vede lépe, než potomkům rodilých Američanů – a to navzdory jazykové bariéře a kulturním nedorozuměním. Tento koncept má dokonce vlastní název - „přistěhovalecký paradox“…

Švýcarsko chce odradit migranty. Natočí pro ně odstrašující seriál

včera 15:34

Švýcarsko – Švýcarsko sice nepatří mezi země Evropské unie, rozhodně to ale neznamená, že by o něj migranti neměli zájem. Ty z Afriky, konkrétně z Nigérie, se rozhodla tamní vláda odradit vskutku netradičně – bude financovat nigerijskou televizní show.

reklama

Tajné zprávy z Německa: Do EU přijde dalších 6 milionů uprchlíků

včera 09:55

Berlín - V letech 2015 a 2016 dorazilo do Evropské unie více než jeden a půl milionu migrantů. Čtyřikrát tolik se ale na cestu teprve chystá. Uvedl to německý deník Bild s odkazem na důvěrné informace německých státních složek.

Uprchlíci jsou terčem nenávistné politiky, varuje lidskoprávní organizace Amnesty International

včera 08:11

Praha - Ve světě, včetně Česka, přetrvává nenávist k uprchlíkům, kterou politici využívají k posilování svých pozic, a rozdělují tak společnost. Vyplývá to z výroční zprávy mezinárodní organizace hájící lidská práva Amnesty International (AI) za rok 2016. AI naopak v Česku ocenila třeba zavedení…

Migrant údajně znásilnil a zabil německou studentu. Je mi jen 17 let, tvrdil. Testy ale ukázaly, že lže

22.02. 22:03

Berlín – Afghánec, který je podezřelý ze znásilnění a vraždy devatenáctileté studentky, bude souzen jako dospělý. Při zatčení sice tvrdil, že je mu pouze 17 let, lékařské testy ale říkají něco jiného.

Kontrola SIM karet, elektronické náramky. Německo chce zjednodušit deportace migrantů

22.02. 15:13

Berlín - Deportace neúspěšných žadatelů o azyl budou se v Německu zjednoduší. Nařízení, které dnes schválila spolková vláda kancléřky Angely Merkelové, umožní kontrolovat mobilní telefony a SIM karty uprchlíků. Počítá se také s nasazením elektronických náramků v některých případech.

Uprchlící, vítejte. Na soše Svobody v USA byl vyvěšen velký transparent

22.02. 13:32

New York - Na vyhlídkovou plošinu podstavce sochy Svobody v New Yorku neznámí aktivisté v úterý vyvěsili obří transparent Refugees Welcome (uprchlíci, vítejte). Zákon přitom zakazuje cokoli na památník připevňovat.

Amnesty varuje: Nenávist k uprchlíkům v ČR a ve světě přetrvává

22.02. 09:30

Praha - Ve světě, včetně Česka, přetrvává nenávist k uprchlíkům, kterou politici využívají k posilování svých pozic, a rozdělují tak společnost. Vyplývá to z výroční zprávy mezinárodní organizace hájící lidská práva Amnesty International (AI) za rok 2016. AI naopak v Česku ocenila třeba zavedení…

Hrozivý výjev: U břehů Libye bylo objeveno 74 těl migrantů

21.02. 17:40

Libye - U břehů Libye dnes ráno našli 74 těl migrantů. Okolnosti, za jakých se uprchlíci utopili, nejsou zatím jasné.

Uprchlíci musí do léta pryč. Berlín je chce přestěhovat z letiště Tempelhof

Aktualizovali jsme 21.2.2017, 16:48, 20.02. 19:41

Berlín - U bývalého letiště Tempelhof na jihozápadě Berlína nyní žije asi 600 migrantů, původně jich bylo zhruba 2500. Prostory už se plně nevyužívají a jsou jen zdrojem vysokých ztrát. Město proto chce, aby zbylí uprchlíci opustili provizorní ubytovnu do léta.

Arcibiskup Duka varuje před muslimy: Nekontrolovaná migrace přináší problémy

21.02. 13:29

Bratislava - Nekontrolovaná migrace může mít podle pražského arcibiskupa Dominika Duky negativní dopad na společnost; varováním v této souvislosti je vývoj v západoevropských zemích. Duka to dnes řekl v Bratislavě na konferenci o náboženství a migraci. Bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský…

Stále více žadatelů o azyl nemá práci, hlásí Rakousko. Část příchozích nemá žádnou kvalifikaci, varuje Rakousko

21.02. 08:14

Vídeň – Počet nezaměstnaných žadatelů o azyl vzrostl v Rakousku až o 33 procent, a to navzdory skutečnosti, že se celkový počet migrantů přicházejících do země snížil. Infomuje o tom rakouský list Kronen Zeitung.

Zoufalí migranti? Švédsko registruje sebevraždy mladých běženců, úřady bijí na poplach

21.02. 08:03

Stockholm – Mnoho uprchlíků v Evropě se bojí, že bude deportováno zpět do své domovské země. Ve Švédsku v posledních týdnech spáchalo sebevraždu hned pět žadatelů o azyl z Afgánistánu, tři z nich v posledních dvou týdnech. Organizace pomáhající uprchlíkům a imigrační úřady už kvůli tomu absolvovaly…

Migranti, my jsme křesťanská země. Musíte slavit Vánoce a chodit do kostela, vzkazuje strana

Aktualizovali jsme 20.2.2017, 22:20, 20.02. 08:07

Kodaň – Dánská lidová strana (DPP) o sobě opět dává vědět. Antiimigrační partaj požaduje, aby přistěhovalci v zemi slavili tradiční křesťanské stávky jako jsou Vánoce a Velikonoce. Pokud tak nečiní, nemohou se prý nazývat Dány.

Muslimové dostali v Německu vysoké tresty. Křesťany naházeli po cestě přes Středomoří do vody

20.02. 21:48

Palermo – Šestici muslimů dnes potrestal soud v italském Palermu za to, že při plavbě přes Středozemní moře hodili do vody 12 běženců křesťanské víry. Ti se utopili. Muslimové by si měli odsedět 18 let.

Kde skončí 58 deportovaných migrantů? Rakousko a Maďarsko se přou

20.02. 20:48

Vídeň/Budapešť – Maďarsko a Rakousko se přou kvůli skupině běženců. Policisté v Rakousku zadrželi a následně vykázali zpět za hranice s Maďarskem 58 migrantů. Podle Budapešti byl tento postup nelegální. Vídeň naopak tvrdí, že byl v souladu s evropskými pravidly.

Navracení uprchlíků může být letos složitější, varuje de Maiziére

20.02. 20:46

Berlín - Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére (CDU) dnes varoval, že vracet uprchlíky do zemí původu může být v letošním roce složitější než dříve.

Migranti utíkají před Trumpem, jejich cílem je sousední Kanada

20.02. 16:04

Washington/Ottawa - S nástupem Donalda Trumpa do funkce prezidenta USA mají o svou budoucnost obavy především imigranti. Ve Spojených státech už nechtějí být a za novou destinaci si volí Kanadu.

Ceuta je jako cedník? Do španělské enklávy se dostalo dalších 300 migrantů

20.02. 11:55

Madrid - Do severoafrické enklávy Ceuta, která patří Španělsku, dnes časně ráno proniklo dalších 300 migrantů z Maroka. 11 osob se při seskoku z šest metrů vysokého plotu s ostnatým drátem zranilo.

Drsný život v uprchlickém táboře: Většina žen a dívek byla napadena nebo znásilněna gangy

20.02. 08:51

Hargeysa – Desítky tisíc obyvatel ze somálských venkovských pasteveckých komunit musely opustit své domovy kvůli nebývalému suchu. Mnozí z nich nalezli útočiště v provizorním táboře v Hargeyse, hlavním městě mezinárodně neuznané republiky Somaliland, která byla vytvořena v roce 1991. Jak ale…

EU podepsala dohodu s Afghánistánem. Má zjednoduššit deportaci migrantů. Aktivisté se bouří

19.02. 20:12

Mnichov - Na okraj bezpečnostní konferenci v Mnichově byla podepsána dohoda mezi EU a Afghánistánem, jež by měla mimo jiné usnadnit vyhošťování afghánských migrantů, kteří neuspěli s žádostí o azyl. Podle Eurostatu je téměř každý druhý afghánský žadatel o azyl v EU odmítnut.

Do ulic Barcelony vyšly desetitisíce lidí, požadovaly přijetí více migrantů

19.02. 10:52

Barcelona - Španělsko mělo v rámci přerozdělení uprchlíků mezi členské státy EU přijmout zhruba 16.000 uchazečů o azyl, zatím jich ale přijalo pouze 1100. Na 160.000 lidí proto v sobotu přišlo v Barceloně na demonstraci za přijetí více uprchlíků.

Krveprolití v Kongu: Ozbrojenci vtrhli do vesnice a mačetami povraždili 25 civilistů

19.02. 10:10

Kinshasa - Na východě Konga pokračuje etnické násilí. Ozbrojenci ze skupiny Nande mačetami pozabíjeli civilisty z řad Hutuů. Poslední velké násilnosti postihly oblast v prosinci, kdy přišlo o život 35 lidí.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací