Články k tématu: uprchlíci

Nebudeme se podílet na šílenství bruselských elit, vzkazuje Polsko do Bruselu

dnes 08:05

Varšava - Polsko se v žádném případě nenechá vydírat a nepřistoupí na "šílenství bruselských elit", které chtějí zemi vnutit povinné kvóty na přerozdělování migrantů. Pouhé dva dny po útoku v Manchesteru to oznámila polská premiérka Beata Szydlová. Atentát si vyžádal nejméně 22 obětí, včetně…

Ve Středozemí utonulo nejméně 20 migrantů, vypadli ze člunu

Aktualizovali jsme 24.5.2017, 22:10, včera 14:56

Řím - Ve Středozemním moři dnes utonulo 20 migrantů, kteří spadli z lodě plující z Afriky do Evropy. Počet obětí ale nejspíš nebude konečné, protože na dalších člunech bylo podle různých údajů 500 až 1700 lidí.

Migranti sáhnou hluboko do kapsy? Belgie chce zavést nové opatření, uprchlíci ho tvrdě pocítí

Aktualizovali jsme 23.5.2017, 23:57, 23.05. 16:28

Brusel - Nejen Německo se potýká s problematikou migrace. I v Belgii se snaží přijít na to, jak naložit s uprchlíky, kteří přišli do země a nezřídka neříkají pravdu o své minulosti. Nově hrozí, že budou muset žadatelé o azyl, zaplatit lékařské náklady.

reklama

Ve světě je 31 milionů uprchlíků, varuje organizace

22.05. 15:30

Ženeva - Norská rada pro uprchlíky (NRC) a Středisko pro monitoring vnitřně vysídlených osob (IDMC) dnes zveřejnily zprávu, podle které je nyní na světě 31 milionů vnitřních uprchlíků. Kvůli válce, násilnostem či přírodním katastrofám sice loni opustili své domovy, zůstalo ale nadále na území své…

Merkelová podle Kaczyńskeho může za problémy EU s migranty

20.05. 21:48

Varšava- Vůdce polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński dnes znovu kritizoval systém Evropské unie na rozdělování migrantů podle kvót.

Záchranáři u pobřeží Libye zachránili 5000 migrantů

20.05. 16:11

Řím - Dalších na 5000 migrantů bylo zachráněno během čtvrtka, pátku a noci na dnešek ve Středozemním moři podél pobřeží Libye.

Raději sankce než migranty? Polsko má jasno

20.05. 12:01

Varšava - Evropská komise tento týden pohrozila právními kroky zemím, jež odmítají přijímat migranty v rámci programu přerozdělování podle kvót. Eurokomisař pro vnitro Dimitris Avramopulos připomněl, že Maďarsko a Polsko dosud nepřevzaly z Itálie nebo Řecka ani jednu osobu. Varšava ale dává jasně…

EU si došlápla na neziskovky. Vyšetřuje je kvůli vykořisťování migrantů, Brusel jim sebral dotace

20.05. 12:00

Atény - Evropská unie pozastavila financování nevládních neziskových organizací pomáhajících uprchlíkům v Řecku. Jednu ze skupinu teď čeká vyšetřování, její členové totiž byli obviněni ze sexuálního zneužívání a korupce, cituje evropského komisaře pro humanitární pomoc a krizový management…

Německý migrační úřad v minulosti často chyboval při udělování azylu, ukázala kontrola

19.05. 14:25

Berlín - Případ vojáka Franka A., který je podezřelý z plánování teroristického útoku, vedl ke kontrolám nejen v kasárnách. Pozornost se zamněřila i na Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF), v minulosti zřejmě pochybil při rozhodování o mnoha žádostech o azyl.

Brazílie čelí vlnám migrantů, už chystá krizový plán

19.05. 10:04

Brasília - Uprchlická krize netrápí jen Afriku, Evropy či jihovýchodní Asii. Brazílie kvůli obavám z rostoucího počtu imigrantů z Venezuely už vytváří krizový plán. V Brazílii je nyní na 30 tisíc venezuelských uprchlíků a další tisíce denně přicházejí.

Německý úřad pro migraci bude moci kontrolovat telefony běženců kvůli identitě

19.05. 08:09

Berlín - Německý Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) dostane pravomoc kontrolovat mobilní telefony a SIM karty uprchlíků, aby mohl ověřit jejich identitu.

Země EU se při kvůli reformě azylového systému

19.05. 08:08

Brusel - Hluboké názorové rozdíly mezi členskými zeměmi Evropské unie v pohledu na potřebnou reformu unijního azylového systému podle očekávání nedokázala překonat ani dnešní schůzka ministrů vnitra osmadvacítky.

Otřesný případ: Migrant mučil jiného běžence kvůli penězům, uřízl mu víčka a propíchl oči

Aktualizovali jsme 19.5.2017, 00:13, 18.05. 14:37

Berlín – Z Německa přichází zpráva o brutálním mučení mezi migranty. Časopis Bild informuje o incidentu, který se odehrál v jednom z tamních zařízení pro migranty. Jeden žadatel o azyl uřízl oční víčka jinému běženci, pak jej oslepil tak, že mu vrazil do očí pero. To vše kvůli dluhu ve výši 50 eur.

Hrozba komise nezmění přístup ČR ke kvótám na migranty, tvrdí Chovanec

18.05. 16:02

Praha - Evropská komise v úterý pohrozila zemím, které neplní povinné uprchlícké kvóty, řízením, jež může skončit až před unijním soudem. Ministr vnitra Milan Chovanec k tomu řekl, že ČR nátlaku nepodlehne a nezmění svůj odmítavý přístup k přijímání migrantů z Itálie a Řecka.

Britka vypráví: Ubytovali jsme u nás doma uprchlíka ze Sýrie. Netušili jsme, do čeho jdeme

Aktualizovali jsme 17.5.2017, 22:04, 16.05. 14:16

Londýn - Když Lucy Paviaová a její manžel Will nabídli Loujean Alsamanové, uprchlici z Sýrie, místnost ve svém domě, nikdo z nich nevěděl, co čekat. Po šesti měsících soužití se Britka i Syřanka se svými zkušenostmi svěřily v komentáři severu The Guardian.

Nový animovaný film: "Dobrá víla" EU pomáhá uprchlíkům, východ Evropy je ale rasistický a odmítá je + VIDEO

Aktualizovali jsme 17.5.2017, 16:43, 17.05. 11:00

Paříž – Skupina Evropané bez hranic (Européens Sans Frontières) u příležitosti dne Evropy, který připadá na 9. května, zveřejnila video týkající se problematiky migrace. Jeho hlavním poselstvím je, že Evropa je otevřená osobám prchajícím před nebezpečím a pronásledováním.

Žháři ve Švédsku zaútočili na ubytovny, evakuováno muselo být 300 migrantů

17.05. 16:40

Stockholm - Na jihu Švédska bylo dnes evakuováno přes 300 uprchlík. Důvodem jsou tři žhářské útoky. Při požárech nikdo nebyl zraněn a úřady po nich ani nikoho nezatkly.

Europoslanci mají jasno: Česko by si mělo zachovat negativní postoj ke kvótám

16.05. 21:28

Štrasburk – Čeští europoslanci se domnívají, že by Česko mělo i navzdory dnešní kritice ze strany Evropského parlamentu i Evropské komise trvat na svém odmítavém postoji k přerozdělování uprchlíků na základě kvót. 

Dánsko chce opět prodloužit hraniční kontroly

16.05. 21:27

Kodaň – Dánsko uvažuje o prodloužení hraničních kontrol za šestiměsíční lhůtu, kterou mu a dalším čtyřem zemím v květnu stanovila Evropská unie. Úplný konec vnitřních hraničních kontrol už loni požadovaly některé země EU, včetně států visegrádské čtyřky, tedy České republiky, Slovenska, Polska a…

Recept na migrační krizi? Německá vstřícnost není řešení, varuje prestižní server

16.05. 15:40

Migrační krize pomalu opadá. Méně uprchlíků a migrantů postupuje nebezpečné cesty, aby se dostalo do Evropy. Tento trend ale neznamená, že hrozbě migrační krize bylo zabráněno. Kdykoliv se může stát, že znovu vypukne v nové, ještě větší síle. Stačí k tomu málo – zesílení některého konfliktu na…

Jak zastavit nelegální migranty? Německo a Itálie mají nový plán

16.05. 15:21

Řím/Berlín/Brusel - Ministři vnitra Itálie a Německa vyzvali k tomu, aby Evropská unie vyslala misi na hranici mezi Libyí a Nigerem. Cílem by mělo být zastavit přechody migrantů do Evropy. Informuje o tom agentura AFP s odkazem na dopis, který se jí podařilo získat.

Křik kvůli kvótám: Europoslanci kritizovali neochotu zemí EU přesidlovat uprchlíky

16.05. 13:47

Brusel - Ministři vnitra unijních zemí již v září 2015 schválili kvóty, na základě kterých měly státy přesídlit běžence registrované v Itálii a Řecku. Plán se však nesetkal s úspěchem. Europoslanci dnes kritizovali neochotu některých zemí Evropské unie podílet se na programu.

Další zeď v Evropě? Lotyšsko má velké plány, prý nejde o migranty, ale o Rusko

15.05. 15:49

Riga – Jak se zdá, v Evropě bude vztyčen další plot proti migrantům. Lotyšské ministerstvo vnitra chce postavit 120 kilometrů dlouhou zeď podél hranice s Běloruskem. Cílem je zastavit tok pašeráků a nelegálních migrantů, informují tamní média.

Kvůli migrantům máme ekonomické problémy, přiznala švédská ministryně financí

15.05. 14:07

Stockholm – Švédská ministryně financí Magdalena Anderssonová připustila, že Švédsko má „velké problémy“ v důsledku nárůstu počtu obyvatel, který způsobila masová imigrace.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací