Články k tématu: uprchlíci

USA mohou deportovat až 1400 Iráčanů

včera 22:48

Detroit (USA) - Právníci Iráčanů, kterým hrozí deportace z USA, se obrátili na detroitského soudce se žádostí, aby rozšířil zmrazení deportačního výnosu na Iráčany, kteří jsou v podobné situaci i jinde v USA.

Americký soud částečně odblokoval Trumpův imigrační dekret

včera 22:44

Washington - Nejvyšší soud USA svým dnešním rozhodnutím umožnil vládě začít částečně uplatňovat imigrační dekret prezidenta Donalda Trumpa. Agentura AP to označuje za prezidentovo velké vítězství.

Kvóty bychom měli jakožto právní stát ctít, myslí si exministr zahraničí Svoboda

včera 10:46

Praha - Bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) nesouhlasí se slovy českého prezidenta Miloše Zemana o tom, že Evropská unie porušuje státní suverenitu naší země. Podle Svobody se o unijních kvótách rozhodlo demokraticky a my jakožto právní stát bychom toto rozhodnutí měli ctít.

reklama

Ženám se sexuální obtěžování líbí, myslí si muži z Afriky a arabských zemí

Aktualizovali jsme 25.6.2017, 22:50, 25.06. 10:56

Londýn – Nic není tak lichotivé a vzrušující, než být sexuálně obtěžována. Ženy nemají nic raději, než když na ně z auta zapíská muž, nebo když je někdo v noci sleduje domů. Alespoň to si podle nového průzkumu OSN myslí velká část mužů.

Lituji, že jsem v Evropě. Zpověď uprchlíka o cestě z Afriky

Aktualizovali jsme 25.6.2017, 22:50, 24.06. 11:27

Tripolis - Z Libye se stává velmi nebezpečné místo. Dokazují to příběhy uprhclíků, které zveřejňují světová média. Podle mezinárodních organizací v zemi čekají statistice lidí z celé řady afrických zemí, kteří se touží dostat do Evropy. Často se jim to ale nepovede.

U Španělska bylo dnes zachráněno dalších 200 uprchlíků

24.06. 22:39

Madrid - Více než 200 migrantů plujících v šesti člunech zachránila dnes poblíž břehů jižního Španělska španělská pobřežní stráž. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump zastavil migranty? Jejich příliv do USA prudce klesá

24.06. 22:33

Washington - Příliv uprchlíků do Spojených států se za první tři měsíce vlády Donalda Trumpa snížil proti závěru vlády jeho předchůdce Barack Obamy téměř na polovinu.

EU by místo kvót měla řešit uprchlíky, shodli se ministři zahraničí

24.06. 13:17

Praha - Evropská unie by měla řešit, jak snížit příliv uprchlíků, ne vést spory o uprchlické kvóty. Při své návštěvě Prahy to dnes na tiskové konferenci řekl německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel.

Mohou za migraci neziskovky? Možná víc škodí než pomáhají

Aktualizovali jsme 23.6.2017, 23:47, 23.06. 18:56

Pří příležitosti Světového den uprchlíků jejich obhájci upozornili na mezinárodní krizi týkající se migračních vln. Podle zprávy Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) počet lidí vyhnaných z jejich domova kvůli násilnému konfliktu nebo pronásledování vzrostl od roku 2015 do roku 2016 o 300 000…

Macron pohrozil Česku: Přijímáte peníze, ale hodnoty nerespektujete. Pocítíte důsledky

23.06. 13:34

Paříž - Čerstvě zvolený francouzský prezident Emmanuel Macron zaútočil proti státům, které i přes své členství v Evropské unii odmítají respektovat její principy. Jedním z takových států je i Česká republika, která čelí právním krokům za odmítání přijetí migrantů na základě kvót stanovených…

Plán na zaměstnávání uprchlíků. Práci jim chce nebídnou řetězec, který funguje i v Česku

Aktualizovali jsme 22.6.2017, 23:49, 22.06. 15:41

Londýn - Řetězec kaváren Starbucks, který působí i v České republice, oznámil plán zaměstnat do roku 2022 ve svých evropských provozech 2500 uprchlíků. Z části tak řeší jeden z aktuálních problémů, kterým je zaměstnávání migrantů.

O uprchlíky se zajímá každý druhý Čech, Přijímání uprchlíků schvaluje jen třetina občanů

22.06. 16:20

Praha - V dubnovém šetření dotazovalo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) sadu otázek týkajících se postojů veřejnosti k přijímání uprchlíků. Dotazovaní konkrétně vyjadřovali své postoje k přijímání uprchlíků z oblastí postižených válečným konfliktem obecně, uprchlíků z Blízkého východu a…

Zeman se zlobí: Politici teď migranty odmítají. Po volbách se shrbí před EU

22.06. 15:12

Praha - Prezident Miloš Zeman vystoupil na dnešním Žofínském fóru v Praze s názvem Český národní zájem. Obává se, že politici, kteří nyní odmítají přijímání uprchlíků, se po volbách "shrbí" a jejich přijetí umožní.

Slovenský premiér Fico chce zavést menší formáty zemí EU pro diskusi o migraci

22.06. 13:46

Brno - Slovenský premiét Robert Fico se dnes v Brně sešel se svým českým protějškem Bohuslavem Sobotkou. Předseda slovenské vlády navrhuje k diskusi o migraci do EU využívat menší skupiny členských států unie, což podle něj může pomoci zlepšit vzájemné chápání postojů jednotlivých zemí

Za smrt řidiče u Calais čelí obvinění čtyři migranti, ostatní jsou nezletilí

22.06. 13:42

Lille - Počátkem týdne se na dálnici do Calais při srážce se stojícím kamionem zabil řidič dodávky. Úřady v kauze obvinily čtyři přistěhovalce. Jedná se o dva Afghánce a dva Eritrejce, byli vsazeni do vazby.

Nekompromisní migrační politika: Žadatelé o azyl do Austrálie musejí čekat v detenci v zahraničí

22.06. 11:17

Sydney - Austrálie v přístupu k některým imigrantům uplatňuje politiku "zastavování člunů". Každý, kdo se snaží do země dostat přes moře, je odeslán do detenčního centra v jiné zemi. Australská vláda tuto praxi obhajuje, ochránci lidských práv naopak nešetří kritikou.

Vrací se vnímání EU jako řešení, nikoliv jako problému, říká před summitem Tusk

21.06. 11:24

Brusel - Šéfové států a vlád zemí EU se budou ve čtvrtek a v pátek zabývat bezpečností a bojem s terorismem. Předseda Evropské rady Donald Tusk ve zvacím dopise uvedl, že se summit sejde v jiném politickém kontextu, než když se před pár měsíci zdálo, že sílí tlaky zaměřené proti EU.

Tragédie v Calais: Řidič polského vozu zemřel poté, co se ho pokusili zastavit migranti

21.06. 10:42

Calais – I přesto, že byl uprchlický tábor v Calais už v loňském roce vyklizen a rozebrán, se migranti na místo pomalu znovu vrací. Opět se pokouší zastavovat pomocí zátaras auta a především kamiony, které míří z Francie do Velké Británie. Podle médií teď při jednom takovém pokusu zemřel řidič…

Soud kvůli smrti 71 migrantů: Pokud umřou, ať je vyloží v Německu v lese, řekl šéf pašeráků

21.06. 10:33

Budapešť - Dnes ráno začal v jihomaďarském městě Kecskeméu soud se skupinou 11 mužů obžalovaných v souvislosti s úmrtím 71 migrantů v chladírenském voze. Proces se koná za přísných bezpečnostních opatření, sledují ho především zahraniční média a o 80 míst v jednací síni svedlo boj kolem stovky…

Itálie čelí náporu migrantů, premiér Gentiloni tvrdě kritizuje země odmítající uprchlíky

20.06. 21:17

Řím - Počet uprchlíků přicházejících do země po moři vzrostl oproti stejnému období v loňském roce o čtvrtinu. Uvedly to dnes italské úřady. Podle italského ministerstva vnitra bylo letos na moři zachráněno 71.000 migrantů, což je o 26 procent více ve srovnání se stejným obdobím v roce 2016.

De Maiziére: Zkušenosti uprchlíků a vysídlených Němců se podobají

20.06. 17:09

Berlín - Spolkový ministr vnitra Thomas de Maiziére (CDU) přirovnal zkušenosti sudetských Němců vysídlených po druhé světové válce ze střední Evropy ke zkušenostem dnešních uprchlíků. Obyvatelé poválečného Německa podle něj na nově příchozí často hleděli jako na cizí.

O azyl v Česku není zájem? Do konce května o něj požádalo méně lidí než loni

20.06. 16:46

Praha - Od ledna do května 2017 požádalo o azyl v Česku 590 cizinců, což bylo meziročně o 72 méně. Ministerstvo vnitra přiznalo mezinárodní ochranu 23 lidem, dalších 52 osob dostalo takzvanou doplňkovou ochranu.

Do východní Evropy bychom mohli přesídlit celé syrské vsi, navrhuje europoslankyně

20.06. 13:36

Brusel/Berlín - Německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová přišla se značně kontroverzním návrhem. Do východní části EU by chtěla přesídlit celé syrsé vesnice, což by prý mohlo usnadnit integraci uprchlíků.

Rakousko chce lépe chránit hranice EU před uprchlíky, zapojit se má i Německo

20.06. 11:39

Videň - Rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil vyzval Německo k větší aktivitě v posilování ochrany vnějších hranic Evropské unie. Vídeň také navrhuje zřídit mimo Evropu střediska, která by vyřizovala žádosti migrantů o azyl.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací