Články k tématu: uprchlíci

Děsivá bilance: V Středozemním moři od roku 2000 zahynulo až 33.700 migrantů

dnes 16:05

Ženeva - Podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) je Středozemní moře pro uprchlíky nejnebezpečnější hranicí na celém světě. Letos přišlo do Evropy již 161.010 běženců, tři čtvrtiny z nich dopluly k břehům Itálie.

Evakuace uprchlíků z ostrova Manus skončila, pomáhat musela i policie

dnes 10:35

Canberra - Na ostrově Manus, který patří Papui-Nové Guineji, skončila evakuace uprchlického tábora. Konflikt, kdy žadatelé o azyl odmítali odejít do náhradních a lépe vybavených zařízení, trval tři týdny. Situaci musela řešit policie.

Jedenáctiletý uprchlík spáchal sebevraždu. Bál se, že ho kvůli krádeži deportují

včera 08:12

Vídeň - Rakouská policie v pátek oznámila, že začíná vyšetřovat sebevraždu jedenáctiletého afghánského chlapce, který se svou rodinu žil v uprchlickém táboře v Badenu. Uvedl to rakouský server The Local.

reklama

AfD přednesla drsný návrh. Chce vracet uprchlíky domů

22.11. 20:41

Berlín - Pravicově populistická Alternativa pro Německo (AfD) dnes vyvolala ve Spolkovém sněmu vlnu pobouření návrhem začít vracet syrské uprchlíky zpět do jejich vlasti.

Německo propustilo zadržené Syřany podezřelé z chystání útoku

22.11. 19:53

Berlín - Německé úřady dnes propustily šestici Syřanů, které v úterý zatkla policie pro podezření z plánování teroristického útoku.

Na Evropu se valí nová uprchlická vlna, varuje OSN

22.11. 12:11

Řím - Do Evropy míří druhá obrovská vlna uprchlíků, varuje David Beasley, šéf Organizace pro výživu a zemědělství. Jak se bude zhoršovat situace na Blízkém východě, víc a víc lidí dorazí k břehům Evropské unie. Zatímco konflikt s Islámským státem spěje ke konci, v oblasti sílí nepokoje mezi…

Přijměte víc uprchlíků, žádá OSN Japonsko

20.11. 16:53

Tokio - Japonsko patří k nejméně vstřícným zemím světa pro uprchlíky. V roce 2016 jich přijalo 28, přestože žádost o azyl podalo 10.091 běženců. Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) dnes vyzval Japonsko, aby přijímalo více žadatelů o azyl a pomohlo tak řešit globální krizi.

Uprchlík za 8000? V Libyi se prodávají migranti do otroctví

19.11. 17:44

Tripolis - Libyjská vláda prošetří případy prodeje do otroctví na svém území. Uvedl to místopředseda vlády národní jednoty podporované OSN Ahmed Metig. V zemi se uprchlíci prodávají jako migranti za v přepočtu několik tisíc korun.

Uprchlíci hodnotí brexit. Promluvili o falši EU i Británie

Aktualizovali jsme 17.11.2017, 22:07, 17.11. 12:44

Londýn/Brusel - Jednání mezi Velkou Británií a Evropskou unií ohledně dohody a přípravných fází pro odchod jsou v plném proudu, ani jedna strana se zatím však nedotkla otázky uprchlíků. Ti jsou přitom tikající bombou a taky hlavním důvodem, proč vlastně k referendu vůbec došlo.

Afričtí migranti destabilizovali hospodářství. Státy marně řeší, kde sehnat pracovní sílu

Aktualizovali jsme 17.11.2017, 22:07, 16.11. 12:16

Gambia (Afrika) - Když se do Gambie dostaly zprávy o tom, že mladý muž původem z vesnice tragicky zahynul na moři během pokusu připlout do Evropy, jeho rodina truchlila. Ale jenom chvilku. Druhý den už naléhali na mladšího bratra mrtvého, aby se vydal na tu samou cestu, i když dobře věděli, že…

Policie v Bulharsku rozprášila gang pašeráků migrantů

15.11. 20:58

Sofia - Zločineckou organizaci pašující migranty do západní Evropy zlikvidovaly bulharské úřady. Migranti museli pašerákům za tento převoz platit mezi 4000 až 6000 eur (102.000 až 154.000 korun).

Migrantů do Evropy přichází méně, problémem jsou pomalé návraty neúspěšných žadatelů

15.11. 20:38

Brusel - Evropský komisař pro vnitro Dimitris Avramopulos dnes informoval, že krizový režim v souvislosti s migrační krizí v Evropské unii postupně končí. Počty nelegálních přechodů na hlavních migračních trasách do EU podle Evropské komise v roce 2017 klesly o 63 procent. Přesto to ale prý…

EK zatím kvůli uprchlickým kvótám Česko k soudu neposlala

15.11. 20:19

Brusel - Kvůli českému odmítání přebírat žadatele o azyl z Itálie a Řecka podle jednorázového systému kvót se zatím Evropská komise na soud Evropské unie neobrátila. Program, předpokládající původně přerozdělení až 120.000 osob, skončil po dvou letech letos v září. 

Neznámý útočník v Pákistánu zastřelil 15 lidí, zřejmě šlo o migranty mířící do Evropy

15.11. 19:21

Islámábád - Neznámý střelec na jihozápadě Pákistánu poblíž hranic s Íránem zabil 15 osob. Zřejmě šlo o běžence, kteří se chtělo dostat na západ.

Situace v Barmě se nezlepšuje. Děti plavou kilometry, jen aby unikly násilí

15.11. 11:10

Dháka - Muslimští Rohingové, kteří z rodné Barmy utíkají před násilím, se nyní nacházejí v natolik zoufalé situaci, že se někteří z nich pokoušejí do sousedního Bangladéše doplavat.

Počet bezdomovcův Německu roste, polovinu tvoří migranti. Může za to i Merkelová

15.11. 09:23

Berlín - V Německu se od roku 2014 do loňska zvýšil počet bezdomovců o 150 procent. Data zveřejnila více než 60 let působící sociální organizace Pracovní sdružení na pomoc nebydlícím (BAG W).

Peklo na zemi? Mučili mě a znásilňovali. Žena promluvila o věznici pro imigranty

Aktualizovali jsme 14.11.2017, 22:09, 14.11. 12:03

Washington - Žena ze Salvadoru se pokusila o útěk se své země do Spojených států. To se jí však nevyplatilo. Na mexicko-amerických hranicích byla chycena a vzata do vazební cely, kde ji opakovaně znásilňovali. Informoval o tom na svých stránkách britský deník The Independent.

Emmanuel Macron chce vyčistit ulice Francie, překáží mu uprchlíci

Aktualizovali jsme 14.11.2017, 22:09, 13.11. 15:33

Calais - Francouzský prezident Emmanuel Macron má velkolepý plán, chce všechny bezdomovce přesunout z ulic do azylových center do konce roku. Jeho snahy mají však velkou překážku, uprchlíci se ulic nechtějí vzdát. Zvlášť ti tábořící v Calais se nechtějí vzdát své svobody, příležitost dostat se do…

Může EU za utrpení migrantů v Libyi? Pozorovatelé byli zděšeni tím, co viděli

14.11. 16:04

Ženeva - Vysoký komisař OSN pro lidská práva označil spolupráci EU a Libye na omezení přílivu migrantů za nehumánní. Poukázal hlavně na údajné zhoršování podmínek migrantů v libyjských zadržovacích centrech.

Na Slovensku zastavili kamion, schovávalo se v něm 78 migrantů

14.11. 13:15

Bratislava - Slovenští policisté v noci na dnešek odhalili na severu země ve dvou kamionech 78 migrantů. Za poslední období jde o největší případ odhalené nelegální migrace na Slovensku.

Kolín se stává nebezpečným místem, stěžují si místní. Prý za to mohou migranti

14.11. 09:26

Kolín nad Rýnem - Během Silvestra v roce 2015 se Kolín stal dějištěm velmi diskutovaného sexuálního útoku. Podle policejního experta, Rudolfa Egga, se incident odehrál neplánovaně a jeho šíře byla výsledkem toho, že nikdo jednotlivé přestupky netrestal. Jinými slovy, delikventi si dovolují více,…

V uprchlickém táboře v Jordánsku byla otevřena solární elektrárna, poskytne běžencům větší pohodlí

14.11. 08:01

Zaatarí (Jordánsko) - V jordánském táboře pro syrské uprchlíky dnes uvedli do provozu solární elektrárnu, která bude schopná obyvatelům tábora Zaatarí zajistit elektřinu 14 hodin denně. Běžencům elektrárna přinese větší komfort v podobě možnosti uchovávat déle potraviny v lednici nebo pouštět…

Německo čelí tvrdé kritice, schválně oddaluje sloučení rodin uprchlíků

Aktualizovali jsme 13.11.2017, 22:17, 13.11. 17:36

Řecko – Tisíce lidí, mezi nimi jsou i děti a nezletilí, jsou uvěznění v Řecku a čekají na svou šanci, aby mohli přijet za rodinou do Německa. Jenže Německá vláda jim stojí v cestě, neustálé komplikace oddalují termíny sloučení rodin. Zatímco Berlín kritizuje Atény za nedostatečnou přípravu,…

Přistěhovalci posílají z EU do rodných zemí miliardy eur

13.11. 20:55

Lucemburk - Přistěhovalci posílají ze zemí Evropské unie a v jejím rámci do vlasti každoročně desítky miliard eur. Uvádí to německá agentura DPA s odkazem na evropský statistický úřad Eurostat.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací