Články k tématu: uprchlíci

Bavorský lídr CSU mění názor, podle médií už nevolá po stanovení stropu pro počet migrantů

včera 20:30

Berlín - Předseda bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) Horst Seehofer dosud požadoval, aby Německo stanovilo limit pro počet přijímaných migrantů. Dnes však svá slova dle médií značně zmírnil. Politik následně uvedl, že média jeho vyjádření dezinterpretovala.

Kanadský premiér: Vstup bez povolení do Kanady není výhodou

včera 20:05

Ottawa - V červenci přišlo přes hranici do Kanady 3100 migrantů, zatímco v červnu jich bylo něco přes 880. Liberální kanadský premiér Justin Trudeau dnes řekl, že dostat se do Kanady "proti předpisům" nikomu nepřinese žádnou výhodu.

Podolský jako uprchlík? Server Breitbart News si pohrál s fotbalistovou podobiznou

včera 15:39

Londýn - Britská verze ultrakonzervativního amerického portálu Breitbart News udělala z německého fotbalisty Lukase Podolského severoafrického uprchlíka.

reklama

Migrace nebo školy? Průzkum ukázal, která témata rozhodnou volby v Německu

včera 12:07

Berlín - 24. září se budou v Německu konat parlamentní volby, jejichž favoritem je CDU/CSD a dosavadní kancléřka Angela Merkelová. Jak ukázal průzkum, otázku migrace a jejího omezení nepovažují Němci za příliš důležité téma v kampani.

Bulharsko našlo recept na řešení migrační krize. A poměrně radikální

Aktualizovali jsme 19.8.2017, 22:28, 18.08. 08:29

Sofie - Bulharský ministr obrany má recept, jak zatočit s migrační krizí. Na vnější hranici Evropské unie by v případě nutnosti nasadil ozbrojené síly NATO i EU. Zároveň plánuje vojenské posílení na bulharsko-turecké hranici.

Francouz zemřel po potyčce s migranty na ubytovně u města Calais

19.08. 12:41

Paříž - Na ubytovně pro sociálně slabé nedaleko Calais se strhla bitka, na následky bodného zranění zemřel 22letý Francouz. Dvě osoby jsou zraněné. Co bylo příčinou sporu, zatím není jasné.

Rumunsko příjme téměř 2000 migrantů

18.08. 22:11

Bukurešť - Rumunsko chce přijmout 1942 běženců. Mělo by jít o migranty, kteří před konfliktem na Blízkém východě uprchli do Řecka a Itálie.

Polský politik schvaluje střelbu na loď, která měla pomoct migrantům

18.08. 18:18

Varšava - Místopředseda Evropské parlamentu a člen strany Právo a spravedlnost (Pi) Ryszard Czarnecki na sebe strhl vlnu kritiky, když na twitteru pochválil libyjskou pobřežní stráž za střelbu na loď, která plula na pomoc uprchlíkům ve Středozemním moři.

Další tábor migrantů vyklizen: Francouzi zasáhli na severu od Paříže

18.08. 15:49

Paříž - Policie dnes ve Francii vyklidila další tábořiště migrantů. Na severu hlavního města Paříže opustilo tábor nejméně 2400 lidí. Uvedla to agentura AFP.

Polsko a Maďarsko mluví o střetu civilizací, útok ve Španělsku prý potvrdil neprávnost migrační politiky EU

18.08. 15:14

Varšava/Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán v telegramu zaslaném svému španělskému protějšku uvedl, že atentát v Barceloně posílil jeho přesvědčení, že prvořadým úkolem je nyní zajistit bezpečnost Evropy a jejích obyvatel. Ještě rázněji se vyjádřil polský ministr vnitra Mariusz Balszczak.

Deportovat migranty z Evropy? Je to nemožné, z Německa

Aktualizovali jsme 17.8.2017, 23:01, 17.08. 10:10

Mnichov - Současný ministerský předseda Bavorska a předseda Křesťansko-sociální unie Bavorska (CSU) Horst Seehofer Není příliš optimistický, pokud jde o deportaci neúspěšných žadatelů o azyl. Pro německý list Die Welt uvedl, že dostat ze země 250 tisíc migrantů, kteří se svou žádostí neuspěli, je…

Libye vrátí 135 migrantů do Nigérie, jde hlavně o ženy a děti

17.08. 20:16

Tripolis - Úřady v Libyi vrátí zpět do vlasti 135 migrantů z Nigérie. Ti se měli pokoušet přes Středozemní moře dostat do Evropy. Mezi uprchlíky je mnoho žen a dětí, jejich návrat byl prý dobrovolný.

600 migrantů za 24 hodin: Španělská pobřežní stráž měla plné ruce práce

17.08. 18:10

Madrid - Španělská pobřežní stráž během 24 hodin zachránila 600 migrantů z Maroka. Informovala o tom BBC. Do Španělska za letošek přišlo 9 tisíc běženců.

Srbský prezident chce udělit občanství mladému talentovanému migrantovi

16.08. 22:13

Bělehrad - Srbský prezident Aleksandar Vučić nabídl desetiletému migrantovi z Afghánistánu a jeho rodině občanství. Chlapec si kvůli svým kresbám vysloužil přezdívku "Malý Picasso".

Příliv migrantů klesá. OSN přesto dál kritizuje

16.08. 10:34

Milán - Příliv migrantů do Itálie se za poslední měsíce snížil a italský ministr vnitra dnes na tiskové konferenci uvedl, že vidí světlo na konci tunelu. Takřka současně expertka OSN Agnes Callamardová kritizovala italský kodex, jímž se neziskové organizace musí při záchranných pracích ve…

Migranti objevili novou cestu do Evropy, počet příchozích dramaticky narůstá

Aktualizovali jsme 15.8.2017, 22:01, 11.08. 14:27

Madrid - Španělsko se dostává do popředí zájmu migrantů z Afriky. Jejich počet se letos proti stejnému období loňského roku ztrojnásobil a přiblížil se počtu lidí směřujících do Řecka. Informovala o tom dnes Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Uprchlíci nejsou jen německý problém. Schulz žádá vytvoření evropské azylové politiky a přerozdělování běženců

15.08. 20:55

Berlín – Někdejší šéf Evropského parlamentu a kandidát německé sociální demokracie na kancléře Martin Schulz chce prosazovat společný evropský azylový systém, který umožní spravedlivé rozdělování běženců. 

Nový vražedný trend? Naberou uprchlíky, po cestě je shodí do moře, aby se utopili. A pak jedou pro další

15.08. 10:04

Během dvou dnů se při dvou případech utopilo při pobřeží Jemenu celkem 19 uprchlíků. Tyto zprávy vyvolávají obavy z „nového trendu“, kdy pašeráci lidí naloží uprchlíky na loď, uprostřed moře je nahází do vody a vydají se pro další „várku migrantů“. Informuje o tom server The Independent.

Spojovat přijímání běženců s evropskými fondy? Podle Merkelové je to nesmysl

Aktualizovali jsme 14.8.2017, 22:16, 14.08. 18:25

Berlín - Angela Merkelová (CDU) je proti tomu, aby se otázka přerozdělování uprchlíků spojovala s čerpáním evropských fondů. Krácení evropských fondů zemím, které nechtějí přijímat uprchlíky, naopak požaduje kandidát sociální demokracie (SPD) na kancléře Martin Schulz.

Žadatelé o azyl podávají tisíce žalob na rozhodnutí o azylu, německé soudy jsou zavalené

14.08. 20:48

Berlín - Německé správní soudy jsou kvůli neustále rostoucímu počtu žalob, které podávají migranti nespokojení s výsledkem azylového řízení na pokraji svých kapacit. Tvrdí to předseda Svazu německých správních soudců (BDVR).

Do Itálie dorazilo méně migrantů než před měsícem, příliv do Španělska se naopak zvyšuje

14.08. 18:41

Varšava – V červenci se příliv migrantů snížil o 57 procent ve srovnání s červnem, a to na více než 10.000. Pro Itálii jde o nejnižší množství přistěhovalců za jedno měsíční období od roku 2014. 

Češi pomáhají: Petice vyzývá vládu k přijetí syrských dětí, podepsali ji i čeští umělci

14.08. 16:47

Praha - Petice s názvem Češi pomáhají vyzývá českou vládu, aby dodržela vlastní závazek přijmout 1500 uprchlíků. Svůj slib může kabinet splnit tím, že do ČR přijdou syrské matky s dětmi, uvádějí autoři projektu na webových stránkách.

V Libanonu probíhá evakuace více než 3000 Syřanů a radikálů

14.08. 11:44

Bejrút - V Libanonu dnes začala evakuace syrských povstalců a uprchlíků. Bojovníci, kteří patří k uskupení čtyř syrských opozičních frakcí, které původně operovaly v Halabu, si s sebou mohou vzít lehké zbraně. Převezeni budou do damašského předměstí Ruhajba.

Konec pomoci uprchlíkům? Záchranné akce ve Středomoří přerušily už tři organizace

Aktualizovali jsme 13.8.2017, 22:04, 13.08. 19:30

Řím - Tři mezinárodní organizace přerušily záchranné operace ve Středomoří, kde se migranti z Afriky snaží dostat se do Itálie. K sobotnímu rozhodnutí Lékařů bez hranic (MSF) se dnes připojily Save the Children a německá Sea Eye.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací