Články k tématu: uprchlíci

Migrant, který pašoval malého syna v kufru, do vězení nepůjde

dnes 08:59

Madrid - Muž z Pobřeží Slonoviny, který propašoval malého syna v kufru do Španělska, se vyhnul trestu vězení. Má zaplatit jen pokutu, informuje BBC.

Uprchlíci hlasují o budoucnosti Evropy? Měli bychom mít právo rozhodovat, jde i o nás, tvrdí

dnes 08:55

Berlín – V Německu po dlouhých a mnohdy komplikovaných jednáních vznikla vládní koalice, kterou tvoří Konzervativní blok CDU/CSU a sociálních demokratů (SPD). O tom, jestli koalice opravdu vznikne, přitom budou hlasovat i uprchlíci. Například syrský uprchlík Abdulrahman Abbasi je členem SPD a proto…

Macron chce zpřísnit podmínky žadatelům o azyl, návrh ale může vyvolat spory

dnes 08:15

Paříž - Vláda francouzského prezidenta Emmanuela Macrona navrhne zpřísnění imigračních zákonů. Předkládaný dokument zdvojnásobuje dobu, po kterou mohou být uprchlíci žijící ve Francii nelegálně zadržovaní, a to na 90 dnů. Dále mají být zkráceny lhůty pro podání žádosti o azyl. Za nelegální…

reklama

Uprchlíci už o Evropu nestojí? Počet příchodů do EU klesl na čtyřleté minimum

včera 18:21

Varšava - Do Evropské unie loni nelegálně vstoupilo necelých 205.000 přistěhovalců, což je nejnižší hodnota za poslední čtyři roky.

Maďarsko hájí nová nařízení: Zákon zvaný Stop Sorosovi je v zájmu národní bezpečnosti

včera 17:27

Budapešť - Kdo zpochybňuje vládní návrh zákona zvaného "Stop Sorosovi", jehož cílem je omezit migraci, zpochybňuje pravomoc své vlády činit suverénní rozhodnutí.

Jak to bude s penězi na zvládnutí migrace? Zaplatíme nejspíše všichni

včera 15:06

Brusel - Rozpočet Evropské unie v roce 2019 musí být realistický a podporovat hospodářský růst bloku. Zároveň ale musí unie s jeho pomocí dokázat zvládnout nové výzvy jako je migrace, potřeba vyšší bezpečnosti či zlepšení ochrany vnějších hranic unie.

Švédsko je na migranty moc přísné? Omezujete je. Pusťte sem ji jejich rodiny, žádá komisař

včera 12:45

Stockholm - Komisař Rady Evropy pro lidská práva Nils Muizniek kritizuje Švédsko kvůli jeho uprchlické politice. Konkrétně zmínil omezení týkající sjednocení rodin. Tato nařízení podle něj zabraňují integraci migrantů do švédské společnosti.

Rakouská policie zastavila český autobus. Převážel drogy a migranty

19.02. 16:50

Vídeň - Rakouská policie zadržela v noci na dnešek v českém autobusu 13 migrantů z Nigérie, kteří vstoupili na rakouské území nezákonně. Ve voze bylo navíc objeveno i přes pět kilo marihuany.

Jeden řidič kamionu s migranty skončil ve vazbě

19.02. 15:37

Tachov - Rumunský řidič a spolujezdec z kamionu s migranty, který zadržela v pátek policie na Plzeňsku, skončila ve vazbě. Dnes je tam poslal tachovský okresní soud. O uvalení vazby na řidiče a spolujezdce z druhého kamionu odstaveného u Šlovic zatím stále jedná Okresní soud Plzeň-jih. Migranti…

Afričtí migranti chtěli v azylovém centru ugrilovat psa. U nás je to normální, tvrdili policii

19.02. 06:55

Řím – Itálií otřásá další skandál spojený s uprchlíky. Aktivisté na ochranu práv zvířat zuří kvůli tomu, že se migranti ubytovaní v přistěhovaleckém centru v jižním Itálii k večeři pokusili ugrilovat psa. Migranti se hájí tím, že tam, odkud pocházejí, to není nic neobvyklého.

Orbán pronesl tradiční poselství: Maďarsko je bašta proti migraci. Západ otevřel dveře islámu

18.02. 18:45

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes pronesl tradiční poselství o stavu země. Hovořil o roli Maďarska jakožto bašty proti migraci. Varoval před nebezpečím přicházejícím ze západních zemí. Zdrojem tohoto nebezpečí jsou podle něj politici v Berlíně, Paříži a Bruselu.

Řidiči kamionů převáželi migranty, soudy v pondělí rozhodnou o vazbě

18.02. 18:12

Plzeň - Pro dva řidiče kamionů s migranty a jejich spolujezdce navrhli policisté vazbu. Budou o ní v pondělí rozhodovat soudy v Plzni a Tachově. Vozy směřovaly k přechodu do Německa. Mezi 35 uprchlíky je 11 dětí.

Německé úřady jsou neschopné? Africký migrant využil 19 falešných identit, aby se vyhl deportaci

18.02. 13:50

Berlín – Neúspěšným žadatelům o azyl se pryč z Evropy nechce. Někteří si proto vymýšlejí všemožné způsoby, jak podvést úřady. Například 43letý tuniský neúspěšný žadatel o azyl využil 19 samostatných falešných identit, díky čemuž se vyhnul hned čtyřem pokusům o jeho deportaci z Německa.

Muž u sebe ubytoval 28 uprchlíků. Teď otevřeně promluvil

Aktualizovali jsme 17.2.2018, 22:47, 16.02. 09:55

Agbokim - Odpůrci migrace často osočují tzv. „vítače“ z pokrytectví . Tvrdí, že ti, co hlásají nutnost pomoci uprchlíkům, by si sami domů žádného uprchlíka nevzali. Tyto výtky by se rozhodně nedaly vztáhnout na Franka Okoroa z nigerijské vesnice Agbokim. Ten si vzal k sobě domů 28 uprchlíků.

Merkelová hrozí protiuprchlickým státům? Žádá solidaritu při řešení migračního problému

17.02. 16:19

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová vyzvala státy EU k pokroku v dohodě o azylovém systému a varovala, že země očekávající finanční podporu unie musejí v řešení migračního problému projevit solidaritu.

Rozsekání Italské dívky? Kolonizuje nás nigerijská mafie, její srdce zřejmě snědli, tvrdí odborník

Aktualizovali jsme 17.2.2018, 16:18, 17.02. 12:34

Řím - Nedávná vražda a následné rozsekání 18leté Italky Pamely Mastropietrové je zjevně dílem nigerijské mafie, říká přední italský kriminolog. Právě tato mafie se podle něj nedávno dostala do Itálie a rychle se rozšiřuje. Jeho slova cituje italský deník Libero Quotidiano.

Policie bude stíhat řidiče kamionů, kteří převáželi uprchlíky

17.02. 13:49

Plzeň - Policie v pátek večer zadržela v kamionech na Plzeňsku 35 uprchlíků, z toho 11 dětí. Budou převezeno do zařízení pro zajištění cizinců. Zadržení řidiči a jejich spolujezdci jsou podezřelí z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Česká republika jako cíl uprchlíků? Naučte se česky, lidé vám pomohou, říkají migranti

16.02. 08:06

Hradec Králové - Oba jsou ze Sýrie, oběma je čtrnáct let a oba žijí v Česku. Michel Barakat a Natalia Rami Haddadová uprchli s rodinami před válkou a snaží se zabydlet v Evropě. Jak se jim to daří? O jejich příběhu psal web uprchlické agentury při OSN.

Země V4 musí tvrdě hájit národní zájmy, pobízí Orbán

15.02. 14:19

Budapešť - Maďaři by podle premiéra Viktora Orbána měli v době pokračujícího přílivu přistěhovalců do Evropy chránit svou křesťanskou kulturu bez ohledu na to, zda jsou věřící, či ne.

Polsko dá deset milionů dolarů na pomoc uprchlíkům

13.02. 19:15

Bejrút - Polsko poskytne deset milionů dolarů (zhruba 205 milionů Kč) na pomoc syrským uprchlíkům žijícím v Libanonu. Peníze budou použity k postavení domovů pro asi 1000 běženců.

Migrace bude dál problém, musíme zastavit emoce, varuje Tusk

13.02. 18:10

Vídeň – Do Vídně dnes zavítal předseda Evropské rady Donald Tusk. Při té příležitosti prohlásil, zvládání migračního proudu do Evropy bude výzvou na mnoho příštích let. 

Japonsko migranty nechce? Loni udělilo azyl 20 lidem, žadatelů bylo přes 19.600

13.02. 15:07

Tokio - V Japonsku, kde si zakládají na stabilitě společnosti, vnímá řada obyvatel imigraci jako hrozbu. V zemi loni požádalo o azyl přes 19.600 lidí. Úřady vyhověly jen dvaceti.

Brusel a Albánie se dohodly na spolupráci v případě problémů s migrací

12.02. 21:48

Tirana - Evropská unie dnes dosáhla dohody s Albánií. Ta umožňuje vyslání evropských policejních jednotek do této balkánské země na pomoc s případnými imigračními problémy. 

V zemích V4 je jen málo migrantů, přesto v lidech budí obavu

12.02. 21:35

Praha - Ve srovnání se starými členskými státy Evropské unie je počet migrantů a držitelů mezinárodní ochrany v zemích takzvané visegrádské čtyřky (V4) je spíše nízký, s maximálním podílem kolem pěti procent celkové populace. I přesto Češi, Slováci, Poláci a Maďaři patří dlouhodobě k národům, které…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací