Články k tématu: uprchlíci

Itálie odmítá další loď s 200 migranty na palubě, Malta zatím mlčí

dnes 16:27

Řím - Osud více než 200 uprchlíků na lodi německé nevládní organizace Lifeline je stále nejistý. Italský ministr dopravy Danilo Toninelli ve čtvrtek oznámil, že migranty přijme Itálie a loď zadrží. Dnes ovšem ministr vnitra Matteo Salvini požádal Maltu, aby plavidlo přijala. K lodi se nehlásí ani…

EU by měla zemím zasaženým migrací hradit část nákladů na migranty, navrhuje Oettinger

dnes 14:20

Lucemburk - Eurokomisař pro rozpočet Günther Oettinger dnes přišel s návrhem, aby EU hradila těm členským zemím, které jsou nejvíce postižené migrací, část nákladů na zvládání péče o uprchlíky.

Pentagon by mohl ve vojenských zařízeních ubytovat až 20.000 dětí imigrantů

dnes 08:02

Washington - Americká armáda by ve svých zařízeních mohla dočasně ubytovat až 20.000 dětí imigrantů, které jsou v USA nalezeny bez rodičů nebo jsou jejich rodiče zadrženi kvůli nelegálnímu přechodu hranic.

reklama

Co říkají uprchlíci na možná zpřísnění migračních zákonů v Německu? Novináři je vyzpovídali a...

Aktualizovali jsme 21.6.2018, 22:10, včera 08:11

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová a ministr vnitra Horst Seehofer se dostali do otevřeného sporu kvůli přísné migrační politice, kterou by Seehofer rád zavedl. Jak se na celý problém dívají uprchlíci v Německu?

Salvini odmítá přijmout další loď nevládní organizace, na palubě má 250 migrantů

včera 19:13

Řím – Itálie zřejmě nepustí do svých přístavů další loď s migranty na palubě. Italská vláda, která slíbila voličům zastavit masový příliv migrantů do země, odmítá přijímat lodě zahraničních nevládních organizací, protože podle ní nahrávají pašerákům.

Salvini se po hovoru s Merkelovou rozmyslel, na minisummit o migraci pojede

včera 18:52

Řím - Nedělní bruselské schůzky představitelů některých zemí Evropské unie se nakonec zúčastní i italský premiér Giuseppe Conte. Informovala o tom dnes agentura ANSA. Na setkání se bude jednat o migraci.

Libyjská pobřežní stráž zachránila přes 300 migrantů, kteří se vydali do Evropy

včera 18:45

Tripolis – Více než tři stovky migrantů, kteří se snažili překonat Středozemní moře a doplout do Evropy, zachránila libyjský pobřežní stráž. O tom, odkud loď vyplula, libyjské úřady neinformovaly. Většina lodí s migranty ale vyplouvá ze západní Libye do asi 300 kilometrů vzdálené Itálie.

Stop Soros: Šéf Orbánova úřadu obhajoval protiimigrační zákony

včera 14:05

Budapešť - Maďarský parlament ve čtvrtek schválil přísné zákony, které mimo jiné zavádějí tresty za podporu nelegální migrace. Šéf úřadu maďarské vlády Gergely Gulyás dnes balíček opatření známý jako "Stop Soros" vehementně obhajoval.

Členské země mají podle soudu právo odejmout postavení uprchlíka

včera 13:29

Lucemburk - Směrnice Evropské unie o uprchlících členskému státu umožňují nepřiznat nebo odejmout postavení uprchlíka. Dnes to uvedl generální advokát Soudního dvora EU Melchior Wathelet.

Češi pašovali uprchlíky do Německa? Policie chce obžalovat pět lidí

včera 12:23

Praha - Čeští policisté žádají obžalobu pro Egypťana, Ukrajince a tři Čechy. Všichni podle vyšetřovatelů organizovali převozy migrantů z Blízkého východu do Německa.

Další země je na prahu migrační krize? Do Albánie míří stále víc uprchlíků

včera 11:46

Tirana - Migranti se snaží nalézt nové cesty do zemí EU, když státy na původní trase z Turecka a Řecka posílily ochranu hranic. Migrační krizi tak nyní čelí Albánie, kam ještě donedávna mířila jen hrstka uprchlíků.

Uprchlíky už nezvládáme, pomozte nám. Francouzi volají po záchraně

Aktualizovali jsme 20.6.2018, 22:09, 20.06. 09:57

Paříž - Paříž volá o pomoc. Pod pařížskými mosty se vytváří improvizované uprchlické tábory. Radnice jednotlivých čtvrtí si neví rady, a žádají vládní úřady a prezidenta Emmanuela Macrona o pomoc, píše The Guardian

Uprchlíci se vydávali za fotbalové fanoušky, teď ve Finsku žádají o azyl

20.06. 21:53

Helsinky - Pět lidí zneužilo dokumenty, jimiž se prokazují fanoušci světového šampionátu ve fotbale. Ilegálně přešli hranici Finska, kde následně požádali o azyl.

Salvini hrozí kvůli migraci: Itálie přehodnotí své finanční příspěvky EU

20.06. 21:49

Řím - Italský ministr vnitra Matteo Salvini dnes jednal se svým rakouským protějškem Herbertem Kicklem a rakoským vicekancléřem Heinzem-Christianem Strachem. Itálie podle něj přehodnotí své finanční příspěvky Evropské unii, jestliže současná osmadvacítka nezmění svůj přístup k migrantům.

Většina uprchlíků jsou oběti. Nesmíme nikdy zapomenout, že jde pořád o lidi, tvrdí Merkelová

20.06. 18:40

Berlín - Velká většina uprchlíků jsou oběti, prohlásila dnes německá kancléřka Angela Merkelová při vzpomínce na oběti vysídlení. Migrace by se podle ní měla řešit celoevropsky, a ne kroky, které zatíží ostatní. Narážela tak na návrh ministra vnitra Horsta Seehofera (CSU) vracet část migrantů…

Populismus není odpovědí na problémy s migrací. Bez imigrantů se Evropa vyprázdní, varoval papež

20.06. 16:43

Vatikán/Londýn - Papež František v rozhovoru pro agenturu Reuters kritizoval protiimigrační politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa, která vede na hranici s Mexikem k oddělování dětí od rodičů. Ani britská premiérka Theresa Mayová nesouhlasí s držením dětí ilegálů v klecích.

My rozhodneme, kdo přijde do Evropy, ne převáděči, volá do svět Kurz

20.06. 16:00

Linec - Rakouský kancléř Sebastian Kurz dnes jednal s premiérem sousední největší německé země Bavorska Markusem Söderem. Oba jsou pro rychlé řešení migrační otázky na evropské úrovni. Za chybu Kurz označil dlouholeté "zbytečné debaty" o kvótách na přerozdělování uprchlíků.

Evropská komise svolala na neděli do Bruselu minisummit k migraci, Česko na něm nebude

20.06. 15:25

Brusel - V Bruselu se v neděli uskuteční neformální jednání šéfů států a vlád několika členských zemí EU k migraci a azylové politice. Česko podle mluvčí vlády Barbory Peterové na schůzce zastoupeno nebude. Oficiální summit je naplánován na příští čtvrtek a pátek.

Největší problém je nelegální migrace. Pro Česko nejsou kvóty řešením, řekl Babiš v projevu o EU

19.06. 16:49

Praha - V Praze dnes začala třídenní mezinárodní konference s názvem Pražský evropský summit (Prague European Summit). Premiér Andrej Babiš (ANO) v úvodním projevu zopakoval, že za největší problém současné EU považuje nelegální migraci.

Německo se topí v azylové krizi a pod Merkelovou se houpe křeslo. Co bude dál?

19.06. 16:38

Berlín - Angela Merkelová čelí největší krizi svého kancléřství. Její konzervativní bavorští spojenci z CSU jí vyhrožují kvůli azylové politice. Co se bude dít dál? Německý server Deutsche Welle nastiňuje možné scénáře.

EU chce oddělovat ekonomické migranty od uprchlíků už v Africe

19.06. 16:26

Brusel - Evropská unie chce oddělovat uprchlíky uplatňující nárok na azyl v unii od ekonomických migrantů. K selekci by podle návrhu měla sloužit střediska ještě na území severní Afriky.

Vstřícnost se nevyplácí? Osud lodi Aquarius přesměruje migranty do Španělska

19.06. 11:02

Valencie - Experti varují Španělsko před důsledky vstřícné politiky vůči uprchlíkům. Na přijetí lodi Aquarius okamžitě zareagovali pašeráci a přesměrovávají část migrantů z hlavní trasy mířící přes Libyi do Itálie na cestu do španělských autonomních měst Ceuta a Melilla na severním pobřeží Afriky.

Pátý rok po sobě přibývá uprchlíků, denně své domovy opouští 44 tisíc lidí

19.06. 10:05

Ženeva - Ve světě bylo loni na útěku 68,5 milionu lidí, což je rekordní údaj pátý rok po sobě. Asi polovina běženců jsou děti. Velký podíl na vysokém počtu uprchlíků mají konflikty v Africe a také rohingská krize. Není pravda, že migrační krizí jsou postiženy vyspělé země.

Finsko má velké problémy s deportací uprchlíků, Irák posílá letadla zpět

19.06. 09:44

Helsinky - Deportace neúspěšných žadatelů o azyl dělají starosti nejen Německu, ale nově i Finsku. Potíž je s iráckými uprchlíky. Úřady v jejich vlasti totiž deportované kvůli chybějícím pasům posílají zpět do severské země.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace