Články k tématu: uprchlíci

Merkelová přijede do Prahy, uprchlíky řešit odmítá

Aktualizovali jsme 17.8.2016, 13:47, 17.08. 11:35

Praha - Už za týden navštíví Angela Merkelová Prahu, téma uprchlické krize ale na programu nebude. Migrace nemá být podle premiéra Sobotky prioritou, z programu zmizela také diskuze se studenty. Informoval o tom portál Aktuálně.cz.

Uprchlíci z Afriky i Asie prchají do USA, úřady jsou na nohou

17.08. 11:16

Washington – Nelegální přistěhovalci z Asie, Afriky a Blízkého východu už netrápí pouze Evropu. Z materiálů, které má k dispozici americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost a do kterých nahlédla agentura Reuters, vyplývá, že migranti platí velké částky, aby se dostali do Latinské Ameriky a odtud…

Útočníci zranili v Německu dva migranty

17.08. 11:00

Berlín - Ve městě Querfurt východně od Lipska došlo k útoku na uprchlíky. Dva nezletilí Syřané byli zraněni, když je napadli neznámí pachatelé.

reklama

Austrálie zavře tábor pro migranty. Co bude s uprchlíky?

17.08. 10:48

Sydney - Austrálie i přes svou velmi přsnou uprchlickou politiku souhlasí s uzavřením tábora se stovkami migrantů na ostrově Manus na severu Papuy-Nové Guineje.

Proč Slovensko nechce migranty? Důvody najdeme i v kolonizaci

17.08. 01:31

Bratislava - L’uboš Blaha se sám oslovuje jako “marxistický filozof”. Získává si stále větší popularitu v sociálnědemokratické straně SMER, ve své kanceláři má vystavené bysty s Castrem, Chávezem, Marxem nebo Guevarou. Přitom ale když přijde o evropskou uprchlickou krizi, tak Blaha neprojevuje…

V Německu pravděpodobně poroste nezaměstnanost, kvůli migrantům

16.08. 18:44

Berlín – V důsledku přílivu migrantů v Německu podle odhadů vlády v příštích letech poroste nezaměstnanost a země se s tím musí smířit. Pro agenturu DPA to řekl mluvčí tamního ministerstva financí.

VIDEO: Syrský uprchlík dojal celý svět, záběry válcují internet

Aktualizovali jsme 16.8.2016, 18:09, 16.08. 13:09

New York – Velice nesobecká až dojemný čin zachytily kamery v jedné z amerických zastaváren. Žena, která nutně potřebovala peníze, chtěla prodat rodinný šperk. Pak se ale stalo něco nečekaného.

Uprchlíci jsou lidé, mějme k nim úctu, tvrdí poslankyně. Má to ale háček

16.08. 13:33

Praha - V aktuální uprchlické krizi není podle místopředsedkyně TOP 09 Heleny Langšádlové základním problémem Ženevská úmluva, ale její interpretace. Vysvětlila, že původní úmluva se v roce 1951 vztahovala pouze na uprchlíky, kteří byli uprchlíky do roku 1951, teprve až Newyorským protokolem došlo…

Sorosovy dokumenty: Uprchlická krize je normál, zvažme řízenou migraci

16.08. 12:53

Washington – Součástí materiálů, které unikly z organizací miliardáře George Sorose, jsou také dokumenty týkající se současné migrační krize. Ta by prý měla být přijata jako „nový normál“. Krize pak podle materiálů pro Sorosovy organizace znamená „nové příležitosti ovlivnit imigrační politiku v…

Varování z Calais: Uprchlíci z "Džungle" útočí pálkami na auta. Důvod je šokující

16.08. 12:07

Paříž - Obyvatelé francouzského Calais varují před útoky migrantů poblíž tábora přezdívaného "Džungle". Skupina lidí ozbrojených noži a pálkami v okolí ničí projíždějící auta, před útokem ani nekoukají, jestli ve vozech nejsou děti. Celé to podle portálu Dailymail dělají "pro legraci".

Lékaři bez hranic bijí na poplach: Uprchlíky mučí a znásilňují

16.08. 10:39

Tripolis - V Libyi dochází k masivnímu porušování lidských práv. Uprchlíci, kteří ze země utekli, tvrdí, že znásilnění, bití, týrání a únosy jsou zde na denním pořádku.

Uprchlíci chtějí demokracii. Má to ale háček, ukázal průzkum

16.08. 08:11

Berlín - Průzkum mezi běženci v Německu ukázal, že se většina z nich hlásí k demokratickému uspořádání státu, podporuje sekularismus a chce se integrovat do společnosti. Zároveň však mnozí z nich volají po silném politickém vůdci. Hodnotový žebříček migrantů se paradoxně shoduje s politikou, kterou…

V Německu strmě rostou sňatky s nezletilými dívkami

16.08. 02:49

Berlín - Německo řeší problém se strmým nárůstem počtu manželství s nezletilými dívkami. Úřady si toho všimly díky tomu, že stále více a více dívek mizelo ze škol. Ministr spravedlnosti Heiko Maas už slíbil drastická nová opatření, aby se tento problém mohl vyřešit.

Srbové zadrželi v nákladním autě sedm migrantů

15.08. 18:32

Bělehrad - Srbské úřady zadržely na hranicích sedm nelegálních migrantů ukrytých v nákladním automobilu bulharské poznávací značky.

Bulharské ministerstvo má nový plán, jak zakročit proti pašerákům migrantů

15.08. 16:31

Sofie - Bulharsko bude pečlivěji hlídat pohyb pašeráků, kteří přes jeho území vozí migranty z Turecka k srbské hranici. Na silnicích ve vnitrozemí proto vznikne řada kontrolních stanovišť.

V Rakousku zatýkali ve velkém. Devět Iráčanů je podezřelých ze znásilnění na silvestra

15.08. 14:33

Vídeň - Rakouská policie o víkendu zatkla devět Iráčanů, které podezírá z toho, že se o silvestrovské noci podíleli na hromadném znásilnění Němky (28).

Uprchlíci si stěžují na podmínky v Česku: Pili jsme špinavou vodu a byli jsme šmírováni

15.08. 14:23

Berlín/Praha – Časopis Týden se vydal do po stopách křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří byli přesídleni do Česka, odkud později utekli do Německa. Tamní soud jim však azyl neudělil. A magazín zjišťoval, proč se žádostí Iráčané neuspěli.

U uprchlického tábora v Sýrii se odpálil atentátník

15.08. 14:21

Bejrút - Nedělní sebevražedný útok na severu Sýrii u hranici s Tureckem si podle aktuální bilance vyžádal nejméně 32 mrtvých. Podle televize CNN Türk nastala exploze u vjezdu do uprchlického tábora Atima.

Maďarsko řeklo dost. Navrhuje zavřít hranice

15.08. 13:03

Budapešť - Nejlepším a jediným řešením, jak zabránit nelegální migraci do zemí Evropské unie, je uzavření hranic. Uvedl to v maďarské veřejnoprávní televizi M1 mluvčí vlády Bence Tuzson.

Turecko opět hrozí EU vypovězením dohody o migraci

15.08. 10:32

Ankara/Berlín - Turecko znovu pohrozilo Evropské unii, že vypoví dohodu o vracení migrantů. Ankara tímto způsobem vyvíjí nátlak na osmadvacítku, aby splnila závazky zejména ohledně zrušení víz pro Turky.

Z džungle v Calais se stává no-go zóna. Policie je napadána tyčemi a kameny

Aktualizovali jsme 14.8.2016, 22:11, 14.08. 18:56

Calais – Francouzské úřady se pokusily všechny uprchlíky z nechvalně proslulého tábora v Calais vystěhovat a prostor kompletně vyčistit. Snahy ale vyzněly naprázdno a v „Džungli“ teď žije více migrantů, než kdy předtím. Úřady navíc netají, že se z oblasti stává no-go zóna a že tam není dost…

V Německu hoří ubytovna pro uprchlíky, zranilo se nejméně 10 lidí

14.08. 15:38

Berlín - V ubytovacím zařízení pro migranty v Kasselu v německé spolkové zemi Hesensko vypukl rozsáhlý požár, zraněno je nejméně deset lidí.

Uprchlíci riskují životy: Člun s migranty se objevil až u Kythéry

14.08. 12:34

Atény - U řeckého ostrova Kythéra, který se nachází 400 kilometrů od tureckého pobřeží, byl zadržen člun s 68 migranty. Mezi nimi 20 žen a dětí.

Uprchlík emotivně popsal útrapy na cestě: Každá žádost o azyl je lidský příběh

14.08. 12:31

Stockholm – Útěk z Etiopie a hledání azylu ve Švédsku pro mě znamenal novou naději v životě, ale také zoufalství, píše novinář Habtamu Bogale Alemu. Jeho příběh zveřejnily list Östersundsposten a server The Local.

reklama
Fotogalerie