Články k tématu: uprchlíci

Italské lodě zachránily za poslední dva dny přes 1700 uprchlíků, včetně stovek dětí

14.04. 13:17

Řím - Do několika italských oblastí dorazilo ve středu v noci a dnes ráno přes 1700 žadatelů o azyl. Mezi nově příchozími bylo i 138 nikým nedoprovázených nezletilých běženců.

Když se vrátíte, zaplatíme vám. Navrhuje Rakousko uprchlíkům

13.04. 19:01

Vídeň – Rakousko jen od začátku tohoto roku poslalo domů asi 2800 žadatelů o azyl. Země tak stupňuje svůj program, v rámci kterého se úřady snaží přesvědčit migranty, kteří nemají nárok na azyl, aby odešli.

Čech se vyjádřil k uprchlické krizi: Nezachrání nás ani Zeman

13.04. 15:25

Praha - Hostem Marcely Škábové v pořadu Vaše téma byl umělec František Ringo Čech. Vyjádřil se k uprchlické krizi, přátelství s prezidentem Zemanem i novým obrazům.

reklama

Stěhování křesťanských uprchlíků z hostelu do bytů se přerušilo. Co se stalo?

13.04. 15:17

Brno - Miroslav Makovička z nadačního fondu Generace 21 dnes oznámil, že bylo pozastaveno stěhování 16 iráckých křesťanských uprchlíků z hostelu v centru Brna do městských bytů.

Uprchlíci se snažili opět dostat do Makedonie, policie musela použít slzný plyn

13.04. 14:56

Atény - Makedonská policie opět proti uprchlíkům použila slzný plyn a zábleskové granáty, když se zhruba 50 migrantů z tábora v Idomeni pokusilo překonat plot na řecko-makedonské hranici.

Rakousko musí snášet kritiku kvůli plotu proti uprchlíkům. Brusel se obává kontrol na hranicích

13.04. 12:34

Brusel/Vídeň – Evropská unie v úterý vyjádřila znepokojení nad postupem Rakouska. Brusel se obává, že se země chystá na znovuzavedení kontrol na svých hranicích kvůli obavám z nové migrační vlny. Vídeň už také začala na hranici s Itálií budovat plot. Uvedl to server The Local.

Občané chytli uprchlíky, svázali je a vyhrožovali mačetami +VIDEO

13.04. 10:53

Sofie – Velmi nečekaného „přivítání“ se dostalo migrantům z Afghánistánu, kteří překročili turecko-bulharskou hranici. Chytila je bulharská „občanská hlídka“, která je svázala a mávala kolem nich mačetami.

Evropa se opevňuje, postavilo se již 1200 km plotů. Kde přesně?

13.04. 08:35

Atény - Evropské státy budují ze starého kontinentu pevnost. Ploty a zvýšené hraniční kontroly jsou pro mnohé země jednoduchým řešením, příval uprchlíků ale zatím nezastavily. Kde všude už bariéry stojí?

Rakousko zpřísní hraniční kontroly, Vídeň je pod palbou kritiky

12.04. 15:13

Vídeň - Rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil dnes uvedl, že hraniční kontroly v Brennerském průsmyku budou zpřísněny nejpozději 1. června. Vídeň kvůli svého rozhodnutí čelí kritice ze strany Itálie, ale i Bruselu.

Přerozdělování uprchlíků nefunguje, máme lepší alternativu, oznámili akademici

11.04. 22:17

Londýn - Uprchlická krize zahltila Evropu žádostmi o azyl. Mnozí uprchlíci ale chtějí do jedné a té samé země, zejména do Německa, kdežto jiné mají žádostí minimum. Will Jones a Alexander Teytelboym, akademici z Oxfordské univerzity, se domnívají, že našli způsob, jak celý systém zlepšit.…

Italská pobřežní stráž dnes zachránila 1850 uprchlíků

11.04. 21:51

Řím – U sicilských břehů dnes bylo podle italské pobřežní stráže zachráněno asi 1850 migrantů. V posledních několika týdnech roste počet běženců využívajících středomořskou trasu k cestě do Evropy, což je ale přikládáno spíše jen teplejšímu počasí.

V Německu zmizelo téměř šest tisíc nezletilých migrantů

11.04. 16:50

Berlín - Podle spolkového ministerstva vnitra loni v Německu beze stopy zmizelo 5835 nezletilých migrantů. Řada z nich se po příchodu do země snažila rychle zmizet z dosahu úřadů a najít si práci načerno, aby mohli zaplatit svým převáděčům.

První soud pro útočníka ze silvestrovských útoků. Maročan je obviněn ze sexuálního násilí

11.04. 16:44

Düsseldorf - Dnes začal první soudní proces kvůli silvestrovským útokům na ženy v německých městech. Obviněný je Maročan (33), který měl v centru Düsseldorfu osahávat jednu z obětí.

Zeman se neshodl s rakouským prezidentem na téma migrační krize

11.04. 16:40

Praha - Český i rakouský prezident pochybují o dohodě o navracení uprchlíků mezi Evropskou unií s Tureckem, v názorech na migraci se ale liší. Řekli to dnes na tiskové konferenci po jednání na zámku v Lánech. Prezident Miloš Zeman zopakoval svůj odmítavý názor na přerozdělování migrantů podle kvót.…

VIDEO z makedonské hranice: Policie obuškem bije děti uprchlíků

11.04. 10:55

Idomeni - Situace na řecko-makedonských hranicích je kritická. Potyčky se stupňují a policie o víkendu musela nasadit slzný plyn proti stovkám uprchlíků, kteří se pokoušeli překonat hraniční oplocení. Výjimkou nebyly ani útoky obuškem, mnohdy i na malé děti.

Uprchlíci riskují život plavbou přes moře, nezastaví se kvůli dohodě těsně před cílem, varuje server

11.04. 10:37

Ankara/Brusel – Dohoda Evropské unie s Tureckem o uprchlících navzdory ktitice podle některých odborníků představuje jedinou současnou naději na zkrocení migrační krize. Týdeník Politico Europe zkoumá, co dohoda znamená pro Turecko a jeho vztahy s Evropou.

Dohoda EU-Turecko není ideální, ale jedná se o jedinou možnost, jak zachovat hranice EU, říká expert

11.04. 08:24

Brusel - Dohoda Evropské unie s Tureckem o deportaci a přesídlení uprchlíků vyvolala vlnu kritiky z různých míst. Humanitární organizace se obávají možného porušování práv uprchlíků, někteří experti zase zpochybňují efektivitu tohoto plánu. Guntram Wolff, ředitel bruselského think tanku Bruegel,…

Uprchlíci se snažili dostat do Makedonie, policie musela použít ve velkém slzný plyn

Aktualizovali jsme 10.4.2016, 22:06, 10.04. 15:13

Atény/Skopje - Makedonská policie použila slzný plyn proti stovkám migrantů, kteří se do země pokusili proniknout z Řecka. Informovala o tom agentura DPA.

U řeckého ostrova Samos se potopila loď s uprchlíky, zemřela žena s dítětem

09.04. 10:42

Atény - U řeckého ostrova Samos se potopil nafukovací člun s jedenácti migranty. Při neštěstí zahynula žena a dítě, informovala agentura DPA.

První to byli Romové, nyní uprchlíci. Střední Evropa to schytává přímo z Bruselu

08.04. 16:32

Brusel – Uprchlická krize rozdělila Evropskou unii na dva hlavní názorové proudy, kdy první s přijímáním uprchlíků souhlasí a druhý k tomu má značné výhrady. Bruselský týdeník Politico Europe ve své analýze tvrdí, že situace s odmítáním uprchlíků ve Střední Evropě nápadně připomíná její postoj k…

Dánsko a Švédsko ukázaly nový systém proti uprchlíkům

08.04. 15:18

Kodaň, Stockholm - Dánsko a Švédsko bojují proti nelegálním uprchlíkům. Obě země spojuje slavný Öresundský most/tunel a policie v únoru zadržela 25 lidí, kteří se přes něj snažili přejít a došlo tak na nová opatření.

Státy se jen přetahují, který bude méně atraktivní pro uprchlíky, ničí to EU, zlobí se Brusel

08.04. 12:44

Brusel – Evropské komise před dvěma dny představila své varianty přepracování dublinského systému. Někdejší belgický premiér a šéf frakce ALDE v Evropském parlamentu Guy Verhofstadt považuje změnu systému za nezbytnou, některé státy jsou ale proti. Politik varuje, že „tento status quo zničí…

Mírní se imigrační krize? Uprchlíci v Němccku už tolik nežádají o azyl

08.04. 11:09

Berlín - V Německu v letošním prvním čtvrtletí požádalo o azyl 181.000 lidí, proti poslednímu kvartálu 2015 je to pokles téměř o dvě třetiny.

Řecko vrací uprchlíky do Turecka stále podle plánu

08.04. 09:51

Atény/Ankara - Řecko dnes na základě dohody Evropské unie s Ankarou vypravilo z ostrova Lesbos do Turecka loď se 45 pákistánskými migranty.

reklama
Fotogalerie