Články k tématu: uprchlíci

Calais je pro Británii časovanou bombou. Zostří bezpečnost Džungle

04.03. 14:20

Paříž - Británie přispěje dalšími 20 miliony eur (přes 540 milionů korun) na podporu bezpečnosti v Calais, kde se utábořily tisíce migrantů. Většina z nich se touží dostat do Spojeného království.

Řecko se ostře pustilo do Fica, kvůli jeho výrokům k migrační krizi

04.03. 13:38

Atény - Výroky Roberta Fica k migrační krizi popudily Řecko. Atény mluví o provokaci, kterou slovenský premiér zvolil záměrně chvíli před parlamentními volbami.

Příliv migrantů do Evropy je stále příliš vysoký, myslí si Tusk

03.03. 23:05

Ankara – Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes v Ankaře jednal s tureckým premiérem Ahmetem Davutogluem. Po jednání šéf EU uvedl, že proud uprchlíků, kteří přicházejí z Turecka do Evropské unie, je stále příliš vysoký.

reklama

32 tisíc uprchlíků čeká v Řecku, hranici jich dnes přešlo jen 500

03.03. 22:21

Atény – Řecké ministerstvo obrany a ministerstvo pro integraci oznámilo, že se v zemi stále nachází 32 tisíc uprchlíků, kteří tu uvízli poté, co Makedonie zavřela hranice a další země na takzvané balkánské trase omezily příjem imigrantů z Řecka. Přímo na hranicích čeká víc než 11 tisíc lidí.

V uprchlickém táboře se našly tři starověké sošky

03.03. 10:44

Lublaň - V opuštěném uprchlickém táboře Gruškovje ve Slovinsku poblíž chorvatských hranic se našly tři vzácné sošky z alabastru, které pocházejí z oblasti někdejší Mezopotámie a jsou staré několik tisíc let.

Herec Jude Law chtěl pomoct uprchlíkům. Ti ho ale agresivně napadli

03.03. 01:14

Calais - Jude Law je nejen úspěšný herec, kterého zbožňují ženy po celé planetě, ale také člověk se solidární duší. Velmi ho zaskočila situace v uprchlickém táboře ve francouzském Calais, a tak se rozhodl, že ho navštíví osobně. To se mu ovšem pěkně vymstilo.

Rakousko chce posílat uprchlíky z Řecka přímo do Německa

02.03. 17:02

Vídeň - Rakouský kancléř Werner Faymann dnes přišel s dalším návrhem na zmírnění uprchlické krize. Německo by podle jeho slov mělo rovnou přebíralo běžence z Řecka nebo států sousedících se Sýrií.

Zpověď: Tady jsem spával jako uprchlík, říká bývalý místopředseda Evropského parlamentu

01.03. 17:31

Vídeň – V souvislosti s migrační krizí a postojem řady Čechů k přijímání uprchlíků, se často argumentuje, že i Čechoslováci kdysi ve velkém počtu utíkali na Západ před komunismem. V tomto duchu vzpomíná i bývalý český europoslanec a bývalý místopředseda EP Libor Rouček.

Uprchlíci žalovali Německo. Soud EU umožnil omezovat bydliště migrantům

01.03. 17:29

Lucemburk - Soudní dvůr EU dnes vynesl verdikt v případu dvou syrských občanů, kteří si stěžovali na postup Německa. Podle rozsudku mohou úřady osobám ze třetích zemí, kterým byla v EU přiznána ochrana kvůli ohrožení v jejich zemi, omezit místo bydliště. Tento krok totiž pomůže při integraci.

Tusk ve Vídni: Obnovení hraničních kontrol byla jediná možnost

01.03. 16:55

Vídeň - Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes jednal ve Vídni s rakouským kancléřem Wernerem Faymannem. Po schůzce uvedl, že obnovení účinných hraničních kontrol není snadné rozhodnutí, ale jiná možnost není.

reklama
Fotogalerie