Články k tématu: uprchlíci

Do pohybu se dal milion uprchlíků z Etiopie, tvrdí OSN

04.07. 19:39

Addis Abeba - Násilí na jihu Etiopie donutilo od začátku června opustit své domovy více než 800.000 lidí. S odkazem na zprávu tamní vlády a OSN o tom dnes informovala agentura Reuters.

Malta nepovolila start letadlu, které hledá v moři migranty

04.07. 15:09

Valetta/Barcelona - Německá nevládní organizace Sea Watch dnes oznámila, že maltské úřady nepovolily vzlétnout malému letadlu Moonbird, které tato organizace spolu se švýcarskou humanitární iniciativou pilotů používá k záchraně uprchlíků ve Středozemním moři.

Postup v řešení otázky migrace rozhodne o trvání EU, tvrdí Merkelová

04.07. 12:15

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes ve Spolkovém sněmu řekla, že postup při řešení problému migrace rozhodne o tom, zda přetrvá Evropská unie. Ochrana vnějších evropských hranic podle ní musí posílit, byť počet uprchlíků mířících do EU výrazně klesl.

reklama

Vyhánění migrantů do pouště? Zajišťujeme důstojnou deportaci, tvrdí Alžírsko

04.07. 11:15

Alžír - Alžírsko nedávno čelilo kritice, že uprchlíky vyhání zpět na Saharu, kde mnohé čeká smrt. Severoafrická země nyní pozvala novináře, aby se podívali na vyhoštění více než 300 lidí do Nigeru.

Bilaterální azylová dohoda? Orbán je ochoten jednat s Merkelovou

04.07. 07:57

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán je ochoten jednat s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o bilaterální azylové dohodě. Řekl to německému listu Bild.

Migrant z Iráku, který zavraždil 14letou Susanne, dvakrát znásilnil 11letou dívku

03.07. 20:25

Berlín - Jedenadvacetiletý uprchlík z Iráku, který čelí obvinění ze znásilnění a vraždy 14leté Němky Susanny, podle justice dvakrát znásilnil 11letou dívku.

Do Itálie doplulo 71 uprchlíků z Iráku, vyrazili z Turecka

03.07. 20:06

Crotone (Itálie) - V jihoitalském přístavu Crotone se dnes ráno vylodilo 71 kurdských uprchlíků z Iráku.

Europoslanci zkritizovali novou migrační dohodu Merkelové

03.07. 20:02

Štrasburk - Evropští poslanci dnes na plenárním zasedání ve Štrasburku kritizovali nedávnou migrační dohodu šéfů států a vlád zemí Evropské unie.

Francie přijme přes 130 zachráněných uprchlíků

03.07. 16:32

Paříž - Francie dnes oznámila, že přijme přes 130 uprchlíků z humanitárních lodí LifeLine a Aquarius, které přepravily stovky migrantů z Afriky do Evropy.

Počet utonulých uprchlíků ve Středomoří stoupá

03.07. 16:31

Tripolis - Plavidlo libyjského námořnictva dnes zachránilo 123 lidí z potopeného člunu. Sedm uprchlíků se utopilo, Tento případ posouvá bilanci úmrtí nebo pohřešovaných uprchlíků v blízkosti Libye od pátku na 180 osob. Nápor migrantů roste především na Španělsko, situace se opět zhoršuje v případě…

Německý kompromis kvůli migraci? Čeští politici hodnotí dohodu rozporuplně

03.07. 14:05

Praha - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) a ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) se v pondělí dohodli na kompromisu, která má zažehnat spor o uprchlíky. Dle dohody se mají zřídit transitní centra u rakouských hranic. Čeští politici hodnotí dohodu rozporuplně.

Itálie poskytne Libyi 12 hlídkových lodí, jsou určeny na boj proti migraci

03.07. 13:07

Řím/Tripolis - Italie poskytne 12 hlídkových lodí libyjské pobřežní stráži, aby jí pomohla snadněji zasahovat proti migrantům. Celkové náklady na tuto podporu asi na 2,5 milionu eur (přes 65 milionů Kč).

Na balkánskou trasu se vrací vlny uprchlíků. Černá Hora zvažuje stavbu plotu

03.07. 12:30

Podgorica - Uprchlíci se v posledních týdnech nesnaží dostat do EU jen přes Středozemní moře. Na takzvané balkánské trase je opět rušno, proud migrantů se na ní ale stočil jiným směrem. Černá Hora už zvažuje jako krajní opatření stavbu plotu na hranicích s Albánií.

Migranti vynáší víc než drogy? Migrační krize je miliardový byznys pro mafii financovaný EU

03.07. 10:14

Řím - I přestože podle statistik počet migrantů od roku 2015, kdy migrační vlna dosáhla svého vrcholu, se velmi snížil, migrace stále představuje jeden z nejpalčivějších problémů, které Evropa musí řešit. Zvláště Itálie tlačí na to, aby ostatní evropské státy jí pomohly s přicházejícími migranty. A…

Třináctiletá holčička, která byla pobodaná v domě pro uprchlíky v USA, zemřela

03.07. 08:01

Boise (USA) - Tříletá dívka, kterou o víkendu spolu s osmi dalšími lidmi pobodal muž v americkém státě Idaho, v pondělí zemřela.

Merkelová kývla na tranzitní centra na hranici s Rakouskem, budou odsud vraceni migranti

03.07. 07:59

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová souhlasila se zřízením tranzitních center na hranicích s Rakouskem, odkud budou vraceni ti migranti, kteří o azyl požádali v jiném členském státě Evropské unie.

Rakouský kancléř je proti možnosti žádat o azyl v centrech mimo Evropu

Aktualizovali jsme 2.7.2018, 22:14, 02.07. 17:06

Vídeň - Rakouský kancléř Sebastian Kurz nesouhlasí s návrhem, aby uprchlíci žádali o azyl v dohodnutých střediscích pro migranty mimo Evropu. Naopak chce evakuovat lidi z krizových oblastí, a ne jim nejdřív dávat podněty k tomu, aby se sami vydávali na nebezpečnou plavbu přes Středozemní moře.

Ve Středozemním moři se zřejmě utopilo 114 migrantů

02.07. 22:12

Tripolis/Řím - Ve Středozemním moři je pohřešováno 114 osob z lodi převážející migranty. Ta se potopila u libyjského pobřeží. Je pravděpodobné, že se tito lidé utopili.

Malta zadržela další humanitární loď, která chtěla vyplout na moře

02.07. 17:08

Valetta - Malta zadržela další humanitární loď, která se chystala vyplout na moře, aby zachraňovala uprchlíky. Plavidlo Sea Watch 3 provozované stejnojmennou německou charitativní organizací se u libyjských břehů už dříve podílelo na záchraně migrantů mířících na vratkých člunech do Evropy.

Ve Středomoří dál umírají lidé. Mezi Libyí a Evropou se letos utopilo už 1000 uprchlíků

02.07. 16:46

Tripolis/Ženeva - Pokus dostat z Libye do EU přes Středozemní moře letos nepřežilo už 1000 uprchlíků. Situace se rapidně zhoršuje v posledních dnech, kdy se na moře vydávají další migranti. Nárůst počtu plaveb může souviset i s ukončením ramadánu a s počasím.

Exodus civilistů v jižní Sýrii je větší, než se čekalo. Kvůli bojům uteklo 270.000 lidí

02.07. 16:35

Damašek - Exodus civilistů z jižní Sýrie pokračuje a je mnohem masivnější, než se myslelo. K hranici s Jordánskem a Izraelem okupovanými Golanskými výšinami míří na 270 tisíc lidí. Dosud se uváděl počet 100 tisíc osob.

Loď nevládní organizace s 60 migranty míří do Barcelony, Malta i Itálie ji odmítly

02.07. 08:47

Barcelona - Loď španělské nevládní organizace Proactiva Open Arms, která v sobotu zachránila u libyjských břehů 60 migrantů, pokračuje v plavbě do Barcelony. Plavidlo odmítly přijmout Itálie i Malta. Před maltským soudem dnes stane německý kapitán lodi Lifeline. Má se zodpovídat za svůj postup při…

Uprchlická krize je mnohem starší, než se zdá. Dříve na ní ale bylo něco jinak

Aktualizovali jsme 1.7.2018, 22:06, 01.07. 20:54

Dnešní diskuze o migraci se soustředí na dva chybné předpoklady. Prvním předpokladem je skutečnost, že migrace je zcela nový fenomén. Druhým předpokladem je omyl, že Středomoří bylo vždycky rozděleno, přičemž lidé se stěhovali z chudých jižních břehů na pobřeží prosperujícího severu. Evropské…

Ve Středozemním moři se pohřešuje 63 migrantů

01.07. 21:29

Tripolis - Ve Středozemním moři je pohřešováno 63 osob. Pluli na lodi převážející migranty, která se dnes potopila u libyjského pobřeží.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace