Články k tématu: uprchlíci

Migranti jsou za vodou. Mají náhradu za Calais, i peníze a mobily

Aktualizovali jsme 4.9.2017, 22:30, 04.09. 10:21

Bilbao – Francouzské úřady už na konci roku 2016 úplně srovnaly se zemí nechvalně proslulý uprchlický tábor v Calais přezdívaný Džungle. Přestože se do oblasti začínají běženci po stovkách vracet, velké skupiny migrantů snažící se dostat až do Velké Británie si našly další město, u kterého…

Švédsko zamítlo azyl nejstarší uprchlici na světě

04.09. 22:07

Stockholm - Stošestileté Afghánce Bibihal Uzbakíové, kterou média v roce 2015 po jejím příchodu do Švédska označila za nejstarší uprchlici na světě, země odmítla udělit azyl. Hrozí jí proto deportace do vlasti.

Slovensko si stanovilo bezpečnostní hrozby: Jsou jimi migrace a infiltrace agenty

04.09. 15:02

Bratislava - Ministerstvo zahraničí SR vypracovalo návrh nové bezpečnostní strategie. Nelegální nekontrolovaná migrace podle dokumentu představuje hrozbu pro soudržnost a stabilitu Evropské unie, funkčnost schengenského systému volného pohybu osob a hrozbu pro bezpečnost Slovenska.

reklama

Uprchlíci mají novou trasu, kudy se chtějí dostat do EU

04.09. 08:49

Bukurešť - Rumunská pohraniční stráž zpozorovala v neděli východně od černomořského přístavu Midia rybářskou loď. Na její palubě bylo 87 uprchlíků.

Radikálové v Římě ohrožovali Eritrejce při mši, ženy a děti v obavách čekali na policii

03.09. 18:37

Řím - Pravicoví radikálové v Římě ohrožovali 35 uprchlíků z Eritreje při sobotní večerní mši. Zhruba dvacítka se jich shromáždila před kostelem na ulici Via Tiburtina ve východní části města a bránila utečencům v odchodu. Utečenci, mezi nimiž byly hlavně ženy a děti, čekali v kostele ze strachu…

Policie dopadla Konžana, který znásilňoval na pláži v Rimini

Aktualizovali jsme 3.9.2017, 18:12, 03.09. 15:43

Řím - Italská policie dopadla i posledního člena gangu uprchlíků, kteří se v jadranském letovisku Rimini dopustili dvou případů znásilnění. Podle místních médií jednali mladíci pod vlivem alkoholu a drog.

Česko pomáhá uprchlíkům? Vyrábí s tu pro ně nejvíc modulů provizorních ubytoven

03.09. 16:49

Jeseník - Firma Touax loni díky boomu staveb provizorních ubytoven pro uprchlíky vyrobila rekordních 6200 standardizovaných modulů. Zhruba 90 procent jich vyvezla. Zájem měla nejen velká německá města, ale také menší obce, kam německá vláda běžence rozděluje.

Teroristé z Boko Haram vzali útokem uprchlický tábor, 11 mrtvých

02.09. 10:03

Kano - Příslušníci teroristické organizace Boko Haram v nigerijském uprchlickém táboře na severovýchodě země blízko hranice s Kamerunem dnes ubodali 11 vysídlených osob a další dva běžence zranili.

Svět může pohltit nová migrační krize. A mnohem horší než ta současná

02.09. 08:44

San'á - Ve válce Jemenu se Saúdská Arábie pokouší dokázat svoji moc svým regionálním sousedům a protivníkům. Zatím se jí ale nepodařilo dosáhnout významných vítězství. Podle důvěrné zprávy OSN, o níž referuje magazín Foreign Policy, vojenské aktivity Saúdské Arábie a jejích spojenců vytváří v…

V Itálii se objevily nové případy znásilnění, na svědomí je zřejmě mají migranti z Afriky

01.09. 16:40

Řím - Italské úřady řeší dalších pět nahlášených sexuálních útoků na ženy, za kterými zřejmě stojí imigranti z Afriky. Vláda již ohlásila plán na pomoc obětem sexuálního násilí.

Orbán chce, aby Brusel zaplatil polovinu nákladů na stavbu plotů proti uprchlíkům

01.09. 14:02

Brusel - Budapešť požádala Evropskou unii o uhrazení poloviny nákladů na plot proti uprchlíkům, který vyrostl na jihu Maďarska. Výdaje na něj prý činily kolem 440 milionů eur (11,5 miliardy korun).

Schulz se pustil do Merkelové: Rozhodnutí o migraci měla projednat s partnery

01.09. 13:02

Berlín - Martin Schulz (SPD) stále věří, že má šanci 24. září vyhrát německé parlamentní volby. Jak se jejich termín blíží, přibývá jeho slovních útoků na kancléřku Angelu Merkelovou. Dnes řekl, že udělala chybu, když v migrační krizi učinila rozhodnutí, aniž je předtím konzultovala s evropskými…

V jakých podmínkách žijí uprchlíci? V Calais trpí nedostatkem spánku, policie jim bere věci

01.09. 11:38

Calais – Velká část migrantů žijících v Calais spí méně než čtyři hodiny v noci. Většina z nich žije venku v malém nebo vůbec žádném úkrytu. Ukázal to nový průzkum, ze kterého cituje francouzská verze serveru The Local.

Pomoc v Jordánsku omezuje migraci do Evropy, říká velvyslanec

01.09. 10:10

Praha - Loni Česko poskytlo Jordánsku humanitární pomoc 75 milionů korun, dlouhodobě se její rozsah zvyšuje. Peníze pomáhají tisícům uprchlíků ze Sýrie, kteří tak mají menší motivaci pokračovat v cestě dál do Evropy. Uvedl to v rozhovoru s ČTK český velvyslanec v Jordánsku Petr Hladík.

Příliv migrantů do Evropy se zpomalil. Úřady ale řeší velkou záhadu

Aktualizovali jsme 31.8.2017, 22:45, 31.08. 16:02

Milán - Podle údajů italských úřadů dosáhlo italských břehů od počátku roku 97 293 osob, což je o 4,15 procent méně než ve stejném období minulého roku. Příliv migrantů do Itálie se v červenci snížil o 57 procent oproti červnu. Pro Itálii jde o nejnižší počet přistěhovalců za jedno měsíční období…

Uprchlíci jdou přes mrtvoly. Radši by zemřeli, než aby zůstali doma

Aktualizovali jsme 31.8.2017, 22:45, 31.08. 15:43

Španělské přístavní město Tarifa je vzdáleno pouhých 14 kilometrů od afrického pobřeží a jde o nejjižnější bod pevninské Evropy. Není proto divu, že i tato oblast se dostala do hledáčku migrantů, kteří se pokoušejí z Afriky dostat do Evropy.

Bude Česko za uprchlíky platit? EK posuzuje reakci v řízení kvůli kvótám

31.08. 21:08

Brusel - Evropská komise nyní posuzuje odpovědi Maďarska, Polska a České republiky na její měsíc staré stanovisko v pokračujícím řízení kvůli přerozdělování žadatelů o azyl z Itálie a Řecka podle kvót.

Somálská vláda přiznala chybu: Tamní síly podpořené USA zabily deset civilistů

31.08. 12:37

Mogadišo - Při společné operaci somálských a amerických sil bylo zabito také deset civilistů, jednalo se o muže a chlapce. O život přišli minulý pátek, když vojáci napadli farmu ve vesnici Barire v jihosomálské provincii Dolní Shabele.

Z Barmy prchají tisíce muslimských Rohingů. Hraniční řeka 20 těl žen a dětí

31.08. 10:57

Dháka - Od pátku uprchlo před násilím z Barmy do Bangladéše již 27 400 muslimských Rohingů a dalších asi 20.000 osob čeká na hranici mezi oběma státy. Bangladéš se přílivu běženců brání.

Boj proti pašerákům uprchlíků: Velení operace Sophia převezmou po Italech Španělé

31.08. 08:45

Řím - Velení nad operací Sophia dnes od Itálie převezme Španělsko. Od zahájení operace bylo ve Středomoří zatčeno přes 100 osob podezřelých z pašeráctví lidí a zachráněno kolem 40.000 migrantů. Ozývá se ale i kritika.

Desetitisíce uprchlíků se vrací na několikadenní návštěvu do Sýrie

30.08. 16:39

Ankara - Desítky tisíc Syřanů, kteří uprchli před občanskou válkou ve své zemi do Turecka, se dočasně vracejí domů, aby oslavili jeden z největších muslimských svátků. Informuje o tom agentura AFP.

Z Barmy do Bangladéše uprchlo minulý týden asi 18 tisíc muslimských Rohingů

30.08. 09:05

Rangún - Během minulého týdne uprchlo z Barmy do Bangladéše na 18 tisíc muslimských Rohingů a stovky z nich zůstávají v zemi nikoho mezi oběma jihoasijskými státy. Uvedla to dnes Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Kvůli migraci podali Němci na Merkelovou tisíc trestních oznámení

30.08. 09:01

Berlín - Na německou kancléřku Angelu Merkelovou bylo kvůli jejímu postupu během migrační krize podáno od roku 2015 už přes tisíc trestních oznámení. Podle listu Mannheimer Morgen jich většina pochází z okruhu lidí blízkých straně Alternativa pro Německo (AfD).

Uprchlíci zřejmě platili v římské budově výpalné, policie našla účtenky

30.08. 08:03

Řím - Římská prokuratura dnes začala vyšetřovat, zda migranti, převážně azylanti z Eritreje, obývající opuštěnou budovu v centru města nemuseli platit výpalné. Informovala o tom agentura ANSA.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací