Články k tématu: uprchlíci

Soud ve Washingtonu zablokoval část Trumpova dekretu o migraci z muslimských zemí

24.12. 13:30

Washington - Federální soudce v americkém státě Washington zablokoval část nařízení administrativy prezidenta Donalda Trumpa, které znemožňuje vstup do USA občanům několika převážně muslimských států. Trumpův dekret například již zablokovaly federální soudy na Havaji či v Marylandu.

Jak velkou finanční zátěž představují uprchlíci? Známe odpovědi na nejčastější otázky

23.12. 14:53

Praha/Berlín - Uprchlíci jsou žhavým tématem medií i veřejností v posledních několika letech. Kolik jich však doopravdy přišlo? Jak velkou finanční zátěž představují? Evropané mají ohledně migrační krize spoustu otázek, některé odpovědi jsou však protichůdné.

Do Itálie se začali převážet uprchlíci letecky

22.12. 20:03

Řím - Itálie dnes uspořádala první letecký transfer uprchlíků z libyjských zadržovacích táborů do Říma. Do země dorazilo prvních 162 lidí, na které se vztahuje právo na azyl.

reklama

Nový ministr vnitra kvóty odmítá, chce být aktivnější uvnitř EU

22.12. 16:37

Praha - Nový ministr vnitra Lubomír Metnar nesouhlasí se systémem povinných uprchlických kvót, který předloni schválila EU. Proti předchozí vládě chce najít lepší model, který by proti migraci fungoval. Česko přijalo jen 12 migrantů.

Počet útoků na migranty v Německu klesl, politici přesto spokojeni nejsou

22.12. 15:02

Berlín - Počet útoků na ubytovny pro uprchlíky v Německu výrazně klesl, dál ale podle zůstává vážným problémem. Povaha útoků se značně liší. Sahá od sprejování na budovy a poškozování majetku až po násilné trestné činy.

Němečtí úředníci u migrantů odhalili rekordní počet falešných dokladů

Aktualizovali jsme 21.12.2017, 22:01, 21.12. 20:58

Berlín - Německé úřady letos odhalily rekordní podíl padělaných osobních dokladů žadatelů o azyl. Pokud padělané dokumenty představují potenciální bezpečnostní riziko, zabývá se jimi kriminální policie. Od loňského října je policii hlášen každý případ zjištěné manipulace.

Ani finanční motivace nefunguje. Německo dobrovolně opustilo dvakrát méně migrantů než loni

21.12. 11:16

Berlín - Zatímco loni s finanční podporou opustilo Německo do konce listopadu 50.759 migrantů, letos jich za stejné období bylo jen 27.903. Vyplývá to z údajů Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF).

V táboře na Lesbosu se poprali uprchlíci, mezi zraněnými jsou těhotné ženy

20.12. 12:44

Atény - V přeplněném uprchlickém táboře Moria na řeckém ostrově Lesbos vypukly v noci na dnešek potyčky, zranění utrpělo několik lidí. Není přesně jasné, kdo se do koho pustil. Buď Kurdové a Arabové, nebo Syřané a Afghánci.

Nejistý rok pro Německo: Merkelová oslabena, vzestup AfD, obavy z Trumpa i brexitu

20.12. 12:12

Berlín - Rok 2017 byl pro Německo mimořádně náročný. Nejdříve obavy z kroků amerického prezidenta Donalda Trumpa či dopadů brexitu, nyní vnitropolitická krize, kdy země po zářijových parlamentních volbách zatím marně sestavuje koaliční vládu. Prakticky bez přerušení, i když méně vyhroceně než dříve…

Uprchlíci žalují chorvatskou policii. Kvůli nim prý dívku zabil vlak

19.12. 17:59

Bělehrad - Rodina šestileté Afghánky, kterou před měsícem u srbsko-chorvatské hranice přejel vlak, dnes zažalovala policii Chorvatska. Prý přivodila smrt dívky. Chorvatské ministerstvo vnitra odmítá, že by policie vyhostila migranty do Srbska, neboť ti prý nikdy na chorvatskou půdu nevstoupili.

OSN spočítala, kolik je na světě migrantů? Číslo jde do stamilionů

18.12. 19:57

New York - Organizace spojených národů odhaduje, že ve světě momentálně žije 258 milionů lidí mimo svou zemi původu. 26 milionů z nich tvoří uprchlíci a žadatelé o azyl.

Bulharsko zadrželo gang zřejmě pašující uprchlíky

18.12. 19:35

Sofia - Bulharské úřady zadržely gang, který je podezřelý z pašování migrantů z Iráku, Íránu a Sýrie do Evropy.

Co se děje v Barmě? Navzdory dohodě shořelo dalších 40 vesnic Rohingů

18.12. 13:01

Neipyijto - Podle nové zprávy organizace Human Rights Watch vypálila barmská armáda od října dalších 40 osad muslimské menšiny, celkem tak od konce srpna zničila už 354 rohingských vesnic. Mají to potvrzovat snímky ze satelitů.

Brusel se musel přiznat: Jen peníze nestačí k tomu, aby se zastavil příliv uprchlíků

18.12. 11:49

Brusel - Eurokomisař pro vnitro Dimitris Avramopulos varuje před uprchlíky. Podle něj není moudré myslet si, že migranti zůstanou na druhé straně Středozemního moře, pokud se budou na řešení krize nabízet jen finanční prostředky.

Za situaci uprchlíků můžou Evropani, udeřila organizace

Aktualizovali jsme 17.12.2017, 22:17, 17.12. 15:57

Tripolis – Amnesty International se výrazně pustila do kritiky Evropské unie, když blok označila za spoluviníky hrůzné situace, ve které se ocitají uprchlíci v Libyi. Politici svým jednáním měli vytvořit prostředí nahrávající do karet zločincům a pak nad situací zavřeli oči, tvrdí organizace. V…

Peníze uprchlíky nezastaví, připravte se na nejhorší, varuje vědec

Aktualizovali jsme 17.12.2017, 22:17, 17.12. 10:49

Brusel - Je načase, aby si Evropa uvědomila, že se z uprchlické krize nemůže vykoupit. Veškeré vynaložené peníze slouží jenom k tomu, aby se příchod uprchlíků oddálil, udržet je mimo Evropu je však nemožné, tvrdí profesor Alim Baluch. Jeho slova potvrzuje i šéf evropské diplomacie Federica…

Evropané potřebují miliony uprchlíků, tvrdí muslimové

Aktualizovali jsme 16.12.2017, 22:15, 16.12. 11:49

Londýn - Organizace islámské spolupráce (OIC), mezivládní orgán tvořený 57 státy, tvrdí, že Evropané potřebují muslimskou masovou migraci například proto, aby měly státy z čeho platit důchody.

Brusel ostře: Nikdy se kvót nevzdáme. Strhne se boj o migranty?

Aktualizovali jsme 16.12.2017, 22:15, 16.12. 11:43

Brusel - Předseda Evropské rady Donald Tusk navrhl, aby členské státy Evropské unii označily uprchlické kvóty za neefektivní. To se ovšem nelíbí řadě europoslanců, kteří ho neváhají ani pořádně zasypat kritikou. V Bruselu se tak nyní svádí nová bitva o budoucnost Evropy a přijímání uprchlíků.

Musíme střežit hranice. Uprchlíci mohou přijít přes ČR, tvrdí německý ministr

15.12. 14:05

Mnichov - Bavorský ministr vnitra požaduje, aby Německo obnovilo kontroly v celé délce svých hranic. Nyní se dočasně kontroluje jen pomezí s Rakouskem. Je prý bezpečnostní riziko, že se přes jiné německé sousedy včetně ČR může do země kdokoli volně dostat.

Summit EU o migraci spory neodstranil. Někteří byli dost agresivní, přiznává Babiš

15.12. 08:26

Brusel - První den summitu EU neskončil dobře. Jednání se protáhlo do noci a politici při odchodu neskrývali, že pohledy zemí se liší především ve "vnitřním rozměru" migrační problematiky, tedy ohledně vzájemné solidarity mezi členskými státy. Zklamaná byla především německá kancléřka Angela…

Nemůžeme vyřešit pokutu tím, že si vezmeme 20 uprchlíků, říká Babiš

14.12. 21:08

Brusel – Šéf nové české vlády Andrej Babiš odmítá, aby se Česko pokoušelo přijetím několika uprchlíků přesvědčit Evropskou komisi ke stažení žaloby kvůli kvótám na přijímání migrantů. Po dnešní první části summitu EU v Bruselu novinářům řekl, že mu jde o princip. 

Země EU slíbily přesídlit až 40.000 migrantů držených v Libyi

14.12. 19:20

Brusel - Přesídlení až 40.000 z migrantů momentálně držených v Libyi slíbily umožnit členské země Evropské unie. Podmínkou je, že budou tyto osoby způsobilé k získání ochranného statusu. 

Češi se hrozeb z Bruselu nebojí. Proti uprchlickým kvótám je drtivá většina

14.12. 16:31

Praha - V říjnovém šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) dotazovalo sadu otázek týkajících se postojů veřejnosti k přijímání uprchlíků a k zavádění tzv. imigračních kvót pro jednotlivé státy EU, podle nichž by příchozí imigranti měli být mezi tyto státy přerozdělováni. Dotazovaní…

Turecká pobřežní stráž zachránila více než 50 migrantů uvázlých na skále v moři

14.12. 15:24

Istanbul - Turecká pobřežní stráž dnes zachránila přes 50 migrantů, kteří uvázli na skalisku v Egejském moři u pobřeží turecké provincie Izmir. Do akce byly zapojeny dva vrtulníky a loď pobřežní hlídky, kterou zalarmovalo tísňové volání ztroskotaných.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací