Články k tématu: uprchlíci

Česko jako odkladiště migrantů? EU má nový plán

Aktualizovali jsme 5.3.2018, 22:41, 05.03. 09:12

Berlín/Praha - Poté, co belgický premiér Charles Michel kritizoval země Visegrádské čtyřky ohledně odmítání kvót, se do situace vložila i německá kancléřka Angela Merkelová. Podle ní by se země, které nejsou solidární vůči přijímání uprchlíků, nemusely čerpat některé evropské dotace.

Problémy s migranty? Němcům se nedaří vzdělávat uprchlíky. Hrozí vznik ghett

05.03. 11:24

Berlín – Jednou z hlavních priorit německým úřadů je zajistit úspěšnou integraci příchozích uprchlíků do německé společnosti. Klíčovou roli v této úloze hraje vzdělání. Od roku 2015 vzaly německé školy 130 000 dětí uprchlíků, které připravují na bezproblémový vstup do německé společnosti. Podle…

Policisté v dodávce u Brna objevili dvě rodiny uprchlíků z Iráku

04.03. 18:26

Brno - Policie odhalila v dodávce na benzince u dálnici D1 v Brně 11 Iráčanů bez cestovních dokladů a potřebných víz. Vezl je další Iráčan s povoleným pobytem v Německu, kam auto mířilo.

reklama

Bývalá předsedkyně Svazu vyhnanců povede nadaci blízkou AfD. Nemá v lásce uprchlíky ani Čechy

04.03. 16:52

Berlín - Německou politickou nadaci, která má blízko k Alternativě pro Německo (AfD), povede bývalá poslankyně CDU Erika Steinbachová. Ta je v Česku a Polsku známa jako dlouholetá bývalá předsedkyně Svazu vyhnanců (BdV) a podporovatelka zájmů Němců vysídlených po druhé světové válce.

Migranti se snažili dostat do enklávy Ceuta, dvě ženy při bouři utonuly

03.03. 16:41

Madrid - Dvě migranty dnes utonuly, když se snažily dostat ilegálně z Maroka do malé španělské enklávy Ceuta na severu Afriky. Dalším dvěma uprchlíkům, muži a ženě, se po opuštění člunu podařilo do Ceuty bezpečně doplavat.

Itálii ovládly gangy migrantů, terorizují obyvatele tamních měst

Aktualizovali jsme 2.3.2018, 22:06, 01.03. 20:57

Řím - Casel Volturno, malé město duchů v Itálii, padlo do rukou nigerijských gangů. Právě tak referuje o situaci v jedné z italských vesnic ležící severně od Neapole francouzský server L'Obs. Poukazuje na to, že bývalému přímořském letovisku vládnou nigerijské gangy, které tu provozují nejen obchod…

Zatím nebude žádné slučování rodin běženců, kteří nemají status uprchlíka, rozhodlo Německo

02.03. 14:59

Berlín - Slučování rodin běženců, kteří nedostali status uprchlíka, ale jen doplňkovou ochranu, nebude v Německu až do konce července možné. Loni do konce listopadu tímto způsobem do spolkové republiky přišlo zhruba 85.000 rodinných příslušníků uprchlíků.

Česko nebude přijímat uprchlíky podle kvót, slibuje Babiš

01.03. 18:18

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes během interpelací ve Sněmovně prohlásil, že jeho vláda určitě nebude přijímat žádné uprchlíky na základě kvót EU. Žalobu, kterou Evropská komise v této věci na Českou republiku podala, označil za absurdní.

Dánsko jde do boje proti imigrantům: Zdvojnásobí tresty za trestné činy v ghettech

28.02. 16:31

Kodaň - Dánská vláda premiéra Larse Lökkeho Rasmussena chce zdvojnásobit tresty za přečiny v oblastech s vysokou nezaměstnaností a kriminalitou obývaných převážně přistěhovalci a jejich potomky. Plán hned zkritizovali ochránci lidských práv.

Útoků na uprchlíky v Německu ubývá, loni jich bylo přes 2200

28.02. 09:48

Berlín - V Německu loni došlo k 2219 útokům na žadatele o azyl a jejich ubytovny. Ve srovnání s rokem 2016 těchto případů ubylo o více než třetinu. Předloni jich bylo kolem 3500.

MIgrant pobouřil Němce: Děkuji Merkelové, že mi dovolila přivést si druhou manželku. Dali nám dávky i dům

28.02. 06:33

Berlín – O velký rozruch se postaral dvaatřicetiletý muž ze Sýrie, o kterého se v uplynulých dnech zajímala snad všechna německá média. Migrant se tento týden dostal na přední stránky novin díky svému poděkování německé kancléřce Angele Merkelové za to, že mu umožnila, aby se znovu setkal se svou…

114 afrických uprchlíků přiletělo do Itálie zažádat o azyl

27.02. 16:51

Řím - Na letišti Fiumicino v Římě dnes přistálo letadlo se 114 běženci z Afriky. Jde již o druhou skupinu žadatelů o azyl, kteří se do Itálie dostali na základě dohody mezi církví a italskou vládou z loňského listopadu.

Policie v Řecku zadržela dvě dodávky plné migrantů, řídily je Syřané

27.02. 08:00

Soluň (Řecko) - Policie zadržela o víkendu v Řecku dva syrské řidiče, kteří ve dvou dodávkách převáželi dvě desítky migrantů. Měli namířeno směrem k severním hranicím země.

Ve městě je více migrantů než starousedlíků. Všichni to ignorují, nikdo nám nepomůže, běduje starosta

Aktualizovali jsme 26.2.2018, 22:16, 26.02. 16:30

Majdal Anjar - V libanonském pohraničním městě Majdal Anjar žije okolo 47 000 lidí. Z toho je však 25 000 uprchlíků. Není proto divu, že představitelé města o migrační krizi tvrdí, že jsou jí „přemoženi“.

Při protestech uprchlíků ve Rwandě zemřelo 11 lidí

26.02. 22:10

Kigali - Při zásahu proti protestu ve Rwandě zemřelo minulý čtvrtek více uprchlíků, než uváděla místní policie. Uvedl to Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR).

Afghánec v Německu zavraždil patnáctiletou dívku. Lékařské testy odhalily, že lhal o svém věku

26.02. 08:11

Berlín - Afghánský žadatel o azyl, který v minulém roce v německém městě Kandel ubodal patnáctiletou Miu, není mladistvý. Pravděpodobně je mu nejméně 20 let, ukázala nová lékařská práva.

Dívka k sobě pozvala na noc migranta, se kterým se přátelila. Ráno byla v šoku

Aktualizovali jsme 24.2.2018, 22:05, 22.02. 13:50

Sydney - Australský soud se zabýval případem sedmnáctiletého migranta, který znásilnil svou o rok mladší kamarádku přímo u ní v domě. Mladík zneužil důvěry a přátelství s dívkou. Když byl pozván, aby u ní přespal, využil příležitost. Informuje o tom Daily Mail.

Poprask v Německu: Německá banka odmítá migranty, čelí lavině

Aktualizovali jsme 23.2.2018, 22:11, 23.02. 17:59

Berlín - Vlna kritiky se snesla na potravinovou banku z německého Essenu poté, co ve čtvrtek vyšlo najevo, že od poloviny ledna mezi své klienty nepřijímá migranty. Uvedla, že mladí muži z řad uprchlíků tvoří stále větší podíl příjemců její pomoci a kvůli nim se potravinovou banku bojí navštěvovat…

Státy potýkající se s migrační krizí zřejmě získají od EU více peněz

23.02. 20:00

Brusel - Státy Evropské unie, které jsou obzvláště zatíženy uprchlickou krizí, by mohly získat z unijního rozpočtu více peněz.

Uprchlíci protestovali proti snížení přídělů jídla. Pět jich zemřelo, další jsou zraněni

23.02. 10:32

Kigali - Při čtvrtečních protestech v uprchlickém táboře ve Rwandě přišlo o život nejméně pět uprchlíků. Dalších 20 jich bylo zraněno. Během střetů utrpělo zranění také sedm policistů.

Stropnickému se líbí australský model migrace

22.02. 16:40

Budapešť - V Budapešti se dnes uskutečnilo jednání ministrů zahraničí visegrádské čtyřky (V4) a Austrálie. Řešila se například uprchlická krize. Podle šéfa české diplomacie může být pro Evropu inspirací australský model migrační politiky.

EU musí být solidární. Sýrie je masakr, řekla Merkelová

22.02. 12:21

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) chce, aby Evropská unie měla společný azylový systém, který odolá krizím. Fungování přerozdělováni běženců je podle ní nejméně uspokojivou součástí evropské uprchlické politiky. Ve spolkovém sněmu hovořila také o syrské krizi.

Jak je to s lidskými právy ve světě? Amnesty International se zlobí

22.02. 11:07

Londýn - Zabíjení civilistů ve válkách, antimigrační politika, pronásledování opozice či sexuálních menšin zmiňuje ve své nejnovější zprávě o stavu lidských práv ve světě organizace Amnesty International (AI).

Osm čínských křesťanů získalo v ČR azyl. Zbytek neuspěl

22.02. 10:01

Praha - Ministerstvo vnitra udělilo azyl v České republice osmi čínským křesťanům, dalších 70 žádostí odmítlo.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací