Články k tématu: zdraví

"Záchodový oblak." Nebezpečný jev najdete téměř v každé koupelně

28.05. 21:59

Zřejmě každý z nás si uvědomuje, že toaleta je jedním z těch míst v domácnosti, kde se vyskytuje nejvíce bakterií a s nimi spojeného rizika. Nebezpečí podle odborníků představuje především jev, kterému se říká „záchodový oblak“.

Už žádná pleš? Nový objev může změnit životy miliónům lidí

27.05. 13:23

Vědci hlásí, že díky jejich náhodnému objevu zřejmě bude možné efektivně léčit vypadávání vlasů. Plešaté hlavy by tak již brzy mohly být minulostí.

Tradiční tibetská medicína je navzestupu, Západ zůstává skeptický

24.05. 10:54

Dharamsála - Stoupenci tibetského lékařství ujišťují, že dělá zázraky, ale o její skutečné účinnosti bylo vypracováno jen málo vědeckých studií. Starobylé techniky, které používá při léčbě všech chorob, sahají od pouštění žilou po vkládání bylinek na energetické body na těle.

reklama

Užíváte často ibalgin? Můžete si způsobit vážné problémy, varují vědci

Aktualizovali jsme 17.5.2017, 22:04, 17.05. 18:04

Léky proti bolesti, které jsou běžně lidmi považovány za neškodné, jsou spojeny se zvýšeným rizikem srdeční zástavy. Ukázal to výzkum zveřejněný v březnovém vydání odborného časopisu European Heart Journal - Cardiovascular Pharmacotherapy. Co to v praxi znamená? Tolik oblíbené prášky Čechů, které…

Alkohol v přiměřeném množství prospívá zdraví? Vše je jinak, tvrdí vědci

Aktualizovali jsme 16.5.2017, 22:15, 16.05. 07:49

Dlouhodobě se vedou spory o to, zda alkohol v přiměřeném množství může být prospěšný zdraví, nebo zda zdraví naopak škodí. S odpovědí nyní přišli vědci z novozélandské Otagské univerzity. Jejich závěry se ale většině lidem líbit nebudou. Informoval o tom britský deník The Guardian.

Spěte nazí. Budete zdravější a odpočatější

16.05. 10:32

Zapomeňte na flanelová pyžama, noční košile nebo vytahaná trička. Nejlepší je podle vědců uléhat do postele na Adama či Evu. Pokud spíte nazí, snižuje se teplota vaší pokožky, což vede ke spalování kalorií, navíc upadáte do hlubšího spánku.

Superpotraviny: Víte, která surovina je teď in?

13.05. 11:13

New York - Produkty opěvované pro své účinky na lidské zdraví se někdy nazývají jako "superpotraviny". Bleskurychle se z nich stane hit, ovšem stejně tak rychle upadnou v zapomnění, píše The New York Times.

Odborníci radí: Chcete být zdraví? Zkuste se držet japonské stravy

13.05. 11:09

Tokio - Nedávná studie, kterou publikoval odborný časopis British Medical Journal, zjistila, že ti, kdo se drží co nejblíže japonských stravovacích zásad, mají snížené riziko předčasného úmrtí, srdečních chorob a infarktu.

Zázračný smích? Všestranně prospívá duši i tělu, dokazují to i vědecké průzkumy

13.05. 10:28

Řím - První, kdo pochopil význam smíchu, byl starořecký lékař Hippokratés a dodnes se na toto téma dělají výzkumy. Italský deník Corriere della Sera se pokusili objasnit důvody, proč je smích vědecky i všeobecně považován za skutečný všelék pro zdraví duše i těla.

Můžete mít mrtvici z práce? Vědci zjistili zajímavý paradox

Aktualizovali jsme 8.5.2017, 22:19, 08.05. 12:32

Studie zveřejněná na stránkách časopisu Stroke vydávaného American Heart Association tvrdí, že pravděpodobnost cévní mozkové příhody zvyšuje ztráta zaměstnání, ale i návrat do práce po delší době nečinnosti.

Ponocování dospíme, kávou střízlivíme? Pozor na nejznámější mýty o lidském těle

Aktualizovali jsme 8.5.2017, 20:20, 08.05. 13:26

Mezi lidmi koluje mnoho pověr, jak náš organismus funguje. Některé jsou neškodné, jiné vám ale mohou i ublížit. Tomu se snaží na serveru uamshealth.com zabránit Lékařská fakulta Arkansaské univerzity, která zveřejnila přehled nejčastějších medicínských mýtů. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější.

Dokáže člověka vyléčit myšlenka? Placebo efekt nepodceňujte

07.05. 16:09

V současné době je víc a víc známé, že mysl léčí. Síla myšlenek je nekonečná a pouhé pomyšlení na něco dokáže doslova zázraky.

Nadměrné pocení? Podívejte se, jak se ho zbavit

Aktualizovali jsme 6.5.2017, 22:19, 06.05. 08:14

Ať v menší či větší míře to známe všichni. Pocení je velmi nepříjemná věc a to jak u vás samotných, tak i u okolí.

Jak fungují vatové tyčinky do uší? Dávejte si pozor

06.05. 07:34

Jste zvyklí čistit si uši vatovými tyčinkami? Pokud ano, děláte velkou chybu. Vědci z americké akademie ORL přišli s nejnovější studií která se zabývá onemocněním ucha a krku. Předkládají fakta, kterými chtějí lidi přesvědčit o tom, jak vážné mohou být následky toho, když si uši čistíte svépomocí.

Je možné se probudit v průběhu operace? Žena prožila na sále noční můru

30.04. 21:45

Většina pacientů, které čeká nějaké operace, má větší strach z narkózy než ze zákroku samotného. Děsivá je pro mnohé představa, že se z narkózy už neprobudí – a nebo že se naopak probudí příliš brzy. Britka Sarah Thomasová popisuje svůj otřesný zážitek, kdy se probrala přímo na operačním sále.

Řada Čechů trpí vrozenou vysokou hladinu cholesterolu, většinou o tom ani neví

30.04. 19:47

Praha - Před třemi lety odhady mluvily o tom, že se takzvaná familiární hypercholesterolémie (FH), tedy vrozená vysoká hladina cholesterolu, vyskytuje u každého 500. jedince. Po výzkumech se ale číslo muselo upravit. Situace je daleko horší.

Zlomené srdce? Bolí i fyzicky, lze na něj dokonce zemřít

29.04. 17:39

MAGAZÍN – Často slýcháváme příběhy o starých párech, ve kterých partneři zemřeli velmi brzy po sobě - i když k tomu neexistovaly žádné zdravotní důvody. Běžně se říká, že to bylo v důsledku zlomeného srdce. Existuje pro toto tvrzení nějaký reálná důkaz, nebo jde jen o romantický nesmysl?

Jak zdravým způsobem přibrat na váze?

29.04. 11:26

Paříž - Ačkoli se většinou hovoří o hubnutí, je nemálo lidí, kteří by si naopak přáli nějaké to kilo na váze přibrat. Za hubenost může z velké části metabolismus, ale nejen to, píše francouzský deník Le Figaro.

Jak dlouho trvá zvířatům a lidem, než se vyprázdní? Vědci provedli velmi netradiční výzkum

Aktualizovali jsme 27.4.2017, 22:05, 27.04. 18:59

MAGAZÍN – I když se o tom na veřejnosti nemluví a není to právě obvyklé téma pro nezávaznou konverzaci, faktem je, že všichni chodíme na velkou. Nová studie zabývající se hydrodynamikou defekace ukazuje, že všem savcům trvá v průměru 12 sekund než se vyprázdní – a to bez ohledu na to, o jak velké…

Chcete vypadat skvěle? Držte se našich rad

27.04. 01:30

Vypadat skvěle chce dnes každý. A to nejenom ženy, ale často také muži. Pokud je to i váš případ, dokážeme vám pomoci s tím, jak na to.

Zapomeňte na okolní svět a zbavte se stresu. Škrábejte brambory

26.04. 10:26

Paříž/Londýn - Stres je v současné hektické době všudypřítomný a existuje mnoho rad, jak s ním bojovat. Například supermarket Selfridges v Londýně nabízí možnost škrábání brambor nebo drcení koření.

Konec tampónů a vložek? Je tu menstruační rtěnka

26.04. 08:19

MAGAZÍN - V americké lékařské komunitě čelí chiropraktici časté kritice ať už kvůli tomu, že to vlastně nejsou lékaři, v horších případech i kvůli nebezpečné spinální manipulaci kojenců a malých dětí. Nyní jeden chiropraktik svým bizarním nápadem ještě přilil olej do ohně „chiropraktického…

Pozor na melanom: Kožní lékaři dnes nabídnou vyšetření znamének

24.04. 09:00

Praha - Dnes se otevřou ambulance kožních lékařů v České republice s nabídkou prohlídky kožních pigmentových mateřských znamének. Během uplynulých 16 ročníků bylo vyšetřeno na 70 tisíc osob a odhaleny dvě stovky zhoubných kožních nádorů.

Pozor na přehnanou hygienu. Sprchou si můžeme i uškodit

23.04. 21:39

MAGAZÍN – Myslíte si, že neexistuje nic takového jako přehnaná čistotnost či hygiena? Pak se pletete. Podle odborníků se většina z nás sprchuje mnohem častěji, než je třeba. Častým používáním mýdla či šamponu si dokonce můžete škodit.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací