Články k tématu: zdraví

Používáte toaletní papír? Měli byste hned přestat, podle expertů si můžete způsobit vážné problémy

Aktualizovali jsme 22:07, 10.11. 08:50

Nesmí chybět v žádné domácnosti a neumíme si bez něj představit život. Používáme ho denně. Možná jste uhodli, že jde o toaletní papír. Lékaři teď ale tvrdí, že bychom ho měli přestat používat, může prý totiž způsobit znepokojivé zdravotní problémy.

Epidemii žloutenky v Ústí se nedaří zastavit. Může za to migrace?

včera 15:38

Ústí nad Labem - Epidemii žloutenky typu A se v Ústí nad Labem nedaří zastavit. Takzvanou nemocí špinavých rukou už onemocnělo 267 lidí. Z 30 nových případů v uplynulém týdnu je 13 dospělých, 12 školáků a pět dětí předškolního věku.

Kvůli rezistenci na antibiotika zemře v zemích EU ročně 25.000 lidí

15.11. 20:22

Praha – Ročně jen v zemích Evropské unie na následky infekce způsobené bakteriemi odolnými vůči antibiotikům zemře 25 tisíc lidí. Antibiotika, která byla dříve na konkrétní bakteriální infekce účinná, jsou dnes účinná méně nebo vůbec. Bakterie se proti nim staly odolnými. Lékaři jsou proto nuceni…

reklama

Světový den diabetu: S cukrovkou se loni léčilo 861.000 Čechů, další statisíce nemoc mají a neví o tom

14.11. 10:45

Praha - S cukrovkou se loni léčilo přes 861.500 Čechů, dalších asi 300.000 o ní zatím neví. Léčba diabetu spotřebuje pět až 15 procent celkových nákladů v českém zdravotnictví. V roce 2045 bude na světě až 629 milionů nemocných cukrovkou, odhadují odborníci z Mezinárodní diabetologické federace.

Jak se dožít vysokého věku? Recept je prostý

Aktualizovali jsme 12.11.2017, 22:17, 12.11. 16:40

Řím - Elixír dlouhověkosti sice neexistuje, zato je znám recept na stárnutí ve zdraví. Jsou to aktivní společenský život, správný jídelníček umožňující udržet si odpovídající váhu a přiměřená fyzická aktivita.

Proč nás svědí tělo a máme nutkání se škrábat?

Aktualizovali jsme 12.11.2017, 22:17, 12.11. 08:21

Určitě si takovou situaci vybavíte – sedíte v kanceláři a najednou se váš kolega začne škrábat. Vás najednou začne svědit ruka a musíte se taky poškrábat, i když nemáte žádnou vyrážku. Čím je svědění vyvolané? Američtí vědci nejspíš našli odpověď.

Co způsobuje škytavku? Je možné jí předejít?

12.11. 14:21

Každý ten pocit alespoň jednou zažil. Nepříjemné stažení bráničních svalů, které nejde zastavit. Jak škytavce předejít? Co ji způsobuje? A jak ji léčit? Odpovědi na všechny otázky o škytavce najdete v článku.

Největší mýty o zdraví: Čemu všemu jsou lidé ochotní věřit?

11.11. 12:45

I přes veškerá tvrzení a rady, které jste slyšeli, osm sklenic vody denně není klíčem k dobrému zdraví. Stejně tak pokud si v zimě nechcete brát tlusté bundy, pak to taky není hlavní důvod, proč se nachladíte. A těhotenství? Rozhodně netrvá devět měsíců, jak jste si doposud mysleli.

V ČR roste případů rakoviny slinivky. Pokud se neodhalí včas, je téměř nevyléčitelná

10.11. 16:50

Praha - Rakovina slinivky je každý rok v Česku odhalená asi o 2000 pacientů. Jen osm procent jich přežije s nemocí pět let. Zásadní je včasné odhalení nemoci, která umožní operaci nádoru. Častější je výskyt karcinomu slinivky u lidí s cukrovkou druhého typu.

Čokoláda je návyková jako droga? Pro naše zdraví je ale opravdu prospěšná

10.11. 09:49

Paříž - Čokoláda uvolňuje, zlepšuje náladu a stimuluje paměť. Stejně jako lékárníci v 18. století jsou milovníci čokolády přesvědčeni o jejich zdravotních účincích, které se teď experti snaží vědecky dokázat.

Musíme v zimě opravdu nosit čepici? Slova experta vás možná překvapí

Aktualizovali jsme 9.11.2017, 22:14, 09.11. 08:09

Zima se blíží. Teploty panující v posledních dnech vás už možná donutily vytáhnout zimní bundy – a možná i čepice a šály. Jistě znáte onu poučku, že z hlavy uniká nejvíce tepla a že je tedy dobré na ní něco nosit. Jenže podle vědců je to trošku jinak.

Čeho lidé nejvíce litují, když se probudí s kocovinou?

09.11. 13:33

Zná to téměř každý z nás – večer si vyrazíme s přáteli, zábava je v plném proudu, vypijeme proto více drinků nebo piv, než jsme zvyklí. A ráno bychom vypili oceán a v hlavě nám buší malá kladívka. Kocovina je prostě vrchol sebemrskačství. Víte, čeho většina lidí v takovém stavu lituje?

Obědváte rádi sami? Měli byste změnit své návyky, můžete si způsobit vážné komplikace

08.11. 09:16

Člověk by měl jíst nejméně pětkrát denně, menší porce a hodně zeleniny a ovoce. To vše vědci opakují už dlouhá léta. Jenže jak se ukazuje, ani to nestačí aby byl člověk zdravý a vyhnul se problémům s váhou. Podle nové studie také hraje roli to, s kým svůj oběd či svačinu konzumujete.

Nebezpečné holení: Víte, jaké problémy si můžete touto běžnou činností způsobit?

06.11. 14:49

Bez řádného oholení si mnoho lidí nedokáže představit svůj obličej, klín nebo nohy. Holení je zkrátka trendem moderní doby a dnes už i prakticky přirozená záležitost. V některých případech ale může tuto činnost doprovázet řada nepříjemných problémů. Jak se jim vyvarovat?

Posedlost zdravým jídlem vás může i zabít, ortorexie je modním stylem poslední doby

06.11. 10:19

Paříž - Zdravé jídlo je sice přínosné, pokud jde o naše zdraví, ale pokud se stane hlavním zdrojem našich starostí a snažíme se jíst stále zdravěji a zdravěji, dospějeme k poruše příjmu potravy nazývané ortorexie. Píše o tom francouzský týdeník L´Express.

Zdravé potraviny mohou tělu škodit? Dávejte si pozor, co kupujete

Aktualizovali jsme 5.11.2017, 22:26, 05.11. 11:10

Velká část populace je posledních několik let doslova posedlá zdravým stravováním. Řada vyznavačů racionálního stravování si ovšem neuvědomuje, že některé potraviny sloužící k hubnutí mají přesně opačný efekt.

Máte rádi sladkosti? Dávejte pozor, oblíbená cukrovinka může napáchat pořádnou paseku

05.11. 18:48

„Láska to je nemoc zlá, každý na ní svůj lék má, poslechněte jak jsem na to od lesa šel já. Rozhod jsem se léčit lásku lékořicí, objednám si aspoň tisíc odnoží,“ zpívá ve známém songu Václav Neckář. Lékořice se sice využívá v lidovém léčitelství tak i v praktickém lékařství, přesto není její…

Radikální změna života? Tohle se stane s vaším tělem, když se z vás stane vegan

Aktualizovali jsme 4.11.2017, 22:56, 04.11. 15:12

Počet veganů na celém světě roste. V současnosti vegetariánský či veganský způsob stravy preferuje půl milionu Britů. A ve věkové skupině 16 až 24 let ji vyznává dvacet procent lidí. To je nárůst o 350 procent za posledních 10 let, ukázala velká studie z roku 2016. Víte, co se vlastně s vaším tělem…

Máte obavy ze vztekliny? Od mazlíčků můžete chytit stovky jiných nemocí

Aktualizovali jsme 4.11.2017, 17:19, 04.11. 09:57

Pokud máte jednoho nebo více domácích mazlíčků, dejte si pozor. Jen psi mohou přenášet okolo 150 nemocí, velká část na nich ani nemusí být poznat. Nakazit se ale můžete i od koček, papoušků či hadů.

Výživová krize: Obezitou či podvýživou trpí po celém světě miliony, problémy ohrožují vývoj

04.11. 09:53

Londýn – Velmi alarmující výsledky přinesla v pátek zveřejněná nezávislá studie Global Nutrition Report. Podle ní téměř každá země na světě čelí v současné době závažným stravovacím potížím, které způsobuje obezita či naopak podvýživa.

Porazíme nemoci? Vědci přišli s metodou, jak odstranit zárodky nemocí v genetickém kódu

29.10. 14:44

Jedním z nejvýznamnějších lidských snů je dlouhý život bez nemocí. Vědci přišli s objevem, který by tuto vizi mohl uskutečnit. Prostřednictvím nového přístroje pro editaci genů by mohli odstranit problémy v genetickém kódu, což potenciálně odstraní tisíce smrtelných zděděných onemocnění, uvádí list…

Pijete kávu? Věnujte pozornost signálům, které vám dává vaše tělo

Aktualizovali jsme 28.10.2017, 22:13, 28.10. 12:30

Řím - Pokud patříte k milovníkům kávy, měli byste věnovat pozornost tomu, jak vaše tělo reaguje, napsal italský deník Corriere della Sera. Citlivost na kofein je totiž velmi individuální.

Máte pořád pocit hladu? Vědci možná přišli na zásadní objev

28.10. 14:14

Řím - Aminokyseliny arginin a lysin jsou schopny ovlivňovat rozhodující struktury našeho mozku, jimž předávají impuls spojený s pocitem sytosti. Zjednodušeně řečeno, mohly by nám pomáhat shazovat kilogramy. O nové studii informuje italský deník Corriere della Sera.

Nezapomeňte: V noci na neděli se změní čas, čeká nás o hodinu delší spánek

27.10. 17:46

Praha - V noci na neděli se změní čas, ve tři hodiny v noci se posunou hodinky zpět na 02:00. Budeme tedy o hodinu déle spát. Letní čas se vrátí 25. března. Střídání letního a zimního času opakovaně vyvolává diskuse, zda jsou změny zdravotně bezpečné a zda jsou vůbec k něčemu dobré.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací