Články k tématu: zdraví

Kojení má zdravotní výhody i pro matku, chrání je před rakovinou

20.09. 15:17

Praha - Kojení má výhody nejen pro dítě i matku. Chrání před rakovinou prsu nebo infarktem. V Česku je po propuštění z porodnice kojeno 95,1 procenta dětí, bez dalších příkrmů 81 procent. Po šesti měsících je ale výlučně kojeno jen 13,6 procenta dětí a spolu s příkrmy necelých 37 procent.

V Česku přibývá lidí trpících Alzheimerem

19.09. 19:58

Praha - Náklady na péči o pacienty s Alzheimerovou chorobou i jejich počty každoročně rostou. Loni na ni vydaly tři největší zdravotní pojišťovny, které pokrývají společně asi 80 procent obyvatel, přes 1,2 miliardy korun.

Nebezpečná záměna: Nákazu pneumokokem lidé často mají za pouhé nachlazení

19.09. 16:55

Praha - Nákazu pneumokokem provázenou kašlem či horečkou lidé často zaměňují za nachlazení. Každý čtvrtý senior nad 65 let kvůli poklesu imunity ve vyšším věku při nakažení touto bakterií umírá. Bakterie se podobně jako chřipka šíří vzduchem. Způsobují záněty uší, kloubů, vedlejších dutin, ale i…

reklama

Jezdíte s vašimi dětmi na skluzavce? Ohrožujete jejich zdraví a možná o tom ani nevíte

18.09. 16:34

V na skluzavkách v parcích nebo bazénech můžeme často vidět, že dospělí berou své děti na klín a spouští se s nimi dolů. Podle nové studie to však rozhodně není dobrý nápad. Tato na první pohled nevinná zábava je totiž mnohem nebezpečnější, než si většina lidí myslí. 

Spotřeba alkoholu a tabáku v Česku je stále vysoká, Přijatá opatření jsou málo účinná, tvrdí expert

18.09. 15:57

Praha - Spotřeba alkoholu a tabáku v Česku je stále vysoká. Loni kouřilo denně 19,6 procenta obyvatel a alkohol pilo nejméně každý druhý den 13,8 procenta lidí. Kuřáků za poslední čtyři roky mírně ubylo, spotřeba alkoholu je stejná. Muži vypijí průměrně deset litrů čistého alkoholu ročně, ženy 3,7…

Vražedná koťátka? Nemoc z kočičího škrábnutí je častější, než se myslelo. A může vás zabít

18.09. 15:52

Mazlení se s koťátky bývá obecně považováno za dobrý způsob relaxace. V mnoha městech vznikají kočičí kavárny, kde je možné vypít si šálek kávy nebo čaje v přítomnosti desítek koček. Vědci ale poukazují, že mazlení s koťaty by mohlo majitelům zvířat způsobit život ohrožující infekci, Závěry studie…

Chcete předejít nemocím srdce? Pohyb nestačí,drzte se těchto zásad

Aktualizovali jsme 17.9.2017, 22:22, 17.09. 16:30

Řím - Prevencí kardiovaskulárních chorob není jen pohyb a zdravá strava. Studie, kterou provedla Aston Medical School v Birminghamu, zdůrazňuje i psychosociání vlivy.

Myjete si před jídlem ruce? Experiment pro děti ukazuje, proč je to velmi důležité

17.09. 12:31

Klávesnice, volant, držák v autobuse, nákupní vozík. Naše ruce se za celý den dotknou desítek a stovek věcí, které jsou většinou velmi špinavé. První věcí, kterou bychom proto měli udělat při návratu domů, je umýt si ruce – a to především v případě, že se chystáme k jídlu. Co se stane, pokud tak…

Obezita v mládí přispívá ke vzniku rakoviny tlustého střeva a konečníku

16.09. 13:44

Řím - Nový průzkum vědců z Telavivské univerzity ukázal, že nadváha a obezita adolescentů bývá příčinou častějšího onemocnění rakovinou tlustého střeva a konečníku v dospělosti.

Změna životního stylu má vliv na naše zdraví. Krátkozraká bude v roce 2050 téměř polovina lidstva

16.09. 12:50

Praha - Krátkozraká bude v roce 2050 téměř polovina lidstva, ve střední Evropě přes 54 procent obyvatel. V Česku je krátkozrakost, tedy zhoršené vidění do dálky, diagnostikována zhruba u pětiny populace. Důvodem je dle odborníků hlavně změna životního stylu. Onemocnění je možné upravit brýlemi,…

Obrovská hrozba pro zdraví? Sexuálně přenosných chorob je mnohem víc, než jsme si mysleli

16.09. 11:09

Poté, co tým britských vědců zjistil, že virus Zika přetrvává ve spermatu mužů, u nichž příznaky vymizely již před několika měsíci, začali se ptát: Jaké další viry se asi schovávají v odlehlých částech těla? Jejich závěry jsou velice překvapující.

Zdraví lidstva? Nejvíce úmrtí loni způsobila srdeční onemocnění, tabák a násilí

15.09. 08:04

Londýn - Americký Institut pro měření a vyhodnocování zdraví (IHME) provedl výzkum, kterého se účastnilo přes 2500 badatelů ve zhruba 130 zemích. Vyplývá z něj, že srdeční choroby, tabák a násilí vedly v roce 2016 k nejčastějším úmrtím. Nejvíce zdravotních problémů přivodilo špatné stravování a…

Věci, které považujeme za správné, ale přitom nám pořádně škodí

Aktualizovali jsme 10.9.2017, 22:32, 10.09. 15:33

Brzy vstávat, hodně pít či jíst lehká jídla... Všechny tyto dobré rady nejsou pro naše zdraví tak prospěšné, jak se tvrdí. Objevte sedm "zdravých" zvyků, které ve skutečnosti zdravé nejsou, píše francouzský server Gentside.

Věčný život? Vědci zřejmě brzy dokáží znovu probudit mrtvé

10.09. 11:32

Představa, že lékaři dokáží zpět přivést k životu mrtvé, zatím zní jako vědecká fikce. Jenže už brzy by se tato pro někoho šílená teorie mohla stát realitou. Uvádí to server Medical Daily.

Češi by si měli u zubaře připlatit, zuby si nehlídají, navrhuje Šmucler

09.09. 17:53

Praha - Doplatky na péči o zuby jsou výchovné, protože se lidé o své zuby víc starají. Tvrdí to nastupují prezident České stomatologické komory Roman Šmucler.

Virus Zika může lidstvu prospět. Vědci zjistili, jak jej využít

08.09. 16:51

Lidé vnímají virus Zika jako strašnou věc, která je nebezpečná pro celý svět. Ve skutečnosti by se tento virus mohl hodit v boji s mozkovou rakovinou. Je tedy možné, že Zika bude ještě užitečná.

Nadměrná konzumace alkoholu ohrožuje i naši ekonomiku, stojí nás i tisíce let života, říká česká studie

08.09. 09:03

Klecany - Alkoholismus ročně ubírá v české populaci desítky tisíc let života a představuje i zásadní ekonomickou zátěž. Vyplývá to ze studie Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ). Odborníci též varují před FAS.

Slazené nápoje už nemají tolik cukru, jeho obsah klesl o desetinu

07.09. 17:31

Praha - Oproti roku 2012 došlo k loňskému roku ke snížení obsahu cukru v 25 nejprodávanějších ochucených minerálních vodách. Množství cukru kleslo o 10,76 procenta.

Co se děje v kómatu? Lidem se poprvé povedlo mluvit s člověkem v bezvědomí

06.09. 16:00

Na konci roku 1999 se nadějný mladý student vydal domů od svého dědečka v Ontariu. V autě s ním seděla jeho přítelkyně. Po krátké době dojeli na křižovatku. Na tu také dorazilo policejní auto, které spěchalo na místo činu. Srážka jejich životy změnila navždy.

Kolik peněz utratí ženy za péči o své pohlaví? Částky jdou do desetitisíců

Aktualizovali jsme 5.9.2017, 23:04, 05.09. 13:45

Prakticky vše dnes stojí peníze, dvojnásob to platí o kráse a zdraví. Kdo chce být mladý, pohledný a fit, připlatí si, a mnohdy nemalé částky. Peníze ale neutrácíme jen za holiče, kadeřníka, modeláž nehtů nebo za léky, ženy mají ještě další položku, se kterou je v rozpočtu třeba počítat - své…

Opravdu jsou slazené nápoje pro tělo škodlivé?

05.09. 10:03

Čas od času navštíví rychlé občerstvení téměř každý z nás. K hamburgeru si koupíme kolu nebo jiný slazený nápoj. Nebo v restauraci pořádný steak zapijeme slaďounkou limonádou. Podle vědců je to ale to nejhorší, co v danou chvíli můžeme udělat.

Antibiotika přestávají účinkovat. Podle vědců nás ale může zachránit lék, který máme všichni doma

02.09. 07:29

Medicína se potřebuje neustále posouvat kupředu, aby si udržela náskok nad nemocemi, které se často léčivům přizpůsobují. Nejnovější objev však vědce zavedl mimo chemikálie k něčemu zcela přírodnímu. Matky by nečekaly, že něco tak obyčejného bude mít možná zázračné vlastnosti.

Zeleninové chipsy, smoothies, zmrzliny. Dopřávejte si jich, ale s mírou

01.09. 10:22

Paříž - Mnoho lidí se snaží jíst zdravě, přičemž logicky sáhne po ovoci. Francouzský deník Le Figaro ovšem upozorňuje, že se nic nemá přehánět.

Nebezpečné vitamíny? Některé mohou urychlit růst rakovinných buněk. Pozor by si měli dát muži

Aktualizovali jsme 31.8.2017, 22:45, 31.08. 17:20

Vitamíny jsou látky nezbytné pro život. V lidském organismu mají vitamíny funkci katalyzátorů biochemických reakcí. Podílejí se na metabolismu bílkovin, tuků a cukrů. Až na výjimky si je tělo neumí vyrobit a tak je přijímá prostřednictvím stravy. Nový výzkum ale naznačuje, že některé vitamíny mohou…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací