Články k tématu: zdraví

Tmavé versus bílé pečivo: Nenechte se v obchodě nachytat na triky výrobců

dnes 09:57

Výběr zdravého pečiva může být pořádný oříšek. V dnešních obchodech narazíme na regály plné chlebů, rohlíků a dalších druhů pečiva, mezi kterými je velmi obtížné se zorientovat. I proto je dobré předem vědět několik zásadních věcí.

Vyčistit a vypláchnout: Své zuby si pravděpodobně čistíte celý život špatně

Aktualizovali jsme 20.2.2019, 16:57, včera 15:27

Všichni určitě znáte základní rady, jak si udržet zdravé zuby. Čisti si je alespoň dvakrát denně a nejez příliš mnoho cukru, říkávali nám už naše miminky. Jenže i u těch, kteří se jimi skutečně řídí, se čas od času objeví problém, kvůli kterému musejí usednout do zubařského křesla. Dodržovat tyhle…

Lékaři vyhlašují občanskou neposlušnost? E-neschopenky jsou k ničemu, stěžují si

Aktualizovali jsme 19.2.2019, 15:06, 13.02. 17:10

Čeští lékaři vyzvali Ministerstvo práce a sociálních věcí, aby stáhlo svůj projekt na povinnou elektronickou evidenci pracovní neschopnosti. Připravovaná elektronizace je podle nich zcela nevhodná a práci jen ztěžuje.

reklama

Idiopatická plicní fibróza: Vzácné onemocnění, které je třeba objevit včas

19.02. 11:07

Šanci na delší a kvalitnější život dostali 3 lidé, u nichž lékaři potvrdili, že mají idiopatickou plicní fibrózu (IPF). Nemoc, která ničí plicní sklípky, jizví plíce a znemožňuje člověku dýchat. Tito lidé, stejně jako téměř 800 dalších, využili nabídky plicních lékařů na vyšetření zdarma v rámci…

Záhada lidského těla: O selhání ledvin nemusíte vůbec vědět, bolestí se neprojevuje

18.02. 14:35

Chronická onemocnění ledvin jsou velmi zrádná, protože symptomy nejsou nikterak výrazné. Pacienti mnohdy netuší, že jejich ledviny jsou nemocné. Většina onemocnění ledvin se totiž bolestivě neprojevuje. Stejně tak ve většině případů bolest v oblasti kolem ledvin není způsobena onemocněním ledvin.

V Česku ožívá debata o eutanazii. Lékaři intenzivně debatují mezi sebou

16.02. 18:36

Před deseti lety nevadilo možné zavedení eutanazie polovině Čechů, s každým dalším rokem ale počet jejích zastánců roste. Lékařská komora se proto rozhodla ve vlastních řadách zjistit, jak na tuto problematiku pohlíží sami zdravotníci.

Fungují vaše ledviny tak, jak mají? Těchto 10 příznaků nikdy nepodceňujte

14.02. 15:20

Lidské tělo je důmyslně propracovaný stroj, Když něco nefunguje tak, jak má, dává nám to najevo různými způsoby. V dnešním hektickém světě ale můžeme nad mnoha příznaky problémů prostě mávnout rukou, což se nám ale může velmi rychle vymstít.

Proč těhotné ženy trpí ranní nevolností?

11.02. 15:30

Těhotenství sebou nese řadu změn v životě ženy. Jedním z klasických příznaků, který "jiný stav" doprovází, je takzvaná ranní nevolnost. Víte, proč bývá ženám v tuto dobu občas tak zle, že v sobě neudrží jídlo?

Krutá zima devastuje naše zdraví. Jak vyváznout bez zdravotních komplikací?

10.02. 14:51

Zimní radovánky na horách se pro mnohé můžou stát nepříjemnou zkušeností. Kromě opatrnosti je při zvýšené aktivitě důležité dbát i na naše klouby. Nejen artróza trápí mnoho z nás. Může se jednat i o přetížení šlach či poškození chrupavek a vazů. Jak posílit své tělo a klouby, abyste si mohli užívat…

Novoroční předsevzetí? Češi se rychle vzdávají, v únoru už je dodržuje jen 70 procent lidí

07.02. 10:00

53 % Čechů si letos na Nový rok dalo novoroční předsevzetí. Mezi nejčastější patří snaha zhubnout, pravidelně cvičit nebo omezit kouření. S každým dalším lednovým týdnem však 10 % dotázaných na plnění slibu, který si dali, rezignovalo. Vyplynulo to z výzkumu IPSOS-Instant Research, který proběhl na…

Varování pro nastávající maminky: Uklízíte i v těhotenství? Můžete svému dítěti pořádně ublížit

Aktualizovali jsme 6.2.2019, 12:52, 06.02. 11:56

Těhotné ženy by se měly vyvarovat používání některých výrobků, naznačuje studie. Chemikálie, které obsahují, se podle vědců mohou přenést i na plod v těle matky a negativně ovlivnit funkci jeho plic.

Jenom čerstvá šťáva: Nový trend, který roste i díky zájmu o zdravý životní styl

06.02. 10:34

Zájem o zdravý životní styl díky informovanosti, osvětě, a v neposlední řadě i rozšiřující se nabídce v obchodech, prudce roste. Není to ale jen o jídle. Zdravý životní styl promítají Češi i do volby nápojů. V posledních letech jsou „v kurzu“ čisté a čerstvé šťávy z ovoce bez jakéhokoli přídavku.…

Oční poradna: Mohou umělé řasy poškodit zrak?

06.02. 09:32

Umělé prodlužování řas je u českých žen velmi populární. Dlouhé a husté řasy ale nejsou bez rizika. Nekvalitní umělé řasy obsahují akryláty a mohou vyvolat alergii. Bezpečnější cestou k dlouhým řasám jsou speciální kapky.

Úrazy na sněhu a ledu: Rychlá pomoc fyzioterapeuta ušetří týdny rekonvalescence

04.02. 10:57

S úrazem si většina lidí spojí klid na lůžku a odpočinek. Čím déle však otálejí s rehabilitací, tím složitější návrat ke zdravému pohybu je čeká. Naopak brzká pomoc fyzioterapeuta zkracuje léčbu zlomenin a poškozených vazů na polovinu, eliminuje riziko operace i trvalých následků a dokáže zbavit…

Jak se dobře pojistit proti rakovině? Víme, na co si dát pozor

04.02. 09:01

Zatímco ještě před pár lety bylo obtížné se proti rakovině pojistit, dnes je samostatné pojištění rakoviny v nabídce většiny pojišťoven. Podle čeho tyto pojistky porovnávat a na co si dát pozor?

Pijete černý čaj v průběhu těhotenství? Raději opatrně, varuje studie

31.01. 11:17

Těhotným ženám se doporučuje vyvarovat přílišné konzumace kávy. Kofein, který obsahuje, totiž může negativně ovlivnit vývoj dítěte. Nová studie nicméně naznačuje, že by měly omezit i konzumaci čaje. Především toho černého, který má vyšší obsah kofeinu, než ostatní druhy.

Spíte s rozpuštěnými vlasy? Děláte zásadní chybu

Aktualizovali jsme 28.1.2019, 22:17, 26.01. 14:24

Nehty, zdravě vypadající pleť. To vše je důležité pro krásku ženy. Zásadní je ale také koruna naší krásy - tedy vlasy. Zdravé a udržované vlasy hrají jednu z klíčových úkolů a vytvářejí jedinečný a atraktivní image. Ženy přitom v péči o vlasy dělají řadu chyb.

Jak stárnout a být zdravý? Odborníci mají několik zajímavých tipů

26.01. 21:54

Nikdy není příliš pozdě na to, abychom se pokusili zvýšit své šance na dlouhý život prožitý v duševní i tělesné pohodě. Zde je několik rad, jak toho dosáhnout, píše italský deník Corriere della Sera.

Nejrozšířenější nemoc v Evropě je často smrtelná. Léčba je přitom naprosto banální

Aktualizovali jsme 25.1.2019, 22:06, 25.01. 07:59

Už deset tisíc let trápí evropskou populaci jedna z nejrozšířenějších nemocí na světě. S její velice jednoduchou léčbou se však v mnohých případech nezačne včas, což má často fatální důsledky.

Na Česko se řítí epidemie chřipky. Počet nemocných prudce stoupá

25.01. 19:54

Pacientů s respiračními infekcemi, mezi než patří i chřipka, proti minulému týdnu v Česku přibylo o čtvrtinu. Nemocných je 1447 na 100.000 obyvatel, vyplývá z informací na webu Krajské hygienické stanice Libereckého kraje. Celoplošná epidemie zatím vyhlášena nebyla, už minulý týden ale Státní…

Cibule nepřestává překvapovat: Dokáže toho vyléčit víc, než si lékaři dosud mysleli

Aktualizovali jsme 24.1.2019, 22:12, 24.01. 14:00

Podobně jako česnek je i cibule neocenitelnou potravinou všech kuchařů. Uplatnění ale nalezne nejen tam. Víte, co vše dokáže vyléčit?

Roztroušená skleróza či sedavé zaměstnání? Poradíme vám cviky, které zlepší vaši fyzickou kondici

24.01. 08:18

Roztroušená skleróza, RS neboli ereska, je chronické autoimunitní onemocnění, při kterém imunitní systém napadá ochranný obal nervových vláken centrálního nervového systému a ovlivňuje schopnost nervových buněk v mozku a míše spolu vzájemně komunikovat.

Jaké jsou největší hrozby pro lidstvo? Tyto věci mohou způsobit naši zkázu

Aktualizovali jsme 22.1.2019, 22:12, 22.01. 15:54

Světová zdravotnická organizace (WHO) vydala seznam největších hrozeb pro naše zdraví v roce 2019. Vedle známých nemocí, jako je HIV, Ebola nebo horečka dengue, jmenovali lékaři také odpůrce očkování.

Infarkt v zimě? Zabíjí bez ohledu na věk

Aktualizovali jsme 16.1.2019, 17:26, 16.01. 15:26

Nemoci oběhové soustavy, mezi které se řadí také infarkt myokardu, jsou dlouhodobě nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Podle nejnovějších dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) zapříčinily v roce 2017 přes 49 tisíc úmrtí. Ve srovnání s Francií se jedná o zhruba…

reklama

Fotogalerie