Články k tématu: zdraví

Jak se vyhnout cukrovce? Podle vědců to jde

19.07. 16:53

Cukrovka druhého typu trápí na světě miliony lidí. Tato záležitost je zatím trvale neléčitelná a stává se tak chronickým problémem. Vědci odhalili, že je možné diabetu předejít.

Vyzkoušejte vědecky ověřené metody, jak se vyhnout bolesti hlavy

Aktualizovali jsme 15.7.2017, 22:09, 15.07. 13:59

Bolestí hlavy trpí občas každý. Ti méně šťastní i několikrát do měsíce či týdne. Jak se vyhnout bolestem hlavy? Tyto vědecky ověřené metody vám určitě pomůžou zbavit se bolehlavu.

Matky držící diety ohrožují své dcery, tvrdí vědci

15.07. 16:07

Řím - Ze studie Comon Sense Media vyplývá, že u dětí, které si myslí, že jejich matky jsou nespokojené se svou váhou, existuje větší pravděpodobnost, že samy budou se svým tělem nespokojené.

reklama

Jsou banány radioaktivní? A mohou nás zabít?

14.07. 10:39

Slovo radioaktivita v nás vzbuzuje velkou hrůzu a vyvolává v naší mysli katastrofické obrázky. Přesto jsme všichni denně vystavení větším čim menším dávkám radiace, sami radioaktivní záření v určité malé míře vydáváme. A dokonce jíme radioaktivní potraviny. Nevěříte? Jako příklad může sloužit…

Nemáte doma nebezpečné misky z Číny? Uvolňují škodlivý formaldehyd

Aktualizovali jsme 13.7.2017, 22:05, 13.07. 16:16

Praha - Ministerstvo zdravotnictví varuje před plastovými miskami z Číny, z nichž se při používání uvolňuje vysoké množství formaldehydu a melaminu. Na výrobek je dolepena bílá papírová etiketa s různými kódy výrobku včetně neexistujícího čárového (EAN) kódu.

Neštovice jsou zpět. Vědci v laboratoři vytvořili vyhynulý virus

13.07. 11:09

Kanadští vědci využili komerčně dostupné genetické materiály k vytvoření vyhynulého poxviru. Jedná se o vzdáleného příbuzného viru, který způsobuje pravé neštovice. Podle vědců je virus zcela neškodný a využít ho chtějí pro dobré účely.

Sexuální život po infarktu? Nemocným lidem hrozí vážné zdravotní potíže

Aktualizovali jsme 13.7.2017, 11:02, 12.07. 11:52

Sex k lidem patří a i po tak závažném zdravotním problému jako je srdeční záchvat či mrtvice patří často mezi jednu z prvních otázek pacientů zda a kdy se k němu budou moci vrátit. Vše záleží na konkrétním případu a je velmi důležité se poradit se svým doktorem.

Práce v noci podle vědců poškozuje DNA

12.07. 11:08

Řím - Práce v noci podle vědců zvyšuje riziko vzniku cukrovky, kardiovaskulárních onemocnění, obezity, infarktů a rakoviny. Důvodem je slabší produkce hormonu melatonin. Tělo má pak sníženou schopnost čelit poškození DNA.

Co se stane, když se chemoterapie nepovede? Rakovina se rapidně zhorší, ukázala vědecká studie

Aktualizovali jsme 9.7.2017, 22:46, 09.07. 19:48

Chemoterapie patří k systémovým metodám léčby rakoviny. Nese sebou celou řadu nepříjemných vedlejších účinků, ať už jde o nevolnost a zvracení, poškození nehtů a kůže, vypadávání vlasů, záněty, zácpy nebo další problémy. Podle nové studie však může mít ještě jeden nečekávaný efekt - může šířit…

Ovlivňuje menstruace kognitivní schopnosti žen?

Aktualizovali jsme 6.7.2017, 20:49, 06.07. 13:49

Je jen málo věcí je tak obklopeno mýty jako ženská menstruace. Jeden z nich teď vyvrací nová vědecká studie, která se zabývala tím, jestli má ženská perioda vliv na paměť a kognitivní schopnosti žen.

Potřebujete se pořádně vyspat? Tyhle triky vám to umožní

Aktualizovali jsme 5.7.2017, 22:22, 05.07. 15:29

Spánek patří k nejdůležitějším součástem lidského života a lidé jím tráví velkou část svého času. Se spánkovými problémy přichází problémy zdravotní a psychické. Jak si tedy zajistit, že budete mít spánku dost? Pomůžou vám tato pravidla experta na spánek.

Vědci určili, kolikrát měsíčně by měli muži ejakulovat, aby předešli rakovině prostaty. To číslo vám vyrazí dech

Aktualizovali jsme 5.7.2017, 22:22, 01.07. 17:18

Rakovina prostaty je po rakovině plic a tlustého střeva třetí nejčastější zhoubné nádorové onemocnění mužů v České republice. Rizikovými faktory tohoto onemocnění jsou věk, genetické dispozice i sexuální aktivita. Vědci teď zjistili, že právě poslední zmíněný bod může mít vliv také na prevenci…

Vědci v lidském těle objevili nový orgán. Budou se přepisovat učebnice anatomie?

Aktualizovali jsme 2.7.2017, 21:58, 02.07. 16:57

Limerick (Irsko) – Učebnice anatomie lidského těla zřejmě čekají změny. Vědci totiž objevili zcela nový orgán, který by mohl položit základy úplně nové vědní disciplíny. Informují o tom média jako CNN nebo Medical Daily.

Novinka na českém trhu: "Červený chléb" má antioxidačními účinky

01.07. 15:51

Brno - V pekárnách se od letošního května objevil nový druh pečiva, kterému se přezdívá Karkulka. Má vyšší obsah antioxidantů, a proto je pro konzumenty zdravější. Stogramová bulka stojí 6,70 koruny, chléb o hmotnosti 350 gramů 29 korun.

Chystáte se na dovolenou? Poradíme, co si přibalit do lékárničky

30.06. 10:32

Počet lidí, kteří vyrážejí na mezistátní cesty, podle OSN každým rokem narůstá. V roce 2020 by podle odhadů mělo na dovolenou do zahraničí vyrazit dokonce přes miliardu a půl lidí. Statistiky Světové zdravotnické organizace ale ukazují, že téměř polovinu Evropanů postihne během dovolené střevní…

Počet pacientů se sexuálně nakažlivými chorobami v Česku roste

28.06. 15:10

Praha - Lékaři v ČR registrují nárůst počtu onemocnění syfilis a kapavky. Více se šíří i tropická choroba lymphogranuloma venerum. Dlouhodobě vzrůstá i počet nemocných HIV. Situace se zdá alarmující i ministerstvu zdravotnictví.

Zákaz kouření nové pacienty do odvykacích center nepřivedl. Možná na podzim, předvídají odborníci

28.06. 13:52

Praha - Jedním z argumentů pro protikuřácký zákon bylo, že se více Čechů rozhodne s cigaretami skoncovat. Zatím se tak nestalo, poradny pro odvykání kouření nárůst počtu klientů nehlásí. Možná lidé dorazí na podzim, až nebudou moci sedět na hospodských zahrádkách.

Přestat kouřit není snadné. Jaké nejčastější chyby lidé dělají?

Aktualizovali jsme 28.6.2017, 12:01, 28.06. 11:33

Paříž - Odvykání cigaretám není vůbec snadné a dopouštíme se při něm řady chyb. Musíme si být vědomi toho, že kouření představuje tři závislosti: první je fyzická (závislost na nikotinu), druhá je rituální a třetí je afektivní.

Proč jsou Kréťané zdraví, i když jedí stravu bohatou na tuky? Odpovědět mohou geny

26.06. 11:35

Atény - Obyvatelé hor na řeckém ostrově Kréta se těší výbornému zdraví, přestože jejich strava je bohatá na tuky. Důvodem je vzácná genetická variace, která chrání srdce před nemocemi a prodlužuje život. Dosud byla podobná zvláštnost zjištěna jen u jedné osoby v Toskánsku a u populace Amišů v USA.

Zapomínáte? Podle vědců je to možná dobře

Aktualizovali jsme 25.6.2017, 22:50, 25.06. 10:59

Nejste zrovna mistři v uchovávání informací? Ze dne na den zapomenete, o čem jste si četli v časopise? Nemusíte panikařit, ba naopak. Vědci z torontské univerzity přišli se studií, která vnímá běžné zapomínání jako zdravou věc. Ke správné "paměťové očistě" podle nich pomáhá pravidelné cvičení.

Ministerstvo zdravotnictví varuje před sadou panákových skleniček, jsou zdraví škodlivé

23.06. 14:30

Praha - Ministerstvo zdravotnictví varuje přes sadou čirých panákových skleniček o objemu 57 ml s dekorem tří třešní s lístkem. Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při pití z takovéto odlivky může docházet ke kontaminaci rtů a nápoje toxickými kovy − olovem a kadmiem.

Čechy drtí letní teploty. Lidé kolabují, úřady zkracují pracovní dobu

22.06. 18:32

Praha - Některé úřady a instituce dnes zkrátily kvůli vedru svým zaměstnancům pracovní dobu. Pražští záchranáři dnes zasahovali zatím u 15 případů kolapsu způsobených horkým počasím.

Jak zvládat stres? Zkuste triky slavných osobností

22.06. 10:04

Řím - Receptů na zvládání stresu je mnoho. Například podle výzkumu Kalifornské univerzity je první pomocí provozování nějakého koníčka. A jak překonávají napětí v práci či osobním životě šéfové světových firem?

Neobvyklá léčba zákeřné choroby? Lékaři pacientům do mozku implantují prasečí buňky

Aktualizovali jsme 20.6.2017, 18:07, 20.06. 12:17

Jakkoliv divné se to může zdát, někteří lidé si nechávají do mozku implantovat prasečí buňky. Nejde o žádný modní trend, ale o experimentální léčbu Parkinsonovy nemoci. Právě prasečí buňky dávají pacientům naději na zastavení postupu jejich choroby. Informuje o tom server New Scientist.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací