Články k tématu: zdraví

Poprask v Británii: Lékaři vytrhli postižené všechny zuby, za několik dní zemřela

včera 19:58

Británií otřásá skandál. Postižená žena zemřela v poté, co jí v nemocnici vytrhali všechny zuby. Podle její matky byl zákrok příliš radikální, přesto lékaři trvali na tom, že jej provedou. A není to zdaleka jediný podobný případ.

Zdrcující zpráva pro milovníky dobrého jídla. Tato pochoutka je stejně nebezpečná jako azbest

Aktualizovali jsme 15.12.2018, 20:12, 15.12. 15:14

Smutná zpráva pro milovníky jídla. Vědci zjistili že oblíbená pochoutka všech gurmánů, slanina, má vliv na vznik rakoviny. Je prý stejně nebezpečná jako azbest, varuje The Guardian.

Posun v léčbě Alzheimera? Nová studie podle lékařů přinesla "vzrušující" výsledky

13.12. 08:08

Alzheimerova choroba může mít několik typů, tvrdí nový výzkum vědců z americké University of Washington. Nový poznatek by v budoucnu mohl vést k lepšímu zaměření léčby u jednotlivých pacientů, každý jednotlivý typ by se tedy léčil specificky. K podobnému zjištění došlo v probíhajícím roce už u…

reklama

Vyznání dispečerky záchranné linky. Práce si vybírá krutou daň. A lidé si ani neuvědomují, co děláme

10.12. 08:02

Existuje řada extrémně náročných povolání, kde jsou lidé vystaveni neustálému stresu. Lidé si mnohdy neuvědomují, že sem patří nejen lékaři, ale třeba i dispečeři, kteří na nouzové lince přijímají hovory od vyděšených lidí, jejichž blízcí umírají, nebo mají vážné problémy. To se rozhodla změnit…

Mobily versus záchodová prkénka: Co je špinavější?

08.12. 09:33

Naše mobilní telefony jsou sedmkrát špinavější než záchodová prkénka. Pokud je nosíme v koženém obalu, je na nich dokonce 17krát více mikrobů. Zjistila to studie společnosti zabývající se hygienou Initial Washroom Hygiene, ze které cituje belgický list Le Soir.

Tyto věci používáme denně, přesto je téměř nečistíme. Zaděláváme si na velké problémy

Aktualizovali jsme 5.12.2018, 21:51, 05.12. 09:55

Každý z nás se snaží vypadat co nejlépe. K tomu, abychom toho dosáhli, potřebujeme několik pomocníků. Kosmetické pomůcky vyžadují náležitou péči. Pokud je dostatečně neudržujeme, můžeme počítat s nepříjemnými následky, jako je kožní vyrážka nebo bakteriální infekce. Jak se tedy o nástroje, které ke…

Na co myslíte u jídla? Odpověď naznačí, zda ztloustnete, prokázala nová studie

05.12. 21:42

Řekni mi, na co myslíš, když si sedneš ke stolu, a já ti povím, jestli ztloustneš! Dávky jídla, které si zvolíme, jsou těsně spojeny s duševním rozpoložením, s nímž ke stolu přistupujeme. Tento mechanismus vysvětluje bludný kruh obézních osob, píše italský deník Corriere della Sera.

Špinavý středověk. Jak to, že lidé v něm byli zdravější než dnes?

Aktualizovali jsme 2.12.2018, 21:59, 02.12. 15:45

Středověk se v obecném povědomí stal temnou epochou dějin, plnou násilí, nemocí a drastické úmrtnosti. Nedávné výzkumy ale tuto představu vyvrací - lidé raného středověku byli zdravější než jejich potomci z 19. století.

Deprese mohou mít i kojenci. Jak rodiče nemoc rozpoznají?

02.12. 20:30

Deprese u dospělých bývá velmi často podceňována. Co však říci, když jde o docela malé dítě? Pro většinu z nás je vždy obtížné si představit, že by dítě, zvláště maličké, mohlo trpět depresemi. Byť to bývá výjimečné, deprese se mohou objevovat již od narození, píše francouzský deník Le Figaro.

Není to jen infarkt. Co vše značí akutní bolest hrudníku?

02.12. 17:58

Akutní bolest hrudníku je v povědomí lidí asi nejčastěji spojována s infarktem. Zdaleka ne vždy to však musí být tento případ. Ve skutečnosti je bolest hrudníku v té či oné formě poměrně běžná a důvodů, které ji způsobují, je celá škála. Zde jsou některé z nich.

Kuřáci vědí, že si zahrávají se smrtí. Proč je tedy tak těžké típnout poslední cigaretu?

01.12. 13:24

Naše doba je plná rozporů: více než kdy dříve se obáváme, že budeme vystaveni působení některých látek (například pesticidů), aniž by byl jejich dopad přesně známý, ale banalizujeme činnost, o níž už desítky let víme, že je mimořádně škodlivá. To je případ alkoholu, ale také tabáku. Proč nadále…

Jedna z nejzávažnějších alergií? Toto jsou příznaky, které možná podceňujete

01.12. 09:37

Máte zdravotní problémy a nevíte, jaká je jejich příčina? Můžete mít alergii na lepek nebo-li gluten, což je směs dvou bílkovin, která se nachází společně se škrobem v některých obilninách (pšenice, žito, ječmen). A v těle vám může nadělat pěknou paseku!

Opravdu je snídaně nejdůležitějším jídlem dne? Podle odborníků je vše jinak

01.12. 09:20

O snídani se často mluví jako o vůbec nejdůležitějším jídle v průběhu dne. Často se setkáváme s informacemi, že pomáhá nastartovat náš metabolismus, je nedílnou součástí zdravého stravování a pokud chce někdo hubnout, rozhodně by snídani neměl vynechávat. Jak to tedy je doopravdy?

Pijete energetické nápoje? Škodíte si ještě víc, než se dosud myslelo, varují lékaři

26.11. 07:59

Vědci zjistili, že oblíbené energetické nápoje, které jsou – jak známo - plné kofeinu a cukru, mohou způsobit zužování cév. Jejich požívání tak může způsobit vážné zdravotní problémy.

Nadváha škodí zdraví? Ukazuje se, že vše může být úplně jinak

Aktualizovali jsme 24.11.2018, 22:06, 24.11. 12:51

Dlouhé roky se vědci a lékaři předháněli ve zjišťování, co všechno je ve skutečnosti nezdravé. Od cigaret, alkoholu, kávy až po tučné a masné výrobky, vždy měli víceméně jasno. Za jednoho z největších zabijáků ale považovali nadváhu a z ní vyplývající obezitu, teď se ale ukazuje, že by všechno…

Bizarní rady a pověry: Jak se naši předci snažili léčit neplodnost?

23.11. 13:00

Pokud žena ve středověku nemohla otěhotnět, čekaly ji poměrně perné časy. S důrazem na nutnost rozmnožování a zachování rodu byla potřeba otěhotnět veliká. A protože medicína nebyla zrovna vyvinutá, léčebné postupy nebyly zrovna příjemné.

Deodoranty jsou životu nebezpečné? Lékaři vydali alarmující zprávu

Aktualizovali jsme 20.11.2018, 22:53, 20.11. 11:51

Nizozemští lékaři vydali novou případovou zprávu, ve které se zabývají smrtí devatenáctiletého mladíka. Varují v ní před smrtícími důsledky vdechování chemikálií z deodorantu.

Závislost na cukru? Problém, který se podceňuje. Toto jsou varovné příznaky

18.11. 21:32

Máte rádi sladké? Sladíte si čaj nebo kávu několika kostkami cukru? Nedokážete si představit den bez sušenky nebo čokolády? A nejste náhodou závislí na cukru?

Máte rádi brambory? Dávejte pozor, jak je připravujete, mohou být nebezpečné

Aktualizovali jsme 18.11.2018, 18:46, 18.11. 09:02

Brambory mají v našem jídelníčku své nezastupitelné místo, většina z nás je jí dokonce několikrát týdně. Vědci však varují, že pokud jde o zdraví, hodně záleží na tom, jaké úpravě brambor dáváme přednost.

Bipolární porucha si nevybírá, dostihla i známé osobnosti. Znáte příznaky?

17.11. 16:54

Bipolární afektivní porucha, dříve označovaná jako maniodepresivní psychóza, je vážné duševní onemocnění, které postihuje asi 0,5 až 1,5 procenta populace. Postihuje ženy i muže bez ohledu na rasu, vzdělání či sociální statut. Onemocnění začíná kolem 20. roku, k jeho rozpoznání a léčbě však mnohdy…

Sůl, sladkosti, málo pohybu. Češi kašlou na své zdraví? Průzkum je zarážející

17.11. 14:54

Na 55 procent lidí nesleduje svůj zdravotní stav a více než čtvrtina lidí kouří, z toho zhruba polovina s tím v dohledné době neplánuje přestat. Vyplývá to z průzkumu životního stylu lidí České podnikatelské pojišťovny mezi tisícovkou respondentů starších 25 let. Zhruba pětina mužů a 11 procent žen…

Nejen chřipka. Víte, kdy mají „sezónu“ další infekční choroby? Nový výzkum může zarazit epidemie

13.11. 17:33

Pravděpodobně víte, kdy nastane chřipková sezóna, ale jak je to například u planých neštovic nebo kapavky? Podle nové studie má celá řada infekčních onemocnění své "sezóny", během nichž se aktivita příslušného viru či bakterie zvyšuje.

Stěhování je pro lidi nebezpečné? V těle dokáže napáchat pořádnou neplechu

13.11. 09:37

Stěhování do nové země může být náročné nejen pro nás, ale i pro naše bakterie . Nová studie zveřejněná v odborném časopisu Cell naznačuje, že stěhování mezi některými zeměmi může hluboce ovlivnit bakterie, které žijí v našem zažívacím traktu:. To pak má zásadní dopad na naše zdraví.

Čaj jako všelék? Buďte při jeho pití opatrní, může se rázem změnit v zabijáka

12.11. 13:53

O účincích čaje na lidské zdraví byly už napsány stohy studií. Podle některých lékařů je čaj zázračným lékem snad na všechny neduhy, podle jiných tomu tak zdaleka není. Ba naopak. Výzkumy naznačují, že vám čaj může i velmi uškodit. Obzvláště pokud ho pijete na litry.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie