Články k tématu: zdraví

Perlivé vody nám na rozdíl od sladkých limonád neškodí? Naopak, s lidským tělem dělají divy

Aktualizovali jsme 17.1.2018, 22:26, 16.01. 08:14

Perlivou vodu si čas od času dopřeje zřejmě každý z nás. Představuje osvěžující alternativu alkoholických a šumivých sladkých nápojů. Mnoho lidí ji také pije raději než obyčejnou neperlivou vodu. Ve skutečnosti to ale nemusí být tak dobrá volba.

Co dělá mozek, když spíme? V našem těle se dějí divy, my o nich nemáme ani tušení

Aktualizovali jsme 17.1.2018, 12:46, 17.01. 08:13

Spánek pomůže od únavy, nabereme díky němu sílu. Má ale také čisticí účinky pro náš mozek, který zbaví nebezpečných látek, tvrdí lékaři z americké univerzity Rochester. Toxické látky zaplaví naše tělo během celého dne při přemýšlení. Pokud by se mozek pořádně nepročistil, může člověk trpět…

Nemůžete usnout? Většina z nás dělá jednu zásadní chybu, sami si způsobujeme problémy

Aktualizovali jsme 15.1.2018, 22:39, 15.01. 11:25

Stále více lidí má problémy se spánkem. Experti tvrdí, že to může být nevhodnou stravou, kofeinem, nedostatkem pohybu, nebo světlem z televizorů a mobilních telefonů. To všechno je jistě pravda. Jenže v tomto výčtu chybí ještě jedna podstatná věc.

reklama

Hit jménem raw voda? Odborníci varují před nebezpečím, doporučují se jí vyhnout

14.01. 10:16

Z USA přichází nový trend. Po raw jídle, které vychází z myšlenky, že tepelně upravená strava výrazně ztrácí své výživové hodnoty, je tu i tzv. raw voda, která nebyla žádným způsobem filtrovaná nebo zpracována. Jenže podle vědců jde doslova o hazard s lidským zdravím.

Lidské tělo není připraveno na současný svět? Moderní životní styl na nás má katastrofální vliv

Aktualizovali jsme 10.1.2018, 16:16, 10.01. 12:36

Způsob, jakým se lidé vyvinuli neodpovídá současnému modernímu světu, ve kterém žijeme. Důsledky toho jsou tragické a pociťujeme je na našem zdraví, varují vědci. Na vzestupu jsou takové zdravotní problémy jako je obezita, špatné vidění a deprese. Na vině je podle vědců současný moderní svět, který…

Jednoduchý boj proti demenci? Malý trik může pomoci v bojem s neurodegenerativními onemocněními

08.01. 10:35

Lidé se dožívají stále vyššího věku. Řadu seniorů, a nejen jich, však ohrožují neurodegenerativní onemocnění jako je například demence. Určité jednoduché návyky mohou podle nové studie proti těmto problémům bojovat.

Jíte hodně cukru? Budete tlustí, oškliví a staří, říká odborník Je čas na detoxikaci

Aktualizovali jsme 6.1.2018, 23:46, 06.01. 15:22

Vánoce byly ve znamení cukroví, užily se vaše jazýčky, ale možná břicho a svědomí trochu zaplakaly. Novoroční předsevzetí je ale ideální čas k tomu, abyste si dali od sladkých trochu pauzu, domnívá se Brooke Alpert, specialista na výživu. Stačí jeden měsíc a uvidíte zázraky.

Bojíte se demence? Vědci přišli s návodem, jak se "nemoci stáří" vyhnout

Aktualizovali jsme 6.1.2018, 23:46, 06.01. 09:30

Demence je mozková choroba zapříčiněná degenerativními změnami v mozkové tkáni, většinou postihuje lidi nad 60 let, i když jsou známé i případy předčasné nemoci. Demence trápí nejen postižené osoby, ale hlavně rodiny a příbuzenstvo. Podle lékařů si však může zásadně snížit pravděpodobnost, že vás…

Cestování letadlem není bezpečné? Lidem hrozí ozáření větší než v jaderných elektrárnách

Aktualizovali jsme 5.1.2018, 14:21, 05.01. 09:25

Washington - Letecká doprava nikdy nebyla bez zdravotních rizik. Hrozila různá nebezpečí od šíření nemocí až po žilní trombózu. Mnohem méně známé je však nebezpečí ozáření z radiace. I právě v jaderné elektrárně by bylo z tohoto pohledu bezpečnější. O tom informoval australský server News.

Smažení na pánvi wok? Není to bezpečné, při přípravě jídla vdechujeme malé kapičky oleje

03.01. 08:06

Už dávno víme, že smažení na pánvi může být pro naše tělo nebezpečné. Nejde přitom jen o tuk, který pozřeme spolu s jídlem. Jak poukazují vědci, při smažení na pánvi se do vzduchu dostávají mikroskopické částice tuku, které mohou při vdechnutí napáchat velkou paseku.

Američané jsou pomalu a bolestivě zabíjeni: Profesor prstem ukazuje na překvapivého viníka

02.01. 15:07

Schválení republikánských daňových škrtů znamenalo vítězství pro mocné americké korporace, konstatuje ekonom Jeffrey Sachs v komentáři pro server CNN. Profesor z Columbijské univerzity zabývající se udržitelným rozvojem vysvětluje, že opatření prošla po masivní lobbistické kampani ze strany…

Kolik kávy můžete vypít? Tělo vám to řekne samo

30.12. 08:20

Pokud patříte k milovníkům kávy, měli byste věnovat pozornost tomu, jak vaše tělo reaguje, napsal italský deník Corriere della Sera. Citlivost na kofein je totiž velmi individuální.

Je něco horšího než smrt? Pacienti prozradili, v jakých situacích by radši zemřeli

Aktualizovali jsme 29.12.2017, 22:09, 29.12. 08:11

U pacientů, kteří mají vážnou nemoc, není umírání většinou to, z čeho mají strach. Podle nového průzkumu většina pacientů radši zemřela, než prožít to, co museli.

Když se kůže zblázní: Lupénka si nevybírá. Jaké jsou rizikové faktory?

29.12. 16:59

Kožní projevy lupénky jsou různé, od plošných výsevů až po trvalá ložiska, a to na hlavě, nehtech i kloubech. Její zákeřnost spočívá v tom, že se může objevit kdykoliv, záleží pouze na aktivaci jejího spouštěče. Zrudnutí a praskání pokožky, poruchy v činnosti mazových žláz, úporné svědění a…

Dobrá zpráva pro bývalé kuřáky? Změna v jídelníčku muže pomoci opravit poškozené plíce

Aktualizovali jsme 28.12.2017, 22:25, 28.12. 09:53

Strava bohatá na rajčata a jablka by mohla pomoci opravit poškození plic u bývalých kuřáků. Ukazují to nové výzkumy. Je ale důležité, aby jablka a rajčata byla čerstvá, u zpracovaných plodů zdravotní výhody mizí.

Brambory proti rakovině? Výzkum odhalil překvapivé výsledky

Aktualizovali jsme 25.12.2017, 21:52, 25.12. 07:59

Brambory tvoří nedílnou součást lidského jídelníčku a v České republice jsou jednou z nejoblíbenějších příloh. Vědci z čínské Univerzity Zhejiang odhalili, že velká konzumace brambor snižuje riziko onemocnění rakovinou žaludku. Informoval o tom server The Independent.

Nenápadný ráj pro bakterie? Na nečekaných místech jich žijí celé kolonie

Aktualizovali jsme 24.12.2017, 19:47, 24.12. 10:18

Počasí posledních dní není právě příjemné, mnozí z nás proto jistě touží po cestě do teplejších krajin. Někam, kde nás nebudou trápit studené ruce a nohy, rýma, nachlazení a mráz. Jenže právě na takové cestě se můžete nakazit nepříjemnou chorobou. Nebezpečí se totiž skrývá třeba v letadle.

Zobete pravidelně léky proti bolesti? Dávejte pozor, mohou způsobit vážné zdravotní komplikace

Aktualizovali jsme 23.12.2017, 22:17, 23.12. 17:50

Nesteroidní protizánětlivé léky (NSA), které se běžně užívají proti bolesti, by mohly mít více vedlejších účinků, než se předpokládalo, a jejich užívání by mohlo být nebezpečné pro lidi trpící srdečními onemocněními. Informoval o tom server Science Daily.

Chcete vědět, kdy zemřete? Dnes už je možné to spočítat

Aktualizovali jsme 23.12.2017, 13:08, 23.12. 10:15

Je mnoho důvodů, proč by člověk mohl chtít vědět, kdy zemře. Ačkoliv taková myšlenka zní spíše jako sci-fi, vědci z Univerzity ve východní Anglii (UEA) mají jiný názor. Spolu se zástupci pojišťovacího průmyslu totiž vytvořili algoritmus, který předpoví, kolik času člověku zbývá. Informoval o tom…

Bolest kostí a změna počasí: Jak spolu souvisejí?

22.12. 10:38

Boston - Mnoho lidí si často stěžuje na zvýšenou bolest kostí při náhlé změně klimatických podmínek. Jak se ovšem ukazuje, počasí není tím, co zapříčiňuje bolest. Nová americká studie totiž ukazuje, že bolest kostí není ovlivněna teplotou, ani tlakem vzduchu. O výzkumu informovala agentura Hina.

Užíváte pravidelně vitamíny a minerály? Mohou zabít, stačí špatná kombinace

21.12. 16:14

Chcete si prodloužit život? Jezte vitaminové doplňky, lákají nejrůznější reklamy. Ve skutečnosti ovšem nesprávné dávkování těchto preparátů může člověku život naopak zkrátit, tvrdí doktor Chris van Tulleken ze serveru BBC.

Známá pochoutka zajistí záchranu lidstva i planety? Díky netradičnímu použití by mohla

Aktualizovali jsme 21.12.2017, 15:06, 21.12. 12:06

Vědecké kruhy ze Spojených států a z Německa se domnívají, že pro pochoutku známou jako řecký jogurt by se dalo najít i jiné využití. Podle nich se jogurtem zbytečně plýtvá, lepší by bylo, aby se využil jako nový druh biopaliva. O kuriózní myšlence informoval server IFL Science.

Už žádné pivo a víno? S oblíbenými nápoji se rozlučte, brzy místo nich budete pít syntetické náhražky,

21.12. 09:32

Canberra - Rádi pijete alkoholické nápoje? Pivo, víno nebo něco ostřejšího? Pokud ano, tak si těchto tekutin užívejte, dokud to jde. Podle předního odborníka na danou problematiku totiž tyto nápoje brzy vymizí. Místo nich budete pít syntetické náhražky. Alkoholu prý totiž odzvoní. Zprávu přinesl…

Nové plíce letos dostalo 42 Čechům, dalších 51 na ně ještě čeká

20.12. 12:05

Praha - Plíce jsou velmi citlivý orgán, protože jsou spojeny se zevním prostředím. Proto se z dárcovských orgánů může použít jen malá část. Plíce letos lékaři transplantovali do začátku prosince už 42 Čechům, na nové jich čeká ještě 51.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací