Počasí

Začátek víkendu má být mrazivý. Očekávají se teploty až minus 20 stupňů

05.01. 16:19

Praha - Noční teploty v ČR mají na začátku víkendu ojediněle klesnout až k minus 20 stupňům Celsia, mrznout má i přes den. Takové počasí ale energetikům problémy nedělá. Horší je teplota kolem nuly, kdy se tvoří námraza.

Česko sužuje krutá zima. Mráz zastavil práci pyrotechniků ve Vrběticích

05.01. 14:58

Celá ČR - Do rána v Česku připadlo až 20 centimetrů sněhu, příval tedy nebyl tak vydatný jako v noci na středu. Další sněhová nadílka nicméně opět zkomplikovala provoz na českých silnicích. V Libereckém, Ústeckém a Pardubickém kraji jsou některé silnice uzavřené, dopravní problémy byly i na…

Obrovské záplavy v Německu: Města u Baltu zaplavilo moře, situace je nejhorší od roku 2006

05.01. 13:18

Berlín - Hluboká tlaková níže Axel přidělala Německu nemalé problémy. Města na pobřeží Baltského moře postihly v posledních hodinách záplavy způsobené bouřlivým počasím a silným větrem, který vyvolal velké vlny a zvedal hladiny v ústí řek.

reklama

Laviny i mohutné vlny. Evropa se potýká s krušným počasím

04.01. 16:46

Bratislava - S náporem zimy bojuje řada evropských států. Zasněžené silnice dnes komplikují dopravu na celém Slovensku, kde v některých místech spadlo až 20 centimetrů sněhu. Kalamita je i v Polsku, Švédsko sevřely mrazy, Dánsko bičuje extrémní vítr.

Na Německo se řítí pohroma: Orkán, záplavy, sněhová bouře

Aktualizovali jsme 4.1.2017, 16:14, 04.01. 11:29

Berlín/Vídeň - Němečtí meteorologové vydali výstrahu před tlakovou níží Axel. Dnes a ve čtvrtek přinese vydatné srážky a na mnoha místech bude foukat silný vítr. Na pobřeží Severního a Baltského moře hrozí místní záplavy v důsledku vzedmutí ústí řek, do kterých vítr tlačí vodu z moře. Bavorská…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 5. ledna 2017

04.01. 09:55

Praha - Po zadní straně tlakové níže, která bude ustupovat ze severovýchodní Evropy k východu začne do střední Evropy proudit arktický vzduch od severu, informuje chmi.cz.

Spojené státy zasáhly silné bouře, tornádo zabilo čtyři lidi

03.01. 13:24

Washington - Jihovýchod Spojených států v pondělí zasáhly bouře doprovázené silným větrem a přívalovými dešti, zemřelo již pět lidí. Nejhorší situace je ve státech Alabama a Mississippi.

Česko zasáhne intenzivní sněžení. Meteorologové varují před náledím

03.01. 13:04

Praha - Meteorologové dnes vydali hned několik výstrah. Na většině území Česka bude až do čtvrtka intenzivně sněžit. Ve vyšších polohách se mohou kvůli silnému větru tvořit závěje a sněhové jazyky. Od středečního večera do čtvrtečního rána hrozí tvorba náledí.

Česko pokryl sníh. Nejhorší je situace na Liberecku

03.01. 09:39

Celá ČR - S novým rokem přišla do Česka ta pravá zima. Zatímco děti a provozovatelé skiareálů se radují, silničáři mají plné ruce práce. Od 08:00 je pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny uzavřena silnice deset z Tanvaldu na Harrachov a dál na hraniční přechod do Polska.

Předpověď počasí na noc a středu 4. ledna

03.01. 09:32

Praha - Přes střední Evropu bude k jihovýchodu postupovat frontální systém, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a úterý 3. ledna 2017

02.01. 09:28

Praha - Za studenou frontou k nám bude proudit studený a vlhký vzduch od severozápadu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pondělí 2. ledna

01.01. 15:58

Praha - Od severozápadu přejde přes naše území studená fronta, která ukončí inverzní ráz počasí, informuje chmu.cz

Do Čech přichází pořádná zima, nasněží a teploty klesnou

31.12. 14:51

Praha - Příští týden má sněžit na horách i v nižších polohách. Druhý a třetí týden v lednu se výrazně ochladí.

Novoroční oslavy zasáhne silná zima, bude až -9°C

31.12. 10:54

Praha - Novoroční oslavy se blíží. V noci bude silná zima, teploty mohou klesnout až k -9°C. Očekává se místy zataženo s nízkou oblačností nebo se vyskytne mrznoucí mlha, jinak nás čeká jasná nebo skoro jasná noc.

Novou Anglii v USA zasáhla sněhová bouře, bez proudu jsou desetitisíce lidí

30.12. 23:06

New York - Novou Anglii v USA zasáhla první sněhová bouře této sezóny provázená silným větrem. Do některých oblastí přinesla více než 60 centimetrů sněhu.

Předpověď počasí na noc a sobotu 31. prosince

30.12. 20:30

Praha - Nad střední a západní Evropou se bude nadále udržovat mohutná tlaková výše. Kolem ní k nám bude od západu proudit teplý vzduch ve vyšších vrstvách atmosféry.

Meteorologové vydali varování před náledím, platí do čtvrtečního rána

28.12. 12:03

Praha - Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před náledím. Může se místy tvořit v noci a ve čtvrtek ráno na mokrých silnicích a chodnících.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 29. prosince

28.12. 09:53

Praha - V oblasti vysokého tlaku vzduchu se bude frontální rozhraní nad střední Evropou rozpadat, uvedl server chmi.cz.

Vysočinu zasypal sníh, doprava vázne

28.12. 09:11

Jihlava - Sněžení a déšť se sněhem komplikují dopravu na Vysočině. Na několika místech v kopcích na Jihlavsku a Havlíčkobrodsku uvízly kvůli mokrému sněhu kamiony. Potíže jsou ale i v jiných krajích. Buďte opatrní, pokud míříte do hor.

Amerikou se přehnala zimní bouře, tisíce lidí zůstaly bez elektřiny

27.12. 12:05

Bismarck - Severem Velkých planin v centrální části Spojených států se přehnala sněhová bouře. Sice již zeslábla, tisíce lidí v Dakotě a Michiganu ale i nadále zůstávají bez elektřiny.

Předpověď počasí na noc a středu 28. prosince

27.12. 09:54

Praha - V čerstvém severozápadním proudění se bude nad střední Evropou vlnit frontální rozhraní oddělující studený vzduch na východě od teplejšího na západě, informuje chmi.cz.

Příští týden se opět ochladí, na horách bude sněžit

26.12. 15:25

Praha - Nyní zažíváme klasické vánoční oteplení. Na Boží hod teploty na většině území stoupaly přes 5 °C a dnes na Štěpána očekáváme maxima dokonce mezi 7 a 11 °C. Pak ale přijde ochlazení.

Tajfun Nock-Ten zasáhl FIlipíny, zabil čtyři lidi

26.12. 11:29

Manila - Tajfun Nock-Ten, který v neděli zasáhl Filipíny, si vyžádal již čtyři oběti na životech. Statistíce lidí byly evakuovány, desítky letů musely být zrušeny.

Předpověď počasí na noc a úterý 27. prosince

26.12. 10:58

Praha - Do střední Evropy bude proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu, informuje chmi.cz.

reklama
Fotogalerie