Svět

Turecko se obrátí proti EU? Zvažuje připojení k Rusku a Číně

Aktualizovali jsme 22.11.2016, 19:09, 21.11. 12:30

Ankara/ Peking - Čína je ochotna zvážit jakoukoliv žádost od člena NATO Turecka o připojení k Ruskem a Čínou vedenému bezpečnostnímu bloku, uvedlo čínské ministerstvo zahraničí v pondělí poté, co turecký prezident Tayyip Erdogan řekl, že by se jeho země mohla připojit. Uvedla to agentura Reuters.

Slovenský parlament dnes schválil vyšší zdanění pojišťoven

22.11. 19:07

Bratislava - Pojišťovny na Slovensku by od příštího roku měly platit státu více peněz. Slovenský parlament dnes schválil zákon, podle kterého budou muset pojišťovny odvádět do státní pokladny osm procent z vybraného pojistného.

Ficova strana Směr-SD je prý napojená na kontroverzní agenturu

Aktualizovali jsme 22.11.2016, 19:07, 22.11. 15:33

Bratislava - Na Slovensku propukl skandál. Vládní sociální demokraté (Směr-SD) jsou prý napojení na společnost, která se měla podílet na předražených zakázkách na pořádání společenských akcí v souvislosti s nynějším předsednictvím země v Radě EU. Ficova strana to však popírá.

reklama

Evropská komise dnes jednala o změnách v etickém kodexu

22.11. 19:06

Štrasburk/Brusel - Evropská komise dnes diskutovala o možných změnách v etickém kodexu svých členů. Novinářům to dnes ve Štrasburku řekl místopředseda komise Jyrki Katainen.

Poprask na Ukrajině: Porošenko platí daně v Rusku

22.11. 19:03

Kyjev/ Moskva - Majitel společnosti Roshen dle pravdy.ru jen za rok 2014 vydělal 13, 6 milionů amerických dolarů. To by nebyla až taková senzace nebýt toho, že ukrajinský prezident značný zisk ždímá ze svého byznysu, který má v Ruské federaci, s níž je jeho země málem ve válce. Slovo „málem“ je…

Vím, kdy začne třetí světová válka a kdo ji odstartuje, tvrdí muž, který předpověděl Krym

22.11. 18:42

Washington - V následujících dvou letech se rozhodne, jestli začne třetí světová válka, či nikoliv. Tvrdí to uznávaný odborník na mezinárodní vztahy Paul Miller s tím, že rozbuškou nebude Ruská federace Vladimira Putina, ale Spojené státy pod vedením Donalda Trumpa.

Analýza odhalila drsná čísla: IS použil v Iráku a Sýrii chemické zbraně nejméně 52krát

22.11. 18:37

Bagdád/Damašek - Islámský stát použil od roku 2014 v Iráku a Sýrii chemické zbraně nejméně dvaapadesátkrát. Vyplývá to z nové analýzy společnosti IHS Markit.

Trump může stát Američany miliony dolarů denně. Objevil se nečekaný problém

22.11. 18:20

Washington - Budoucí americký prezident Donald Trump má další problém, který Američany rozhodně nepotěší. Jeho bezpečnost stojí město New York přes milion dolarů denně, avšak tyto částky většinou odpadají poté, co se prezident s rodinou přestěhuje do Bílého domu. V tuto chvíli se ale zdá, že vše…

VIDEO: Srážka, jakou jste ještě neviděli. Při nehodě 56 aut zemřelo 17 lidí

Aktualizovali jsme 22.11.2016, 18:09, 22.11. 10:26

Peking - 17 mrtvých a 37 zraněných si vyžádala hromadná kolize aut na jedné z dálnic severočínské provincie Šan-si. Postupně se srazilo 56 vozidel.

Země EU se neshodly na návrhu audiovizuální směrnice

22.11. 17:51

Brusel - Země EU se stále neshodly na tom, jak velký podíl evropské produkce budou muset mít ve své nabídce v rámci unie služby jako je Netflix. Stávající pravidla pro audiovizuální a mediální služby navrhla novelizovat letos v květnu Evropská komise s cílem lépe je přizpůsobit digitálnímu věku.

Zmatky v médiích: Trump zrušil návštěvu New York Times, pak si to rozmyslel

22.11. 17:28

New York - Rozhovor Donalda Trumpa pro list The New York Times provázejí zmatky. Budoucí prezident USA nejprve na twitteru oznámil, že interview odvolal, protože redakce na poslední chvíli změnila podmínky rozhovoru. Po několika hodinách ale jeho mluvčí ohlásila, že se dnes Trump do redakce…

Fillon posiluje. Mohl by se stát příštím prezidentem Francie

22.11. 16:55

Paříž - François Fillon by se mohl stát příštím prezidentem Francie. Expremiér posiluje svou pozici favorita primárek francouzské pravice, postavila se za něj řada vlivných osobností a politiků.

Válka s terorem? Trump nemá šanci vyhrát, islamistům pomáhá, tvrdí experti

22.11. 16:51

Washington – Mnozí lidé z Trumpova okolí se vyznačují velmi proti-muslimskými názory. Jako pro jejich šéfa, i pro ně existuje přímá úměra mezi islámem a terorismem. Opakování teze o „střetu civilizací“ děsí bezpečností analytiky. Obávají se, že „válka s terorem“ se tím jenom prodlouží. Upozorňují…

Trump nechce pokračovat ve vyšetřování e-mailového skandálu Clintonové

22.11. 16:47

Washington - Republikán Donald Trump, který se 20. ledna 2017 ujme funkce prezidenta USA, nechce pokračovat ve vyšetřování e-mailového skandálu své volební soupeřky za demokraty Hillary Clintonové. V médiích se také stále častěji objevují zprávy, že Trump bude jen obtížně v Kongresu prosazovat…

Němci trpí. Každý třetí se cítí jako cizinec, ukázal průzkum

22.11. 16:03

Berlín – Třetina Němců má pocit, že jsou „cizinci ve své vlastní zemi“. Důvodem je údajná „muslimská infiltrace“. Ukazuje to nová studie Nadace Friedricha Elberta, ze které citují německá média a britský server Express.

V zahraničí opět píší o Zemanovi. Česko se obrátilo proti EU, tvrdí

22.11. 15:13

Praha/Londýn – Česká republika se staví proti Bruselu a v oblasti migrační politiky podporuje přístup nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Alespoň to píše britský bulvární server Express, který si všímá především nedávných výroků českého prezidenta Miloše Zemana.

Syrská armáda postupuje v Halabu nemilosrdně. Lidé začali utíkat

22.11. 14:53

Damašek - OSN tento týden přestala v Halabu rozdělovat humanitární příděly, protože její zásoby došly. Syrská armáda, jejíž postup je k civilistům nemilosrdný, dnes vyzvala povstalce, aby otevřeli své sklady a rozdali lidem potraviny.

Srbsko se postilo do boje proti migrantům. Odmítne jim pomáhat

22.11. 14:45

Bělehrad - Srbsko nadále odmítá poskytovat pomoc migrantům, kteří se nenachází na území této země. Podporovat navíc bude pouze uprchlíky umístěné v detenčních táborech.

Milán se hroutí pod náporem migrantů. Vláda musí zasáhnout

22.11. 14:31

Milán - Italská vláda plánuje vyslat 150 vojáků do Milána, město se totiž doslova hroutí kvůli přílivu migrantů. Ministr vnitra Angelino Alfano dodal, že chce zdvojnásobit počet důstojníků ve městě, aby bylo možné zvládnout chaos.

Evropa musí rychleji a rázněji reagovat na hrozby, shodli se europoslanci

22.11. 14:23

Štrasburk - Evropa musí rychleji a rázněji reagovat na hrozby na kontinentu i mimo něj, shodli se dnes europoslanci. Požadují lepší spolupráci ozbrojených složek členských států, což by se mělo stát prvním krokem k vytvoření společné obranné politiky.

V Libyi zatkli manželku teoristy Belmochtára

22.11. 13:58

Tripolis - V sobotu byla v Libyi zatčena Asma Kadusíová, jedna z manželek alžírského teroristy Mochtára Belmochtára. Ten je řazen mezi nejnebezpečnější radikály v oblasti Sahary, nyní se patrně ukrývá na jihu Libye.

Litevský parlament zvolil Skvernelise premiérem

22.11. 13:41

Vilnius - Na post novéhoa premiéra Litvy byl dnes zvolen bývalý ministr vnitra a policejní šéf Saulius Skvernelis (46). Jeho kandidaturu doporučila parlamentu prezidentka Dalia Grybauskaitéová, která nyní designovaného premiéra pověří sestavením nové vlády.

Budou USA posílat velvyslance bez praxe? Trumpová může být jen začátek

22.11. 13:23

Washington - List The Washington Post dnes napsal, že Ivana Trumpová, exmanželka nově zvoleného prezidenta USA, je pouze jednou z osobností bez diplomatických zkušeností, které se mohou stát velvyslanci. Také druhá Trumpova žena Marla Maplesová by mohla skončit na ambasádě, prý "kdesi v Africe".

Smutné: Obamu Evropa vůbec nezajímá, píše deník

22.11. 13:14

Londýn - Ačkoliv se Evropa obrací na Západ a vzhlíží k němu, on se o ni vůbec nezajímá. Americký prezident Barack Obama se totiž od Evropy odvrátil, píše deník The Guardian.

reklama
Fotogalerie