Svět

Merkelová. Pomoz nám, žádají zoufalí uprchlíci

06.03. 12:35

Atény – V Řecku uvízlo asi 25 tisíc uprchlíků kteří jsou frustrovaní, zoufalí, mnozí z nich stanují přímo uprostřed měst, včetně Atén. V pondělí také prorazili zábrany na Makedonské hranici. Podle německého tisku přitom volali o pomoc, kterou žádali od německé kancléřky Angely Merkelové.

Kdo může za uprchlickou krizi? Rakouský politik promluvil pro server

06.03. 12:26

Praha - Uprchlíci mohou obohatit evropskou společnost, je však nutné, aby přijali naše hodnoty, domnívá se rakouský politik Othmar Karas. Europoslanec a člen Poslaneckého klubu Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) odpovídal našemu serveru na otázky týkající se uprchlické krize a…

Facebook dokáže odhalit sebevražedné sklony

06.03. 12:20

Washington - Facebook přišel s velice užitečnou a zajímavou funkcí, která může pomoci uživatelům se sebevražednými úmysly a zachránit tak velké množství životů. Nástroj má lidem v těžkých chvílích pomoci a připomenout, že existují jiná řešení, než si vzít život.

reklama

Taliban se nechce účastnit rozhovorů s Kábulem

06.03. 12:09

Kábul - Islamisté z hnutí Taliban dnes oznámili, že se nebudou účastnit mírových rozhovorů s afghánskou vládou.

Slovenské volby vyhrál Směr-SD Roberta Fica. V parlamentu by mohlo být až devět stran

Aktualizovali jsme 6.3.2016, 11:45, 05.03. 22:45

Bratislava - Sobotní parlamentní volby na Slovensku nejspíš vyhrála dosavadní vládní strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) premiéra Roberta Fica s necelými 29 procenty hlasů, což ale znamená výrazné oslabení oproti minulým volbám i oproti předvolebním průzkumům. Vyplývá to z dílčích výsledků z…

Už nikdy nechci mít sex, řekla snoubenci. Co se pak stalo?

06.03. 11:44

Londýn - Říct muži před svatbou, že už nikdy nebude mít sex se svou manželkou, chce pořádnou dávku odvahy. Amy Fordová (24) tu sílu v sobě našla. Dokonce svému příteli dovolila spát s cizími ženami. Jí samotné totiž z jeho dotyků naskakovala husí kůže.

Ruští komunisté slavili výročí úmrtí diktátora Josifa Stalina

05.03. 22:37

Moskva - Ruská komunistická strana (KPRF) dnes na Rudém náměstí v Moskvě uctila 63. výročí úmrtí komunistického diktátora Josifa Stalina.

Agentura Moody's varuje Rusko před dalším snížením ratingu

05.03. 22:34

New York - Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service varovala Rusko před dalším snížením úvěrového ratingu hlouběji do spekulativního pásma.

Bývalý slovenský prezident Kováč je v nemocnici. Jeho stav je vážný

05.03. 18:04

Bratislava - Bývalý slovenský prezident Michal Kováč (85) byl dnes převezen do nemocnice. Informují o tom slovenská média.

Novinář pomohl islamistům, vojenský soud ho poslal na popraviště

05.03. 17:49

Mogadišo - Novinář Hassan Hanafi, který pomohl islámskému hnutí Šabáb zabít pět žurnalistů, dostal trest smrti. Rozhodl tak vojenský tribunál v Somálsku.

Francie a Rusko se neshodly v názoru na uspořádání voleb v Sýrii

05.03. 17:41

Damašek/Paříž/Moskva - Plán uspořádat v Sýrii v dubnu parlamentní volby, jak to nedávno ohlásil syrský prezident Bašár Asad, je "provokativní a nerealistický". Dnes to v Paříži řekl francouzský prezident François Hollande.

EU prodloužila sankce proti Janukovyčovi

05.03. 17:23

Brusel - Evropská unie o další rok prodloužila sankce vůči někdejšímu ukrajinskému prezidentovi Viktoru Janukovyčovi a patnácti jeho spolupracovníkům.

Francie už na uprchlíky není sama. Přišla nečekaná pomoc

05.03. 16:33

Londýn - Britský premiér David Cameron přislíbil Francii finanční pomoc ve výši 22 milionů eur na řešení stále vyhrocenější situace ohledně migrantů ve městě Calais. Informovala o tom agentura DPA.

Saudové: Asad by měl odejít na začátku přechodného období

05.03. 16:15

Rijád/Paříž - Syrský prezident Bašár Asad by měl odejít na začátku politického přechodu v zemi, nikoliv na jeho konci. Během návštěvy Francie to dnes řekl saúdskoarabský ministr zahraničí Ádil Džubajr.

Kňažko: Volby jsou šancí na změnu

05.03. 16:14

Bratislava - Volby představují šanci na dosažení změny a výmluvy lidí, že není koho volit, neobstojí. V rozhovoru s ČTK to řekl slovenský herec Milan Kňažko.

Vědci chtějí zopakovat léčbu míchy Poláka

05.03. 15:48

Varšava - Tým polských a britských vědců chce zopakovat úspěšnou léčbu poraněné míchy, které dosáhl u ochrnutého Poláka Dareka Fidyky.

Turecká vláda převzala opoziční deník

05.03. 15:43

Istanbul - Turecké úřady v pátek převzaly kontrolu nad hlavním opozičním deníkem Zaman, který je spojován s ideovým rivalem prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Schwarzenberg: Postoj visegrádské čtyřky k migraci lze pochopit

05.03. 15:23

Vídeň - Někdejší český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg rozumí rozhořčení Rakouska nad přístupem zemí visegrádské skupiny (V4), tedy i České republiky, k uprchlické krizi.

Syrští povstalci dobyli strategický hraniční přechod mezi Sýrií a Irákem

05.03. 15:11

Bagdád/Damašek - Syrští povstalci s leteckou podporou aliančních sil dobyli v noci na dnešek syrsko-irácký hraniční přechod Tanf, který je důležitým strategickým bodem.

Švýcarsko omezí přistěhovalectví nejdříve od roku 2019

05.03. 14:37

Bern - Švýcarsko omezí přistěhovalectví z Evropské unie nejdříve od roku 2019. Vyplývá to z vládního návrhu, o němž dnes informovala agentura DPA.

Turečtí pohraničníci zastřelili u Sýrie devět Syřanů. Chtěli ilegálně přejít hranice

05.03. 14:33

Istanbul - Turečtí pohraničníci zastřelili u hranic se Sýrií devět Syřanů, kteří chtěli ilegálně přejít do Turecka. Oznámila to dnes syrská organizace pro liská práva, na kterou se odvolává agentura DPA.

Slováci vybírají nové poslance. Podle průzkumů přijde Ficův Směr-SD o většinu

05.03. 13:33

Bratislava - Na Slovensku se dnes konají volby, které rozhodnou o novém složení parlamentu. Favoritem na vítězství je vládní Směr-sociální demokracie (Směr-SD) premiéra Roberta Fica, který podle dřívějších průzkumů veřejného mínění ale přijde o stávající většinu ve sněmovně.

Další znásilnění uprchlíky v Německu: Doplatí na něj všichni muži

05.03. 13:28

Berlín - Provozovatel vodního světa v severoněmeckém Norderstedtu se kvůli znásilnění čtrnáctileté dívky dvěma afgánskými běženci rozhodl zpřísnit bezpečnostní opatření v bazénu.

Ukrajina členem EU a NATO? Podívejte se

05.03. 13:00

Haag - Ukrajina se členem Evropské unie nebo Severoatlantické aliance (NATO) nestane nejméně 20 až 25 let. Uvedl to předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

reklama
Fotogalerie