Svět

Ekonomický růst, ilustrační fotografie

Japonské ekonomice se zdaří, zrychluje nad očekávání

Svět

Tokio - Japonské ekonomice se nebývale daří. Hrubý domácí produkt (HDP) se v celoročním přepočtu zvýšil o čtyři procenta, analytici v anketě agentury Reuters udávali nejčastěji růst 2,5 procenta. Domácí spotřeba a kapitálové investice rostly nejrychleji za déle než tři roky.

Turecká policie

Svět

Zatčený islamista na služebně v Istanbulu zabil nožem policistu

Istanbul - Turecký policista přišel v neděli večer o život v budově jedné policejní služebny v Istanbulu, kde jej nožem napadl muž, krátce před tím zatčený kvůli podezření, že chystá teroristický útok jako sebevražedný atentátník ve službách Islámského státu (IS).

Královna Alžběta II.

Předá Alžběta trůn Charlesovi? Prý pomýšlí na abdikaci k pětadevadesátým narozeninám

Svět

Londýn - Britská královna Alžběta II., v současnosti nejdéle sloužící panovnice na světě, údajně pomýšlí za čtyři roky, kdy dosáhne 95 let, abdikovat. Uvedl to v neděli list Daily Mirror s odvoláním na zdroje blízké dvoru. Na královnin pokyn podle nich začala příprava dokumentů týkajících se předání trůnu následníkovi, osmašedesátiletému princi Charlesovi.

Aktuálně se děje

13. února 2026 8:33

Královská rodina pod tlakem kvůli Andrewovi. Američané chtějí jediné

Bývalý britský princ Andrew Mountbatten-Windsor čelí rostoucímu tlaku ze strany amerických činitelů i členů královské rodiny, aby v USA svědčil v případu sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Petr Pavel

Společně za Ukrajinu. Lidé se v Praze opět sejdou na podporu napadené země

Prezident Petr Pavel, bývalý hokejový brankář Dominik Hašek, filmařka Agnieszka Holland, to jsou někteří ze zástupců českých a evropských veřejných osobností, které vystoupí 21. února od 15 hodin na pražském Staroměstském náměstí na shromáždění Společně za Ukrajinu. Na podporu země ve válce a spravedlivého míru vystoupí také matky Čechů, kteří padli v boji za svobodu Ukrajiny, zástupci a zástupkyně ukrajinské občanské společnosti i dětský pěvecký sbor. V minulých letech se ho zúčastnily desítky tisíc lidí a patřilo mezi největší na světě.