exploze zasáhly autobus Borussia Dortmund

exploze zasáhly autobus Borussia Dortmund (11.4.2017)

Rok po útoku v Dortmundu: Fotbalisté si nesou jizvy dodnes, stále mají strach

Berlín - Fotbalisté Borussie Dortmund dnes před soudem v tomto západoněmeckém městě vypovídali jako svědci v případu loňského bombového útoku na jejich týmový autobus. Hovořili o strachu, jaký v ten moment zažívali, i následcích, které si někteří z nich nesou dodnes. Obžalovanému Sergeji W., který se k činu přiznal, za útok hrozí doživotní vězení.

exploze zasáhly autobus Borussia Dortmund (11.4.2017)

Exploze zasáhly autobus fotbalistů Dortmundu. Cílený útok, tvrdí policie

Svět

Berlín - Dortmundská policie vychází z toho, že trojice výbuchů poblíž autobusu fotbalistů Dortmundu byla cíleným útokem na sportovce. Zatím není jasné, co stojí v jeho pozadí, vyloučena ale není žádná možnost, řekl na večerní tiskové konferenci dortmundský policejní prezident Gregor Lange. Státní zastupitelství útok vyšetřuje jako pokus o zabití.

Aktuálně se děje

22. února 2025 12:55

Kim Kardashian šokována: North přebírá prim v popularitě

Kim Kardashian byla překvapená, když zjistila, že její dcera North West je o 18 procent populárnější než zbytek rodiny. Northino vystoupení v muzikálu Lví král přitáhlo obrovskou pozornost, s miliardami impresí a neuvěřitelnou mediální hodnotou. Kim je na její úspěch velmi pyšná a vtipně dodala, že se bude muset postarat, aby ji North nezastínila.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy

Policie ČR, ilustrační foto

Útok v Hradci: Česko truchlí za oběti vraždy

Královéhradeckem se šíří smutek, hněv i strach. Tragédie, která se ve čtvrtek ráno odehrála v místním obchodě, zasáhla nejen blízké obětí, ale i širokou veřejnost. Dvě prodavačky, 19letá dívka a 38letá žena, se staly oběťmi brutálního útoku 16letého mladíka, který si je podle všeho vybral zcela náhodně.