Geert Wilders

Geert Wilders

Wilders už navzdory volebnímu triumfu nechce být premiérem

Svět

Nizozemský krajně pravicový lídr Geert Wilders ve středu oznámil, že se nestane novým holandským premiérem i přes vítězství v loňských volbách. Na složení vlády nedokázal najít dostatečnou podporu ostatních stran v parlamentu.

Geert Wilders (PVV)

Geert Wilders nepodněcoval k nenávisti. Odvolací soud zvrátil původní verdikt

Svět

Odvolací soud v Amsterodamu dnes zprostil viny poslance a předsedu krajně pravicové Strany pro svobodu (PVV) Geerta Wilderse, pokud jde o podněcování k nenávisti nebo diskriminaci. Zvrátil tak rozhodnutí soudu nižší instance z roku 2016. Soud ale potvrdil, že Wilders v předvolební kampani v roce 2014 urážel Maročany jakožto skupinu. Proti tomu se politik hodlá odvolat, informovala agentura Reuters.

Geert Wilders

Rozlítí muslimy po celém světě? Wilders oživil soutěž karikatur Mohameda

Svět

Nizozemský krajně pravicový politik Geert Wilders se rozhodl po více než roce vrátit ke kontroverznímu projektu soutěže o nejlepší karikaturu proroka Mohameda. Oznámil to na twitteru. Stejný plán měl šéf Strany pro svobodu i v roce 2018, tehdy ale kreslířskou soutěž zrušil kvůli riziku možných útoků. Proti klání protestovali desetitisíce muslimů zejména v Pákistánu.

islám

Muž se mstil za urážky islámu. Oběti si v Amsterdamu vybral náhodně

Svět

Amsterdam - Devatenáctiletý Afghánec podezřelý z pátečního pobodání dvou Američanů na amsterodamském nádraží vyšetřovatelům řekl, že motivem jeho útoku byly urážky islámu. Oznámila to dnes nizozemská prokuratura. Mladík podle ní do Amsterodamu přicestoval se záměrem útočit a své oběti si vybral náhodně. Při výslechu zmínil jméno nizozemského krajně pravicového politika a známého odpůrce islámu Geerta Wilderse.

Geert Wilders

Domov

Krajní pravici přivítali v Praze stovky příznivců

Praha - Za přísných bezpečnostních opatření se sešli příznivci evropských protiimigračních stran v pražském Top hotelu. Ze všech stran ho hlídají policisté včetně hlídek na koních, akreditovaní novináři procházejí několika prohlídkami a nad hotelem létá vrtulník.

Geert Wilders

Odmítněte EU i migraci, vyzval Wilders v Praze Čechy

Domov

Praha - Nizozemský kritik islámu a předseda Strany pro svobodu Geert Wilders publiku na konferenci krajně pravicových stran připomínal českou historii a na podporu svých myšlenek neváhal použít i některé významné české osobnosti.

Ilustrační foto

Hanba! vypískali Češi Wilderse. Ten chce zeď proti migrantům

Domov

Praha - Nizozemský politik Geert Wilders na dnešním setkání krajně pravicových politiků v Praze řekl, že doufá, že Česko bude nadále zavírat dveře masové migraci. Je jí třeba zabránit, i kdybychom měli vybudovat nějakou zeď, řekl novinářům. V centru města ale protestují stovky lidí proti setkání představitelů evropských protiimigračních stran.

Muslimové

Svět

Hrozí nám islámská Evropa, Švédsko už je ztracené, tvrdí Wilders

Amsterdam - Evropa, především země Evropské unie, se řítí do záhuby. Jestliže bude uprchlická krize pokračovat tempem jako dnes, bude starý kontinent v polovině století zahlcen muslimy. Alespoň to tvrdí na svém blogu nizozemský politik Geert Wilders. Opírá se o výzkum agentury Pew Research Center.

islám

Wilders poučuje politiky: Jsme na seznamu smrti. Nebuďte zbabělci a řekněte pravdu o islámu

Svět

Nizozemský islamofobní politik Geert Wilders o sobě opět dává vědět. Tento týden se na festivalu dokumentárních filmů v britském městě Sheffield DocFest promítal snímek nazvaný „Wilders“. Sám politik k němu řekl, že i když režisér Stephen Robert Morse s jeho politickými názory nesouhlasí, pokusil se alespoň přinést vyvážený příběh. „To je víc, než mohu říci o mnoha holandských novinářích,“ rýpnul si politik.

Evropská Unie

Svět

Je EU zachráněna? Tak jednoduché to není, Brusel se musí poučit, varuje expert

Skutečnost, že se Straně pro svobodu Geerta Wilderse nepodařilo získat v uplynulých nizozemských volbách tolik hlasů, kolik se očekávalo, samo o sobě neznamená, že širší společenská nespokojenost v Holandsku i napříč celou Evropou zmizela. S tímto varováním vystoupil v komentáři pro server CNN politický analytik a konzultant Pieter Cleppe, který v současnosti působí jako ředitel bruselského think tanku Open Europe.

Aktuálně se děje

22. května 2024 16:52

Rusko chce revidovat státní hranice. Pak to údajně popřelo

Rusko ve středu odmítlo zprávy o plánech na revizi státní hranice v Baltském moři. Podle agentury Reuters, která se odvolává na ruskou státní tiskovou agenturu RIA, to uvedl nejmenovaný vojensko-diplomatický zdroj. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy