Globe24.cz

Maďarská vláda plot proti migrantům na hranicích zdvojí

dnes 20:28

Budapešť - Maďarská vláda postaví druhou řadu oplocení, které nechala loni vybudovat na hranicích se Srbskem ve snaze zastavit ilegální pronikání migrantů do Maďarska.

Na summitu V4 se bude hovořit o rozdílné kvalitě potravin

dnes 19:49

Bratislava - Země takzvané visegrádské čtyřky (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) se dohodly uspořádat mimořádný summit těchto středoevropských států, který se bude zabývat rozdílným složením potravin dodávaných na pulty obchodů do západní a východní Evropy.

Policisté obvinili průvodčí a vlakvedoucí za pád dívky z vlaku

dnes 19:05

Olomouc - Policie ukončila vyšetřování tragického pádu dvouleté dívky z jedoucího vlaku na Olomoucku a obvinila průvodčí a vlakvedoucí z usmrcení z nedbalosti.

reklama

V Katalánsku bude kvůli ptačí chřipce vybito 17 tisíc kachen

dnes 19:04

Madrid - I v severovýchodním Španělsku se objevily případy nákazy virem ptačí chřipky H5N8. Nákazu úřady evidují u drůbeže.

Česko uspělo v arbitráži kvůli Škodaexportu

dnes 18:50

Praha - Ministerstvo financí uspělo v arbitráži s britskou společností WNC Factoring, která požadovala ve sporu od státu dvě miliardy korun. Firma tvrdila, že byla poškozena pochybeními České republiky v procesu privatizace společnosti Škodaexport a také následným neposkytnutím úvěru od České…

Turecká špionáž v Německu? Kromě duchovních měli špehovat také učitelé

dnes 17:21

Berlín - List Rheinische Post se věnuje údajné špionáži Turecka na území Německa. Nedávno prasklo, že muslimští duchovní informovali turecký konzulát o aktivitách proti prezidentu Erdoganovi. Tím to ale nekončilo.

Dobyli jsme Al-Báb, tvrdí syrští rebelové. Aktivisté ale mají pochybnosti

dnes 17:19

Damašek - Syrští povstalci podporovaní tureckou armádou dnes oznámili, že dobyli severosyrské město Al-Báb, které bylo doposud pod kontrolou Islámského státu.

V Paříži to opět vře: Demonstranti se domlouvají na twitteru, v centru hoří popelnice

dnes 17:18

Paříž – Protesty kvůli údajnému policejnímu násilí a znásilnění černošského mladíka Thea pokračují. Dnes v Paříži studenti zablokovali 16 středních škol. Podobné akce byly organizovány prostřednictvím sociálních sítí, například na twitteru pod hashtagem #BlocusPourTheo.

Kandidát na německého kancléře Schulz má problémy. Co se stalo v Bruselu?

dnes 17:16

Brusel/Berlín - Evropský Úřad pro boj proti podvodům (OLAF) zvažuje vyšetřování vůči kandidátovi německé sociální demokracie na kancléře Martinu Schulzovi. Je zde podezření na podvod, korupci nebo jinou nelegální činnost, které by se dotýkalo finančních zájmů Evropské unie.

Česká republika není vyspělá země. Americká banka JPMorgan ji zařadila do rozvojových

dnes 16:57

Praha - Americká banka JPMorgan vyřadí české státní korunové dluhopisy ze svých indexů rozvinutých trhů a zařadí je od dubna mezi dluhopisové indexy rozvíjejících se zemí GBI-EM.

V ukrajinské Oděse se chystali unést a oslepit poslance, šlo o pomstu

dnes 16:40

Kyjev - Ukrajinská média dnes informovala o únosu poslance Oleksije Hončarenka (36), který je v ukrajinském parlamentu zástupcem šéfa poslaneckého klubu vládní strany Blok Petra Porošenka. Zpráva byla úmyslnou dezinformací dohodnutou s prokuraturou, aby mohl být dopaden objednavatel zločinu.

Němci zadrželi salafistu, připravoval útok na bezpečnostní složky

dnes 16:38

Berlín - V Dolním Sasku byl zatčen salafista (26), který připravoval útok na vojáky či policisty. Mladý Němec se přiznal, od středy je ve vazbě.

USA čeká zásadní daňová reforma? Trump chce změny prosadit do léta

dnes 16:35

New York - Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa chce prosadit zásadní daňovou reformu, která má za cíl snížení daňové zátěže pro střední vrstvy a zjednodušení daní pro podniky. Změny by měly projít Kongresem ještě do srpnové přestávky.

Slovenská krajní pravice posiluje, Kotlebova LSNS je v průzkumech třetí

dnes 16:33

Slovensko - Podle průzkumu veřejného mínění agentury Focus je krajně pravicová Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) je třetí nejoblíbenější stranou na Slovensku. Strana, která se hlásí k fašistickému Slovenskému štátu, chce odchod Slovenska z EU a NATO.

Češi sice žijí déle, ale ne lépe. Šetříme na svém zdraví?

dnes 16:31

Praha - Češi patří k nejspořivějším národům v Evropě. Snaží se ušetřit na jídle, oblečení, výdajích za zábavu, ale i na svém zdraví. Obzvlášť senioři jsou výdaji nad rámec běžné potřeby nejvíce ohroženi. Paradoxně není výjimkou, že se nechají zlákat triky obchodníků ke koupi předražených…

EU v dalším desetiletí? Brusel připravuje důležitý materiál

dnes 16:30

Brusel - Evropská komise jednala o možnostech vývoje EU v dalším desetiletí. Dokument má být hotov před summitem, který se mimořádně sejde 25. března v Římě, aby připomněl 60 let od podpisu římských smluv, jednoho ze základů evropské integrace.

Británii zasáhla bouře Doris, problémy trápí především leteckou dopravu

dnes 16:28

Londýn - Británii dnes ráno zasáhla prudká bouře, kvůli které byly zrušeny desítky leteckých spojů. Tisíce domácností přišly o dodávky elektrického proudu. Motoristé by dle doporučení úřadů neměly vyjíždět.

Vesmírná loď Dragon přistála u ISS, přivezla zásoby a materiál

dnes 16:26

Mys Canaveral - U Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) dnes na druhý pokus zakotvila kosmická loď Dragon. Přivezla zásoby a vědecký materiál, který je notné kvůli zpoždění rychle vyložit. Další zásilka dorazí na ISS v pátek. Dopraví ji ruská nákladní loď Progress.

V Ženevě se znovu jedná o Sýrii, průlom ale očekávat nelze

dnes 15:46

Ženeva - V Ženevě dnes začalo další kolo jednání o Sýrii. Zmocněnec OSN pro Sýrii Staffan de Mistura se dopoledne sešel se šéfem delegace syrské vlády Bašárem Džaafarím.

Jak je to se vzděláním migrantů? Vědci vysvětlují, jak to je

dnes 15:43

Washington/Paříž - Jak poukazuje server The Atlantic, v USA existuje teorie, že se dětem z přistěhovaleckých rodin často ve škole vede lépe, než potomkům rodilých Američanů – a to navzdory jazykové bariéře a kulturním nedorozuměním. Tento koncept má dokonce vlastní název - „přistěhovalecký paradox“…

Už žádné tampóny a vložky? Americký chiropraktik představil svůj vynález, ženy jsou zděšené

dnes 15:40

Topeka (USA) - V americké lékařské komunitě čelí chiropraktici časté kritice ať už kvůli tomu, že to vlastně nejsou lékaři, v horších případech i kvůli nebezpečné spinální manipulaci kojenců a malých dětí. Nyní jeden chiropraktik svým bizarním nápadem ještě přilil olej do ohně „chiropraktického…

Dá se Washingtonu věřit? Expertka poukazuje na problémy mezi Trumpem a zbytkem světa

dnes 15:38

Washington - Jak poukazuje server Foreign Policy, nový americký prezident Donald Trump a jeho administrativa do světa vysílají velmi smíšená poselství. To vše může komplikovat vzájemné vztahy a především spolupráci.

TOP 09 se pustila do Zemana: Není schopen odlišit projev ve Sněmovně od slintů 'dědečka chlíváčka

dnes 15:36

Praha – Prezident Miloš Zeman v úterý vystoupil před poslanci a obhajoval senátní verze návrhu nových pravidel pro národní parky. Jeho projev na sociálních sítích ostře zkritizovali především zástupci TOP 09.

Švýcarsko chce odradit migranty. Natočí pro ně odstrašující seriál

dnes 15:34

Švýcarsko – Švýcarsko sice nepatří mezi země Evropské unie, rozhodně to ale neznamená, že by o něj migranti neměli zájem. Ty z Afriky, konkrétně z Nigérie, se rozhodla tamní vláda odradit vskutku netradičně – bude financovat nigerijskou televizní show.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací