Globe24.cz

Američané zvažují sankce proti Barmě kvůli situaci Rohingů

dnes 09:31

Washington - Spojené státy zvažují sankce proti buddhistické Barmě kvůli jejímu přístupu k Rohingů. Příslušníkům muslimské menšiny barmské úřady odmítají udělit občanství, omezují jejich svobody a neuznávají je jako etnikum.

Zastrašování, zneužívání, špatné platy. Británie vyšetřuje případy moderního otroctví

dnes 08:50

Londýn - Britské úřady vyšetřují přes 300 případů moderního otroctví. Zaměstnavatelé například zneužívají lidi nadměrnými pracovními nároky, velmi nízkými platy, nevyhovujícími pracovními podmínkami, ale i zastrašováním.

Příprava na válku? Japonsko, Korea a USA trénují sledování raket

dnes 08:47

Soul - Jižní Korea, Spojené státy a Japonsko zahájily vojenské cvičení, které potrvá dva dny. Jeho cílem je připravit se na možnou severokorejskou raketovou či jadernou hrozbu.

reklama

Zástupci Afriky jednají o ukončení praxe dětských sňatků

dnes 08:04

Dakar - V hlavním městě Senegalu se dnes sešli afričtí političtí lídři, aktivisté za lidská práva a místní činitelé, aby projednali společné úsilí za odstranění praktiky dětských sňatků ze západní a centrální Afriky. Schůzka v Dakaru potrvá do středy.

Zmařený atentát na Porošenka? Podle SBU je zpráva falešná

dnes 08:01

Kyjev - Ukrajinská tajná služba dementovala falešnou zprávu o údajném zmaření atentátu na prezidenta Petra Porošenka. ten se na něj údajně chystal během návštěvy frontové linie mezi vládními vojsky a proruskými separatisty na východě země, podle původních zpráv jej však měla tajná služba zmařit.

Juncker pogratuloval Babišovi, popřál mu štěstí při sestavování stabilní vlády

dnes 08:00

Brusel - Vítězi českých parlamentních voleb dnes pogratuloval také předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. V dopise šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi uvedl, že mu přeje hodně štěstí při sestavování stabilní vlády.

Způsobují mobily rakovinu? Nebo naše zdraví ovlivňují jinak?

Aktualizovali jsme 23.10.2017, 22:22, včera 15:37

Uživatelé mobilních telefonů mohou být klidní. Jejich pravidelné používání podle odborníků nezpůsobuje větší zásahy do zdraví a je prakticky vyloučeno, že by způsobovaly například rakovinu. Zanedbatelné zvýšení výskytu nádorů sice odborníci zaznamenali, avšak pouze u mužů. A není jasné, jestli…

Rakouský tisk hodnotí volby: Češi pošlapali Havlův odkaz, prohrála i EU

Aktualizovali jsme 23.10.2017, 22:21, včera 13:24

Vídeň/Praha - Hnutí ANO sice české parlamentní volby vyhrálo, s jeho předsedou Andrejem Babišem ale nechce vládnout nikdo. Uvedl to rakouský deník Die Presse.

Novinář se vydal mezi uprchlíky a ptal se jich na zásadní otázku. Jak to dopadlo?

Aktualizovali jsme 23.10.2017, 22:21, včera 08:39

Berlín - Uprchlíci přišli do Německa s nekonkrétní představou o lepším životě. Na místě je však čekalo všechno nové, dokonce i jejich víra se musela adaptovat na nové podmínky. Vše vypadalo nadějně, dokud se země neocitla před volbami. Strašákem mnohých se stala anti-migrantská kampaň AfD, která…

Ovčáček prozradil koho volil. Se Zemanem se překvapivě neshodl

Aktualizovali jsme 23.10.2017, 22:21, 22.10. 12:19

Praha – Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček prozradil, koho volil. Fotku volebního lístku po volbách zveřejnil na sociálních sítích.

Co bude po volbách se stíháním Babiše? Ústavní právník uvádí věci na pravou míru

Aktualizovali jsme 23.10.2017, 22:21, 21.10. 22:12

Praha - Znovuzvolení poslanci z hnutí ANO Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek zatím zůstávají trestně stíhaní v kauze Čapího hnízda. Stíhání se přeruší zpětně k dnešku až poté, co Státní volební komise vyhlásí výsledky voleb.

Kdo stojí za uprchlickou krizí? Orbán ukázal na viníka

Aktualizovali jsme 23.10.2017, 22:21, 18.10. 20:01

Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán je přesvědčený, že mMigrační krize v Evropě je „řízenou operací". Zároveň tvrdí, že migrační vlna není žádný náhodný fenomén.

ANO a SPD se shodli na návrhu Vondráčka na předsedu Poslanecké sněmovny

včera 22:19

Praha - Na dnešní večerním jednání se hnutí ANO a Svoboda a přímá demokracie (SPD) shodly na návrhu Radka Vondráčka (ANO) na předsedu Sněmovny. Novinářům to řekli zástupci obou uskupení.

Důstojník ruské gardy zastřelil čtyři další vojáky, dám byl zabit

včera 22:12

Moskva - Nadporučík ruské národní gardy v kasárnách v autonomním Čečensku na neklidném severním Kavkazu zastřelil čtyři další vojáky. Pak byl sám zabit.

Orbán připomněl povstání v Budapešti. V pr jevu tvrdě vystoupil proti migraci

včera 21:29

Budapešť – Šéf maďarské vlády Viktor Orbán dnes připomněl protikomunistické povstání v Budapešti v roce 1956, po jehož rozdrcení sovětskými tanky statisíce Maďarů uprchly na Západ. Při té příležitosti zopakoval svůj negativní postoj k přebírání migrantů.

ČSSD musí reagovat na tvrdý políček, který jí voliči uštědřili, říká Zimola. Sám zvažuje kandidaturu do vedení

včera 21:18

Praha - ČSSD musí po neúspěšných volbách do Sněmovny projít sebereflexí, říká bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola. Dodal, že zváží kandidaturu do vedení ČSSD, bude-li mít členská základna zájem. 

Hrozí Iráku epidemie nebezpečných nemocí? U dobytého Mosulu začala vakcinace zvířat

včera 20:47

Bagdád - Vakcinaci více než jednoho milionu hospodářských zvířat v oblasti kolem Mosulu dnes společně zahájily Irák a OSN. Důvodem rozsáhlé vakcinace v někdejší baště teroristické organizace Islámský stát (IS) v Iráku jsou obavy z propuknutí epidemie nebezpečných nemocí, které by se mohly rozšířit…

Trump při cestě po Asii nenavštíví demilitarizované pásmo mezi Severní a Jižní Koreou

včera 20:45

Washington - Během své listopadové cesty po Asii americký prezident Donald Trump nenavštíví demilitarizované pásmo mezi oběma Korejemi. Původně se spekulovalo, že sem zavítá.

Bělobrádek je připravený odejít do opozice

včera 20:45

Praha - K povolebnímu jednání se dnes večer sešli zástupci hnutí ANO a KDU-ČSL. Na schůzce, která by měla trvat zhruba hodinu a půl, by měli diskutovat zejména o uspořádání Sněmovny. 

Výsledek kontrol prodejen kebabu: V každé čtvrté zjistili veterináři pochybení

včera 20:35

Praha – Asi v každém čtvrtém provozu na výrobu, skladování nebo prodeje kebabu, který veterináři zkontrolovali v rámci mimořádné kontrolní akce, byla objevena pochybení.

Babiš má jasno: Faltýnek ve vládě nebude

včera 20:21

Praha - Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek určitě nebude ve vládě, řekl po jednání s prezidentem v Lánech předseda ANO Andrej Babiš.

Zákaz nošení burek na veřejnosti? Kontroverzní téma řeší i za oceánem

včera 19:47

Québec se stal zatím posledním místem, kde bylo částečně zakázáno zahalování tváře, přičemž ti, kdo využívají jakékoliv veřejné služby, musí být odhalení, připomíná komentátor serveru The Independent Atif Rashid. Poukazuje, že podobná pravidla platí ve Francii, Belgii a Nizozemsku, ale zavedení…

Není pro nás jiná cesta než skončit v opozici, zní z ODS. Klaus mladší to schytal od Němcové

včera 19:26

Jihlava - Pro Občanskou demokratickou stranu není zřejmě po volbách jiná cesta než skončit v opozici, tvrdí místopředseda ODS, senátor a předseda regionálního sdružení ODS na Vysočině Miloš Vystrčil.

Zeman Babiše pověří jednáním o nové vládě příští týden

včera 19:03

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš bude prezidentem Milošem Zemanem pověřen vyjednáváním o nové vládě příští týden. Babiš to řekl dnes po jednání se Zemanem na zámku v Lánech.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací