Globe24.cz

V Rotterdamu našli dodávku s plynovými láhvemi, zrušili koncert

dnes 04:25

Rotterdam - Nizozemská policie zadržela dnes v přístavu v Rotterdamu řidiče dodávky se španělskou poznávací značkou, ve které byly plynové bomby. Krátce před tím zrušila kvůli "teroristické hrozbě" v nedaleké hale koncert americké rockové skupiny, která kvůli svému názvu dlouhodobě čelí kritice…

Evropa je ztracena. Situace bude ještě horší, raději se odstěhujte, vzkazuje španělský rabín

Aktualizovali jsme 23.8.2017, 22:15, včera 08:49

Barcelona – Katalánské město Barcelona se pomalu vzpamatovává z útoků, ke kterým došlo minulý týden a při kterých zemřelo nejméně 14 osob. Vůdce tamní židovské komunity se domnívá, že situace bude ještě horší a varuje, že ze Španělska je „centrum islámského teroru“. Jeho slova cituje deník The…

Žena se podívala svému muži do mobilu. Zjistila, co s ní po nocích dělá

Aktualizovali jsme 23.8.2017, 22:15, 05.08. 16:59

Londýn – Velmi neobvyklým případem se musely zabývat britské úřady. Na policii se sám přišel udat muž, který znásilňoval svou ženu, zatímco spala. Učinil tak poté, co jeho manželka v telefonu objevila videa zachycující jeho počínání. Informuje o tom deník The Independent.

reklama

Co bude s lidmi po konci světa? Vědci zjistili, jak se budeme chovat

Aktualizovali jsme 23.8.2017, 22:14, včera 17:30

Jak by lidé reagovali na informaci, že se blíží definitivní konce světa? To je otázka, kterou si kladou mnozí vědci. Zároveň ale hned dodávají, že jde o psychologický jev, který lze jen velmi obtížně zkoumat, protože není etické financovat studii, v rámci které by bylo třeba přesvědčit lidské…

Proč nejsou všechna sedadla v letadle u oken a proč v sobě mají okýnka díry?

Aktualizovali jsme 23.8.2017, 22:14, včera 14:05

Denně na letištích po celém světě vzlétá a přistává více než 100 tisíc letů. Letadla ročně přepraví asi 4 miliardy cestujících, což odpovídá ekvivalentu poloviny obyvatel zeměkoule. Lidé v letadle často tráví dlouhé hodiny, není proto divu, že je napadají různé otázky. Jednou z nich zcela jistě je,…

Stydíte se močit do bazénu? Podívejte se, kolik výměšků taková voda obsahuje

Aktualizovali jsme 23.8.2017, 22:14, včera 11:08

Našim dětem se sice snažíme často namluvit, že nemohou čůrat ve veřejném bazénu, protože pokud to udělají, voda změní barvu a prozradí je, všichni ale víme, že je to jen mýtus. Přesto existují způsoby, jak mohou vědci zjistit, kolik moči voda v bazénu obsahuje.

Konfederační sochyv Charlottesvillu byly zahaleny do černého jako vyjádření zármutku

včera 21:59

Washington - Zaměstnanci města Charlottesville zahalili dnes sochy dvou konfederačních generálů do černého. Důvodem je smrt ženy, kterou při tamních protestech zabil jeden z extremistů svým vozem.

Vladimir Putin ocenil dialog s Vatikánem, je prý založený na důvěře

včera 21:39

Soči - Moskva si cení konstruktivního dialogu s Vatikánem, založeného na důvěře. Uvedl to ruský prezident Vladimir Putin při setkání s nejvyšším diplomatem a státním sekretářem Vatikánu kardinálem Pietrem Parolinem. 

Útok autem na vojáky v Paříži měl podle prokuratury teroristický motiv

včera 21:24

Paříž - Útok autem na skupinu francouzských vojáků, ke kterému došlo před dvěma týdny v Paříži, měl zřejmý teroristický motiv. Dnes to uvedl pařížský prokurátor.

Iráčané postupuje k centru města Tall Afar, zůstává tam i 30 tisíc civilistů

včera 21:10

Bagdád - Blíž k centru Tall Afaru dnes postoupila irácká armáda. Boje o město vypukly v neděli. Podle AFP je v Tall Afaru, který míval až 200.000 obyvatel, stále nejméně 30.000 civilistů a IS je může využít jako lidské štíty.

Varšava ani Budapešť nepodléhají tlaku, postoj k uprchlickým kvótám změnit nechtějí

včera 21:06

Varšava/Budapešť- Polsko i Maďarsko dnes vzkázaly Evropské komisi, že ze svého odmítavého postoje ke kvótám pro přerozdělení migrantů neustoupí. 

Na Břeclavsku zemřel při pádu motorového rogala pilot

včera 20:04

Břeclav - Dnes odpoledne se poblíž Moravského Žižkova na Břeclavsku zřítilo motorové rogalo. Pilot zemřel.

Veterináři na jižní Moravě likvidují 65.000 slepic, v jejich trusu byly objeveny bakterie salmonely

včera 19:52

Praha - V chovu nosnic v Pohořelicích na Brněnsku veterináři objevili bakterie salmonely. Začali tam proto vybíjet zhruba 65.000 slepic. 

Senátoři do sněmovních voleb zřejmě nestihnou projednat zbraňovou ústavní novelu

včera 19:51

Praha - Senát podle svého předsedy Milana Štěcha (ČSSD) do říjnových sněmovních voleb novelu ústavního zákona, která má posílit práva majitelů legálně držených zbraní, neprojedná. Štěch to dnes řekl novinářům. 

Egyptu se nelíbí zmrazení americké pomoci

včera 19:50

Káhira - Egypt během dnešní návštěvy zetě amerického prezidenta Jareda Kushnera kritizoval zmrazení vojenské pomoci, kterou Spojené státy dlouhá léta Káhiře poskytovaly.

Od 25. srpna bude na východě Ukrajiny platit příměří

včera 19:41

Minsk/Kyjev - Od 25. srpna má platit nové příměří mezi vládními silami a proruskými separatisty na východě Ukrajině. Dohodli se na tom dnes zástupci mírové kontaktní skupiny na jednání v Minsku.

V Barceloně jsou posilována bezpečnostní opatření

včera 19:11

Barcelona/Madrid - Španělsko zvýší v Barceloně bezpečnostní opatření v místech vyhledávaných turisty a také na sportovištích a u kulturních památek. V souvislosti s útokem v Katalánsku zpřísnily bezpečnostní opatření u kulturních památek v Itálii a také u gotické katedrály v Kolíně nad Rýnem.

Rakouské a francouzské firmy na mzdách v ČR šetří, myslí si Sobotka

včera 19:00

Salcburk - Francouzské a rakouské firmy v Česku platí pracovníkům 30 či 40 procent mzdy, kterou dávají lidem ve své zemi. Zahraniční společnosti na zaměstnancích v ČR šetří, tvrdí český premiér Bohuslav Sobotka. Zahraniční společnosti podle něj velkou část peněz vyplácejí na dividendách a část z…

Kolín nad Rýnem reaguje na útoky ve Španělsku, před katedrálou byla postavena bariéra

včera 18:47

Berlín - Kolín nad Rýnem, město ležící na západě Německa, dnes v reakci na teroristický útok v Barceloně zvýšil ochranu kolem zdejší katedrály.

Londýn trvá na ukončení jurisdikce soudního dvora EU

včera 18:28

Londýn - Britská vláda dnes potvrdila požadavek ukončení jurisdikce unijního Evropského soudního dvora (ESD) po brexitu. Londýn uvedl několik možných způsobů řešení sporů, jako je zakládání společných komisí nebo arbitráže.

V troskách domu útočníků z Barcelony byl objeven funkční sebevražedný pás

včera 18:23

Barcelona - Španělská policie našla v troskách domu v Alcanaru, kde teroristická buňka připravovala teroristické útoky, funkční sebevražedný pás. Již dříve bylo nalezeno přes 100 propanbutanových lahví a materiál k výrobě trhaviny TATP, již používají bojovníci Islámského státu. Na úřady se valí…

Dosavadní vysílání pracovníků je zrada zásad EU, zuří Macron

včera 17:23

Salcburk - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes označil stávající praxi při vysílání pracovníků do jiných zemí Evropské unie za zradu základních zásad unie. Francouzské a rakouské firmy v Česku platí pracovníkům 30 či 40 procent mzdy, kterou dávají lidem ve své zemi. Uvedl to dnes český…

Policie kopii spisu k Čapímu hnízdu poslancům nevydá, mohou do něj pouze nahlédnout

včera 17:09

Praha - Krajské policejní ředitelství v Praze neposkytne členům sněmovního mandátového a imunitního výboru, kteří mají poslancům doporučit postoj k žádosti policie o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO), kopii spisu. Budou do něj moci jen nahlédnout.

Zformování kurdského státu? Na to zapomeňte, hřímá Erdogan

včera 17:07

Ankara - Turecko podle prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana nedovolí, aby se na hranici se Sýrií zformoval kurdský stát. Ankara k milicím YPG zaujímá velmi negativní postoj a označuje je za teroristy. Podezírá je z úzké spolupráce s kurdskými separatisty na jihovýchodě Turecka.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací