Globe24.cz

OSN zrušila zbrojní sankce vůči Eritreji

dnes 18:16

Rada bezpečnosti OSN dnes jednomyslně zrušila devět let staré zbrojní sankce vůči Eritreji, kterým tato africká země čelila za podporu radikálního hnutí Šabáb v Somálsku. Informovala o tom agentura Reuters. Eritrea, která podporu islamistů vždy popírala, se letos v červenci dohodla se Somálskem na…

Češi brzy přijdou o práci. Lidé v těchto zaměstnáních by měli být na pozoru

dnes 16:56

Doba se řítí nezadržitelně kupředu a nedostatek pracovní síly na trhu žene firmy a zaměstnavatele ke stále větší automatizaci. Díky tomu jsou ale ohroženy některé pozice, které v horizontu následujících let dokáže robot a umělá inteligence zastoupit lépe, než zaměstnanec.

Být Hejmou, tak se stydím! Jan Hrušínský se pustil do "nedávno vyznamenaného estébáka"

dnes 16:49

Divadelní a filmový herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se tvrdě ohradil vůči kampani, které proti němu vedou média podporující prezidenta Miloše Zemana. zkritizoval také zpěváka Ondřeje Hejmu, který před několika dny dostal státní vyznamenání.

reklama

Konec je příjemnější, než si myslíme? Vědci zjistili, jak člověk vnímá umírání

Aktualizovali jsme 16:45, dnes 11:29

Umírání je pozitivnější zkušenost, než si většina lidí vůbec myslí, tvrdí psychologové. Nedávný průzkum YouGov ukázal, že 68 procent lidí ve Velké Británii se bojí smrti  - ale podle autorů nové studie je umírání „méně smutné a děsivé - a šťastnější - než si myslíte.“

Slunce umí zázraky? Vědci zjistili neuvěřitelné věci

dnes 15:36

Sluneční světlo může být nejlepší dezinfekcí. Vyplývá to z nové studie, podle níž sluneční paprsky proudící do domu ničí zhruba polovinu živých bakterií v prachu.

Komentář: Kdo je amorální hyenou? Za Babišem se šikují nejvěrnější v čele s prezidentem i Soukupem

dnes 14:50

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Jako zcela amorální se jeví postup premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. Ze zatím zveřejněných informací vyvstává obraz otce (premiéra), který jde takříkajíc přes mrtvoly. Únos vlastního syna a na první pohled účelné zneužití psychické nemoci jeho vlastních dětí…

Velká záhada: Kam mizí obří symboly druhé světové války?

dnes 13:52

Válka za sebou nenechává pouze ztráty na lidských životech, ale i škody materiální. Některé jsou nenávratně ztraceny, jiné se dají zacelit. Na rozdíl od rozbitých tanků a vrtulníků ale například potopené lodě či ponorky většinou opravit nelze. Často tak končí na dně moří a oceánů, odkud ale někdy…

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 15. listopadu

dnes 11:16

Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše nad východní Evropou, informuje chmi.cz.

Dusno v Itálii: Mladý Afričan chtěl znásilnit ředitelku centra pro uprchlíky

dnes 08:57

Itálií otřásá další zločin, který má na svědomí žadatel o azyl. Italská agentura ANSA informuje o případu devatenáctiletého Nigerijce, který byl obviněn z pokusu o znásilnění. Nyní mu prý hrozí deportace.

Jediný nesmrtelný tvor na naší planetě? Nikdy nezemře, místo toho se znovu narodí

dnes 08:03

Turritopsis nutricula je nenápadný, pět milimetrů dlouhý dravec. Průsvitná medúza se vyznačuje něčím, co neumí žádný jiný tvor na světě. Nikdy totiž nezemře. Když přijde její čas, namísto smrti se vrátí "do dětství". A podle vědců to může dělat donekonečna.

Švédsko zveřejnilo zprávu o extremismu: Kdo páchá nejvíc zločinů? Experti jsou překvapeni

Aktualizovali jsme 13.11.2018, 22:28, včera 17:09

Ve Švédsku byla představena nová zpráva o extremismu a organizované trestné činnosti. Ta podle autorů vykresluje zcela novou představu o tom, jak vypadá "typický" pachatel těchto typů zločinů. „Výsledkem jsme byli naprosto překvapeni," přiznal vedoucí studie pro švédskou verzi serveru The Local.

Dachau: Proč byl první koncentrační tábor postaven šest let před tím, než vypukla druhá světová válka?

Aktualizovali jsme 13.11.2018, 22:28, včera 12:58

V bavorském městečku Dachau se nachází pozůstatky jednoho z nejhorších koncentračních táborů, v němž našly smrt desítky tisíc lidí. Ví se o něm, že byl zřízen v roce 1933 a že jde o první objekt svého druhu. Proč byl ale postaven šest let před tím, než vypukla druhá světová válka?

Lesk a bída českých show: Tvoje tvář dostává facky, ze kterých se nevzpamatuje

Aktualizovali jsme 13.11.2018, 22:28, 09.11. 19:40

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO - Český divák překvapil. Plebejec, milovník Ordinací a Ulic, případně soudkyň Barbar a šarlatánů Plamínků či Joland dal přednost zdánlivě vyšší kultuře. Tu tento podzim reprezentuje už devátá řada taneční soutěže StarDance. Soutěž i svým třetím dílem na hlavu porazila…

Co nás čeká v zimě? Meteorologové očekávají příchod El Niña, může to být hodně zlé

Aktualizovali jsme 13.11.2018, 22:28, 08.11. 14:58

Světová meteorologická organizace (WMO) vydala zprávu, podle které existuje 70% pravděpodobnost, že v zimě na přelomu roku 2018/2019 nastane jev El Niño. Co to pro nás znamená vysvětlují meteorologové z Meteopressu.

Nejen chřipka. Víte, kdy mají „sezónu“ další infekční choroby? Nový výzkum může zarazit epidemie

včera 17:33

Pravděpodobně víte, kdy nastane chřipková sezóna, ale jak je to například u planých neštovic nebo kapavky? Podle nové studie má celá řada infekčních onemocnění své "sezóny", během nichž se aktivita příslušného viru či bakterie zvyšuje.

TOP 09 a STAN mají smůlu? Do Sněmovny by se nedostaly, problémy mají i další strany

včera 16:58

Rok po sněmovních volbách se největší podpoře voličů těší hnutí ANO 2011. Největšími vyzyvateli uskupení Andreje Babiše se stávají ODS a Piráti. Pokud by se nyní konaly volby, pak by ve Sněmovně zasedlo o dva subjekty méně, pod nutnou pětiprocentní volební hranicí se ocitlo hnutí STAN a TOP 09.…

Babiš: Mého syna nikdo neunesl, z České republiky odjel dobrovolně

včera 11:33

Syn českého premiéra Andrej Babiš mladší tvrdí, že ho spolupracovníci jeho otce drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na Krymu. Řekl to novinářům serveru Seznam Zprávy Sabině Slonkové a Jiřímu Kubíkovi. Andrej Babiš starší podle něj chtěl, aby kvůli kauze zmizel z Česka. Podle Premiéra je to ale úplně…

Komentář: Popkultura opět v politice, zajímá nás jen pianista Zeman a „skvělí lidé“ z Česka

včera 10:59

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Česká veřejná debata je opět k pláči. Médiím dominovala všeho všudy tři vskutku klíčová témata. Udělení Puškinovy ceny ostravskému bardu Jarku Nohavicovi, Zemanovo klavírní vystoupení a smrt jeho lékaře v Číně, ale také prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa,…

Předpověď počasí na noc a středu 14. listopadu

včera 09:59

Nad naším územím se bude udržovat tlaková výše, informuje chmi.cz.

Stěhování je pro lidi nebezpečné? V těle dokáže napáchat pořádnou neplechu

včera 09:37

Stěhování do nové země může být náročné nejen pro nás, ale i pro naše bakterie . Nová studie zveřejněná v odborném časopisu Cell naznačuje, že stěhování mezi některými zeměmi může hluboce ovlivnit bakterie, které žijí v našem zažívacím traktu:. To pak má zásadní dopad na naše zdraví.

Jak zachránit naši planetu? Vědci našli řešení, které se lidem nebude líbit

včera 08:01

Chcete zachránit planetu Zemi? Močte ve sprše. Takovou radu mají vědci pro všechny, kterým alespoň trochu záleží na tom, jak s místem, kde žijeme, zacházíme. Svůj návrh odůvodňují zejména masivním šetřením vody.

Andrej Babiš junior promluvil: Drželi mě na Krymu

včera 01:24

Syn premiéra Andrej Babiš mladší tvrdí, že ho spolupracovníci jeho otce drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na Krymu. Řekl to serveru Seznam Zprávy.

Zemřel Stan Lee. Šéf Marvelu a autor Spider-Mana a Iron Mana

12.11. 22:14

V Los Angeles dnes ve věku 95 let zemřel spolutvůrce legendárních amerických komiksových hrdinů Stan Lee, z jehož dílny vzešly postavy jako Spider-Man, Iron Man či Hulk.

Zasáhnou naši planetu smrtící vedra? Lidský organismus něco takového nezvládne

Aktualizovali jsme 12.11.2018, 22:14, 12.11. 19:25

Do konce tohoto století mohou některé části země prožít vedra tak veliká, že je lidský organismus prostě nezvládne. Uvádí to deník The Independent s tím, že kombinace extrémního tepla a vlhkosti může způsobit, že se lidé budou přehřívat a zemřou.

Napište autorovi

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie