Články k tématu: Bangladéš

Děsivá vražda: Mladičkou Nusrat (18) upálil dav lidí zaživa!

29.05. 18:51

V Bangladéši ve středu obviní 16 lidí z vraždy dívky, která byla minulý měsíc zaživa upálena, protože odmítla stáhnout obvinění ze sexuálního obtěžování vůči řediteli své školy. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na dnešní oznámení policie. Prokuratura bude pro obviněné žádat trest…

Cyklon Fani udeřil na Indii ničivou silou: 16 mrtvých, část známého města srovnána se zemí

04.05. 18:17

Nejméně 16 obětí si už vyžádal cyklon Fani, který v pátek zasáhl východní pobřeží Indie a dnes se přesunul nad Bangladéš, kde podle meteorologů zeslábl. Informovala o tom agentura Reuters. Fani je nejsilnějším cyklonem, který postihl Indii za předchozích pět let, a úřady proto díky včasnému…

Světem se šíří nová brutální droga. S lidmi dělá děsivé věci

03.05. 18:11

Syntetická droga yaba zaplavila asijský Bangladéš. V jedné z nejrychleji rostoucích ekonomik na světě slouží mimo jiné k udržení růstu. V zemi jsou na ní závislé stovky tisíc lidí, s dealery stát nakládá rezolutním způsobem. O tématu informuje britská BBC.

reklama

Muslimka odmítla stáhnout obvinění ze sexuálního útoku, ve škole ji upálili

20.04. 11:49

Desítky lidí se v pátek shromáždily v bangladéšském hlavním městě Dháce, aby demonstrovaly za spravedlnost pro osmnáctiletou dívku, která byla zaživa upálena poté, co odmítla stáhnout obvinění ze sexuálního obtěžování vůči řediteli své školy. Informovala o tom dnes agentura AP.

Mladík se pokusili unést bangladéšské letadlo. Po nouzovém přištání ozbrojence zastřelilo komando

Aktualizovali jsme 24.2.2019, 19:25, 24.02. 18:33

Možná psychicky narušený muž z Bangladéše se dnes podle místních úřadů pokusil unést letadlo národní letecké společnosti Biman. Podle bangladéšského poslance, který byl na palubě stroje, měl únosce střelnou zbraň a pokusil se proniknout do kokpitu. Stroj mířící z metropole Dháky do Dubaje ve…

Profesor varuje: Návrat muslimských uprchlíků? Vždyť jejich domov už neexistuje

07.12. 13:31

Záměr vlád Bangladéše a Barmy zahájit repatriaci rohingských uprchlíků z oblasti města Cox's Bazar se komplikuje, varuje v komentáři pro server CNN Azeen Ibrahim. Profesor strategických studií na US Army War College poukazuje, že žádný z Rohingů se do Barmy nechce dobrovolně vrátit.

Z Barmy dál prchají tisíce Rohingů. Znásilněné ženy odmítá i jejich vlastní komunita

05.07. 14:38

Neipyijto - Letos už z Barmy do Bangladéše uprchlo 11.432 muslimských Rohingů. Od loňského srpna uteklo přes 700 tisíc příslušníků této menšiny. Barmská vláda a armáda odmítají, že v zemi dochází k plošnému porušování lidských práv. Rohingové ale tvrdí, že jsou i nadále perzekvováni úřady a…

V Bangladéši tvrdě bojují proti drogám, 86 mrtvých

28.05. 17:51

Dháka - Nejméně 86 lidí přišlo o život v Bangladéši při zásazích bezpečnostních složek v rámci protidrogového tažení, které zahájila tento měsíc vláda. Dalších 7000 osob policie zatkla, informovala dnes agentura Reuters s odvoláním na bangladéšské úřady.

Krveprolití v Bangladéši: Při protidrogovém tažení bylo zabito přes 70 lidí

27.05. 17:42

Dháka - Více než 70 lidí zabily v Bangladéši bezpečnostní složky v rámci protidrogového tažení, které zahájila tento měsíc vláda. Policie podle úřadů podnikla rozsáhlé zátahy zejména v metropoli Dháce, informovala BBC.

V Bangladéši bylo davem ušlapáno 10 žen, čekaly na almužnu

14.05. 15:18

Dháka - Nejméně deset žen přišlo o život a asi 50 dalších lidí utrpělo zranění v tlačenici, jež dnes vznikla v Bangladéši před domem bohatého podnikatele, který rozdával almužny před začátkem muslimského postního měsíce ramadán. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Barma nevyslyšela varování OSN, repatriovala první rodinu Rohingů

15.04. 09:21

Rangún - Barma v sobotu repatriovala první rodinu z téměř 700.000 Rohingů, kteří ze své vlasti uprchli do Bangladéše. S přesunem začala navzdory varování OSN, že země není na návrat "nových uprchlíků" ještě připravená.

Buldozery na západě Barmy srovnaly se zemí několik vesnic obývaných Rohingy

12.02. 20:38

Rangún - V posledních dnech buldozery na západě Barmy srovnaly se zemí vícero vesnic obývaných dříve menšinovými Rohingy. „Nezůstalo tam vůbec nic. I stromy byly pokáceny," popsala agentura AFP. Návrat Rohingů do Barmy měl začít 23. ledna na základě loňské dohody s Bangladéšem, iniciativa však byla…

Konec nadějí? "Stromový muž" se zákeřné choroby nezbavil, výrůstky se po roce opět objevují

03.02. 10:59

Dháka - Bangladéšan Abul Badžandar (27), jehož ruce kvůli závažnému onemocnění vypadaly jako strom, byl před rokem prohlášen za vyléčeného. Nyní se bohužel ukazuje, že se choroby nezbavil a výrůstky se mu na rukou objevují znovu.

V Barmě zřejmě nachází pět dosud nezaznamenaných hromadných hrobů

01.02. 09:21

Cox's Bázár (Bangladéš) - V jedné z barmských vesnic se zřejmě nachází pět dosud nezaznamenaných hromadných hrobů. Píše o tom agentura AP, která se odvolává na svědectví mnoha uprchlíků.

Návrat Rohingů z Bangladéše do Barmy byl prozatím odložen

22.01. 13:17

Praha - Postupný návrat rohingských uprchlíků z Bangladéše, který měl být podle původního plánu zahájen v úterý 23. ledna, se odkládá. Bangladéšský komisař pro pomoc uprchlíkům Abul Kalam řekl, že ještě nebylo dokončeno sepisování seznamu lidí, kteří mají být posláni zpět do Barmy.

Statisíce Rohingů se mají podle dohody vrátit do Barmy do dvou let

16.01. 10:56

Rangún - Barma a Bangladéš se dohodly na podmínkách návratu 650.000 muslimských Rohingů, kteří od loňského léta uprchli z Barmy před represemi. Uprchlíci jsou soustředěni na jihovýchodní hranici Bangladéše, kde je v současnosti největší koncentrace migrantů na světě.

Rohingové letos v táborech porodí desetitisíce dětí

05.01. 22:07

Dháka - Kolem 48.000 dětí se tento rok narodí v uprchlických táborech muslimských Rohingů, kteří do Bangladéše utekli kvůli násilí ze strany barmské armády.

Bangladéš odsoudil pokus o teroristický útok na Manhattanu

12.12. 10:22

Dháka - Bangladéšská vláda odsoudila pondělní teroristický útok v New Yorku, který provedl Akayed Ullah (27) původem z Bangladéše. Ullah do USA přicestoval v roce 2011 a v zemi má podle amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti platné oprávnění k pobytu.

Exodus Rohingů pokračuje: Dalších 20 tisíc jich uteklo z Barmy

08.12. 13:53

Dháka/Ženeva - Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) a Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) dnes oznámily, že v průběhu listopadu uprchlo z Barmy do Bangladéše dalších 20 tisíc Rohingů.

Papež zakončil cestu po Asii, vyzval kněze a jeptišky k opatrnosti

02.12. 17:06

Dháka - Papež František dnes v proslovu nabádal v Bangladéši kněze a jeptišky, aby nepodléhali "terorismu pomluv", který vráží klíny mezi náboženské komunity.

Papež v Bangladéši: Vysvětil 16 kněží, Rohingům nepomohl

01.12. 12:14

Dháka - Papež František dnes v bangladéšské metropoli celebroval mši za přítomnosti více než 100 tisíc katolických věřících. Vysvětil 16 kněží. Na mezináboženském setkání v zahradě arcibiskupské rezidence se pontifik dnes sejde s místními vůdci muslimů, hinduistů, buddhistů a křesťanů.

Papež odletěl z Barmy do Bangladéše, o utlačovaných Rohinzích se veřejně nesměl zmínit

30.11. 15:04

Dháka - Papež František ukončil historickou návštěvu buddhistické Barmy. V projevech vyzýval k respektování práv všech etnických skupin v zemi. Téma uprchlické krize, během níž uteklo 620.000 muslimských Rohingů, bude také ústřední součástí papežovy návštěvy Bangladéše, kam dnes přicestoval.

Zatím nejtěžší úkol pro papeže? František se vydává na cestu do Barmy a Bangladéše

26.11. 11:36

Dháka/Vatikán - Papež František dnes večer odletí na týdenní návštěvu Barmy a Bangladéše. Region v současné době přitahuje pozornost především kvůli uprchlické krizi, během níž od konce srpna uprchlo z Barmy 620 tisíc Rohingů.

Barma a Bangladéš podepsaly memorandum, Rohingy čeká repatriace

23.11. 12:33

Dháka - Barma a Bangladéš dnes podepsaly memorandum o repatriaci Rohingů do Barmy. V Bangladéši se od konce srpna nachází přes 600 tisíc příslušníků této muslimské populace.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie