Články k tématu: Bangladéš

Statisíce Rohingů se mají podle dohody vrátit do Barmy do dvou let

16.01. 10:56

Rangún - Barma a Bangladéš se dohodly na podmínkách návratu 650.000 muslimských Rohingů, kteří od loňského léta uprchli z Barmy před represemi. Uprchlíci jsou soustředěni na jihovýchodní hranici Bangladéše, kde je v současnosti největší koncentrace migrantů na světě.

Rohingové letos v táborech porodí desetitisíce dětí

05.01. 22:07

Dháka - Kolem 48.000 dětí se tento rok narodí v uprchlických táborech muslimských Rohingů, kteří do Bangladéše utekli kvůli násilí ze strany barmské armády.

Bangladéš odsoudil pokus o teroristický útok na Manhattanu

12.12. 10:22

Dháka - Bangladéšská vláda odsoudila pondělní teroristický útok v New Yorku, který provedl Akayed Ullah (27) původem z Bangladéše. Ullah do USA přicestoval v roce 2011 a v zemi má podle amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti platné oprávnění k pobytu.

reklama

Exodus Rohingů pokračuje: Dalších 20 tisíc jich uteklo z Barmy

08.12. 13:53

Dháka/Ženeva - Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) a Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) dnes oznámily, že v průběhu listopadu uprchlo z Barmy do Bangladéše dalších 20 tisíc Rohingů.

Papež zakončil cestu po Asii, vyzval kněze a jeptišky k opatrnosti

02.12. 17:06

Dháka - Papež František dnes v proslovu nabádal v Bangladéši kněze a jeptišky, aby nepodléhali "terorismu pomluv", který vráží klíny mezi náboženské komunity.

Papež v Bangladéši: Vysvětil 16 kněží, Rohingům nepomohl

01.12. 12:14

Dháka - Papež František dnes v bangladéšské metropoli celebroval mši za přítomnosti více než 100 tisíc katolických věřících. Vysvětil 16 kněží. Na mezináboženském setkání v zahradě arcibiskupské rezidence se pontifik dnes sejde s místními vůdci muslimů, hinduistů, buddhistů a křesťanů.

Papež odletěl z Barmy do Bangladéše, o utlačovaných Rohinzích se veřejně nesměl zmínit

30.11. 15:04

Dháka - Papež František ukončil historickou návštěvu buddhistické Barmy. V projevech vyzýval k respektování práv všech etnických skupin v zemi. Téma uprchlické krize, během níž uteklo 620.000 muslimských Rohingů, bude také ústřední součástí papežovy návštěvy Bangladéše, kam dnes přicestoval.

Zatím nejtěžší úkol pro papeže? František se vydává na cestu do Barmy a Bangladéše

26.11. 11:36

Dháka/Vatikán - Papež František dnes večer odletí na týdenní návštěvu Barmy a Bangladéše. Region v současné době přitahuje pozornost především kvůli uprchlické krizi, během níž od konce srpna uprchlo z Barmy 620 tisíc Rohingů.

Barma a Bangladéš podepsaly memorandum, Rohingy čeká repatriace

23.11. 12:33

Dháka - Barma a Bangladéš dnes podepsaly memorandum o repatriaci Rohingů do Barmy. V Bangladéši se od konce srpna nachází přes 600 tisíc příslušníků této muslimské populace.

Čína představila svůj plán řešení migrační krize rohingů

20.11. 16:31

Peking - Do rohingské krize mezi Barmou a Bangladéšem se vložila Čína. V první fázi plánu má být nastoleno "příměří" v Arakanském státě. Následně se musí Barma a Bangladéš dohodnout na návratu běženců, třetím krokem je pak dlouhodobé řešení založené na odstranění chudoby v oblasti Arakanského státu.

Bangladéš jedná s Barmou o návratu uprchlých Rohingů

19.11. 17:10

Dháka - Bangladéš jedná s Barmou o návratu rohingských uprchlíků. Oznámilo to dnes bangladéšské ministerstvo zahraničních věcí.

Situace v Barmě se nezlepšuje. Děti plavou kilometry, jen aby unikly násilí

15.11. 11:10

Dháka - Muslimští Rohingové, kteří z rodné Barmy utíkají před násilím, se nyní nacházejí v natolik zoufalé situaci, že se někteří z nich pokoušejí do sousedního Bangladéše doplavat.

Barmští vojáci znásilňují a zabíjí muslimské Rohingy? Armáda obvinění popírá

13.11. 21:08

Neipyijto - Barmská armáda dnes popřela, že její příslušníci organizovaně zabíjeli a znásilňovali muslimské Rohingy při tažení proti této menšině v Arakanském státě na severozápadě země.

Do Bangladéše už utekl téměř milion Rohingů, krize dopadá i na tamní obyvatele

23.10. 14:57

Rangún/Ženeva - V Bangladéši se nachází již téměř milion muslimských Rohingů, kteří tam utekli před násilím ze sousední buddhistické Barmy. Na pomoc menšinovému etniku jsou zapotřebí stovky milionů dolarů.

Na řece se potopila loď s desítkami Rohingů. Zemřelo jméně 12 lidí, polovinu obětí tvoří děti

16.10. 12:52

Dháka - Na hraniční řece Naf mezi Barmou a Bangladéšem se převrhla loď, na které bylo 65 Rohingů. Utopilo se nejméně 12 uprchlíků, z toho šest dětí. Počet mrtvých zřejmě vzroste. Zatím se podařilo zachránit je 22 osob.

Šéf barmské armády jednal s americkým velvyslancem. Rohingové nejsou původními obyvateli Barmy, tvrdí

12.10. 21:27

Rangún - Vrchní velitel barmské armády generál Min Aun Hlain na schůzce s americkým velvyslancem prohlásil, že Rohingové nejsou původní obyvatelé Barmy. Generál Min Aun Hlain je nejmocnější osobou převážně buddhistické Barmy a jeho zjevně nekompromisní postoj odráží, jak málo si armáda z…

U Bangladéše se převrátila loď s Rohingy

08.10. 22:40

Dháka - U jižního cípu Bangladéše se převrhla loď s Rohingy, prchajícími z Barmy. Jedenáct lidí se podařilo zachránit.

Proud stále nekončí: Z Barmy do Bangladéše utíkají denně tisíce muslimských Rohingů

06.10. 15:27

Ženeva/Rangún - Z Barmy do Bangladéše denně přichází 2000 muslimských Rohingů. OSN odsoudila omezený přístup humanitárních organizací do Arakanského státu.

Bangladéš ničí lodě přivážející Rohingy, pohraničníci zbili a uvěznili cestující, tvrdí uprchlíci

05.10. 08:13

Dháka - Bangladéšské úřady nechaly zničit asi dvě desítky lodí přivážejících do země muslimské Rohingy, kteří prchají před násilnostmi v Barmě. V Bangladéši nyní žije okolo milionu Rohingů, včetně poslední vlny uprchlíků. 

Humanitární organizace potřebují pro Rohingy 434 milionů dolarů. V uprchlických táborech hrozí epidemie

04.10. 13:57

Ženeva - Humanitární organizace pomáhající Rohingům, kteří utekli z Barmy do sousedního Bangladéše, uvedly, že v příštím půlroce budou pro muslimskou menšinu potřebovat 434 milionů dolarů (9,55 miliardy Kč). OSN vyzvala barmské úřady, aby okamžitě zastavily násilnosti v Arakanském státě.

Naděje na vyřešení situace rohingských uprchlíků? Bangladéš začal jednat s Barmou

02.10. 12:25

Neipyijto/Dháka – Dnes byly zahájeny rozhovory mezi Bangladéšem a sousední Barmou. Jejich cílem je zajistit bezpečný návrat více než půl milionu Rohingů, kteří z Barmy od konce srpna utekli. Informovala o tom agentura Reuters.

Rohingové se mohou snadno stát kořistí obchodníkům s lidmi, varuje OSN

20.09. 19:53

Rangún - Migrační agentura OSN dnes varovala, že stovky tisíc Rohingů, kteří uprchli z Barmy před vlnou násilí, jsou ponechány na milost a nemilost obchodníkům s lidmi. Do sousedního Bangladéše uprchlo z Barmy od konce srpna přes 410.000 muslimských Rohingů. 

Krize pokračuje, tábory Rohingů ničí déšť a chaos. Bangladéš nasazuje armádu

20.09. 13:01

Cox's Bázár (Bangladéš) - Bangladéš dnes nasadil armádu do řešení humanitární krize v přeplněných uprchlických táborech na jihovýchodě země.

Konec krize? Viníci budou potrestáni, návrat Rohingů se řeší, prohlásila Su Ťij

19.09. 10:23

Neipyijto - Barmská vůdkyně Do Aun Schan Su Ťij dnes poprvé promluvila k národu v souvislosti s uprchlickou krizí. Odsoudila jakékoli porušování lidských práv a uvedla, že její vláda je připravena začít s prověřováním rohingských uprchlíků, aby se mohli vrátit.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací