Články k tématu: Bangladéš

Situace v Barmě se nezlepšuje. Děti plavou kilometry, jen aby unikly násilí

15.11. 11:10

Dháka - Muslimští Rohingové, kteří z rodné Barmy utíkají před násilím, se nyní nacházejí v natolik zoufalé situaci, že se někteří z nich pokoušejí do sousedního Bangladéše doplavat.

Barmští vojáci znásilňují a zabíjí muslimské Rohingy? Armáda obvinění popírá

13.11. 21:08

Neipyijto - Barmská armáda dnes popřela, že její příslušníci organizovaně zabíjeli a znásilňovali muslimské Rohingy při tažení proti této menšině v Arakanském státě na severozápadě země.

Do Bangladéše už utekl téměř milion Rohingů, krize dopadá i na tamní obyvatele

23.10. 14:57

Rangún/Ženeva - V Bangladéši se nachází již téměř milion muslimských Rohingů, kteří tam utekli před násilím ze sousední buddhistické Barmy. Na pomoc menšinovému etniku jsou zapotřebí stovky milionů dolarů.

reklama

Na řece se potopila loď s desítkami Rohingů. Zemřelo jméně 12 lidí, polovinu obětí tvoří děti

16.10. 12:52

Dháka - Na hraniční řece Naf mezi Barmou a Bangladéšem se převrhla loď, na které bylo 65 Rohingů. Utopilo se nejméně 12 uprchlíků, z toho šest dětí. Počet mrtvých zřejmě vzroste. Zatím se podařilo zachránit je 22 osob.

Šéf barmské armády jednal s americkým velvyslancem. Rohingové nejsou původními obyvateli Barmy, tvrdí

12.10. 21:27

Rangún - Vrchní velitel barmské armády generál Min Aun Hlain na schůzce s americkým velvyslancem prohlásil, že Rohingové nejsou původní obyvatelé Barmy. Generál Min Aun Hlain je nejmocnější osobou převážně buddhistické Barmy a jeho zjevně nekompromisní postoj odráží, jak málo si armáda z…

U Bangladéše se převrátila loď s Rohingy

08.10. 22:40

Dháka - U jižního cípu Bangladéše se převrhla loď s Rohingy, prchajícími z Barmy. Jedenáct lidí se podařilo zachránit.

Proud stále nekončí: Z Barmy do Bangladéše utíkají denně tisíce muslimských Rohingů

06.10. 15:27

Ženeva/Rangún - Z Barmy do Bangladéše denně přichází 2000 muslimských Rohingů. OSN odsoudila omezený přístup humanitárních organizací do Arakanského státu.

Bangladéš ničí lodě přivážející Rohingy, pohraničníci zbili a uvěznili cestující, tvrdí uprchlíci

05.10. 08:13

Dháka - Bangladéšské úřady nechaly zničit asi dvě desítky lodí přivážejících do země muslimské Rohingy, kteří prchají před násilnostmi v Barmě. V Bangladéši nyní žije okolo milionu Rohingů, včetně poslední vlny uprchlíků. 

Humanitární organizace potřebují pro Rohingy 434 milionů dolarů. V uprchlických táborech hrozí epidemie

04.10. 13:57

Ženeva - Humanitární organizace pomáhající Rohingům, kteří utekli z Barmy do sousedního Bangladéše, uvedly, že v příštím půlroce budou pro muslimskou menšinu potřebovat 434 milionů dolarů (9,55 miliardy Kč). OSN vyzvala barmské úřady, aby okamžitě zastavily násilnosti v Arakanském státě.

Naděje na vyřešení situace rohingských uprchlíků? Bangladéš začal jednat s Barmou

02.10. 12:25

Neipyijto/Dháka – Dnes byly zahájeny rozhovory mezi Bangladéšem a sousední Barmou. Jejich cílem je zajistit bezpečný návrat více než půl milionu Rohingů, kteří z Barmy od konce srpna utekli. Informovala o tom agentura Reuters.

Rohingové se mohou snadno stát kořistí obchodníkům s lidmi, varuje OSN

20.09. 19:53

Rangún - Migrační agentura OSN dnes varovala, že stovky tisíc Rohingů, kteří uprchli z Barmy před vlnou násilí, jsou ponechány na milost a nemilost obchodníkům s lidmi. Do sousedního Bangladéše uprchlo z Barmy od konce srpna přes 410.000 muslimských Rohingů. 

Krize pokračuje, tábory Rohingů ničí déšť a chaos. Bangladéš nasazuje armádu

20.09. 13:01

Cox's Bázár (Bangladéš) - Bangladéš dnes nasadil armádu do řešení humanitární krize v přeplněných uprchlických táborech na jihovýchodě země.

Konec krize? Viníci budou potrestáni, návrat Rohingů se řeší, prohlásila Su Ťij

19.09. 10:23

Neipyijto - Barmská vůdkyně Do Aun Schan Su Ťij dnes poprvé promluvila k národu v souvislosti s uprchlickou krizí. Odsoudila jakékoli porušování lidských práv a uvedla, že její vláda je připravena začít s prověřováním rohingských uprchlíků, aby se mohli vrátit.

Rohingům hrozí smrt. Bangladéš nechce, aby v zemi asimilovali, varují aktivisté

17.09. 13:52

Dháka - Z Barmy před násilím uteklo již 410 tisíc muslimských Rohingů, smrt jim ale hrozí i v Bangladéši. Podle agentury Reuters před tím varuje humanitární organizace Save the Children. Bangladéš nechce, aby se Rohingové v zemi asimilovali.

Napětí roste: Bangladéš viní Barmu z narušování svého vzdušného prostoru

17.09. 09:43

Dháka - Napětí v jihovýchdní Asii roste nejen kvůli exodu a perzekuci muslimské menšiny Rohingů. Bangladéšské ministerstvo zahraničí uvedlo, že vzdušný prostor Bangladéše v posledním týdnu třikrát narušily barmské drony a vrtulníky.

Z Barmy do Bangladéše uteklo 240.000 rohingských dětí, hlásí UNICEF

15.09. 16:53

Rangún - Před násilím z převážně buddhistické Barmy do sousedního Bangladéše uprchlo již 240 tisíc dětí z muslimské menšiny Rohingů. Amnesty International tvrdí, že se barmská armáda dopouští na Rohinzích mučení, vražd, hromadného znásilňování a žhářství.

Třetina populace Rohingů musela opustit své domovy. Je to katastrofa, varuje šéf OSN

13.09. 20:41

New York - Generální tajemník OSN António Guterres tvrdí, že humanitární situace Rohingů je katastrofální a že je třeba tuto tragédii zastavit. Uvádí to agentura Reuters.

Na útěku z Barmy do Bangladéše se utopilo už 84 muslimských Rohingů

13.09. 16:45

Dháka - Muslimští Rohingové prchají z Barmy do Bangladéše přes řeku Náf, což mnozí zaplatí životem. V úterý večer a dnes ráno bylo nalezeno dalších devět mrtvých těl.

V Bangladéši jsou statisíce rohingských uprchlíků

09.09. 15:47

Dháka - OSN odhaduje, že k dnešnímu dni uteklo do z Barmy do Bangladéše 290.000 muslimských Rohingů, napsala agentura AP. Propukají mezi nimi bitky o jídlo a vodu.

Mučení, střílení lidí zezadu. Rohingové líčí peklo v Barmě

08.09. 15:43

Rangún - Od 25. srpna, kdy povstalecká skupina Arakanská armáda za spásu Rohingů zaútočila na bezpečnostní složky Arakanského státu, přišlo z Barmy do Bangladéše 270.000 Rohingů. Dvacítka muslimů a hinduistů, kteří nalezli útočiště v Bangladéši, vylíčila agentuře Reuters, co přesně se v Barmě…

Barma nastražuje miny na hranici s Bangladéšem, Rohingové tam utíkají ze země

06.09. 08:43

Dháka - Z Barmy v posledních dnech před násilnostmi uteklo téměř 125 tisíc Rohingů. Návratu muslimské menšiny mají zabránit miny, které prý Barma rozmísťuje na hranicích s Bangladéšem.

Na 2600 vypálených domů? Pronásledování Rohingů v Barmě si bere krutou daň

02.09. 12:24

Rangún - V Barmě bylo v minulých dnech vypáleno 2600 domů v oblasti, obývané především muslimskou komunitou Rohingů. Prchající Rohingové tvrdí, že vojáci je bijí a zabíjejí a také jim pálí domy, aby je vyhnali ze země. Barmská vláda naopak žhářství připsala muslimským povstalcům.

Z Barmy prchají tisíce muslimských Rohingů. Hraniční řeka 20 těl žen a dětí

31.08. 10:57

Dháka - Od pátku uprchlo před násilím z Barmy do Bangladéše již 27 400 muslimských Rohingů a dalších asi 20.000 osob čeká na hranici mezi oběma státy. Bangladéš se přílivu běženců brání.

Lijáky a monzunové záplavy v jižní Asii si vyžádaly už 1500 obětí

30.08. 16:25

Dillí - Povodně způsobené monzunovými lijáky zasáhly v uplynulých týdnech široký pás území jižní Asie zahrnující sever Indie, jih Nepálu a sever Bangladéše. Bilance neobvykle ničivých záplav překročila 1500 mrtvých.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací