Články k tématu: Bangladéš

V Bangladéši bylo davem ušlapáno 10 žen, čekaly na almužnu

14.05. 15:18

Dháka - Nejméně deset žen přišlo o život a asi 50 dalších lidí utrpělo zranění v tlačenici, jež dnes vznikla v Bangladéši před domem bohatého podnikatele, který rozdával almužny před začátkem muslimského postního měsíce ramadán. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Barma nevyslyšela varování OSN, repatriovala první rodinu Rohingů

15.04. 09:21

Rangún - Barma v sobotu repatriovala první rodinu z téměř 700.000 Rohingů, kteří ze své vlasti uprchli do Bangladéše. S přesunem začala navzdory varování OSN, že země není na návrat "nových uprchlíků" ještě připravená.

Buldozery na západě Barmy srovnaly se zemí několik vesnic obývaných Rohingy

12.02. 20:38

Rangún - V posledních dnech buldozery na západě Barmy srovnaly se zemí vícero vesnic obývaných dříve menšinovými Rohingy. „Nezůstalo tam vůbec nic. I stromy byly pokáceny," popsala agentura AFP. Návrat Rohingů do Barmy měl začít 23. ledna na základě loňské dohody s Bangladéšem, iniciativa však byla…

reklama

Konec nadějí? "Stromový muž" se zákeřné choroby nezbavil, výrůstky se po roce opět objevují

03.02. 10:59

Dháka - Bangladéšan Abul Badžandar (27), jehož ruce kvůli závažnému onemocnění vypadaly jako strom, byl před rokem prohlášen za vyléčeného. Nyní se bohužel ukazuje, že se choroby nezbavil a výrůstky se mu na rukou objevují znovu.

V Barmě zřejmě nachází pět dosud nezaznamenaných hromadných hrobů

01.02. 09:21

Cox's Bázár (Bangladéš) - V jedné z barmských vesnic se zřejmě nachází pět dosud nezaznamenaných hromadných hrobů. Píše o tom agentura AP, která se odvolává na svědectví mnoha uprchlíků.

Návrat Rohingů z Bangladéše do Barmy byl prozatím odložen

22.01. 13:17

Praha - Postupný návrat rohingských uprchlíků z Bangladéše, který měl být podle původního plánu zahájen v úterý 23. ledna, se odkládá. Bangladéšský komisař pro pomoc uprchlíkům Abul Kalam řekl, že ještě nebylo dokončeno sepisování seznamu lidí, kteří mají být posláni zpět do Barmy.

Statisíce Rohingů se mají podle dohody vrátit do Barmy do dvou let

16.01. 10:56

Rangún - Barma a Bangladéš se dohodly na podmínkách návratu 650.000 muslimských Rohingů, kteří od loňského léta uprchli z Barmy před represemi. Uprchlíci jsou soustředěni na jihovýchodní hranici Bangladéše, kde je v současnosti největší koncentrace migrantů na světě.

Rohingové letos v táborech porodí desetitisíce dětí

05.01. 22:07

Dháka - Kolem 48.000 dětí se tento rok narodí v uprchlických táborech muslimských Rohingů, kteří do Bangladéše utekli kvůli násilí ze strany barmské armády.

Bangladéš odsoudil pokus o teroristický útok na Manhattanu

12.12. 10:22

Dháka - Bangladéšská vláda odsoudila pondělní teroristický útok v New Yorku, který provedl Akayed Ullah (27) původem z Bangladéše. Ullah do USA přicestoval v roce 2011 a v zemi má podle amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti platné oprávnění k pobytu.

Exodus Rohingů pokračuje: Dalších 20 tisíc jich uteklo z Barmy

08.12. 13:53

Dháka/Ženeva - Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) a Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) dnes oznámily, že v průběhu listopadu uprchlo z Barmy do Bangladéše dalších 20 tisíc Rohingů.

Papež zakončil cestu po Asii, vyzval kněze a jeptišky k opatrnosti

02.12. 17:06

Dháka - Papež František dnes v proslovu nabádal v Bangladéši kněze a jeptišky, aby nepodléhali "terorismu pomluv", který vráží klíny mezi náboženské komunity.

Papež v Bangladéši: Vysvětil 16 kněží, Rohingům nepomohl

01.12. 12:14

Dháka - Papež František dnes v bangladéšské metropoli celebroval mši za přítomnosti více než 100 tisíc katolických věřících. Vysvětil 16 kněží. Na mezináboženském setkání v zahradě arcibiskupské rezidence se pontifik dnes sejde s místními vůdci muslimů, hinduistů, buddhistů a křesťanů.

Papež odletěl z Barmy do Bangladéše, o utlačovaných Rohinzích se veřejně nesměl zmínit

30.11. 15:04

Dháka - Papež František ukončil historickou návštěvu buddhistické Barmy. V projevech vyzýval k respektování práv všech etnických skupin v zemi. Téma uprchlické krize, během níž uteklo 620.000 muslimských Rohingů, bude také ústřední součástí papežovy návštěvy Bangladéše, kam dnes přicestoval.

Zatím nejtěžší úkol pro papeže? František se vydává na cestu do Barmy a Bangladéše

26.11. 11:36

Dháka/Vatikán - Papež František dnes večer odletí na týdenní návštěvu Barmy a Bangladéše. Region v současné době přitahuje pozornost především kvůli uprchlické krizi, během níž od konce srpna uprchlo z Barmy 620 tisíc Rohingů.

Barma a Bangladéš podepsaly memorandum, Rohingy čeká repatriace

23.11. 12:33

Dháka - Barma a Bangladéš dnes podepsaly memorandum o repatriaci Rohingů do Barmy. V Bangladéši se od konce srpna nachází přes 600 tisíc příslušníků této muslimské populace.

Čína představila svůj plán řešení migrační krize rohingů

20.11. 16:31

Peking - Do rohingské krize mezi Barmou a Bangladéšem se vložila Čína. V první fázi plánu má být nastoleno "příměří" v Arakanském státě. Následně se musí Barma a Bangladéš dohodnout na návratu běženců, třetím krokem je pak dlouhodobé řešení založené na odstranění chudoby v oblasti Arakanského státu.

Bangladéš jedná s Barmou o návratu uprchlých Rohingů

19.11. 17:10

Dháka - Bangladéš jedná s Barmou o návratu rohingských uprchlíků. Oznámilo to dnes bangladéšské ministerstvo zahraničních věcí.

Situace v Barmě se nezlepšuje. Děti plavou kilometry, jen aby unikly násilí

15.11. 11:10

Dháka - Muslimští Rohingové, kteří z rodné Barmy utíkají před násilím, se nyní nacházejí v natolik zoufalé situaci, že se někteří z nich pokoušejí do sousedního Bangladéše doplavat.

Barmští vojáci znásilňují a zabíjí muslimské Rohingy? Armáda obvinění popírá

13.11. 21:08

Neipyijto - Barmská armáda dnes popřela, že její příslušníci organizovaně zabíjeli a znásilňovali muslimské Rohingy při tažení proti této menšině v Arakanském státě na severozápadě země.

Do Bangladéše už utekl téměř milion Rohingů, krize dopadá i na tamní obyvatele

23.10. 14:57

Rangún/Ženeva - V Bangladéši se nachází již téměř milion muslimských Rohingů, kteří tam utekli před násilím ze sousední buddhistické Barmy. Na pomoc menšinovému etniku jsou zapotřebí stovky milionů dolarů.

Na řece se potopila loď s desítkami Rohingů. Zemřelo jméně 12 lidí, polovinu obětí tvoří děti

16.10. 12:52

Dháka - Na hraniční řece Naf mezi Barmou a Bangladéšem se převrhla loď, na které bylo 65 Rohingů. Utopilo se nejméně 12 uprchlíků, z toho šest dětí. Počet mrtvých zřejmě vzroste. Zatím se podařilo zachránit je 22 osob.

Šéf barmské armády jednal s americkým velvyslancem. Rohingové nejsou původními obyvateli Barmy, tvrdí

12.10. 21:27

Rangún - Vrchní velitel barmské armády generál Min Aun Hlain na schůzce s americkým velvyslancem prohlásil, že Rohingové nejsou původní obyvatelé Barmy. Generál Min Aun Hlain je nejmocnější osobou převážně buddhistické Barmy a jeho zjevně nekompromisní postoj odráží, jak málo si armáda z…

U Bangladéše se převrátila loď s Rohingy

08.10. 22:40

Dháka - U jižního cípu Bangladéše se převrhla loď s Rohingy, prchajícími z Barmy. Jedenáct lidí se podařilo zachránit.

Proud stále nekončí: Z Barmy do Bangladéše utíkají denně tisíce muslimských Rohingů

06.10. 15:27

Ženeva/Rangún - Z Barmy do Bangladéše denně přichází 2000 muslimských Rohingů. OSN odsoudila omezený přístup humanitárních organizací do Arakanského státu.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací