Články k tématu: Brexit

Slovenská vláda schválila program předsednictví EU, zařadila do něj i brexit

30.06. 13:31

Bratislava - Slovenská vláda dnes schválila program předsednictví v EU. K dosud známým čtyřem prioritám v oblasti ekonomiky či migrace byl zařazen také brexit.

Theresa Mayová jako nová premiérka Británie? Odchod z EU odhaduje na roky

30.06. 11:22

Londýn - Současná ministryně vnitra Theresa Mayová by se mohla stát novou britskou premiérkou. Ve svém prohlášení uvedla, že nepředpokládá aktivaci článku 50 lisabonské smlouvy o reformě EU před koncem letošního roku. Odmítla též spekulace o předčasných parlamentních volbách.

I Německo doplatilo na brexit. MMF zhoršil výhled na růst ekonomiky

30.06. 11:06

Berlín - Na brexit patrně doplatí Německo. Mezinárodní měnový fond (MMF) plánuje v příštích týdnech zhoršit výhled růstu tamní ekonomiky. S propadem už počítá německý hospodářský institut DIW.

reklama

Za pád Evropy mohou politici, referendum bude nakažlivé, říká Pithart

30.06. 09:08

Praha - Velká Británie si v referendu minulý týden odhlasovala odchod z Evropské unie. Podle bývalého premiéra Petra Pitharta za to mohou především politici.

Je to kuriózní nehoda a bulvár lže jako prase. Kraus okomentoval svoji údajnou nehodu a nejen to

30.06. 08:51

Praha – Moderátor a bavič Jan Kraus se ve své show vrátil nejen ke své údajné autonehodě, ale také k tomu, co podle svých slov považuje za velmi důležité – a to je odchod Velké Británie z Evropské unie. Poukázal na tom, že minule vedla roztříštěnost Evropy a „národní šílenství“ až ke dvěma světovým…

Drsný dopad brexitu? Vláda se připravuje na nejhorší

30.06. 08:00

Praha - Radost českých euroskeptiků z brexitu by mohla brzy zhořknout. I na Česko totiž bude mít brexit výrazný dopad. Kvůli tomu, že Velká Británie už nebude přispívat do evropského rozpočtu, přijde Česko na dotacích z EU o více než 100 miliard. O vládním odhadu informují dnešní Lidové noviny.

Globalizace skončila, nastupuje lokalizace, varuje Robejšek

Aktualizovali jsme 29.6.2016, 18:10, 29.06. 11:23

Praha - Brexit se netýká pouze vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Ukazuje také, že tendence posilování nadnárodních struktur je u konce. V pořadu Události, komentáře to řekl politolog a expert na mezinárodní vztahy Petr Robejšek.

Může Merkelová za odchod Britů z EU? Magazín upozorňuje na skutečné důvody brexitu

29.06. 17:35

Berlín/Londýn – Jedním z hlavních hesel po zveřejnění výsledků britského hlasování se stalo, že starší lidé zradili ty mladé, protože hlasovali pro brexit. Německý magazín Der Spiegel ale varuje, že takovéto zprávy odvádí pozornost od skutečných problémů, mezi které patří i uprchlická politika…

Německo se nedokáže shodnout na budoucnosti EU

29.06. 17:06

Berlín - Na další směřování Evropské unie panují po rozhodnutí o brexitu v členských zemích velmi odlišné názory. Rozpolcené je v tomto ohledu například Německo.

I Milouš Jakeš měl více sebereflexe než dojiči bruselských fondů. Jakl rozjel ostrou kritiku

29.06. 15:39

Praha - Bývalý tajemník prezidenta republiky Václava Klause a exšéf politického odboru jeho kanceláře Ladislav Jakl tvrdí, že někdejší generální tajemník ÚV KSČ Milouš Jakeš měl více sebereflexe než dnešní evropští politici.

Článek 50 je blízko aktivace? Británie začala dělat první kroky k vystoupení z EU

29.06. 15:23

Londýn - Británie začala dělat první konkrétní kroky k vystoupení z Evropské unie. Britský tým, který bude připravovat jednání s Bruselem, povede druhý tajemník ministerstva vnitra Oliver Robbins.

Po konci summitu EU nemá Británie zatím žádnou strategii pro vyjednávání

29.06. 15:10

Brusel - V Bruselu dnes skončil dvoudenní summit EU, který se točil především kolem brexitu. Londýn prozatím nemá oficiální strategii pro vyjednávání s unií.

Kerry uklidňoval, brexit nebude. Ví ministr zahraničí něco, co svět ne?

29.06. 14:42

Londýn/Washington – Mnozí, včetně předních představitelů Evropské unie a britského preiméra Davida Camerona, již oznámili, že je britské rozhodnutí v referendu nevratné a Británie EU opustí. O to překvapivější bylo prohlášení amerického ministra zahraničí Johna Kerryho, podle kterého k brexitu…

Mladí Britové hledají práci v zahraničí

29.06. 13:48

Londýn – Velká Británie minulý týden odhlasovala odchod z Evropské unie. Britský server The Independent nyní upozorňuje, že v důsledku toho velké množství mladých lidí hledá práci v zahraničí.

Cameron jednal naposledy na summitu EU

29.06. 13:44

Brusel - Britský premiér David Cameron má za sebou pravděpodobně poslední summit Evropské unie. Přijel tam projednávat další kroky Londýna potom, co si Britové minulý týden v referendu odhlasovali vstoupení z EU.

Zeman se pustil do Bruselu: Britové odcházejí z EU kvůli neschopnosti vedení

29.06. 13:29

Jihlava - Podle Miloše Zemana jsou důvodem brexitu obavy Britů z "naprosté neschopnosti" současného vedení Evropské unie. Prezident dále očekává, že se do pěti let od Británie odtrhne Skotsko a vstoupí do unie samostatně.

Europoslanec má jasno: Zastánci brexitu jsou jako Paroubek, nedomysleli důsledky svého jednání

29.06. 13:02

Praha - "Politici, kteří s takovou vehemencí prosazovali brexit, mají jednu společnou věc s Jiřím Paroubkem v době českého předsednictví EU. Všichni zmínění totiž nebyli absolutně schopní domyslet důsledky svého jednání," píše v komentáři lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.

Vystoupí Skotsko z Británie? Podpora referenda roste

29.06. 12:28

Londýn – Jedním z největších důsledků britského rozhodnutí odejít z Evropské unie by mohlo být druhé referendum o nezávislosti Skotska. Jak nyní informuje britský deník The Guardian, tomu se nyní přiklánějí i skotské deníky, které dříve hlásaly jednotu.

Mobilní operátoři a brexit? Vodafone zvažuje přesun centrály z Londýna

29.06. 09:17

Londýn - Mnoho společností po rozhodnutí o brexitu zvažuje stěhování svých sídel z Británie, mezi nimi i mobilní operátor Vodafone. Firma v prohlášení ale sdělila, že na konkrétní závěry ohledně dlouhodobého umístění centrály je ještě příliš brzy.

TTIP po brexitu v ohrožení? Obama se pokusí vyjednat dvě dohody

29.06. 09:03

Washigton - Rozhodnutí Británie odejít z Evropské unie vážně narušilo jednání o Transatlantické investiční a obchodní partnerství (TTIP). Americký prezident Barack Obama nyní zvažuje souběžná jednání o bilaterální dohodě s Británií a o vícestranném obchodním paktu s EU.

Odpor proti brexitu v Londýně: Demonstrovaly tisíce lidí

29.06. 00:19

Londýn - Několik tisíc lidí demonstrovalo dnes v centru Londýna proti britskému odchodu z Evropské unie.

Skotsko má v plánu jednat s EU, Británii se to vůbec nelíbí

28.06. 22:17

Edinburgh – Odchod Velké Británie z Evropské unie by byl proti vůli skotského lidu. První ministryně Skotska (premiérka) Nicola Sturgeonová proto chce bránit postavení Skotska v unii. Chce, aby Skotové měli i nadále přístup k jednotnému evropskému trhu.

EU se shodla na tom, že Británie musí nejprve oficiálně oznámit vystoupení

28.06. 19:17

Brusel – Londýn musí svůj odchod oficiálně oznámit, až poté je možné vyjednávat o vystoupení Velké Británie z EU . Shodla se na tom většina z 27 zemí skupiny. Otázka změny názoru na je pak prý v rukou Londýna, nikoli Bruselu.

Zástupci V4 varují: Občané EU nesmí mít horší postavení než Britové

28.06. 18:15

Brusel – Premiéři Česka, Slovenska, Polska a Maďarska dnes vydali společné prohlášení týkající se odchodu Velké Británie z Evropské unie. Británie si podle visegrádské čtyřky zvolila jinou budoucnost, než je ta v evropském bloku, suverénní rozhodnutí Londýna ale respektují.

reklama
Fotogalerie