Články k tématu: Brexit

Evropská komise jako legitimní evropská vláda? Klausův muž se opřel do Bruselu

11.07. 09:19

Praha – Někdejší europoslanec a tiskový mluvčí prezidenta Václava Klause Ivo Strejček se na stránkách Institutu Václava Klause zamýšlí nad brexitem i nad tím, jaké nálady panují ve společnosti několik týdnů po referendu. Někteří si ale z celé věci podle něj vzali naprosto špatné ponaučení.

Ministři zahraničí EU se kvůli brexitu sejdou ještě tento měsíc

09.07. 20:40

Varšava - Ještě do konce tohoto měsíce se v Bratislavě sejdou ministři zahraničních věcí zemí Evropské unie, aby sladili své postoje k brexitu, tedy k britskému odchodu z EU.

Nové britské referendum nebude: Vláda internetovou petici odmítla

09.07. 16:18

Londýn - Britská vláda odmítla internetovou petici, ve které 4,1 milionu lidí požaduje vypsání nového referenda o setrvání země v Evropské unii.

reklama

Země V4 přiznávají: Na odchod Britů z EU pospíchat nebudeme

09.07. 12:13

Varšava - Země visegrádské čtyřky (V4 - Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) nebudou na Brity pospíchat v otázce jejich odchodu z Evropské unie.

Tusk se dalších "exitů" nebojí. Jak vidí budoucnost EU?

09.07. 11:47

Brusel – Jednou z největších obav po britském breitu je možné spuštění odchodu dalších zemí z EU. Donald Tusk, předseda Evropské rady, se ale dalších možných „exitů“ nebojí. Uvedl to na tiskové konferenci ve Varšavě, kde se koná summit NATO. Informoval o tom server Politico.

V Británii rostou útoky na muslimy a Východoevropany

08.07. 16:27

Londýn - Počet nenávistných útoků proti imigrantům v Británii se od červnového referenda zvýšil o 42 procent. Podle Reuters jsou terčem zvlášť muslimové a občané z východoevropských států.

EU se rozpadne? Unie možná nepřežije, varuje senátor

08.07. 14:02

Praha - Senátor a krajský zastupitel za ODS Tomáš Jirsa tvrdí, že nikdo nepochybuje o tom, že se po britském referendu o brexitu ocitla Evropská unie (EU) na rozcestí. Různí se ale nejen argumenty, proč Britové hlasovali pro vystoupení z EU, nýbrž i názory, jak s britským rozhodnutím zacházet a jak…

Uprchlíci byli roky ve Velké Británii, teď se chtějí vrátit do Německa

08.07. 13:27

Londýn/Berlín – Rodiny židovských uprchlíků, kteří kvůli nacismu opustili Německo a odešli do Velké Británie, se teď chtějí vrátit. Mají totiž obavy o svou budoucnost i práci. A zvýšený zájem o občanství zaznamenaly i další země.

Hňup, ubohost a zbabělost.... Čeští politici řekli, co si myslí

08.07. 12:14

ANKETA - Na začátku týdne oznámil Nigel Farage, jedna z tváří boje za brexit, odchod z čela Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP). Podle kritiků je jde o zbabělost, sám politik však uvedl, že dosáhl, čeho chtěl. Jak na jeho krok reagují čeští politici pro server EuroZprávy.cz?

Brexit hlavně nesmí ohrozit NATO, myslí Obama. Věří také v dohodu mezi EU a Británií

08.07. 11:00

Londýn - Americký prezident Barack Obama věří, že Británie a Evropská unie budou s to se po brexitu úspěšně dohodnout na novém partnerství. Ve svém článku pro britský list Financial Times apeloval také na NATO.

Británie už začala předběžné rozhovory o obchodech s Indií

08.07. 10:24

Londýn - Británie zahájila po brexitu první předběžné jednání o obchodních vztazích, a to s Indií. Na oficiální rozhovory se zeměmi jako jsou USA, Čína nebo Japonsko si ale musí Londýn počkat, dokud nevyřeší vztahy s EU.

Britská kultura v ohrožení: Skončí kvůli brexitu filmy a skupiny?

08.07. 09:37

Londýn - Brexit, pro který se Britové v nedávném referendu rozhodli, má zásadní dopady nejen na politiku a ekonomiku, ale i na kulturní sféru. Podle francouzského deníku Libération je v ohrožení kinematografie, hudba a trh s uměním.

Dopad brexitu: Britské domácnosti žijí v obavách, důvěra spotřebitelů klesla

08.07. 09:03

Londýn - Výsledek referenda o brexitu má negativní dopad na spotřebitelskou důvěru. Její index se v Británii propadl na minus devět bodů z minus jednoho bodu v předchozí anketě.

Neuvědomujete si, jakému nebezpečí čelíte! Porošenko posílá ostrý vzkaz EU

Aktualizovali jsme 7.7.2016, 22:33, 07.07. 12:20

Kyjev – Jak ukazuje brexit, vzpomínky na válku a útlak v Evropě zmizely. Ale na Ukrajině to tak není, píše v komentáři pro prestižní server Politico ukrajinský prezident Petro Porošenko. I přesto, že je EU v krizi, dodává, že Ukrajina má ve skupinu víru. Připomíná, že navzdory problémům stojí za…

Britská vláda kvůli brexitu ušetří na úvěrech

07.07. 19:33

Londýn - Dnešní aukce nových britských státních dluhopisů se setkala s nejsilnějším zájmem investorů za tři a půl roku. Vláda v Londýně díky tomu podstatně ušetří, protože za desetiletý úvěr 2,25 miliardy liber (71 miliard Kč) zaplatí téměř polovinu toho, co zaplatila před pouhými dvěma měsíci.

Co bylo hlavním tématem brexitu? Europoslankyně prozradila víc

07.07. 18:20

Praha - Poslankyně Evropského parlamentu za ČSSD Olga Sehnalová tvrdí, že hlavním tématem britského referenda byla migrace uvnitř EU. Zejména se debatovalo o migraci ze zemí střední a východní Evropy, z tak zvaných nových členských států Evropské unie.

Evropská centrální banka varuje: Brexit může mít negativní dopady

07.07. 15:06

Frankfurt - Rozhodnutí Británie opustit EU by mohlo mít na eurozónu výrazné negativní dopady a mohlo by ohrozit vyhlídky hospodářského růstu. Uvedla to Evropská centrální banka (ECB) po zasedání měnového výboru 2. června.

Brexit se protáhne: Uplatnit článek 50 přísluší nové britské vládě, říká Hammond

07.07. 14:48

Londýn - Podle šéfa britské demokracie Philipa Hammonda přísluší aktivace článku 50 lisabonské smlouvy až očekávané nové vládě, nikoli parlamentu. Dále uvedl, že by brexit mohl změnit přístup EU k Rusku.

V EU se něco děje a nikdo to nevidí, varuje Klausův muž

07.07. 08:38

Praha – Ekonom a někdejší šéf Kanceláře prezidenta Václava Klause Jiří Weigl se na stránkách Institutu Václava Klause vrací k některým výrazným zprávám minulých dní. Poukazuje na to, tak média pláčou nad brexitem, či jaké jsou reakce na opakování prezidentských voleb. Dodává, že Evropská komise se…

Nigel Farage se vyjádřil k rezignaci: Bučení kolegů jsem si užíval, na Británii budu dohlížet

06.07. 20:54

Londýn - Nigel Farage se stal po brexitu v Evropském parlamentu padouchem, jak naznačují vyjádření mnohých politiků. Tato role ale odstupujícími šéfovi strany UKIP vyhovuje a po odchodu Británie z EU mu bude chybět.

Paříž chce Londýnu sebrat roli evropského finančního centra. Firmám slibuje velké věci

06.07. 16:50

Paříž - Francouzská metropole chce po brexitu vzít Londýnu roli evropského finančního centra. Premiér Manuel Valls oznámil, že jeho vláda usnadní situaci zahraničním společnostem přicházejícím do země podnikat. Zaměstnancům pak nabídne nejpříznivější daňové podmínky v Evropě.

Pravý důvod Faragova odchodu? Blízký zdroj z UKIPU promluvil

Aktualizovali jsme 5.7.2016, 19:34, 05.07. 16:56

Londýn – Když v pondělí šéf protievropské a protiimigrační Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage oznámil rezignaci na předsedu strany, bylo to pro mnohé velké překvapení. Odůvodňoval to tím, že nikdy nechtěl být politik a že teď chce zpět svůj život a rodinu. Podle zdrojů z…

Více než třetina Britů si myslí, že k brexitu nakonec nedojde

05.07. 15:37

Londýn - Více než třetina britských voličů není zcela přesvědčena, že Británie nakonec Evropskou unii skutečně opustí. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který zveřejnil zpravodajský server BBC.

Centrální banka Británie očekává po brexitu problémy

05.07. 15:30

Londýn - Na brexit a jeho ekonomické následky už musí reagovat Britská centrální banka. Zmírní pravidla pro komerční banky, aby zajistila, že po referendu budou nadále poskytovat úvěry.

reklama
Fotogalerie