Články k tématu: Brexit

Neblahý dopad brexitu? Ekonom prozradil více

16.06. 08:33

Praha - Hlasování o vystoupení Velké Británie z Evropské unie se blíží a zastánci brexitu zatím mírně vedou. Co by ale odchod této země znamenal pro nás ostatní?

V Británii se v případě odchodu z EU pravděpodobně zvýší daně

15.06. 18:26

Londýn - Pokud Británie vystoupí z Evropské unie, bude muset vláda v Londýně zvýšit daně. Řekl to dnes britský ministr financí George Osborne.

K brexitu se ozvalo Skotsko: Může vyvolat referendum o nezávislost

15.06. 16:26

Edinburgh/Brusel - Případný odchod Británie z EU by mohl vyvolat nové referendum o nezávislosti Skotska, zopakovala dnes šéfka skotské vlády Nicola Sturgeonová. Proti brexitu se dnes vyslovil americký ministr obrany Ashton Carter.

reklama

Brexit? Jsme připraveni, říká polský ministr financí. U Maďarů mají naopak obavy

15.06. 13:22

Varšava/Budapešť - Zatímco v mnoha zemích EU se s napětím očekává, jak dopadne referendum o brexitu, Varšava je v klidu. Dle ministra financí Pawla Szalamacha je Polsko na případný odchod Británie z EU dobře připraveno. Maďarsko má naopak obavy.

Budoucnost Camerona v ohrožení? Občanská válka je za dveřmi, hrozí analytici

15.06. 11:53

Londýn - Po referendu o brexitu by mohla v Británii propuknout "občanská válka", naznačují analytici a řeší budoucnost premiéra Davida Camerona, pokud se lidé vysloví pro odchod z EU.

Bude Británie po brexitu jako Norsko? Premiérka vzkazuje svůj názor

15.06. 11:18

Londýn/Oslo – Již příští týden proběhne britské referendum o dalším osudu země v Evropské unii. Někteří navrhovali, že by v případě odchodu mohla země zaujmout vůči EU podobný postoj, jaký má v současnosti Norsko. Jak ale upozorňuje server Politico, norská premiérka Erna Solbergová tento postup…

Co se stane po případném brexitu? Mluví se o vzniku Britcarska

15.06. 10:07

Londýn - Evropa se začíná připravovat na možný odchod Británie z EU a mluví se o tom, jaký model smluv by následně mohl Londýn s Bruselem uzavřít. Vzorem by údajně mohlo být například Švýcarsko či Norsko.

Průzkum ukázal, že se EU nedokáže shodnout téměř na ničem

14.06. 12:53

Brusel – Pouhých deset dní dělí Evropskou unii od britského referenda, ve kterém si její obyvatelé zvolí, zda v EU zůstanou, či zda z ní odejdou. Jak ale upozorňuje bruselský server Politico, Evropská unie není v tuto chvíli schopna shodnout téměř na ničem.

Brexit se začíná více a více skloňovat. Podle nové studie by nemusel mít takový dopad na ekonomiku

14.06. 10:42

Londýn - Stále není jasné, jak dopadne referendum o brexitu. Rozporuplné názory panují i v otázce ekonomických dopadů odchodu monarchie z EU.

Evropská unie ohrožuje demokracii a svobodu, říká filozof. Zachrání nás NATO?

14.06. 10:35

Praha - Ve Velké Británii se již za pár dnů rozhodne o budoucnosti Evropské unie. Zůstane země nadále jejím členem, nebo dojde k takzvanému brexitu?

Poslední šance, jak se dostat z bruselské mašinérie. Bulvár vyzývá lid k brexitu

14.06. 09:03

Londýn - Ještě nedávno ukazovaly průzkumy v Británii před referendem 23. června mírný náskok odpůrců brexitu, situace se ale mění. Tři nové ankety ukazují, že posiluje tábor zastánců odchodu z EU.

Ohrozí brexit Maďarsko? Ministr hospodářství varuje před poklesem ekonomiky

13.06. 18:10

Budapešť – Maďarský ministr hospodářství Mihály Varga upozornil, že případný odchod Velké Británie z Evropské unie, by mohl mít negativní dopad i na Maďarsko. Brexit by totiž mohl bezprostředně snížit tempo růstu maďarské ekonomiky.

Francie brexit moc neřeší. Má to ale háček

Aktualizovali jsme 12.6.2016, 21:02, 12.06. 12:32

Paříž - Brity žijící ve Francii případný odchod jejich země z Evropské unie znepokojuje. Podle informačního portálu Bloomberg jich s blížícím se britským referendem 23. června stále více žádá o francouzské občanství.

Otřese brexit finančními trhy? Libra by vůči dalším měnám výrazně oslabila

12.06. 14:21

Praha - Rozhodnutí Britů o vystoupení z EU by zatřáslo finančními trhy a znamenalo oslabení libry vůči dalším měnám včetně koruny.

Problém s penězmi na důchod? Brexit bude mít následky

12.06. 10:32

Londýn - Britský premiér David Cameron varoval, že odchod Británie z EU, takzvaný brexit, by vedl ke snížení peněz na důchody a státní zdravotnictví.

Britští migranti mají strach z brexitu: Co by pro ně odchod znamenal?

Aktualizovali jsme 11.6.2016, 21:50, 11.06. 18:18

Londýn – Už za několik dní svými hlasy Britové rozhodnou, zda chtějí zůstat součástí Evropské unie. Brexit přitom neděsí jen některé lídry EU, ale také přistěhovalce, kteří v Británii žijí. Strach mají především lidé pocházející z východní Evropy.

Jak to vypadá s brexitem? Průzkum ukázal více

11.06. 21:05

Londýn - Zastánci setrvání Británie v Evropské unii v nejnovějším průzkumu pro list The Observer těsně převažují nad odpůrci.

Brexit se blíží? Nová čísla ukázala víc

11.06. 20:03

Londýn – Britové se budou 23. června rozhodovat v referendu, zda chtějí zůstat součástí Evropské unie. Nově zveřejněný průzkum přitom naznačuje, že tábor stoupenců brexitu má převahu.

Odchod Británie z EU by mohl zkomplikovat řadu mezinárodních kulturních akcí

11.06. 15:21

Praha - Pokud by se obyvatelé ostrovního království rozhodli opustit Evropskou unii, byla by pro české pořadatele mezinárodních kulturních akcí spolupráce s britskými umělci administrativně i finančně složitější.

Odchod z EU nebude jen tak, varuje Německo

Aktualizovali jsme 10.6.2016, 22:03, 10.06. 16:01

Berlín – Již brzy Velká Británie v referendu rozhodne, zda zůstane v Evropské unii, nebo zda se vydá svou vlastní cestou. Německý magazín Der Spiegel ale na základě rozhovoru s Wolfgangem Schäublem, německým ministrem financí, varuje, že odchod Británie z EU, takzvaný brexit, bude mít své následky.

Tábory odpůrců a zastánců brexitu jsou vyrovnané. K čemu takový průzkum vlastně je?

09.06. 10:47

Londýn - Británie je před referendem o setrvání v EU zahlcena průzkumy a ze všech vyplývá, že jsou táborů odpůrců a zastánců brexitu vyrovnané. Analytici si nyní kladou otázku, jakou hodnotu takové průzkumy vlastně mají.

Premiéři V4 se shodli, že kvóty a odchod Británie z EU nechtějí

08.06. 21:00

Praha - Premiéři států visegrádské čtyřky při příležitosti summitu skupiny odmítli kvóty na přerozdělování migrantů v Evropské unii.

Brexit ovládl Twitter. Píše se o něm častěji než o setrvání v EU

08.06. 17:42

Londýn - Uživatelé sociální sítě Twitter píšou mnohem častěji o brexitu než o setrvání země v EU.

V Evropě se lidé začínají bouřit proti EU, ukázal průzkum

Aktualizovali jsme 8.6.2016, 15:50, 08.06. 10:34

Brusel – Na Evropskou unii se v poslední době valí jedna kritika za druhou – zejména v souvislosti s migrační krizí a nezvládnutím jejího průběhu ze strany EU. Americký think tank Pew Research Center provedl celoevropský výzkum, jehož výsledky ukázaly na rostoucí euroskeptismus. Informoval o tom…

reklama
Fotogalerie