Články k tématu: g7

Angela Merkelová nechce opětovné přidružení Ruska ke skupině G7

06.06. 16:59

Berlín - Kancléřka Angela Merkelová dnes ve Spolkovém sněmu odpovídala na dotazy poslanců. Mimo jiné uvedla, že Německo nepodporuje opětovné přidružení Ruska ke skupině vyspělých ekonomik G7. Je však pro zachování dialogu s Moskvou.

Budeme sledovat škodlivé kroky Ruska, shodli se ministři G7:

23.04. 20:08

Ottawa - Ministři zahraničí sedmi velkých světových ekonomik (G7) vytvoří pracovní skupinu, která bude sledovat škodlivé aktivity Ruska. Dnes to podle agentury Reuters prohlásil šéf britské diplomacie Boris Johnson s tím, že G7 se na tom shodla v neděli na úvod svého třídenního ministerského…

Podporujeme snahu vymýtit chemické zbraně, zní z G7

17.04. 10:11

Berlín - Skupina sedmi nejvyspělejších ekonomik světa (G7) dnes odsoudila údajný chemický útok na syrské město Dúmá a podpořila snahy Spojených států, Francie a Británie zamezit používání těchto bojových látek. S odkazem na dnes zveřejněné prohlášení zemí G7 o tom informovala agentura Reuters.

Jak posílit bezpečnost? Podpora a výzva k terorismu má z internetu zmizet do dvou hodin

20.10. 22:07

Řím - Podpora terorismu a výzvy k teroristickým činům mají v dohledné době mizet z internetu do dvou hodin od jejich onlineového zveřejnění.

Švýcarsko chce usměrnit Kima, nabídlo se jako prostředník pro jednání o krizi kolem KLDR

04.09. 15:55

Řím/Bern/Berlín - Skupina sedmi nejvyspělejších světových ekonomik (G7) v prohlášení uvedla, že Severní Korea musí zcela opustit svůj jaderný program a dodržovat rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Ke zlepšení prosazování již existujících sankcí vyzvala dnes britská premiérka Theresa Mayová. Jako…

Merkelová s Trumpem nepočítá jako s důvěryhodným partnerem. Americké deníky hodnotí uplynulá jednání

29.05. 10:17

Washington - Americké deníky dnes komentují včerejší výroky německé kancléřky Angely Merkelové, že se Evropa musí postavit na vlastní nohy. Pro svou zemi a ani Evropu politička již nepovažuje prezidenta Donalda Trumpa za důvěryhodného partnera. Nutno ale připomenout, že projev Merkelové nebyl…

Merkelová po summitu G7: Evropané musí vzít osud skutečně do svých rukou

28.05. 17:17

Mnichov - Kancléřka Angela Merkelová se dnes vrátila k jednáním dvoudenního summitu G7, který včera skončil v italské Taormině. Doba, kdy se Evropa mohla plně spoléhat na jiné, je už podle šéfky německé vlády pryč.

Odpůrci globalizace protestovali proti summitu G7: Vaše válka, vaši mrtví, hlásaly transparenty

27.05. 19:56

Taormina - I letošní summit G7 provázely protesty. Na 2000 demonstrantů se sešlo v městečku Giardini-Naxos, které sousedí se sicilskou Taorminou. Přímo na místo konání summitu se kvůli přísným bezpečnostním opatřením nedostali.

Jsme připraveni zpřísnit sankce, bude-li to třeba, vzkazuje G7 Putinovi

27.05. 17:03

Kyjev - Summit G7 dnes debatoval také o ukrajinské krizi. Státy skupiny nejvyspělejších ekonomik jsou připraveny zavést další sankce vůči Rusku. Pokud ale Moskva začne dodržovat mírové dohody (z Minsku), jsou naopak státy G7 ochotny zvážit zrušení embarga. Hovořilo se i o KLDR.

Migrace dle G7: Uprchlíci mají stejná práva jako všichni ostatní, ale musíme chránit naše hranice

27.05. 16:59

Taormina (Itálie) - Na summitu G7 se dnes řešila také migrační krize, byť ne tak detailně, jak by si přála hostitelská Itálie. Ustanovení k tomuto tématu v závěrečné deklaraci je podle německé kancléřky Angely Merkelové "rozumné".

Státy G7 včetně USA budou bojovat proti protekcionismu v obchodě. Diskuze byla tvrdá, přiznává Merkelová

27.05. 16:34

Taormina (Itálie) - Státy sedmi nejvyspělejších ekonomik světa (G7) včetně Spojených států se shodly na nutnosti boje proti protekcionismu ve světovém obchodu. Diskuze byla dle německé kancléřky Angely Merkelové tvrdá.

V otázce klimatu se G7 neshodla, Američané dostali čas na rozhodnutí

27.05. 15:14

Taormina - Účastníci summitu G7 se v italské Taormině neshodli v otázce klimatu a nechají USA ještě čas na rozhodnutí, zda pařížskou dohodu o globální ochraně klimatu z roku 2015 podpoří.

Summit G7: Závěrečný den začal jednáním o migraci z Afriky. Děti umírají, je to hrůza, varují aktivisté

27.05. 13:28

Taormina - V italské Taormině začal druhý, závěrečný den summitu G7. Na programu jednání je zejména migrace a nebezpečí hladomoru v některých zemích Afriky. Itálie, která nyní skupině velkých světových ekonomik předsedá, si vztahy s černým kontinentem stanovila mezi své priority.

Země G7: Do jednání o Sýrii se musí zapojit Rusko i Írán. V Libyi je třeba politické řešení

27.05. 09:53

Taormina – Země patřící mezi sedm nejvyspělejších ekonomik světa se domnívají, že do řešení syrského konfliktu se musí zapojit i Rusko a Írán. Kromě Sýrie se lídři zemí G7 bavili také o situaci v Libyi.

Summit G7 bude složitý a náročný, očekávání účastníků se rozcházejí

26.05. 16:20

Taormina (Itálie) - Dvoudenní summit sedmi vyspělých světových ekonomik G7 bude podle předsedy Evropské rady Donalda Tuska nepochybně nejnáročnější za posledních několik let. Debatu může komplikovat rozmanitost očekávání a představ, s nimiž účastníci jednání spojují.

V italské Taormině začal summit G7: Macron už slíbil Mayové pomoc v boji s terorismem

26.05. 14:24

Taormina (Itálie) - V Itálii dnes začíná summit G7. Francouzský prezident Emmanuel Macron před zašátkem jednání slíbil britské premiérce Therese Mayové všestrannou podporu v boji proti teroristům.

Schůzka G7: Američané jsou neoblomní, volný obchod si nepřejí

13.05. 16:07

Bari - Ministři financí a šéfové centrálních bank skupiny G7 chtěli na dvoudenní schůzce v italském Bari odsoudit protekcionismus. To se jim ale nepodařilo kvůli odporu Spojených států. Jednání podle agentury připomínalo formát G6+1.

Země G7 se chtějí dohodnout s Ruskem a docílit řešení syrské krize bez Asada

11.04. 14:38

Lucca - Země G7 se na dnešním jednání v Itálii nedohodly na zpřísnění sankcí vůči Rusku a Damašku. Chtějí tak povzbudit Moskvu, aby souhlasila s politickým řešením syrské krize.

Ministři zahraničí G7 zváží nové sankce vůči Sýrii a Rusku

10.04. 19:34

Lucca – Ruští a syrští důstojníci se mohou stát terčem nových sankcí. Jejich zavedení zvažují ministři zahraničí skupiny nejvyspělejších zemí G7.

Donald Trump v květnu navštíví Evropu. Čeká jej jednání se spojenci v NATO a summit G7

06.02. 09:02

Řím - Americký prezident Donald Trump v sobotu telefomoval italskému premiérovi Paolovi Gentilonimu a slíbil mu, že v květnu přijede do Itálie na summit G7. Mohlo by se tak jednat o první návštěvu nového šéfa Bílého domu v Evropě. Trump v noci na dnešek hovořil také s generálním tajemníkem NATO…

Migrace je globální problém, brexit ohrozí ekonomiku, usnesl se summit G7

27.05. 08:36

Ise-Šima - Na summitu G7, který druhým dnem pokračoval v Japonsku, došlo také na téma brexitu. V závěrečném prohlášení se uvádí, že vy odchod Británie z EU mohl představovat "nové vážné riziko pro růst světové ekonomiky".

Obama na summitu G7 zkritizoval Trumpa

26.05. 15:14

Ise-Šima - Na summitu vyspělých zemí skupiny G7 v Japonsku dnes se svým projevem vystoupil americký prezident Barack Obama. A nešetřil kritikou na adresu Donalda Trumpa, který je favoritem na zisk republikánské nominace na post nového šéfa Bílého domu.

Juncker odmítl Erdoganovy hrozby. Zablokuje Turecko migrační dohodu?

26.05. 10:32

Ise-Šima (Japonsko) - Na summitu velkých světových ekonomik (G7) se řeší také politické otázky, mezi nimi též uprchlická krize v Evropě. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes odmítl hrozbu tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, že Ankara zablokuje migrační dohodu, pokud EU…

Summit G7 začal v Japonsku. Abe tvrdě připomněl Obamovi vraždu mladé japonské ženy

26.05. 10:15

Tokio - Dvoudenní summit G7, který se koná v japonském turistickém středisku Ise-Šima, začal návštěvou šintoistické svatyně. Politici se vedle ekonomických otázek budou věnovat i čínské rozpínavosti a boji s terorismem.

Fotogalerie