Články k tématu: Irák

Ruční přepočítání potvrdilo výsledky iráckých voleb. Vvyhrála koalice duchovního Sadra

10.08. 13:04

Bagdád - Květnové volby v Iráku vyhrála koalice kolem šíitského duchovního Muktady Sadra. Výsledky se tedy nezměnily ani po ručním sčítání hlasů, které nařídil parlament kvůli nesrovnalostem.

Británie vrátí Iráku až 5000 let staré cennosti uloupené po pádu Husajna

10.08. 08:05

Londýn - Británie vrátí Iráku osm předmětů starých až 5000 let a uloupených po pádu bývalého prezidenta Saddáma Husajna v roce 2003. Jedná se například o tři hliněné kužely pokryté sumerskými klínovými nápisy.

Z Iráku se vrátilo domů 50 českých vojáků

09.08. 17:37

Praha - Z Iráku se dnes vrátilo 50 českých vojáků, kteří v zemi pomáhali se zvládáním bitevníků L-159. Irácké kolegy cvičila také dvanáctičlenná chemická jednotka z Liberce. Museli se vypořádat s rozdíly v kultuře i klimatu.

reklama

V Makedonii bylo zadrženou sedm osob podezřelých z bojů v Sýrii a v Iráku

07.08. 22:05

Skopje - V Makedonii bylo zadrželo sedm osob podezřelých z toho, že se v minulosti zapojily do bojů v řadách teroristických skupin v Sýrii a v Iráku. Pokud je soud shledá vinnými, hrozí jim až desetiletý trest.

Dva cizinci dostali v Iráku doživotí, prý byli členy IS

06.08. 17:58

Bagdád - Francouzský občan Lahcen Gueboudj a Němka Nadia Rainerová Hermannová byli v Iráku uznáni vinnými z příslušnosti k teroristické organizaci Islámský stát (IS), soud je poslal za mříže na doživotí.

Ozbrojenci zaútočili na provinční úřad v Irbílu

23.07. 14:31

Irbíl - Na hlavní provinční úřad v severoiráckém Irbílu dnes zaútočilo několik neznámých ozbrojenců. Dva z nich kurdské bezpečnostní síly zastřelily, další se ale do budovy probojovali. Dva z rukojmích se podařilo zachránit, jeden je ale vážně zraněn.

Kolik je v Iráku věznic? Ochránci lidských práv se dožadují informací

22.07. 19:01

Bagdád - Organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW) dnes vyzvala Irák, aby informoval o počtu věznic, kde drží osoby podezřelé z terorismu.

Při střelbě v íránském Kurdistánu zemřelo deset lidí

21.07. 14:55

Teherán - U hranice s Irákem na severozápadě Íránu útočníci v noci zastřelili deset členů íránských revolučních gard.

Při protestech v Iráku zemřeli dva lidé

14.07. 18:04

Bagdád - Při protestech proti vysoké nezaměstnanosti na jihu Iráku přišli o život dva demonstranti, uvedla dnes agentura AFP s odvoláním na místní představitele.

NATO spustí pod vedením Kanady výcvikovou misi v Iráku

11.07. 20:06

Brusel - Kanada se první rok ujme velení nové výcvikové mise NATO v Iráku a přispěje do ní 250 příslušníky svých ozbrojených sil.

Filipínky unesené v Iráku jsou opět volné. V případu panují nejasnosti

08.07. 21:23

Bagdád - Dvě Filipínky, které se v sobotu na silnici mezi Bagdádem a severoiráckým Kirkúkem staly obětí únosu, byly propuštěny na svobodu. Motiv únosců ani jejich totožnost nebyly zatím sděleny.

V Iráku ručně přepočítávají hlasy z voleb, spory komplikují vytvoření vlády

03.07. 15:24

Bagdád - V severoirácké provincii Kirkúk dnes začalo ruční přepočítávání lístků z květnových parlamentních voleb. Podle volební komise se hlasy mají v příštích dnech ručně sčítat ještě nejméně v šesti dalších provinciích. Spory kolem volebních výsledků zpožďují sestavování nové vlády.

Při výbuchu u skladu s volebními urnami v Iráku zemřel jeden člověk

01.07. 11:59

Kirkúk (Irák) - Jeden člověk přišel o život a dalších dvacet utrpělo zranění při dnešním útoku sebevražedného atentátníka nedaleko skladu s volebními urnami ve městě Kirkúk.

Irák kvůli možným podvodům ručně přepočítá hlasovací lístky

30.06. 18:04

Bagdád - Irák ručně přepočítá hlasovací lístky odevzdané v květnových parlamentních volbách. Informovala o tom agentura Reuters.

Nejhorší novodobý chemický útok? Husajn brutálně povraždil tisíce lidí

30.06. 09:38

Bagdád - Chemické útoky jsou celosvětově zakázané a vyjma jaderné bomby jde o jednu z nejhorších zbraní na světě. Ačkoliv se jejich nasazení proti civilnímu obyvatelstvu používá i dnes, jak ukazují nedávné případy ze Sýrie, ten nejhorší útok v novodobé historii má na svědomí bývalý irácký prezident…

Nová irácká vláda je na dosah? Duchovní Sadr uzavřel dohodu s premiérem Abádím

23.06. 22:11

Bagdád - Irácký šíitský duchovní Muktada Sadr, jehož koalice v květnových volbách získala nejvíce parlamentních křesel, se dohodl na spolupráci s uskupením premiéra Hajdara Abádího, které ve volbách skončilo třetí. Zatím ale není jasné, zda se tím Irák dostane z období politické nejistoty.

VIDEO: Luxusní restaurace v Bagdádu odmítla pohostit sirotky, kvůli kritice musela udělat radikální krok

21.06. 15:28

Bagdád - Restaurace v luxusním obchodním domě v Bagdádu v sobotu odmítla skupinu 20 sirotků. Charitativní organizace jim tam zaplatila pohoštění u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví po ramadánu. Podnik se po lavině kritiky kaje a slíbil, že zaplatí roční péči o 50 sirotků, informoval…

Finsko má velké problémy s deportací uprchlíků, Irák posílá letadla zpět

19.06. 09:44

Helsinky - Deportace neúspěšných žadatelů o azyl dělají starosti nejen Německu, ale nově i Finsku. Potíž je s iráckými uprchlíky. Úřady v jejich vlasti totiž deportované kvůli chybějícím pasům posílají zpět do severské země.

Herečka Angelina Jolie navštívila Mosul: Zdejší lidé přišli o všechno, žijí v bídě

18.06. 07:53

Mosul - Hollywoodská herečka Angelina Jolie, která je zvláštní vyslankyní Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), navštívila v sobotu severoirácké město Mosul, jež loni z rukou teroristické organizace Islámský stát (IS) dobyla zpět irácká armáda.

Turecké stíhačky útočí na kurdské separatisty na severu Iráku

15.06. 12:21

Ankara - Turecké stíhačky podnikají nálety na horskou oblast Kandíl v severním Iráku. Při bojových operacích 12. června zahynulo 26 ozbrojených separatistů ze Strany kurdských pracujících (PKK).

Vražda Sussany F. v Německu: Údajný vrah je starší než tvrdil. Iráku se nelíbí jeho vydání do Evropy

15.06. 09:04

Irbíl/Berlín – Kauza znásilnění a vraždy 14leté Němky židovského původu Susanny F. má dohru. Podezřelý z její vraždy Ali Bashar byl zadržen kurdskými orgány v Iráku. Kurdové ho obratem poslali do Německa. Jenže podle oficiálních iráckých úřadů bylo jeho vydání nezákonné.

Do kterých státu nejezdit na dovolenou? Slovensko vydalo varování

12.06. 16:11

Bratislava - Letní turistická sezóna je za dveřmi a slovenské ministerstvo zahraničí vydalo varování svým občanům. Neměli by cestovat do Iráku, Libye, Sýrie, Jemenu a Somálska. Pro tyto země platí nejvyšší stupeň výstrahy.

Podezřelá náhoda? V Bagdádu vyhořel sklad hlasovacích lístků, které měly být ručně přepoočítány

10.06. 19:55

Bagdád - Dnešní mohutný požár v Bagdádu pohltil největší sklad hlasovacích lístků v zemi. Předseda iráckého parlamentu Salím Džabúrí v reakci na událost vyzval k opakování parlamentních voleb.

Turečtí vojáci vpadli na sever Iráku, hrozí útokem na Kurdy z PKK

08.06. 21:44

Ankara/Bagdád - Turecké ozbrojené síly se nacházejí 30 kilometrů od turecké hranice v severním Iráku, kde mají za úkol zabránit pronikání členů Strany kurdských pracujících (PKK) do Turecka. Mohou přitom pokročit ještě dál a zaútočit na Kurdy v horské oblasti Kandíl.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie