Články k tématu: jihoafrická republika

V JAR se navzdory protestům ochránců zvířat uskutečnila aukce rohů nosorožců

26.08. 08:38

Johannesbug - V Jihoafrické republice skončila třídenní internetová aukce rohů nosorožců. Výsledky kontroverzní dražby organizátoři zatím nezveřejnili. Registrace mezi dražitele vyšla na 100.000 jihoafrických randů, což je v přepočtu téměř 166.000 Kč.

Grace Mugabeová se vrátila do Zimbabwe, v sousední JAR ji viní z napadení ženy

20.08. 13:53

Harare - Manželka zimbabwského prezidenta Roberta Mugabeho se dnes vrátila z Jihoafrické republiky do vlasti. V JAR čelí podezření, že v jednom johannesburském luxusním hotelu napadla mladou ženu.

Lety jihoafrických aerolinek blokuje Zimbabwe, může za to zřejmě chování manželky tamního prezidenta

19.08. 16:09

Pretoria - Mezi Zimbabwe a JAR se v minulých dnech vytvořilo napětí kvůli případu, v němž čelí manželka zimbabwského prezidenta Roberta Mugabeho obvinění z napadení osoby v johannesburském hotelu. Média obou zemí vidí kauzu v rozdílném světle. Zimbabwe nově začalo blokoval lety jihoafrické státní…

reklama

JAR udělí diplomatickou imunitu zadržené Mugabeové

18.08. 14:13

Johannesburg - Jihoafrická republika udělí diplomatickou imunitu zimbabwské první dámě Grace Mugabeové (52). Minulý týden v hotelu v johannesburské luxusní čtvrti Sandton napadla elektrickým kabelem modelku Gabriellu Engelsovou (20) a poranila ji na hlavě.

Pistorius byl dočasně propuštěn z vězení, šel na pohřeb

16.08. 22:12

Johannesburg - Handicapovaný jihoafrický atlet Oscar Pistorius si odpykává šestiletý trest za vraždu přítelkyně. Přesto byl na několik hodin propuštěn z vězení, aby se mohl zúčastnit pohřbu své babičky.

Mugabeová kvůli napadení v JAR stále čelí obvinění

16.08. 20:43

Johannesburg - Jihoafrická policie dnes potvrdila, že zimbabwská první dáma Grace Mugabeová, která čelí obvinění z napadení modelky v johannesburském hotelu, je stále v Jihoafrické republice.

Policie v JAR obviní zimbabwskou první dámu Mugabeovou z napadení

15.08. 16:38

Johannesburg - Grace Mugabeová (52), která chce podle mnohých nahradit svého muže po jeho smrti v čele Zimbabwe, bude patrně v JAR čelit obvinění z napadení. O víkendu měl zaútočit v hotelu v johannesburské luxusní čtvrti Sandton na ženu a způsobit jí zranění na hlavě. Kdo je zraněnou osobou,…

Česká textilka Pegas podepsala smlouvu na dodávku linky pro závod v JAR

02.08. 11:22

Znojmo - Znojemská textilka Pegas Nonwovens podepsala smlouvu na nákup první výrobní linky pro připravovanou továrnu v Jihoafrické republice. Firma tak pokračuje v zahraniční expanzi.

Muži chtěli nacpat černocha do rakve a hrozili mu upálením. Cítíme se nevinní, tvrdí

01.08. 08:09

Johannesburg - Před rokem otřáslo sociálními sítěmi video z Jihoafrické republiky, v němž je mladý černoch násilně tlačen do rakve.

Na fotbalovém stadionu v JAR vypukla panika, dva lidé zemřeli

29.07. 19:31

Johannesburg - Při dnešní davové panice na největším jihoafrickém fotbalovém stadionu v Johannesburgu zemřeli dva lidé a další byli zraněni. Informovala o tom místní televize SABC.

Krejčíř se opět pokusil utéct z vězení

20.07. 08:50

Pretoria - Radovan Krejčíř, který si v Jihoafrické republice odpykává 35letý trest, byl kvůli dalšímu pokusu o útěk převezen do věznice s maximální ostrahou. Minulý týden se soud v JAR zabýval Krejčířovou stížností na podmínky, jaké má za mřížemi.

Pokus který vstoupil do dějin: Je rychlejší internet nebo poštovní holub?

17.07. 12:41

Jihoafrická společnost zabývající se informačními technologiemi, dokázala, že poslat data po poštovním holubovi je pro ni rychlejší než přenos dat internetem, který poskytuje firma Telkom, největší poskytovatel internetového připojení v zemi.

Vietnamská policie zabavila tři tuny nelegální slonoviny z Jihoafrické republiky

10.07. 12:35

Hanoj - Vietnam patří mezi hlavní tranzitní země i největší odběratele nelegální slonoviny a nosorožčích rohů. Tamní policie zabavila na severu země téměř tři tuny slonoviny, jednalo se o kontraband z Jihoafrické republiky.

Hackeři z IS napadli server ministerstva školství, zveřejnili fotky sťatých dětí

29.06. 14:42

Johannesburg - Hackeři napojeni na Islámský stát (IS) ve středu napadli webové stránky jihoafrického ministerstva základního školství. Zveřejnili fotografie hrubého násilí a na některých snímcích byly například sťaté děti.

Jihoafrickou republiku zasáhla silná bouře, osm lidí zemřelo

07.06. 18:15

Kapské Město - Jihoafrickou republiku zasáhla nejsilnější zimní bouře za posledních 30 let. Osm lidí v Kapském Městě a přilehlých oblastech přišlo o život a několik tisíc osob bylo nuceno opustit své domovy.

Krejčíř si stěžuje na podmínky ve vězení. Prý ho obtěžují krysy a štíři

31.05. 12:18

Pretoria - Rodina Radovana Krejčíře poslala e-mail jihoafrickému ministerstvu spravedlnosti. Stěžuje si v něm na to, že uprchlý český podnikatel žije v nelidských podmínkách. V cele mu prý dělají společnost štíři a hlodavci.

V části JAR platí kvůli suchu stav přírodní katastrofy, země se připravuje na příchod El Ňina

30.05. 09:13

Pretoria - El Niňo v minulosti způsobil v JAR sucha, která vedla k vyhlášení stavu přírodní katastrofy. Meteorologové mají dobrou zprávu. Pravděpodobnost, že se škodlivý klimatický jev na jih Afriky letos vrátí, se snížila.

Soud v JAR se začal zabývat žádostí ČR o vydání Krejčíře

21.04. 22:53

Johannesburg - Po mnohaletých odkladech se soud v Johannesburgu začal zabývat žádostí České republiky o vydání Radovana Krejčíře.

Při nehodě autobusu se školáky v JAR zemřelo 20 lidí

21.04. 19:07

Johannesburg - Devatenáct školáků a řidič minibusu přišli o život při nehodě, která se stala blízko města Bronkhorstspruit asi 50 kilometrů východně od metropole Pretorie.

V Jihoafrické republice zemřela v 18 letech žena se syndromem předčasného stárnutí

13.04. 10:17

Pretoria - V Jihoafrické republice zemřela Ontlametse Phalatseová. Bylo jí 18 let a jako vůbec první černoška v JAR trpěla syndromem předčasného stárnutí. Lékaři předpokládali že se dožije 14 let.

Půlnoční masakr v JAR: Prezident Zuma se zbavil ministra financí, byl prý příliš kritický

31.03. 09:54

Johannesburg - Jihoafrický prezident Jacob Zuma odvolal ministra financí Pravina Gordhana, kterého nahradil podnikatel a exministr vnitra Malusi Gigaba. Gordhan patřil ke kritikům hlavy státu. Na velké změny ve vládě už reagují trhy.

JAR trápí ilegální obchody s oslí kůží

26.03. 17:33

Mogosani - Překupníci teď považují oslí kůži za stejně cennou surovinu jako sloní kly nebo rohy nosorožců. Želatina, kterou kůže obsahuje, nemá v Africe žádnou hodnotu, je ale velmi oblíbená u čínských lékařů praktikujících tradiční medicínu jako lék proti anémii a menopauze.

Desítky lidí přes noc rabovaly obchody v JAR, soustředily se na imigranty

27.02. 15:57

Johannesburg - Asi 100 lidí v jihoafrickém Johannesburgu v noci na dnešek rabovalo obchody. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Vláda Jihoafrické republiky vypověděla členství v ICC protiústavně, tvrdí tamní soud

22.02. 14:24

Johannesburg - Vláda Jihoafrické republiky musí odvolat své rozhodnutí o odstoupení od Mezinárodního trestního soudu (ICC), protože bylo v rozporu s ústavou. Verdikt dnes vynesl ústavní soud JAR.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací