Články k tématu: jihoafrická republika

Vězněný Krejčíř v JAR hrozí: Pošlete mě domů, nebo vám uteču

05.09. 13:42

Johannesburg - Radovan Krejčíř, který si v Jihoafrické republice odpykává trest za pokus vraždu a únos, se chce vrátit do České republiky. Jeho právník varoval ministra spravedlnosti JAR, že pokud nebude vydán, může se Krejčíř opět pokusit uprchnout. Zároveň advokát naznačil, že jihoafrického…

Exploze u Kapského Města: Nejméně osm mrtvých

03.09. 20:08

Kapské Město - Nejméně osm lidí dnes přišlo o život při výbuchu v továrně na munici nedaleko Kapského Města na jihozápadě Jihoafrické republiky. Příčiny nejsou zatím známy, oznámily záchranářské a hasičské zdroje.

Tragická nehoda autobusu v JAR: Zemřelo nejméně deset lidí, dalších 30 je zraněno

30.08. 13:14

Kapské Město (JAR) - Nejméně deset lidí zahynulo dnes ráno při nehodě autobusu v Jihoafrické republice. Dalších 30 lidí utrpělo zranění.

reklama

JAR odmítla Trumpova slova o vyvlastňování půdy a zabíjené farmářů

23.08. 13:59

Johannesburg - Jihoafrická vláda i prezident odmítli prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten uvedl, že dochází k zabíjení farmářů v africké zemi.

Krejčíř poskytl rádiu nepovolený rozhovor přímo z cely,. Činitelé JAR se prý proti němu spikli

14.08. 16:08

Johannesburg - Uprchlý Čech Radovan Krejčíř poskytl z vězeňské cely v JAR pomocí propašovaného mobilního zařízení rozhovor pro místní rozhlasovou stanici Talk Radio 702. Obvinil v něm jihoafrické činitele, že se vůči němu spikli.

Krejčíř v JAR trpí? Obvinil jihoafrické činitele z mučení a falšování důkazů

06.08. 12:32

Johannesburg - Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř obvinil vysoké policejní představitele JAR a vlivného politika vládnoucí strany Africký národní kongres (ANC) z mučení. Prý vykonstruovali jeho stíhání a stíhání dalších dvěma mužů odsouzených za únos a mučení Bhekiho Lukheleho. O kauze…

Krejčíř si stěžoval na podmínky ve vězení v JAR, česká diplomacie ho podpořila

17.07. 21:53

Praha/Johannesburg - Česká diplomacie se postavila na stranu uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře, který si stěžuje na podmínky v jihoafrickém vězení. Problémem jsou především rozměry jeho cely.

Politika strachu a nesnášenlivosti je na vzestupu, varoval Obama v JAR

17.07. 20:34

Johannesburg - Americký exprezident Barack Obama při dnešním projevu v Jihoafrické republice označil současnou dobu za podivnou. Zmínil se o takzvané politice strachu a nesnášenlivosti, která je podle něj na vzestupu.

Krejčíř si stěžuje na vězení v JAR: Jsem jak zvíře v kleci, nutí mi africké jídlo

Aktualizovali jsme 12.7.2018, 22:10, 12.07. 19:16

Johannesburg - Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř podal několik stížností jihoafrickým úřadům. Prý se ho snaží zabít tím, jaké podmínky mu vytvořily ve věznici.

U Pretorie se zřítilo letadlo, 20 zraněných

10.07. 20:34

Pretoria - Při pádu letadla u jihoafrické metropole Pretorie se podle záchranářů zranilo 20 lidí.

Neobvyklá dražba v JAR: Vítěz stráví noc ve vězeňské cele Nelsona Mandely

08.07. 16:14

Johannesburg - V Jihoafrické republice se bude konat neobvyklá dražba. Její vítěz získá příležitost strávit noc v jedné z nejslavnějších vězeňských cel, kterou 18 let obýval exprezident a bojovník proti apartheidu Nelson Mandela.

V chladícím boxu v márnici ležela živá žena, otřesená rodina požaduje vysvětlení

02.07. 21:24

Johannesburg – Otřesný zážitek má za sebou žena z Jihoafrické republiky. Byla umístěna do chladicího boxu v márnici, protože ji záchranáři po autonehodě prohlásili za mrtvou. 

Krvavý útok v mešitě: Muž ubodal dva lidi a další zranil, policie ho zastřelila

14.06. 11:43

Pretoria - V mešitě v jihoafrickém městě Malmesbury dnes zaútočil atentátník. Nožem ubodal dva lidi a několik dalších osob zranil. Policie ho zastřelila.

Po útoku na mešitu v JAR jeden mrtvý a dva vážně zranění

10.05. 18:22

Durban (JAR) - Tři útočníci ozbrojeni noži a střelnými zbraněmi zaútočili dnes na věřící v mešitě jihoafrického města Verulam severně od Durbanu. Třem účastníkům poledních modliteb podřízli hrdlo, načež se dali na útěk. Jeden zraněný již zemřel, řekl agentuře Reuters mluvčí bezpečnostní služby…

Při zemětřesení v JAR zemřelo sedm horníků

05.05. 20:04

Johannesburg - Sedm horníků zemřelo v jihoafrickém dole na zlato, když se tam po slabém zemětřesení sesulo kamení.

Údajně znásilnil dvouletou dívku. Soud ho propustil, protože holčička nemohla svědčit

05.05. 09:27

Kapské Město – těžko uvěřitelný případ se stal v Kapském Městě. Dvouletá holčička byla v jeslích zřejmě znásilněna jedním z členů personálu. Nyní byla proti němu všechna obvinění stažena, neboť podle soudce je „holčička příliš malá, aby proti němu mohla svědčit“, informuje news24.

Nelidské chování: Novorozenou holčičku málem sežrali mravenci. Někdo ji hodil do kanálu

16.04. 17:06

Port Elizabeth - Neuvěřitelně bezcitným chováním neznámého pachatele se zabývá policie ve městě Port Elizabeth v Jihoafrické republice. Místní obyvatelka Charmaine Keevyová (63) na procházce se svým jezevčíkem Georgiem objevila v odtokové rouře silně podchlazeného novorozence.

Jihoafrická republika se rozloučila s Winnií Mandelovou. Byla to velká africká žena, prohlásil prezident

14.04. 18:51

Johannesburg - Jihoafrická republika se dnes rozloučila s ikonou svého boje proti apartheidu Winnie Madikizelaovou-Mandelovou. Prezident Cyril Ramaphosa ji nazval zesnulou "matkou našeho národa" a "velkou africkou ženou".

Žháři v JAR zapálili autobus s horníky. Šest lidí zemřelo

03.04. 14:43

Johannesburg - Dva žháři v pondělí večer zapálili autobus přepravující horníky do platinového dolu Modikwa na severovýchodě Jihoafrické republiky. Zahynulo šest lidí, na místě zůstalo 28 zraněných. Pachatelům se podařilo utéct.

Zemřela druhá manželka Nelsona Mandely Winnie

02.04. 16:53

Johannesburg - Zemřela druhá manželka bývalého jihoafrického prezidenta Nelsona Mandely, bylo jí 81 let. Winnie Madikizelaová-Mandelová byla považována za kontroverzní osobnost.

Běloška dostala v JAR tři roky vězení, rasisticky urážela policistu černé pleti

28.03. 21:32

Johannesburg – Soud v Jihoafrické republice dnes na tři roky poslal do vězení bělošku, která rasisticky urážela černošského policistu, napsal zpravodajský server BBC. Právní zástupce ženu hájil tím, že v té době nebyla v normálním stavu, protože se krátce předtím stala obětí loupeže.

Nelidské zacházení s přistěhovalci? Austrálie poskytne víza bílým farmářům z JAR

19.03. 11:20

Canberra/Pretoria - Australská vláda zvažuje podle informací z britsko-irského deníku The Sunday Times, že začne poskytovat mimořádná víza bílým farmářům z Jihoafrické republiky, kteří utíkají ze své země kvůli chystané konfiskaci jejich majetku. Její kroky se setkávají s nepochopením z řad…

Radovan Krejčíř může být vydán u JAR do ČR

17.03. 15:10

Johannesburg/Praha - Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř může být vydán do České republiky. Rozhodl o tom v pátek soud v Jihoafrické republice, kde si Krejčíř odpykává trest za kriminální činnost. V Česku byl odsouzen za podvody a české úřady usilují o jeho vydání.

V JAR řádí nejhorší zdroj listeriózy na světě

05.03. 22:40

Johannesburg/Ženeva - Zdrojem listeriózy, která od loňského ledna zabila v Jihoafrické republice 180 lidí, byla továrna na masné výrobky na severovýchodě země. V neděli to oznámilo jihoafrické ministerstvo zdravotnictví

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie