Články k tématu: jihoafrická republika

Noční můra se naplňuje? V Africe stoupá počet případů koronaviru

25.03. 16:03

První případy koronaviru na svém území ohlásily Mali a Guinea-Bissau. Afrických zemí, které koronavirus zatím nezaznamenaly, postupně ubývá, zůstává jich osm. Počet potvrzených případů koronaviru na africkém kontinentu překročil 2400.

Nejkrásnější dívka vesmíru: Porota zvolila novou Miss Universe, Češka pohořela

09.12. 08:57

Titul Miss Universe pro rok 2019 získala 26letá Zozibini Tunziová z Jihoafrické republiky. Porazila Madison Andersonovou z Portorika, která skončila druhá, a Sofíu Aragónovou z Mexika, která se umístila na třetí příčce. Informovala o tom americká televizní stanice CNN.

Tady máte nebožtíka! Rodina svérázně vyřešila spor s pojišťovnou. VIDEO je hitem

22.11. 09:02

Svérázným způsobem se rozhodla rodina v Jihoafrické republice vyřešit spor s pojišťovnou, která se zdráhala vyplatit pojistku určenou na pohřeb. Tělo strýčka Sifisa přinesly dvě ženy jako důkaz přímo na jednu z poboček pojišťovny, informovaly jihoafrické weby.

reklama

Bitevní vrtulník z Jižní Afriky je těžká váha! Proč mu láme vaz jeho minulost?

Aktualizovali jsme 11.11.2019, 00:05, 07.11. 08:03

V 80. letech Jihoafrická republika čelila řadě sankcí, za které mohla rasistická politika apartheidu, která v zemi vládla. Sankce mířily především na zbrojní dodávky. JAR však měla rozvinutý průmysl a většinu zbraní si dokázala vyrobit. Pokusila se domácími silami získat i vysoce sofistikované…

Češi pašovali stovky chráněných kaktusů, soud v JAR vynesl trest

22.09. 18:26

Jihoafrický soud potrestal dva české občany, které shledal vinnými z pašování sukulentů z Jihoafrické republiky. Oba byli odsouzeni na dva roky do vězení s pětiletým odkladem. Soud rovněž nařídil, že 65letý Jaromír Chvastek a 56letý Tomáš Malíř musí zemi okamžitě opustit a nesmí se již nikdy vrátit…

16 ozbrojenců přepadlo továrnu, jsou na útěku s lupem čokolády

13.08. 09:36

Jihoafrická policie pátrá po 16 ozbrojencích, kteří minulý týden přepadli firmu na předměstí Johannesburgu a ukradli z ní blíže neurčené množství čokolády. Video z incidentu v pondělí zveřejnil zpravodajský server news24.com.

Válka gangů v Kapském městě! Vláda musela povolit vojáky

12.07. 18:29

Jihoafrická republika rozmístí v ulicích Kapského Města vojáky, kteří mají policii pomoci potlačit narůstající násilí. Země k podobným bezpečnostním krokům přistupuje většinou jen přes vánoční svátky a během novoročních oslav, kdy v chudších částech města ovládaných gangy významně narůstá…

VIDEO: Arnolda Schwarzeneggera napadl v JAR šílený muž

19.05. 00:07

Jedenasedmdesátiletého herce a legendárního kulturistu Arnolda Schwarzeneggera dnes v Jihoafrické republice napadl neznámý muž. Schwarzenegger po silném kopnutí do zad klopýtl a později podle agentury AP poznamenal: "Jsem jen rád, že mi ten idiot nepřerušil můj Snapchat."

V JAR se během mše zřítila část kostela, nejméně 13 mrtvých

19.04. 13:04

V Jihoafrické republice se během bohoslužby zřítila část kostela, o život přišlo nejméně 13 lidí a dalších 16 bylo zraněno, z toho šest vážně. Dnes o tom informoval zpravodajský portál eNCA.

Johannesburg zachvátil obrovský požár, shořelo 700 chatrčí

07.12. 22:33

Mohutný požár v jedné z nejhustěji obydlených chudinských čtvrtí v jihoafrickém Johannesburgu zničil na 700 chatrčí a zanechal tisíce lidí bez střechy nad hlavou. Dav následně žháře zlynčoval, že na následky těžkých zranění zemřel v nemocnici. Informovala o tom dnes jihoafrická média.

Prokletý úsek dálnice: Během měsíce desítky mrtvých, oběťmi jsou i děti

20.10. 20:31

Nejméně 27 lidí, včetně malých dětí, se stalo obětí páteční těžké dopravní nehody na dálnici v provincii Limpopo. Oznámila to dnes agentura AP s odvoláním na prohlášení prezidentské kanceláře.

V JAR byl zavražděn mafiánská boss, který svědčil proti Krejčířovi

26.09. 19:05

Johannesburg - Na předměstí jihoafrického Johannesburgu byl v pondělí brutálně zavražděn srbský podnikatel a podle jihoafrických médií mafiánský šéf Djordje Mihaljević. V roce 2013 vypovídal jako svědek obžaloby proti Čechovi Radovanu Krejčířovi v případu praní špinavých peněz, napsal dnes…

Vězněný Krejčíř v JAR hrozí: Pošlete mě domů, nebo vám uteču

05.09. 13:42

Johannesburg - Radovan Krejčíř, který si v Jihoafrické republice odpykává trest za pokus vraždu a únos, se chce vrátit do České republiky. Jeho právník varoval ministra spravedlnosti JAR, že pokud nebude vydán, může se Krejčíř opět pokusit uprchnout. Zároveň advokát naznačil, že jihoafrického…

Exploze u Kapského Města: Nejméně osm mrtvých

03.09. 20:08

Kapské Město - Nejméně osm lidí dnes přišlo o život při výbuchu v továrně na munici nedaleko Kapského Města na jihozápadě Jihoafrické republiky. Příčiny nejsou zatím známy, oznámily záchranářské a hasičské zdroje.

Tragická nehoda autobusu v JAR: Zemřelo nejméně deset lidí, dalších 30 je zraněno

30.08. 13:14

Kapské Město (JAR) - Nejméně deset lidí zahynulo dnes ráno při nehodě autobusu v Jihoafrické republice. Dalších 30 lidí utrpělo zranění.

JAR odmítla Trumpova slova o vyvlastňování půdy a zabíjené farmářů

23.08. 13:59

Johannesburg - Jihoafrická vláda i prezident odmítli prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten uvedl, že dochází k zabíjení farmářů v africké zemi.

Krejčíř poskytl rádiu nepovolený rozhovor přímo z cely,. Činitelé JAR se prý proti němu spikli

14.08. 16:08

Johannesburg - Uprchlý Čech Radovan Krejčíř poskytl z vězeňské cely v JAR pomocí propašovaného mobilního zařízení rozhovor pro místní rozhlasovou stanici Talk Radio 702. Obvinil v něm jihoafrické činitele, že se vůči němu spikli.

Krejčíř v JAR trpí? Obvinil jihoafrické činitele z mučení a falšování důkazů

06.08. 12:32

Johannesburg - Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř obvinil vysoké policejní představitele JAR a vlivného politika vládnoucí strany Africký národní kongres (ANC) z mučení. Prý vykonstruovali jeho stíhání a stíhání dalších dvěma mužů odsouzených za únos a mučení Bhekiho Lukheleho. O kauze…

Krejčíř si stěžoval na podmínky ve vězení v JAR, česká diplomacie ho podpořila

17.07. 21:53

Praha/Johannesburg - Česká diplomacie se postavila na stranu uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře, který si stěžuje na podmínky v jihoafrickém vězení. Problémem jsou především rozměry jeho cely.

Politika strachu a nesnášenlivosti je na vzestupu, varoval Obama v JAR

17.07. 20:34

Johannesburg - Americký exprezident Barack Obama při dnešním projevu v Jihoafrické republice označil současnou dobu za podivnou. Zmínil se o takzvané politice strachu a nesnášenlivosti, která je podle něj na vzestupu.

Krejčíř si stěžuje na vězení v JAR: Jsem jak zvíře v kleci, nutí mi africké jídlo

Aktualizovali jsme 12.7.2018, 22:10, 12.07. 19:16

Johannesburg - Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř podal několik stížností jihoafrickým úřadům. Prý se ho snaží zabít tím, jaké podmínky mu vytvořily ve věznici.

U Pretorie se zřítilo letadlo, 20 zraněných

10.07. 20:34

Pretoria - Při pádu letadla u jihoafrické metropole Pretorie se podle záchranářů zranilo 20 lidí.

Neobvyklá dražba v JAR: Vítěz stráví noc ve vězeňské cele Nelsona Mandely

08.07. 16:14

Johannesburg - V Jihoafrické republice se bude konat neobvyklá dražba. Její vítěz získá příležitost strávit noc v jedné z nejslavnějších vězeňských cel, kterou 18 let obýval exprezident a bojovník proti apartheidu Nelson Mandela.

V chladícím boxu v márnici ležela živá žena, otřesená rodina požaduje vysvětlení

02.07. 21:24

Johannesburg – Otřesný zážitek má za sebou žena z Jihoafrické republiky. Byla umístěna do chladicího boxu v márnici, protože ji záchranáři po autonehodě prohlásili za mrtvou. 

reklama
Fotogalerie