Články k tématu: Libye

Dva libyjští únosci letadla byli na Maltě obžalováni z terorismu, o azyl nepožádali

25.12. 15:38

Valletta - Před maltským soudem dnes stanuli dva libyjští únosci letadla, kteří v pátek se strojem Airbus A320 společnosti Afriqiyah Airways přistáli na středomořském ostrově. Jsou obžalováni z terorismu, únosu, použití síly na palubě letadla a omezování osobní svobody.

Unesené libyjské letadlo se 118 lidmi přistálo na Maltě. Únosci se vzdali a požadují azyl

Aktualizovali jsme 23.12.2016, 16:50, 23.12. 13:27

Valletta - Letadlo libyjské státní letecké společnosti Afriqiyah Airways dnes dopoledne přistálo na Maltě, na palubě bylo 118 cestujících. Únosci se nakonec vzdali a požádali o azyl. Airbus A320 měl letět na lince z města Sabhá na jihozápadě Libye do metropole Tripolis.

Kdo těží z migrace? Libyjská města vydělávají obrovské částky

01.12. 19:09

Berlín – Libyjská města ležící na pobřeží vydělávají na migrační krizi obrovské částky. Každý rok prý z pašování uprchlíků do Evropy mají příjmy ve výši 346 milionů dolarů (asi 8,8 miliardy Kč).

reklama

V Libyi zatkli manželku teoristy Belmochtára

22.11. 13:58

Tripolis - V sobotu byla v Libyi zatčena Asma Kadusíová, jedna z manželek alžírského teroristy Mochtára Belmochtára. Ten je řazen mezi nejnebezpečnější radikály v oblasti Sahary, nyní se patrně ukrývá na jihu Libye.

Ve Středomoří letos zahynulo 4636 uprchlíků, převážně Afričanů

18.11. 13:53

Tripolis/Řím - Ve Středozemním moři letos utonulo již 4636 lidí. Většina z nich byli Afričané, kteří se na cestu do Evropy vydali z Libye. Oznámila to dnes Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Italové a Kanaďan, kteřá byli unesení v Libyi, jsou na svobodě

05.11. 14:40

Řím - Dva Italové a Kanaďan, které v září unesli v jižní Libyi neznámí maskovaní ozbrojenci, se dostali opět na svobodu

Moře na břehy Libye vyplavilo 16 těl. Kdy migranti zemřeli, není jisté

30.10. 18:47

Tripolis - Moře vyplavilo na západním pobřeží Libye u města Zuára 16 těl uprchlíků. Našla se v sobotu, ale nedá se říct, kdy přesně migranti zahynuli. V poslední době se v oblasti odehrálo několik tragédií, při nichž se utopila řada běženců.

Ve Středozemním moři se potopily čluny s migranty, 150 osob se pohřešuje

27.10. 16:38

Řím - OSN v úterý zveřejnila statistiku o rostoucím počtu utonulých uprchlíků ve Středozemním moři a již je tady další tragédie. Mezi Libyí a Itálií se potopila čtyři plavidla s migranty, pohřešuje se 150 osob.

EU začala ve Středomoří cvičit libyjské námořníky

27.10. 12:05

Brusel - Námořní operace Evropské unie začala tento týden s výcvikem příslušníků libyjského námořnictva a pobřežní stráže. Oznámila to unijní diplomacie ve chvíli, kdy její šéfka Federica Mogheriniová v Bruselu dorazila na jednání ministrů obrany členských zemí NATO. Ty dnes čeká diskuse o…

EU začne cvičit členy libyjské pobřežní stráže

25.10. 20:14

Brusel/Tripolis - Evropská unie k dnešnímu dni dokončila výběr příslušníků libyjské pobřežní stráže. Ti se zúčastní výcvikového programu na lodích ve Středozemním moři.

O co šlo USA? Kaddáfího syn prozradil, co se mělo dít v Africe

24.10. 14:00

Tripolis - Západ měl s Afrikou velké plány, které odporovaly těm, o něž usilovaly africké země. Proto se rozhodl pro invazi. Pro ruskou stanici RT to řekl bratranec Muammara Kaddáfího Ahmed al-Kaddáfí ad-Dam, který prozradil, o co západním zemím ve skutečnosti šlo.

U Libye se utopilo deset uprchlíků, další se pohřešují

22.10. 21:04

Řím - Nejméně devět migrantů přišlo o život při dnešní sérii lodních neštěstí u libyjského pobřeží. Deset dalších, včetně čtyř dětí, je nezvěstných.

Libyjská armáda osvobodila 13 rukojmích z rukou Islámského státu

22.10. 16:31

Tripolis - Libyjské provládní síly osvobodily v dobyté Syrtě 13 zahraničních rukojmích, které drželi radikálové z Islámského státu.

Ozbrojenci zaútočili na člun s migranty, nejméně čtyři mrtví

21.10. 16:09

Řím - V noci na dnešek došlo k vážnému incidentu u pobřeží Libye. Ozbrojenci tam při záchraně migrantů napadli člun s uprchlíky. Čtyři lidé přišli o život, až 25 osob se pohřešuje.

Kuriózní situace v Libyi: Expremiér pronikl do parlamentu a oznámil návrat islamistů, ochranka ho pustila

15.10. 20:16

Tripolis - Libyjský expremiér Chalífa Ghvíl v pátek pozdě večer se svými spojenci pronikl do sídla parlamentu v Tripolisu a přečetl tam prohlášení, podle kterého jeho dřívější islamistická vláda opět převzala moc. Reakce v zemi je zatím vlažná.

Uprchlíci půjdou do táborů mimo EU? Z Libye zazněla ostrá slova

06.10. 14:19

Vídeň - V Evropě v souvislosti s uprchlickou krizí už několikrát zazněl návrh, aby se migranti shromažďovali v táborech mimo území EU. Jednou z možností jsou i tábory v Libyi. Tato severoafrická země to ale vyloučila.

U pobřeží Libye bylo zachráněno dalších 4655 migrantů, pašeráci využívají teplého počasí

05.10. 10:00

Řím - U libyjského pobřeží byo v úterý zachránění dalších 4655 migrantů plujících do Itálie, cestu do Evropy jich nepřežilo 28. Pašeráci lidí z Afriky nyní využívají teplého počasí v oblasti.

Ostřelovač IS zabil v Libyi nizozemského novináře

03.10. 08:43

Tripolis - Nizozemský novinář Jeroen Oerlemans (45) přišel v neděli o život v libyjské Syrtě, zabil ho ostřelovač. V oblasti doprovázel tým odstraňující miny.

Odpůrci libyjské vlády nesmí do EU, Brusel prodloužil sankce

30.09. 19:52

Brusel – Agentura AFP informovala o tom, že Evropská unie dnes prodloužila sankce vůči třem významným odpůrcům libyjské vlády národní jednoty. Sankce platí už od dubna.

Při náletu v Libyi umírali civilisté. Strany se přou, čí je to vina

20.09. 21:53

Benghází – Osm civilistů, včetně žen a dětí, zahynulo dnes při útoku v centrální Libyi. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na lékaře a svědky.

V Libyi byli uneseni dva Italové a jeden Kanaďan

19.09. 21:15

Řím/Tripolis - V Libyi byli uneseni dva občané Itálie. Oznámilo to italské ministerstvo zahraničí, které se o únosu dozvědělo dnes ráno.

Boje o ropu v Libyi pokračují: Provládní milice získaly zpět důležitý terminál

18.09. 13:43

Benghází - V Libyi opět propukly boje o významné ropné terminály. Tentokrát mezi sebou válčí milice věrné vládě národní jednoty a jednotky generála Chalífy Haftara. Střety znamenají pro severoafrický stát značné ekonomické ztráty.

OSN bije na poplach: 235 tisíc migrantů čeká v Libyi na cestu do Itálie

16.09. 08:05

Řím - Podle zmocněnce OSN pro Libyi Martina Koblera momentálně čeká v Libyi na 235 tisíc uprchlíků, kteří se chystají dostat přes Středozemní moře do Itálie.

Libye převzala kontrolu nad ropnými terminály

15.09. 13:21

Tripolis - Libyjská státní společnost National Oil Corporation (NOC) převzala od jednotek generála Chalífy Haftara tři ropné terminály a začne z nich vyvážet ropu.

reklama
Fotogalerie