Články k tématu: Libye

Při útoku amerických stíhaček v Libyi zemřeli dva teroristé

24.03. 22:37

Tripolis - Americký nálet u jiholibyjského města Úbárí si dnes vyžádal životy dvou teroristů. S odkazem na sdělení amerického vojenského velitelství pro Afriku (AFRICOM) o tom informovala agentura Reuters.

Financoval Sarkozyho kampaň Kaddáfí? Pomluvy! Hmotné důkazy nejsou, tvrdí exprezident

22.03. 16:33

Paříž - Francouzský exprezident Nicolas Sarkozy řekl, že obvinění z nezákonného financování předvolební kampaně byla vznesená bez jakéhokoli hmotného důkazu a celá kauza je pokusem Libyjců pomstít se za francouzské bombardování Libye v roce 2011.

Uprchlíci v Libyi trpí. Čelí otřesným životním podmínkám

14.03. 22:43

Řím - Dvaadvacetiletý Eritrejec, kterého ve Středozemním moři s 92 dalšími migranty zachránila španělská nevládní organizace, zemřel v italské nemocnici na tuberkulózu umocněnou silnou podvýživou. Vážil 35 kilogramů.

reklama

Libyjská stráž zastavila stovky migrantů na cest do Itálie

10.03. 18:31

Tripolis - Libyjská pobřežní stráž a loď organizace Lékaři bez hranic dnes vyzvedly stovky migrantů, které se pašeráci lidí snažili dostat v člunech do Itálie.

OSN varuje: Ozbrojenci brání černochům vrátit se do libyjského města, ti kolabují v poušti

21.02. 09:53

Tripolis - Experti OSN vyzývají libyjské úřady, aby zajistily bezpečný návrat domů několika stům obyvatel severolibyjského města Táuargha. Asi 40.000 lidí, tedy celá populace města, bylo v roce 2011 přinuceno opustit své domovy, což bylo zdůvodněno jejich údajnou podporou svrženého vůdce Muammara…

Děsivý příběh mladých rekrutů IS? Novinář popsal děsivou praxi

20.02. 16:06

Praha - Americký expert na Střední východ Frederic Wehrey ve svém článku, který čerpá z jeho knihy The Burning Shores: Inside the Battle for the New Libya, popisuje vznik buňky Islámského státu a nabírání dalších lidí, jejichž osudy publicista sledoval.

USA požadují věrohodné volby v Egyptě i v Libyi, prohlašuje šéf americké diplomacie

12.02. 15:59

Káhira - Americký ministr zahraničí Rex Tillerson dnes přicestoval do Káhiry. Řekl, že Spojené státy požadují uspořádání věrohodných voleb v Egyptě i v Libyi. Také ujistil, že USA podporují Egypt v boji s terorismem a nadále chtějí hrát roli v izraelsko-palestinských mírových rozhovorech.

Libyjskou mešitou otřásly výbuchy. Na místě jsou desítky zraněných

09.02. 16:33

Benghází - V mešitě ve městě Benghází na východě Libye explodovaly dvě bomby. Zatím je hlášena jedna oběť a dalších 37 lidí bylo dle Reuters zraněno. Podle agentury AFP útok v době hlavní týdenní modlitby zranil nejméně 45 osob.

U Libye se utopilo 90 lidí. Ztroskotal člun s uprchlíky

02.02. 13:53

Tripolis - Na moři nedaleko Libye se dnes potopil člun s uprchlíky. Zřejmě zahynulo 90 lidí. Pouze dvěma osobám se podařilo doplavat zpět ke břehu, třetího zachránila posádka rybářské lodě.

Krize v Libyi: Do Benghází se kvůli ozbrojencům nemohou vrátit tisíce rodin

02.02. 08:01

Benghází (Libye) – Tisíce rodin z východolibyjského města Benghází se nemohou vrátit domů. Brání jim v tom ozbrojené skupiny, včetně Libyjské národní armády (LNA) generála Chalífy Haftara, která je spřízněna s kabinetem na východě země. Boje v Benghází byly součástí širšího konfliktu v Libyi, který…

Neziskovky bijí na poplach: EU je spoluviník násilí vůči migrantům v Libyi

01.02. 14:00

Řím - Itálie a EU jsou prý spoluodpovědné za týrání a zneužívání tisíců migrantů v Libyi. Tvrdí to organizace Amnesty International (AI) a Oxfam. Podle nich je to důsledek nedávno uzvařené dohody o opatřeních proti ilegální migraci.

Libyjským městem Benghází otřásly dva silné výbuchy, zemřelo nejméně 33 lidí

24.01. 08:04

Benghází - Při dvou bombových útoků ve druhém největším libyjském městě Benghází zahynulo podle agentury Reuters nejméně 33 osob a desítky dalších utrpěly zranění. Agentura AP uvádí 27 mrtvých. Mezi oběťmi jsou civilisté i vojáci.

Po pěti dnech bojů byl obnoven provoz na letišti v Tripolisu

20.01. 16:41

Tripolis - V Libyi po pěti dnech znovu otevřeli jediné fungující letiště u Tripolisu. Mítíka je původně leteckou základnou, jež převzala roli civilního letiště, když mezinárodní letiště v hlavním městě v roce 2014 poškodily boje.

Migranti mířící do Evropy končí v otroctví. Jsou vykořisťování, musíme zasáhnout, volá aktivista

16.01. 08:17

Oprávněné pobouření mezinárodního společenství ohledně nedávné reportáže o libyjském trhu s otroky, kde jsou prodáváni především migranti, bude relevantní pouze tehdy, pokud povede k zastavení obchodu s lidskými bytostmi. V komentáři pro server CNN to tvrdí Maurice Middleberg, ředitel neziskové…

Letiště u Tripolisu kvůli tvrdým bojům pozastavilo veškerý provoz, lety jsou odkláněny jinam

15.01. 15:07

Tripolis - V blízkosti letiště u libyjské metropole vypukly boje, při kterých přišlo o život devět lidí. Dalších 30 osob je zraněno. Letiště uvedlo, že do odvolání zastavuje všechny spoje. Letadla, která měla přistát, byla odkloněna na letiště do Misuráty.

U břehů Libye se potopil člun s migranty. Zemřelo nejméně 25 lidí

06.01. 19:26

Řím - U libyjských břehů se dnes potopil nafukovací člun s uprchlíky. Zahynulo nejméně 25 lidí, dalších 85 se podařilo dostat do bezpečí. Dle informací agentury AP ztroskotalo plavidlo s nejméně 150 migranty na palubě.

Ani zima uprchlíky neodradila, italská stráž jich z moře zachránila 250

26.12. 17:21

Řím - V centrální části Středozemního moře bylo v noci na dnešek zachráněno ze třech různých plavidel přes 250 migrantů.

Legální koridory do EU? Z Libye se dostane 10 tisíc uprchlíků bez rizika

24.12. 14:48

Řím - Podle italského ministra vnitra by až 10 tisíc uprchlíků, kteří uvázli v táborech v Libyi, mohlo příští rok využít legální humanitární trasy do Evropy. V pátek se tímto způsobem přepravila první skupina 162 uprchlíků, které do Říma převezlo vojenské letadlo.

Do Itálie se začali převážet uprchlíci letecky

22.12. 20:03

Řím - Itálie dnes uspořádala první letecký transfer uprchlíků z libyjských zadržovacích táborů do Říma. Do země dorazilo prvních 162 lidí, na které se vztahuje právo na azyl.

Přípravy na libyjské volby začaly, datum zatím určeno nebylo

21.12. 21:19

Tripolis - Libyjská vláda v Tripolisu podporovaná Organizací spojených národů dnes oznámila, že postupuje s přípravami všeobecných voleb. Konat by se mohly příští rok. Konkrétní termín ale určen nebyl.

Za situaci uprchlíků můžou Evropani, udeřila organizace

Aktualizovali jsme 17.12.2017, 22:17, 17.12. 15:57

Tripolis – Amnesty International se výrazně pustila do kritiky Evropské unie, když blok označila za spoluviníky hrůzné situace, ve které se ocitají uprchlíci v Libyi. Politici svým jednáním měli vytvořit prostředí nahrávající do karet zločincům a pak nad situací zavřeli oči, tvrdí organizace. V…

Země EU slíbily přesídlit až 40.000 migrantů držených v Libyi

14.12. 19:20

Brusel - Přesídlení až 40.000 z migrantů momentálně držených v Libyi slíbily umožnit členské země Evropské unie. Podmínkou je, že budou tyto osoby způsobilé k získání ochranného statusu. 

Visegrádská čtyřka finančně podpoří lepší ochranu libyjské hranice. Kolik pošle Česko?

14.12. 14:58

Brusel - Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko dnes v Bruselu potvrdily záměr finančně podpořit snahu EU zlepšit ochranu libyjské hranice. Do fondu pro Afriku pošlou zhruba 35 miliony eur (téměř 900 milionů Kč), český podíl přesahuje 220 milionů korun.

Babiš chce poslat kvůli migrantům do Libye armádu

13.12. 18:42

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) by chtěl, aby perspektivně Česká republika poslala do Libye vojenskou jednotku na ochranu hranice této země. Úkolem vojáků by byl boj proti migraci. Nyní Česká republika plánuje na pomoc Libyi poslat peníze.

reklama
Fotogalerie