Články k tématu: Malajsie

Interpol vydal zatykač na čtyři Severokorejce, KLDR mluví o spiknutí

16.03. 16:10

Kuala Lumpur - Do případu vraždy Kim Čong-nama se vložil Interpol a vydal zatykače na čtyři Severokorejce. KLDR mluví o mezinárodním spiknutí.

Malajsie získala DNA od syna Kim Čong-nama a potvrdila jeho identitu

15.03. 12:44

Kuala Lumpur - Malajsie na základě vzorků DNA potvrdila, že mužem zavražděným 13. února na letišti v Kuala Lumpur byl opravdu Kim Čong-nam, nevlastní bratr severokorejského diktátora.

Tělo zavražděného Kim Čong-nama bylo v Malajsii nabalzamováno

14.03. 16:16

Kaula Lumpur - Tělo Kim Čong-nama, který byl za dosud ne zcela vyjasněných okolností 13. února zavražděn na letišti v Kuala Lumpuru, bylo nabalzamováno. Diplomatický spor mezi Malajsií a Severní Koreou trvá.

reklama

Malajsie a KLDR chtějí jednat o vydání Malajsijců v KLDR

11.03. 18:56

Kuala Lumpur - Malajsie a Severní Korea zahájí jednání o vydání Malajsijců zablokovaných v KLDR kvůli diplomatickému sporu.

Malajsie zatkla sedm radikálů, chtělí spáchat útok na saúdského krále

07.03. 14:37

Kuala Lumpur - V Malajsii byla minulý měsíc zadržena skupina sedmi radikálů, kteří plánovali útok na příslušníky saúdskoarabské královské rodiny během jejich návštěvy Malajsie.

Tajemství letu MH370 zůstává nerozluštěno: Rodiny pozůstalých chystají velkou akci

07.03. 12:12

Kuala Lumpur - Austrálie, Malajsie a Čína společně odvolaly v lednu pátrací akci, která se pokoušela najít letadlo společnosti Malaysia Airlines. Let MH370 zmizel 8. března 2014 na cestě z Kuala Lumpur do Pekingu. Pozůstalí se ale nevzdávají a plánují zorganizovat vlastní pátrání, informuje server…

Napětí po vraždě Kim Čong-nama roste: Severní Korea zakázala Malajcům opustit zemi

07.03. 10:21

Pchjongjang - Diplomatická roztržka mezi KLDR a Malajsií po vraždě Kim Čong-nama se prohlubuje. Severní Korea dnes dočasně zakázala občanům Malajsie opouštět její území. Reakce Kuala Lumpur na sebe nenechala dlouho čekat.

Pchjongjang vyhostí vyslance Malajsie, do 48 hodin musí opustit zemi

06.03. 16:32

Pchjongjang - Severní Korea přistoupí k reciprocitě a vyhostí ze země malajsijského velvyslance. Byl označen za nežádoucí osobu a musí do 48 hodin, počítáno od nedělních 10:00 místního času, opustit KLDR.

Malajsie prohlásila velvyslance Severní Koreje za nežádoucí osobu

04.03. 17:16

Kuala Lumpur - Malajsijská vláda dnes vyhostila severokorejského velvyslance. Reagovala tak na nedávnou vraždu Kim Čong-nama, nevlastního bratra vůdce KLDR.

Malajsijská policie mi vyhrožovala smrtí rodiny, tvrdí muž zadržený kvůli vraždě Kim Čong-nama

04.03. 16:10

Kuala Lumpur - Severokorejec Ri Tong-il, který byl zatčen v případu vraždy Kim Čong-nama, dnes po propuštění obvinil malajsijskou policii z vyhrožování.

Vražda Kim Čong-nama: Malajsie propustila Severokorejce, vydala zatykač na jiného

03.03. 13:50

Kuala Lumpur - Malajsijské úřady dnes propustily Severokorejce, který byl zadržen po vraždě Kim Čong-nama. Bude deportován do KLDR. Zároveň byl vydán zatykač na zaměstnance severokorejské letecké společnosti Air Koryo.

Malajsie z bezpečnostních důvodů zruší bezvízový styk s KLDR

02.03. 09:46

Kuala Lumpur - Vražda Kim Čong-nama vážně narušila vztahy mezi Malajsií a Severní Koreou. Malajsijský vicepremiér dnes oznámil, že jeho země od pondělí 6. března přerušuje bezvízový styk s KLDR, a to z bezpečnostních důvodů.

Dvě ženy byly obviněny z vraždy Kim Čong-nama, hrozí jim trest smrti

01.03. 09:15

Kuala Lumpur - Malajsie dnes obvinila dvě ženy z vraždy Kim Čong-nama. Nevlastní bratr severokorejského vůdce zemřel 13. února krátce poté, co na něj ženy na letišti v Kuala Lumpuru nastříkaly nervový plyn VX, který je řazen mezi chemické bojové látky.

Z vraždy Kim Čong-nama budou obviněny dvě ženy, hrozí jim trest smrti

28.02. 11:52

Kuala Lumpur - Dvě ženy, které byli v Malajsii zatčené kvůli smrti bratra severokorejského prezidenta Kim Čong-nama, budou ve středu obviněny z vraždy. Bude-li jim vina prokázána, čeká je trest smrti.

Kim Čong-nama zabil silný jed během 20 minut

26.02. 15:00

Kuala Lumpur - Bratr severokorejského prezidenta Kim Čong-nam zemřel během 20 minut od chvíle, co byl 13. února na letišti v Kuala Lumpuru otráven.

Malajsie hrozí zatykačem na diplomata KLDR

25.02. 19:31

Kuala Lumpur - Malajsie varovala, že vydá zatykač na druhého tajemníka severokorejského velvyslanectví v Kuala Lumpuru, pokud nebude spolupracovat s malajsijskou policií.

Bratra vůdce KLDR zřejmě zabila smrtící nervová látka VX

24.02. 08:58

Kuala Lumpur - Na těle mrtvého bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una se našla smrtelně nebezpečná nervová látka VX. Sdělila to dnes podle agentury AFP malajsijská policie.

Kdo zabil Kimova bratra? KLDR obvinila Malajsii, pitva prý byla nelegální a nemorální

23.02. 09:06

Kuala Lumpur - Severní Korea přešla do protiútoku a z vraždy Kim Čong-nama obvinila Malajsii. Podle Pchjongjangu je kolen incidentu mnoho pochybností a tělo nevlastního bratra Kim Čong-una by mělo být okamžitě předáno KLDR.

Malajsie kvůli Kimovově vraždě zadržela i severokorejského diplomata

22.02. 10:38

Kuala Lumpur - Malajsijská policie identifikovala dva další podezřelé z vraždy Kim Čong-nama, nevlastního bratra severokorejského vůdce. Kauza zvýšila diplomatické napětí mezi Malajsií a KLDR.

Malajsie si kvůli vraždě Kim Čong-nama před volala severokorejského velvyslance

20.02. 09:20

Kuala Lumpur - Vražda Kim Čong-nama zasahuje i do diplomacie. Malajsie si dnes předvolala severokorejského velvyslance a malajské ministerstvo zahraničí rovněž povolalo z Pchjongjangu svého ambasadora "ke konzultacím".

Malajsie hledá v případu vraždy Kim Čong-nama další Severokorejce

19.02. 12:43

Kuala Lumpur - V pondělí, kdy byl Kim Čong-nam otráven v Kuala Lumpuru, za podezřelých okolností opustili Malajsii čtyři Severokorejci. Policie proto po nich vyhlásila pátrání.

Otazníky kolem vraždy Kim Čong-nama: Úřady zadržely dalšího muže, lékaři provádí druhou pitvu

18.02. 10:54

Kuala Lumpur - V Malajsii byl v souvislosti s vraždou Kim Čong-nama, bratra vůdce KLDR, zatčen Severokorejec Ri Čong-čchol narozený v roce 1970. Úřady také zahájily druhou pitvu těla oběti.

Malajsie vzkazuje do KLDR: Chcete tělo zavražděného Kim Čong-nama? Pošlete DNA jeho příbuzných

17.02. 09:51

Kuala Lumpur - Malajsie žádá KLDR o vzorky DNA příchuzných Kim Čong-nama, který byl zavražděn na letišti v Kuala Lumpur. Jinak tělo nevlastního bratra severokorejského diktátora Kim Čong-una nevydá.

Vražda Kimova bratra: Jak velké komando zabijáků vlastně KLDR poslala?

Aktualizovali jsme 16.2.2017, 12:01, 16.02. 08:49

Kuala Lumpur - V Malajsii pokračuje vyšetřování vraždy Kim Čong-nama, nevlastního bratra severokorejského diktátora Kim Čong-una. Policie zadržela muže a již dvě ženy. Zbývá zjistit, jakou látkou byl zavražděný podle všeho otráven. Také není jasné, kolik atentátníků vlastně KLDR do Malajsie poslala.

reklama
Fotogalerie