Články k tématu: Media

Trumpem ohlášené udílení cen pro lživá média zřejmě nebude, známý deník píše opropadáku

včera 21:12

Washington – Dnes se mělo uskutečnit vyhlášení vítěze o nejpodvodnější a nejzkorumpovanější médium roku, které už dříve přislíbil americký prezident Donald Trump. Jak se ale zdá, nakonec k tomu nedojde. Deník The Washington Post dnes napsal, že z avizovaných Fake News Awards, které se možná ani…

Zeman plánuje čtyři televizní debaty, Drahoš chce jen dvě

15.01. 21:31

Praha – Před druhým kolem prezidentských voleb by se kandidáti mohli utkat ve čtyřech debatách. Právě tolik nabídek přijal od různých televizí Miloš Zeman. Druhé kolo voleb se bude konat 26. a 27. ledna. Zeman a Jiří Drahoš by se před ním v debatě mohli přímo střetnout poprvé.

Ruská stanice RT prská: Elysejský palác nepouští její novináře na tiskovky

15.01. 21:01

Paříž - Elysejský palác nevpouští naše novináře, zlobí se ruská televize RT. Zástupce RT nechtějí na akce vpouštět i další instituce.

reklama

Výsledek voleb? Zeman je v těžké pozici, dostal studenou sprchu, píše se v zahraničí

15.01. 11:27

Praha/Vídeň/New York - Výsledků 1. kola prezidentských voleb v Česku si všímají také rakouské deníky Die Presse a Der Standard a komentuje je také The New York Times (NYT). Dosud sebevědomý Miloš Zeman je prý v těžké pozici a je si toho vědom.

V zahraničí drsně propírají Zemana: Jeho porážka by byla dobrá pro Česko i Evropu

12.01. 11:15

Bratislava/Berlín - Volby českého prezidenta rozhodnou, zda ČR na dlouhou dobu ovládne antidemokratické spojenectví, píše slovenský Denník N. Porážka Miloše Zemana by byla dobrým dnem pro Česko i Evropu, je přesvědčen německý deník Süddeutsche Zeitung.

Dva barmští novináři Reuters byli obžalováni, chtěli odhalit pravdu o tažení proti Rohingům

10.01. 12:59

Rangún - Barmská prokuratura dnes oficiálně obžalovala dva místní novináře, pracující pro agenturu Reuters. Za porušení státního tajemství jim hrozí až 14 let vězení. Ťjo Sou U (27) a Wa Lone (31) byli zatčeni 12. prosince.

Ve Francii věří konspiračním teoriím drtivá většina lidí

08.01. 13:59

Paříž - Studie institutu Ifop ukázala, že čtyři z pěti Francouzů věří nejméně jedné z obecně rozšířených konspiračních teorií, například že Američané nikdy nepřistáli na Měsíci. Analýza odhalila i značnou nedůvěru, kterou má veřejnost vůči médiím, napsal deník Libération.

Dopad dezinformací na občany? Humbuk kolem fake news je podle expertů zbytečný

05.01. 09:27

New York - Nová studie týmu politických vědců vyvrací tezi o mimořádném vlivu dezinformací. K alespoň jedné nepravdivé zprávě se v čase amerických prezidentských voleb v roce 2016 sice dostal každý čtvrtý Američan, dopad takzvaných fake news je ale velmi povrchní.

Zahraniční zpravodajové ČT mění svá místa, nově budou působit v Británii a Turecku

02.01. 19:16

Praha – Z osmi na deset se rozšíří počet svých zahraničních zpravodajských postů České televize. K Londýnu, který začal fungovat od začátku letošního roku, přibude později Istanbul. 

Slovenský tisk: Češi si neuvědomili svou malost po rozpadu federace

02.01. 12:30

Bratislava - Slovenská média ve svých dnešních komentářích rozebírají rozpad ČSFR. Například podle Denníku N váha obou nových států dramaticky klesla, ačkoliv v očích Slováků paradoxně stoupla, protože jako národ byli povýšeni do kategorie sice malého, ale vlastního státu.

Za hranicemi se nestraší divit: Češi oslavují odsouzeného vraha, považují ho za hrdinu

28.12. 08:04

Praha – Televize Prima před nedávnem odvysílala pětidílný seriál Já, Kajínek, ve kterém omilostněný vrah Jiří Kajínek mluvil nejen o svém pobytu za mřížemi, ale i o svých zločinech, o rodině, vztazích a nejasnostech v jeho kauze. Toho si všiml i magazín The Economist, který na svém webu píše, že…

Velké internetové firmy by nám měly platit autorské poplatky, tvrdí evropské agentury

14.12. 20:53

Paříž - Velké internetové firmy, jako například Google, Facebook a Twitter by měly platit autorské poplatky za využívání zpravodajského obsahu, který jim přináší značné zisky. Požadují to evropské tiskové agentury.

Slovenská média: Pakt Zeman-Babiš se potvrdil, extremisté získávají mocenské posty

14.12. 11:44

Bratislava - Slovenský tisk značně kriticky komentuje údajný pakt českého prezidenta Miloše Zemana s novým premiérem Andrejem Babišem (ANO). Deníky si všímají i nadcházejících voleb hlavy státu v ČR.

Rusko obrací, zruší omezení pro média USA. Je zde ale zásadní podmínka

11.12. 11:29

Moskva - Předsedkyně ruských senátorů Valentina Matvijenková řekla, že Moskva je připravena odvolat opatření proti americkým médiím, pokud stejný krok ve prospěch ruských médií učiní Spojené státy.

Rusko zakázalo americkým médiím vstup do Státní dumy

06.12. 11:41

Moskva - Ruští poslanci dnes rozhodli, že americká média, která jsou v Rusku na seznamu zahraničních agentů, nebudou smět vstupovat do budovy Státní dumy. Jde o odvetu za obdobné americké postupy vůči televizi RT (Russia Today).

Rusko přidalo na seznam zahraničních agentů devět zahraničních médií, včetně Hlasu Ameriky

05.12. 09:51

Moskva/Washington - Ruské ministerstvo spravedlnosti zařadilo na seznam takzvaných zahraničních agentů devět cizích médií působící na území Ruska. Jde o první rozhodnutí v rámci nově přijatého zákona, který je odvetou za obdobné americké nařízení, podle kterého se v USA musela registrovat jako…

Rusko začne registrovat zahraniční média jako agenty

04.12. 12:47

Moskva - Doposud se ruský zákon o zahraničích agentech vztahoval jen na neziskové organizace financované ze zahraničí. Tento týden ale na něj začne ministerstvo spravedlnosti zařazovat i první zahraniční média.

Jeden den s ruskou propagandou? RT se nesnaží o vylepšení obrazu Ruska, ukazuje úpadek Západu

04.12. 08:19

Londýn/Moskva - televizní stanice RT, dříve známá jako Russia Today je plná kontroverzí. Jedni ji považují za zpravodajství jako každé jiné, další ji vnímají jako propagandistický kanál. Jak to s tou objektivností skutečně je, se rozhodl zjistit novinář Tim Dowling. Po týdnu sledování si může…

Česká média jsou v krizi, ale regulace ji nevyřeší, varují odborníci

30.11. 17:00

Brno - Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity svolal do Brna konferenci, na které se řešila česká média. Podle expertů jsou v mnoha ohledech v krizi, ovšem širší regulace se nejeví jako přiměřené řešení.

NBC News vyhodila dlouholetého moderátora kvůli obvinění z obtěžování

29.11. 17:04

Washington - Americká zpravodajská televize NBC News propustila dlouholetého moderátora ranního pořadu Today. Matt Lauer je další celebritou, která byla ve Spojených státech obviněna ze sexuálního obtěžování.

Francouzskou cenu za humor v politice získal bývalý prezident François Hollande

28.11. 21:31

Paříž - Bývalý prezident François Hollande získal letošní francouzskou cenu za humor v politice. Hollandeho pětiletý mandát v čele státu skončil na jaře. Trofej si podle francouzských médií převezme exprezident dnes večer osobně.

Evropským dětem hrozí velké problémy? Vědci posílají rodičům důležitou výzvu

27.11. 13:04

Sledování televize a sociálních sítí není pro naše zdraví příliš prospěšné. A u dětí to platí dvojnásob. Vědci objevili spojení mezi dlouhými obdobími, které tráví děti u obrazovek, a obezitou u dětí. Z nové studie cituje server The Independent.

Meredith koupí vydavatele časopisů Time

27.11. 09:36

New York - Americká mediální společnost Meredith koupí firmu Time Inc., vydavatele časopisů People, Sports Illustrated či Fortune, za 1,84 miliardy USD (39,2 miliardy Kč). Dohodou vznikne firma s ročními tržbami 4,8 miliardy USD.

Putin podepsal kontroverzní zákon. Média mohou být označena jako zahraniční agenti

25.11. 18:52

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes svým podpisem stvrdil zákon, podle které mohou být zahraniční média působící v zemi klasifikována jako takzvaní zahraniční agenti. Novou právní úpravu již dříve kritizovala řada organizací.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací