Články k tématu: Media

Trump nevybíravě zaútočil na média a označil je za "nepřítele amerického lidu".

19.02. 10:07

Washington – Americký prezident Donald Trump zvýšil své verbální útoky na několik „široce respektovaných amerických zpravodajských organizací“, píše server stanice Al Jazeera. Ve tweetu je označil za „nepřátele amerického lidu“.

Netradiční strategie IS: Uniklý dokument odhaluje plány džihádistů

Aktualizovali jsme 17.2.2017, 22:01, 17.02. 08:02

Londýn – Agentura AP poukazuje na zprávu založenou na přeloženém dokumentu patřícímu Islámskému státu. V něm se píše, že by měli extremisté zvážit, jak správně využít maistreamová média jako efektivní zbraň pro šíření jeho radikální poselství.

Jak poznat dezinformace a propagandu? Čeští a ukrajinští experti poučují studenty

17.02. 20:13

Praha – V loňském roce se seminářů zaměřených na boj s ruskou propagandou a ověřování nepravdivých informací v médiích zúčasnilo více než 500 ukrajinských studentů a novinářů. Úvahy o zneužívání vlivu médií a schopnosti veřejnosti zhodnotit obsah informací se staly tématem i pro české politiky. 

reklama

Mládek vysvětloval, proč odvolal Proroka

16.02. 17:47

Praha - Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) dnes vysvětloval, proč odvolal šéfa odboru komunikace úřadu Romana Proroka. Mediální obraz resortu prý neodpovídal jeho dosaženým úspěchům.

Playboy se vrací ke kořenům. V magazínu se opět budou objevovat nahotinky

14.02. 21:10

Los Angeles – Nejznámější magazín pro muže Playboy před rokem oznámil, že končí s fotkami nahých modelek. Teď však přiznává, že to byla chyba, vrací se proto ke svému původnímu obsahu.

Je třeba začít rychle něco dělat. Pokud možno teď, burcuje občany a média Jan Kraus

Aktualizovali jsme 10.2.2017, 22:29, 10.02. 08:06

Praha – V Evropě začala vznikat videa reagující na amerického prezidenta Donalda Trumpa. Všiml si jich také moderátor a bavič Jan Kraus. Ten se také pozastavil nad tím, proč v České republice neexistuje zábavný pořad ve stylu těch amerických, které parodují amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Novináři varují: Nezávislost médií je ekonomickými a politickými nástroji likvidována a potlačována

09.02. 16:08

Praha - Novináři ze zemí V4 se obávají o svobodu médií ve střední Evropě. Politici podle nich usilují o ovládnutí veřejného prostoru, a z médií se tak vytrácí pluralita. Výhrady přicházejí především od polských a maďarských žurnalistů.

IS útočí v Evropě ve velkém, o většině útoků média nepíší. Trump něco prozradil

07.02. 18:09

Washington - Obklíčení kavárny Lindt v Sydney a zastřelení policisty Curtise Chenga v Paramattě – jedny z událostí, které byly zahrnuty na seznam teroristických činů inspirovaných Islámským státem, ohledně kterých si Bílý dům stěžuje, že nebyly dostatečně mediálně reflektovány. Prezident pronesl…

Papež František poslal vzkaz médiím: Nepište jen špatné zprávy

24.01. 16:49

Vatikán - Papež František dnes v poselství ke Světovému dni sdělovacích prostředků vyzval média, aby se přestala zaměřovat na špatné zprávy.

Válka proti Rusku začala? Novináři varují před propagandou

17.01. 10:56

Moskva – V souvislosti s údajnými ruskými pokusy o ovlivňování výsledků amerických prezidentských voleb se znovu otevřela debata o vlivu ruských médiích, které působí ve světě. Skupina investigativních novinářů z organizace Bellingcat se zaměřila na působení serveru RT (dříve Russia Today), který…

Zvýhodnění daní pro veřejnoprávní média je podle MF v rozporu s právem EU

14.01. 17:40

Praha - Daňové zvýhodnění u daně z přidané hodnoty pro Českou televizi a Český rozhlas, které v pátek schválili poslanci ve vládním daňovém balíčku, je v zásadním rozporu s tuzemskou a evropskou úpravou daně z přidané hodnoty.

BBC staví tým, bude odhalovat lži na internetu

13.01. 22:35

Londýn - Do boje proti dezinformacích se pustila i BBC. Tato britská stanice podle listu The Guardian sestaví speciální tým, který bude ověřovat a odhalovat záměrně zavádějící a nepravdivé zprávy, které kolují na sociálních sítích.

Zeman se v posledních dnech dostal do hledáčků britského bulváru

13.01. 08:00

Londýn – Český prezident Miloš Zeman se v posledních dnech dostal do hledáčků britského bulvárního serveru Express. Ten si všímá nejen jeho výroků o migrantech a islámu, ale také toho, že jej do Bílého domu pozval sám budoucí prezident USA Donald Trump.

Co bude s Trumpem dál? Známý deník radí Američanům

12.01. 14:57

Washington – Americký server BuzzFeed vyvolal pořádný poprask tím, když zveřejnil obsah údajně kompromitujícího spisu, který údajně shromáždili Rusové. Jak poukazuje server The Washingoton Post, jde o další z editorských klišé, které říká: nechť se čtenáři sami rozhodnou.

Digitalizace Norska: Severský stát letos jako první ukončí vysílání na FM

07.01. 14:34

Oslo - Norsko bude první zemí, která přejde výlučně na digitální vysílání. Vláda si od toho slibuje úspory, kritici tvrdí, že mnozí občané zůstanou mimo dosah rádiového signálu v pásmu FM. Podobný krok zvažuje Dánsko, Británie a Švýcarsko.

Turecká spisovatelka Erdoganová bude propuštěna z vězení, rozhodl soud

29.12. 21:17

Ankara – Soud v Turecku dnes nařídil propuštění uznávané spisovatelky Asli Erdoganové z vazební věznice. Od srpna tam čeká na začátek procesu, v němž má být souzena kvůli obvinění z propagace terorismu. 

VIDEO: TV moderátorku zabrala kamera u průhledného stolu. Ukázala vše

Aktualizovali jsme 27.12.2016, 22:31, 26.12. 18:59

Italská televizní novinářka Costanza Calabreseová se nechtěně stal známou i mimo svou rodnou zemi, když u průhledného skleněného stolu četla zprávy. Costanza si zřejmě neuvědomila situaci a pod průhledným stolem rozkročila nohy. Divákům se nabídla možnost podívat se na její rozkrok.

Rusko nevěří vlastním mediálním zprávám? Průzkum ukázal zajímavé věci

23.12. 11:42

Moskva - Počet Rusů, kteří si myslí, že mediální zprávy, které jsou jim podávány, jsou nepravdivé či zkreslené, se za posledních 12 měsíců zdvojnásobil. Ukazuje to zpráva ruské organizace Mediastandart ze které cituje server The Moscow Times.

Univerzální vysvětlení: Za všechno může Moskva a Putin. Politolog předkládá závažný problém

Aktualizovali jsme 22.12.2016, 17:17, 22.12. 13:22

Z pohledu Bulhara se dá říct, že mezinárodní média informují o volbách v malých evropských zemích stylem, jakým čte profesor literatury o prázdninách špionážní román - jde o příjemnou změnu, ale rychle zapomene na postavy a příliš mu nevadí, pokud je příběh nesrozumitelný, konstatuje bulharský…

Švédové nevěří médiím, hledají informace v alternativních zdrojích

19.12. 08:07

Stockholm - Pětina Švédů nemá důvěru v média hlavního proudu, a polovina země nyní zprávy zjišťuje z alternativních zdrojů, ukazuje nový průukum. Výsledky studie, která byla provedena na reprezentativním vzorku 4000 lidí, byly prezentovány v odborném časopisu Resumé.

Média zatajují zprávy o migrantech? Lidé se bouří, politici rázně varují

Aktualizovali jsme 7.12.2016, 14:54, 07.12. 10:34

Berlín – Ani po zadržení mladého migranta z Afghánistánu podezřelého ze znásilnění a vraždy mladé německé studentky, v Německu neutichá bouřlivá diskuse. Kritika se snáší nejen na kancléřku Angelu Merkelovou za její migrační politiku, která podle mnohých spoluzavinila tuto tragédii, ale i na…

Rusko je na nohou: EU nám káže, ale sama své zásady porušuje

Aktualizovali jsme 24.11.2016, 19:58, 24.11. 12:57

Moskva - „Po desetiletí kázala Evropská unie Rusku a propagovala svobodu projevu jako jeden ze svých základních principů, ale pokrytecky ji odmítla jako zbytečný luxus, když se nehodí do jejího příběhu.“ Právě to tvrdí šéfredaktorka ruské státní televize Russia Today (RT) Margarita Simonyanová.

Jak se bránit lžím na internetu? Vědci varují před podléháním nepravdám

24.11. 17:16

Brno - Propaganda 21. století je sofistikovanější a záludnější než ta z dob 20. století. Často se totiž dle politologů nesnaží publikum přesvědčit, ale jen znejistit, otřást jeho jistotami a důvěrou v systém. Velkou roli při jejím šíření hraje internet.

Rusko se bouří: EU nás přirovnává k IS, nenecháme to tak

23.11. 14:49

Brusel - V Evropské unii evropský parlament právě přijal rezoluci týkající se opatření vůči propagandě. Tímto aktem se položilo rovnítko mezi teroristický Islámský stát a Ruskou federaci, tvrdí ruský televizní kanál 1TV.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací