Články k tématu: Media

Děti v Česku podléhají fámám z webu. Chybí jim mediální výchova, říká expert

20.09. 08:01

Praha - České děti a mládež se stávají stále častěji obětí dezinformací a fám. Věří leckdy naprostým bludům, protože jim chybí kvalitní mediální výchova. Neumějí hodnotit informace, jejich zdroje ani obsah. Podléhají proto (nejen) rasistickým a xenofobním kampaním na internetu.

Trumpova volební kampaň pokračuje ruském propagandistickém kanálu RT

09.09. 20:39

Washington - Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump dnes oslovil své příznivce netradiční cestou, když se objevil na ruském propagandistickém televizním kanálu RT.

"Útok" na Merkelovou v Praze se dostal do světových médií

Aktualizovali jsme 26.8.2016, 17:08, 26.08. 16:12

Praha – Návštěvu německé kancléřky Angely Merkelové poznamenal incident, při kterém se pokusil agresivní řidič svým automobilem narušit kolonu, ve které politička jela. Policisté z Cizinecké policie donutili řidiče zastavit a pod namířenými dlouhými zbraněmi vystoupit z vozu. Tento incident velmi…

reklama

Sobotka nechce muslimskou komunitu. A zahraniční média mají žně

Aktualizovali jsme 24.8.2016, 15:37, 24.08. 12:39

Praha – Český premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka v úterý pro list Právo uvedl, že si nepřeje, aby v Česku vyrostla silná muslimská komunita. Jeho slova zaujala také v zahraničí, dokonce i na tak exotických místech, jako jsou Singapur nebo Nigérie.

Moderátoři musí během pár měsíců zhubnout, jinak půjdou z obrazovek pryč, nařídila televize.

19.08. 08:06

Káhira - Egyptská státní televize řeší kuriózní problém. Moderátoři jsou prý tlustí, dostali proto příkaz do tří měsíců nadbytečná kila shodit. V opačném případě dostanou výpověď.

Blesk je nejčtenějším českým deníkem. V závěsu je MF Dnes

11.08. 15:41

Praha - Unie vydavatelů dnes zveřejnila údaje o čtenosti novin a časopisů. Nejčtenějším deníkem byl v prvním pololetí Blesk s více než jedním milionem čtenářů, následuje Mladá fronta Dnes s 615.000 čtenáři a deník Sport s 288.000 čtenáři. Mezi regionálními deníky byl nejčtenější Deník severní Čechy…

Francouzská televize odvysílala drastické záběry z Nice, pobouřila tím věřejnost

Aktualizovali jsme 15.7.2016, 17:59, 15.07. 16:05

Paříž - Veřejnoprávní televize ve Francii se omluvilo za odvysílání drastických záběrů během živého vysílání po atentátu v Nice, který si vyžádal 84 mrtvých a nejméně 100 zraněných. Mezi oběťmi byly také děti.

Tisk v Británii a Francii zareagoval na útok v Nice. Přehled titulních stránek

15.07. 09:54

Paříž – Nejméně 84 osob zemřelo poté, co do davu lidí v Nice najelo nákladní auto. K útoku došlo okolo 22:30 na promenádě, když se začali shromažďovat lidé, aby mohli sledovat ohňostroj při oslavách Dne pádu Bastily. Nabízíme vám několik titulních stránek francouzských a britských novin.

Němci zuří: Farage je normální zbabělec, další lídr zrazuje Brity

Aktualizovali jsme 5.7.2016, 17:32, 05.07. 10:53

Berlín – Německé politiky pobouřilo chování Nigela Farage, dosavadního šéfa britské euroskeptické a protiimigrační Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP). Jejich komentáře k tomuto kroku jsou značně kousavé. Brita nešeří ani tamní média.

Deníky vyzvaly k odchodu z EU, teď důrazně varují...

28.06. 10:46

Londýn - I když před referendem britské média, především ta bulvární, doslova bojovala za vystoupení země z Evropské unie, teď začínají mluvit o tom, jaké by mohly být negativní následky brexitu.

Bude brexit nákazou? Německá média se ptají Čechů, jestli budou Británii následovat

24.06. 12:28

Berlín – Šéfka populistické Alternativy pro Německo (AfD) Frauke Petry volá po britském referendu po „nové Evropě“. Voliči její strany si přejí, aby Berlín následoval Londýn a odešel z Evropské unie. A co Češi, ptají se německá média.

Analytik se zaměřil na média ovládaná Kremlem: Snaží se ovlivnit dění ve Velké Británii

23.06. 12:27

Moskva – Tématu brexitu se už celé měsíce věnují média po celém světě. Server The Interpreter se zaměřil na to, jaké informace přináší ruská anglicky psaná média ovládaná Kremlem. Z analýzy jejich obsahu vyplývá to, o čem se už dlouho mluví. Rusko podporuje kampaň odpůrců EU, podle analytiků doufá,…

Média bijí na poplach: Zákon o pomluvě zavede cenzuru

24.05. 08:14

Praha - Česká média bijí na poplach kvůli novele zákona o trestní odpovědnosti firem. Obávají se, že omezí svobodu slova a zavede cenzuru. Když někdo podá trestní oznámení pro pomluvu, nebude stíhaná jen konkrétní osoba, ale celá firma. A sankce pro ni mohou být likvidační.

Zeman v hledáčku zahraničních médii. Co se o "nás" píše?

Aktualizovali jsme 11.5.2016, 18:38, 11.05. 16:29

Londýn/Praha/Washington – Jak během letošního roku zahraniční média viděla Českou republiku a prezidenta Miloše Zemana? Všímala si ostrých výroků o uprchlících i návštěvy čínského prezidenta. Nezapomněla ani na „Czechii“.

Rusko se snaží destabilizovat média i organizace, varují novináři

10.05. 11:15

Washington - Anne Applebaumová, sloupkařka deníku The Washington Post, a Edward Lucas, vedoucí redaktor časopisu Economist, tento týden zahájili iniciativu proti dezinformacím v Centru pro evropskou politickou analýzu, kde působí, v uvedeném pořadí, senior viceprezident a starší člen. Varují před…

Rusko odstraňuje nepohodlné novináře, vrací se cenzura a propaganda, zlobí se analytik

06.05. 12:04

Během posledních pěti let došlo k drtivému potlačení mediální svobody v Rusku. Tvrdí to mediální analytik a expert Vasilij Gatov, který momentálně působí jako stážista na Jihokalifornské univerzitě. Údajný útok na svobodu slova vedený režimem prezidenta Vladimira Putina rozebral v komentáři pro…

Svoboda tisku ve světě. Jak si vede ČR?

Aktualizovali jsme 5.5.2016, 13:17, 05.05. 11:57

Washington – Míru svobody každého státu lze měřit různými způsoby a podle různých kritérií. Jedním z nich je i svoboda slova a míra regulace médií. Právě tu se snaží vystihnout Index svobody tisku, který sestavuje mezinárodní nezisková organizace Reportéři bez hranic (RSF). Právě na něj se blíže…

Rath zkritizoval média. Snaží se nám něco podsunout a vtlouci do hlavy, říká

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 15:40, 27.04. 09:38

Praha - Exministr a bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath se pustil do médií za jejich přístup k rakouským prezidentským volbám. Nelíbí se mu označování Norberta Hofera za populistu.

Řekové už jsou dva dny bez zpráv, novináři stávkují

23.04. 12:56

Atény - Do protestů proti odvodům do důchodového a zdravotního systému se v Řecku zapojili také novináři. Jejich stávka měla původně trvat 48 hodin, nakonec ji ale prodlužují na celý týden.

Ukrajina je ukázkový příklad, musíme na situaci nahlížet z více stran, píše spisovatel na téma propaganda

14.04. 09:27

Moskva/Washington - Konflikt na Ukrajině je jen jedním z míst, kde se Rusko a jeho názory opakovaně střetávají se Západem. Ačkoliv mnozí varují před ruskou propagandou, Jonathan Marshall, spisovatel a bezpečnostní analytik, varuje, že je třeba na situaci nahlížet z více stran.

reklama
Fotogalerie