Články k tématu: Media

Cenzura v Bělorusku? Policie vtrhla do redakce polské televize financované EU

01.04. 13:24

Minsk – V minské redakci polské televizní stanice Belsat dnes se dnes stala dějištěm razie běloruské policie. Stanice vysílá v běloruštině a působí jako nezávislé médium vedle běloruských státních sdělovacích prostředků. 

Rozmach ruské propagandy v Evropě? Slovensko čelí masivní kritice

31.03. 19:08

Bratislava - Slovenská tisková agentura TASR se dohodla s proruskou agenturou Sputnik na spolupráci a výměně obsahu. Po oznámení společné dohody se ale zvedla vlna kritiky, pod jejímž tlakem novináři ustoupili. Dohodu tak vzápětí zrušili.

Český politik zaujal v zahraničí. Může prý spasit EU

28.03. 10:59

Berlín - Teplický radní Dominik Feri (TOP 09) se do podvědomí českých občanů zapsal tím, že je nejmladším radním v České republice v historii a jedním z nejmladších českých zastupitelů. Podle německého magazínu Die Welt je v něm ale ukryto více potenciálu, než se na první pohled může zdát.

reklama

Pomsta za útoky na RT? Duma schválila vyšetřování amerických médií působících v Rusku

18.03. 14:48

Moskva - Ruská Duma schválila návrh zahájit vyšetřování amerických médií působících v Rusku. Jde o odvetu za údajně represivní krok Spojených států vůči ruské státní televizi RT.

Spor Trumpa a médií? Američané řekli, co si o tom mysli. A odpověď zřejmě mnohé překvapí

03.03. 08:48

New York - Americký prezident Donald Trump se netají svým pohrdáním, které chová vůči mainstreamovým médiím. Na Konferenci konzervativní politické akce (CPAC), každoročním shromáždění tisíců republikánských funkcionářů a aktivistů, Trump ostře zkritizoval odkazování na anonymní zdroje a řekl, že…

Rusko útočí na Evropu jejími zbraněmi: Začalo odhalovat údajné dezinformace zahraničních médií

Aktualizovali jsme 2.3.2017, 22:52, 01.03. 14:12

Moskva – Celá řada evropských zemí, včetně České republiky, se aktivně pustila do boje proti dezinformacím. Celá řada z nich podle odborníků přichází z Ruska. Moskva se proto rozhodla vrátit Západu tento útok a začala upozorňovat na příběhy zavedených západních sdělovacích prostředků jako je The…

Nečekaná chvála pro Trumpa? V Kongresu se prezentoval jako hlava státu, píší média

01.03. 09:18

Washington - Agentura AP už analyzuje první projev amerického prezidenta Donalda Trumpa před oběma komorami Kongresu. Poprvé se představil jako skutečná hlava státu, otázkou ale je, zda mu tato role nevydrží jen do prvního vzkazu na twitteru. Se svými komentáři přišla i další média, například CNN…

Le Penová obvinila média, že vedou kampaň pro Macrona

26.02. 21:42

Paříž - Kandidátka pro francouzské prezidentské volby Marine Le Penová kritizuje média. Tvrdí, že vedou "hysterickou kampaň" ve prospěch konkurenta Emmanuela Macrona.

V Praze demonstrovaly stovky lidí za svobodu médií

25.02. 18:58

Praha - Na Staroměstském náměstí v Praze dnes odpoledne asi 200 lidí demonstrovalo za svobodu médií v ČR a proti diktatuře.

Trump proti novinářům: Na tiskovku Bílého domu nepustili média

25.02. 16:00

Washington - Bílý dům dnes zakázal zpravodajům několika významných amerických médií vstup na tiskovou konferenci prezidentského mluvčího Seana Spicera. Oznámil to list The New York Times. Podle amerického deníku jde o událost, která je ve vztazích mezi kanceláří prezidenta USA a médii zcela…

Trump nevybíravě zaútočil na média a označil je za "nepřítele amerického lidu".

19.02. 10:07

Washington – Americký prezident Donald Trump zvýšil své verbální útoky na několik „široce respektovaných amerických zpravodajských organizací“, píše server stanice Al Jazeera. Ve tweetu je označil za „nepřátele amerického lidu“.

Netradiční strategie IS: Uniklý dokument odhaluje plány džihádistů

Aktualizovali jsme 17.2.2017, 22:01, 17.02. 08:02

Londýn – Agentura AP poukazuje na zprávu založenou na přeloženém dokumentu patřícímu Islámskému státu. V něm se píše, že by měli extremisté zvážit, jak správně využít maistreamová média jako efektivní zbraň pro šíření jeho radikální poselství.

Jak poznat dezinformace a propagandu? Čeští a ukrajinští experti poučují studenty

17.02. 20:13

Praha – V loňském roce se seminářů zaměřených na boj s ruskou propagandou a ověřování nepravdivých informací v médiích zúčasnilo více než 500 ukrajinských studentů a novinářů. Úvahy o zneužívání vlivu médií a schopnosti veřejnosti zhodnotit obsah informací se staly tématem i pro české politiky. 

Mládek vysvětloval, proč odvolal Proroka

16.02. 17:47

Praha - Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) dnes vysvětloval, proč odvolal šéfa odboru komunikace úřadu Romana Proroka. Mediální obraz resortu prý neodpovídal jeho dosaženým úspěchům.

Playboy se vrací ke kořenům. V magazínu se opět budou objevovat nahotinky

14.02. 21:10

Los Angeles – Nejznámější magazín pro muže Playboy před rokem oznámil, že končí s fotkami nahých modelek. Teď však přiznává, že to byla chyba, vrací se proto ke svému původnímu obsahu.

Je třeba začít rychle něco dělat. Pokud možno teď, burcuje občany a média Jan Kraus

Aktualizovali jsme 10.2.2017, 22:29, 10.02. 08:06

Praha – V Evropě začala vznikat videa reagující na amerického prezidenta Donalda Trumpa. Všiml si jich také moderátor a bavič Jan Kraus. Ten se také pozastavil nad tím, proč v České republice neexistuje zábavný pořad ve stylu těch amerických, které parodují amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Novináři varují: Nezávislost médií je ekonomickými a politickými nástroji likvidována a potlačována

09.02. 16:08

Praha - Novináři ze zemí V4 se obávají o svobodu médií ve střední Evropě. Politici podle nich usilují o ovládnutí veřejného prostoru, a z médií se tak vytrácí pluralita. Výhrady přicházejí především od polských a maďarských žurnalistů.

IS útočí v Evropě ve velkém, o většině útoků média nepíší. Trump něco prozradil

07.02. 18:09

Washington - Obklíčení kavárny Lindt v Sydney a zastřelení policisty Curtise Chenga v Paramattě – jedny z událostí, které byly zahrnuty na seznam teroristických činů inspirovaných Islámským státem, ohledně kterých si Bílý dům stěžuje, že nebyly dostatečně mediálně reflektovány. Prezident pronesl…

Papež František poslal vzkaz médiím: Nepište jen špatné zprávy

24.01. 16:49

Vatikán - Papež František dnes v poselství ke Světovému dni sdělovacích prostředků vyzval média, aby se přestala zaměřovat na špatné zprávy.

Válka proti Rusku začala? Novináři varují před propagandou

17.01. 10:56

Moskva – V souvislosti s údajnými ruskými pokusy o ovlivňování výsledků amerických prezidentských voleb se znovu otevřela debata o vlivu ruských médiích, které působí ve světě. Skupina investigativních novinářů z organizace Bellingcat se zaměřila na působení serveru RT (dříve Russia Today), který…

Zvýhodnění daní pro veřejnoprávní média je podle MF v rozporu s právem EU

14.01. 17:40

Praha - Daňové zvýhodnění u daně z přidané hodnoty pro Českou televizi a Český rozhlas, které v pátek schválili poslanci ve vládním daňovém balíčku, je v zásadním rozporu s tuzemskou a evropskou úpravou daně z přidané hodnoty.

BBC staví tým, bude odhalovat lži na internetu

13.01. 22:35

Londýn - Do boje proti dezinformacích se pustila i BBC. Tato britská stanice podle listu The Guardian sestaví speciální tým, který bude ověřovat a odhalovat záměrně zavádějící a nepravdivé zprávy, které kolují na sociálních sítích.

Zeman se v posledních dnech dostal do hledáčků britského bulváru

13.01. 08:00

Londýn – Český prezident Miloš Zeman se v posledních dnech dostal do hledáčků britského bulvárního serveru Express. Ten si všímá nejen jeho výroků o migrantech a islámu, ale také toho, že jej do Bílého domu pozval sám budoucí prezident USA Donald Trump.

Co bude s Trumpem dál? Známý deník radí Američanům

12.01. 14:57

Washington – Americký server BuzzFeed vyvolal pořádný poprask tím, když zveřejnil obsah údajně kompromitujícího spisu, který údajně shromáždili Rusové. Jak poukazuje server The Washingoton Post, jde o další z editorských klišé, které říká: nechť se čtenáři sami rozhodnou.

reklama
Fotogalerie