Články k tématu: munice

V Düsseldorfu způsobily požár Hitlerovy granáty

20.07. 08:15

Düsseldorf (Německo) - Granáty z druhé světové války dnes večer způsobily požár v centru Düsseldorfu. Výbušniny byly objeveny při stavebních pracích a jedna z nich se vznítila, díky rychlému zásahu hasičů se ale podařilo zabránit jejich explozi. Informovala o tom agentura DPA.

V lese v Čechách se našlo mnoho nebezpečné munice. Jak se tam dostala?

21.05. 19:58

Praha - V lese asi 400 metrů od středočeské obce Klokočná v sobotu našli dva mladíci množství nevybuchlé munice. Podle informací televize Nova bylo v lese zakopáno 9 dělostřeleckých min, pěchotní munice a zapalovače k ručním granátům.

Miny ve Vrběticích nebyly zakázané, pocházely z Maďarska

11.05. 13:05

Zlín - Licenční správa ministerstva průmyslu a obchodu nezjistila, že by miny skladované ve Vrběticích, byly zakázané. U zlínského soudu to dnes řekl vedoucí oddělení vojenského materiálu licenční správy Roman Samiec. Podle něj to, zda je materiál zakázaný, posuzoval zahraniční orgán při vydání…

reklama

Někdo posílal minometní granáty do USA. Celníci ale munici objevili

01.04. 00:53

Praha - V zásilce na celní poště v Praze byly dnes objeveny dva minometné granáty z druhé světové války. Exploze naštěstí nehrozila, munice byla deaktivovaná.

V Bělehradě našli v civilním letadle dvě ostré rakety

13.03. 22:59

Bělehrad - Na bělehradském letišti byly objeveny dvě rakety s výbušnou náplní přepravované civilním letounem z Bejrútu přes Bělehrad a Londýn do amerického Portlandu.

Za výbuch v Břeclaví může neprofesionální demontáž bomby z války, muži hrozí vězení

10.03. 11:18

Břeclav - Muž (39), který se ve středu v Břeclavi-Poštorné zranil při výbuchu, patrně demontoval protiletadlovou střelu z války. Tu patrně našel v nedalekém Bořím lese, kde se nachází plno staré munice. Vyčištění oblasti potrvá několik let.

reklama
Fotogalerie