Články k tématu: návštěva čínského prezidenta v ČR

Krádež tibetské vlajky v Praze: Číňan se proti trestu odvolal

29.07. 12:58

Praha - Číňan Tung Ťiang-čching (41) má zaplatit českému státu 15.000 korun za krádež tibetské vlajky během březnové návštěvy čínského prezidenta v Praze.

U Mladé fronty bude vycházet čtvrtletník v čínštině, název bude Ťin

12.05. 14:11

Praha - Vydavatelství Mladá fronta připravuje časopis v čínštině. První číslo vyjde 30. září, druhé 30. listopadu, poté je plánován jako čtvrtletník. Časopis ponese název Ťin, což je v překladu esence. Vyjde v nákladu zhruba 15.000 kusů a na 150 stranách chce ukázat čínským čtenářům to nejlepší z…

Museli jsme před Číňany klečet, styděl jsem se, znělo u Jílkové. Ta musela diskuzi často krotit

Aktualizovali jsme 8.4.2016, 11:13, 08.04. 11:11

Praha - Návštěva prezidenta Čínské lidové republiky vyvolala bouřlivé emoce. Po několika dnech se skloňují především otázky týkající se policejních zásahů proti odpůrcům čínského režimu. Hlasitě se také připomíná problematika lidských práv. V pořadu Máte slovo se setkali lidé z táborů podporujících…

reklama

Protestující proti čínské politice budou podávat žalobu

07.04. 16:52

Praha - Protestující proti čínské politice, kteří nebyli při návštěvě čínského prezidenta vpuštěni na pražské Hradčanské náměstí, podají správní žalobu.

Vítání čínského prezidenta řídila tajná služba, tvrdí zpravodajka

31.03. 12:09

Praha - První návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Česku doprovázely bouřlivé uvítací ceremoniály a řada lidí jeho příchod náležitě oslavila. Podle zpravodajky České televize Barbory Šámalové tyto "vítače" zřejmě řídily tajné služby.

Kamarádství s totalitou... Média se vrací k návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga

31.03. 09:47

Praha - Podle dnešních komentářů v českém tisku návštěva čínského prezidenta Si Ťin-pchinga za sebou zanechala několik obchodních smluv, ale též nepříjemnou pachuť.

Ovčáček zhodnotil návštěvu prezidenta ČLR a rovnou zaútočil na demonstranty i média

Aktualizovali jsme 30.3.2016, 21:25, 30.03. 15:29

Praha - Tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček zhodnotil návštěvu prezidenta Čínské lidové republiky. Nezapomněl se při tom, jak je mu zvykem, navézt do části veřejnosti i do médií.

Si Ťin-pching odletěl z Česka. Nyní má namířeno do USA

30.03. 17:40

Praha - Čínský prezident Si Ťin-pching ukončil návštěvu Česka. Na pražském letišti Václava Havla nastoupil do prezidentského speciálu a odletěl směr USA. Pozornost během třídenní návštěvy budily protestní akce aktivistů upozorňujících na porušování lidských práv v Číně.

Spolupráce mezi Čínou a Českem je stále pevnější, řekl Si Ťin-pching

30.03. 14:43

Praha - Čína a Česká republika jsou ochotny prohlubovat spolupráci Pekingu a zemí střední a východní Evropy, řekl na dnešním ekonomickém fóru čínský prezident Si Ťin-pching. Příležitost pro spolupráci vidí například v hledání nových oblastí ekonomického růstu a inovací.

Česko podepsalo přes třicet obchodních dohod s Čínou.

30.03. 14:36

Praha - Účastníci ekonomického fóra na pražském Žofíně podepsali dnes za účasti prezidentů Česka a Číny na 30 obchodních dohod v nejrůznějších oblastech. Jedna z nich se týká i analytické spolupráce na přípravách kanálu Dunaj-Odra-Labe, uvedl český prezident Miloše Zeman. Dohody s čínskými firmami…

Zeman se rozloučil s čínským prezidentem u sklenice piva

30.03. 13:50

Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes na terase Strahovského kláštera rozloučil se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Každé krásné setkání musí jednou skončit, řekl mu u sklenice piva s tím, že se těší, až se opět potkají.

Hlavní téma v čínských mediích? Česko a návštěva prezidenta

30.03. 12:21

Peking - Fotografii prezidentů Číny a Česka Si Ťin-pchinga a Miloše Zemana mají dnes na titulní straně prakticky všechny velké čínské internetové noviny. Nechybí ani článek o hlavních hrdinech filmu Krtek a Panda.

Policie zastavila pochod demonstrantů na Hrad. Nepustili ani Kalouska

29.03. 19:40

Praha - Stovky protestujících proti čínské lidskoprávní politice, kteří odpoledne protestovali na Kampě, se dožadují vstupu na Hradčanské náměstí.

Na Hradě bylo podepsáno partnerství s Čínou. Zde jsou stěžejní body

29.03. 18:20

Praha - Dnes bylo na Pražském hradě podepsáno strategické partnerství mezi Českou republikou a Čínou. Přinášíme vám přehled stěžejních bodů, které jsou v dokumentu obsaženy.

OBRAZEM: Čínský prezident zavítal na Pražský hrad

29.03. 16:39

Praha - Čínský prezident Si Ťin-pching dnes navštívil Pražský hrad. Během uvítacího ceremoniálu bylo vypáleno 21 dělostřeleckých salv.

Protesty na Kampě. Přes 500 lidí se sešlo, aby vyjádřili nesouhlas se sbližování s Čínou

29.03. 16:05

Praha - Na 500 lidí se dnes odpoledne sešlo u Sovových mlýnů na pražské Kampě, nesouhlasí s politikou sbližování České republiky a Číny. Demonstrují ale i příznivci Pekingu.

Čínský prezident přijíždí na Hrad. Setká se znovu se Zemanem

29.03. 10:48

Praha - Čínský prezident Si Ťin-pching se dnes setká se svým českým protějškem Milošem Zemanem. Pražský hrad byl proto uzavřen a policie vytvořila bezpečnostní zóny.

Protesty proti čínskému prezidentovi: Zadrženo 13 osob, jeden obviněn z krádeže

29.03. 08:48

Praha - Policie v pondělí zadržela celkem 13 lidí, kteří protestovali proti návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Jedním z nich byl také cizinec, čelí obvinění z krádeže.

Češi vnímají Čínu jako mocnost

28.03. 16:51

Praha – Návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pching provází kontroverze. Aktivisté poukazují na nedodržování lidských práv v Číně či útlak Tibetu, další se pokoušeli vyvěsit místo čínských vlajek tibetské. Bezmála 60 procent Čechů se však domnívá, že komunistická Čína je mocnost jako každá jiná, což…

OBRAZEM: Čínský prezident Si Ťin-pching přiletěl do ČR

28.03. 16:28

Praha – Čínský prezident Si Ťin-pching přiletěl do České republiky. Před čtrnáctou hodinou přistál na letišti Václava Havla v Praze.

Čínský prezident Si Ťin-pching je v Česku, přiletěl za doprovodu gripenů

28.03. 15:36

Praha – Hlava Číny přistála asi v 13:40 na letišti Václava Havla v Praze. Dnes se Si Ťin-pching setká na zámku v Lánech s českým prezidentem Milošem Zemanem. Oba politici tam vysadí strom a odkryjí pamětní tabulky. V plánu je společná večeře.

Aktivisté předělali na několik minut čínské vlajky na tibetské

28.03. 15:31

Praha – Na letišti v Praze dnes asi ve 13:40 přistál čínský prezident Si Ťin-pching s delegací. Ještě předtím nahradili aktivisté dvě vlajky vítající čínského prezidenta na Evropské třídě vlajkami Tibetu.

Poničení čínských vlajek v Praze si všímají i v zahraničí. Toto se o nás píše

28.03. 12:23

Peking – Barvou polité čínské vlajky, která v Praze poničil neznámý vandal, upoutaly také čínský tisk. V České republice existuje navzdory dokončené politické transformaci stále několik ideologických aktivistů, kteří se zabývají ultrapravicovou politickou kampaní, napsal dnes čínský státem řízený…

Vlajky Česka a Číny jsou zpátky na svých místech

28.03. 10:59

Praha – Ještě před dnešním příletem čínského prezidenta Si Ťin-pching do ČR byly vyměněny vlajky na trase mezi Letištěm Václava Havla a Pražským hradem. Ty původní poničil barvou vandal.

reklama
Fotogalerie