Články k tématu: povodně v USA

Tropická bouře Hanna bičuje pobřeží Texasu: Záplavy, zničené lodě, výpadky proudu

Aktualizovali jsme 26.7.2020, 21:07, 26.07. 10:40

Hurikán Hanna v sobotu odpoledne místního času (před půlnocí SELČ v noci na dnešek) dorazil na jihozápadní pobřeží amerického státu Texas. Zasáhl texaský ostrov Padre Island, zhruba 24 kilometrů severně od městečka Port Mansfield, a při svém pohybu nad pevninou zeslábl na tropickou bouři.

Houston má problém. Bouře způsobila katastrofu, platí stav ohrožení

Aktualizovali jsme 20.9.2019, 09:01, 20.09. 08:43

Američtí záchranáři ve čtvrtek a v noci na dnešek zachraňovali stovky lidí z rezidenčních čtvrtí texaského Houstonu, zaplavených po prudkých deštích tropické bouře Imelda. Místní letiště bylo uzavřeno, tisíce domácností jsou bez elektrického proudu a dva lidé přišli o život. Ve čtvrtek večer začala…

Louisianu bičuje bouře Barry. Lidé utíkají před vodním živlem na střechy

Aktualizovali jsme 14.7.2019, 16:25, 14.07. 11:03

Tropická bouře Barry zasáhla americký stát Louisiana, kde zaplavila některé dálnice. V zaplavených oblastech museli někteří lidé vylézt na střechy. Bouře podle amerického Národního centra pro hurikány (NHC) rychle ztrácí na intenzitě a brzy zeslábne na tropickou depresi, region ale nadále musí…

reklama

USA vyhlašují nové evakuace. Povodně po hurikánu nabraly katastrofických rozměrů

Aktualizovali jsme 22.9.2018, 20:38, 22.09. 11:24

Washington - Nejméně 43 mrtvých si vyžádal živel Florence, který jako hurikán a později jako bouře, zasáhl minulý týden Spojené státy. Novou bilanci dnes oznámila agentura AP. Jiné zdroje uvádějí, že obětí je 45.

Hurikán Florence má přes 30 obětí, východ USA pustoší katastrofální záplavy

18.09. 15:53

Washington - Hurikán Florence, který minulý týden udeřil na východ Spojených států, a s ním související záplavy si vyžádaly už 32 obětí, z toho nejvíce v Severní Karolíně. Informovala o tom v noci na dnešek agentura AP. Hurikán už o víkendu zeslábl na tropickou bouři, i dnes se ale v oblasti…

Severovýchod USA zasáhla silná bouře, zabila osm lidí. Svědci hovoří o naprosté zkáze

04.03. 09:59

Boston - Bouře, která se v pátek přehnala přes severovýchod Spojených států, si vyžádala osm lidských životů. Na pobřeží Massachusetts místy foukal vítr o rychlosti přesahující 140 kilometrů v hodině a po celé délce severovýchodního pobřeží USA zůstaly domy pod vodou. Jinde se vyskytlo silné…

Záplavy v Kalifornii mají 20. oběť a další jsou nezvěstní

15.01. 09:04

Los Angeles - Počet obětí záplav a sesuvů půdy v jižní Kalifornii dosáhl 20. Čtyři lidé jsou nezvěstní, včetně dvouletého děvčete. Uzavřen byl 16kilometrový úsek vytížené dálnice 101 procházející podél pobřeží okresu Santa Barbara.

Počet obětí povodní v Kalifornii stoupl na 19

14.01. 10:11

Los Angeles - Počet obětí úterních záplav v Kalifornii se zvýšil na 19, stále se pohřešuje pět lidí.

Záplavy a sesuvy bahna v Kalifornii mají už 17 obětí, včetně čtyř dětí

12.01. 08:06

Los Angeles - Záplavy a sesuvy bahna v Kalifornii si vyžádaly 17 obětí včetně čtyř dětí. Šerif okresu Santa Barbara Brown uvedl, že úřady stále nemají informace o 43 osobách, které tak vedou jako pohřešované. Původně se hovořilo o osmi nezvěstných.

Část Kalifornie zaplavilo bahno, už 13 mrtvých. Dívku zachránili na poslední chvíli +VIDEO

10.01. 14:23

Los Angeles - Počet obětí záplav a sesuvů bahna, které v jižní části amerického státu Kalifornie vyvolaly prudké lijáky, se zvýšil na 13. Bilance mrtvých se ještě může zvýšit, protože záchranáři ještě neprohledali všechny zasažené oblasti.

Tornáda, záplavy, miliony evakuovaných, škoda za miliardy. Na Floridě vyhlášen stav přírodní katastrofy

11.09. 07:58

Miami - Následky hurikánu Irma pociťuje celá Florida. Čtyři miliony domů a podniků jsou bez proudu, byla nařízena evakuace zhruba 6,5 milionu lidí a zrušeny tisíce letů. Ničivý živel provázejí záplavy a tornáda. Americký prezident Donald Trump vyhlásil na Floridě stav přírodní katastrofy. Škody se…

Američtí senátoři schválili navýšení dluhového stropu kvůli hurikánu

08.09. 12:18

Washington - Senát USAve čtvrtek schválil tříměsíční zvýšení takzvaného dluhového stropu, jeho součástí je i pomoc v objemu 15,25 miliardy dolarů (přes 330 miliard Kč) pro oblast postiženou hurikánem Harvey. Díky většímu dluhovému limitu získá administrativa prezidenta Donalda Trumpa jistotu…

Bilance je horší, než se myslelo: Škody po hurikánu Harvey dosahují astronomických čísel

03.09. 16:45

Houston - Hurikán Harvey a následné záplavy napáchaly v Texasu škody za možná až 180 miliard dolarů (3,9 bilionu korun). Ještě před několika dny se odhadovalo, že k nápravě zpustošeného státu bude třeba federální pomoc větší než 125 miliard dolarů (2,7 bilionu Kč), což byly náklady na obnovu po…

Trump přiletěl do Texasu, na letišti se setkal s oběťmi hurikánu Harvey

02.09. 20:05

Houston - Prezident Donald Trump dnes přiletěl do Texasu, aby se tam setkal s oběťmi bouře Harvey i s lidmi, kteří jim v nesnázích pomáhají. Katastrofa vystavila Trumpovu administrativu podle agentury Reuters dosud nejobtížnější domácí krizi.

Podívejte se, jak se počítají škody po přírodních katastrofách

02.09. 14:39

New York - V souvislosti s hurikánem Harvey a následnými povodněmi se logicky objevila čísla, která udávala výši škod. Jak se vlastně dá spočítat spoušť napáchaná povodněmi či bouří? Je to velmi obtížné, píše server theatlantic.com.

Trump chce miliardy dolarů od Kongresu pro pomoc v Texasu, sám tam opět jede

02.09. 11:02

Washingon - Americký prezident Donald Trump požádal Kongres o uvolnění 7,85 miliardy dolarů (192,4 miliardy Kč) jako počáteční pomoc na obnovu území poškozených hurikánem Harvey. Šéf Bílého domu opět osobně zavítá do Texasu.

Počet obětí hurikánu Harvey vzrostl na 39, za rabování hrozí velmi přísné tresty

01.09. 08:39

Houston - Počet obětí hurikánu Harvey, který zpustošil Texas a způsobil katastrofální záplavy, vzrostl na 39. Dosud udávaný počet mrtvých byl 31. Úřady varují, že za rabování budou padat velmi přísné tresty.

Houston ohrožuje voda z přeplněné nádrže, byla nařízena evakuace

31.08. 14:25

Houston - Hladina v nádrži Barker, která má chránit Houston před záplavou, je příliš vysoko a hrozí přetečení vody přes hráz. Lidem v okolí byla nařízena evakuace.

Hurikán Harvey má 31 potvrzených obětí, podle médií jich je ale víc

31.08. 09:56

Houston - Počet potvrzených obětí hurikánu Harvey a následných záplav se podle agentury AP vyšplhal na 31. List The New York Times nyní napsal, že jednotlivé texaské okresy hlásí celkem 38 úmrtí.

Harvey postupně slábne, krize ale dál pokračuje, Meteorologové varují před tornády

31.08. 08:16

Houston - Harvey nejdříve zasáhl Texas jako hurikán a poté zeslábl na bouři. Nyní se nachází nad Louisianou a je z něj tlaková níže. V oblasti však nadále silně prší, což zhoršuje už tak ničivé záplavy.

Venezuela nabízí zatopeným americkým státm pomoc pět milionů dolarů

30.08. 22:10

Caracas - Pomoc obyvatelům amerických států Texas a Louisiana, které v těchto dnech sužují ničivé záplavy, nabídla pomoc také jihoamerická Venezuela. Tato země je sama už několik let v ekonomické krizi, v níž se tamním obyvatelům nedostává základních potravin a léků.

Harvey ztrácí na síle, houstonská letiště ještě dnes obnoví provoz

30.08. 21:44

Houston - Houstonská letiště v pořádku přečkala řádění bouře Harvey, provoz proto obnoví ještě dnes. Podle agentury Reuters to oznámil starosta města Sylvester Turner. Harvey, který dnes v oblasti jihozápadní Louisiany jako bouře opět vstoupil nad pevninu, postupně slábne a do čtvrtečního rána…

Do nouzových středisek v Texasu se uchýlilo 32.000 lidí, povolána byla i národní garda

30.08. 21:13

Houston - Kvůli bouři Harvey nyní platí federální stav přírodní katastrofy ve 33 texaských okresech. Do nouzových ubytovacích středisek kvůli záplavám muselo uchýlit na 32.000 lidí. Podle agentury Reuters to dnes oznámil texaský guvernér Greg Abbott. 

Záplavy v USA: Úřady potvrdily už 20 obětí, počet se zřejmě ještě zvýší

30.08. 20:22

Houston – Americké úřady hlásí, že počet potvrzených obětí záplav, které způsobila bouře Harvey na jihu USA, stoupl na 20. Informovala o tom agentura AP.

reklama
Fotogalerie