Články k tématu: Restaurace

VIDEO: Luxusní restaurace v Bagdádu odmítla pohostit sirotky, kvůli kritice musela udělat radikální krok

včera 15:28

Bagdád - Restaurace v luxusním obchodním domě v Bagdádu v sobotu odmítla skupinu 20 sirotků. Charitativní organizace jim tam zaplatila pohoštění u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví po ramadánu. Podnik se po lavině kritiky kaje a slíbil, že zaplatí roční péči o 50 sirotků, informoval…

Lidé v Hradci Králové se přiotrávili kebabem, hygienici provozovnu uzavřeli

05.06. 21:25

Hradec Králové – V Hradci Králové byla uzavřena provozovna rychlého občerstvení. Hygienici tak reagovali na fakt, že se tam dnes odpoledne přiotrávily desítky lidí.

Sněmovní restaurace v únoru zdražila, poslanci si teď odhlasovali zlevnění

05.06. 17:31

Praha - Poslanci mají nadprůměrné platy a k tomu řadu výsad. Za jídlo se jim ale platit zjevně moc nechce. Po únorovém zvýšení cen ve sněmovních restauracích by se ceny některých pokrmů a nápojů měly od července mírně snížit.

reklama

Torontskou restaurací otřásla exploze, nejméně 15 zraněných

25.05. 08:13

Toronto - Při explozi v restauraci na předměstí Toronta bylo ve čtvrtek pozdě večer zraněno kolem 15 lidí. O příčině výbuchu ve městě Mississauga není podle místních médií nic známo.

V Praze proběhlo 256 kontrol na dodržování protikuřáckého zákona

11.05. 18:24

Praha - Hygienici v Praze letos udělili devět pokut za porušení protikuřáckého zákona, celkem za 28.000 korun. Kontrol jeho dodržování bylo 256, z nich 26 na základě podnětu, uvedla dnes Hygienická stanice Hlavního města Prahy v tiskové zprávě.

Zahrádky ano, kuřáci ne, říkají česká města

08.05. 12:04

Praha - Restaurační předzahrádky řada měst oceňuje jako oživení ulic a snaží se jejich vznik podpořit. Nájem za zábor veřejného prostranství si tak neúčtují třeba Teplice, Svitavy, Hodonín, Zlín nebo Havlíčkův Brod. Další radnice poplatky snížily. Praha plánuje zjednodušit opakované povolování…

Zajímá vás jak chutná "renesanční" pivo? Můžete to zjistit

26.04. 18:54

Praha - Pivovarník František Richter, který provozuje například pražský Jihoměstský minipivovar nebo Pivovar u Bulovky, navařil třináctistupňový speciál "1560".

Diskriminace spotřebitelů v Česku? Kontroly ČOI odhalily nepříjemnou praxi

20.04. 13:58

Praha - Česká obchodní inspekce (ČOI) loni zjistila během 721 kontrol sedm případů, kdy došlo k diskriminaci spotřebitelů na základě národnosti, věku nebo postižení. Nejvíc případů se týkalo diskriminace cizinců. Nejhorší situace je v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Za diskriminaci uložila…

Host byl v restauraci velice spokojený. Zanechal spropitné, které všem vyrazilo dech

19.04. 09:15

Chicago - Zákazník jedné restaurace v Chicagu byl s večeří nejspíše více než spokojen, když na důkaz toho v podniku zanechal 2000 dolarů (asi 41.000 Kč) - jako spropitné. Štědrý klient zaujal nejen americká média; i agentura AFP poznamenala, že většina Američanů se spokojí se spropitným dosahujícím…

Michelinské ocenění v Česku: Hvězdu obhájily dvě pražské restaurace, Alcron ji ztratil

27.03. 08:42

Praha - Aktuální průvodce Michelin pro Evropu byl představen v pondělí večer v Budapešti. Pražský restaurační podnik Alcron přišel o michelinskou hvězdu. Prestižní ocenění pro letošní rok naopak obhájily pražské restaurace La Degustation Boheme Burgeoise a Field.

Rakousko zrušilo část protikuřáckého zákona nařizující úplný zákaz kouření v restauracích

22.03. 17:33

Vídeň - Rakouský parlament dnes zrušil část protikuřáckého zákona nařizující úplný zákaz kouření v restauračních zařízeních od letošního 1. května. Pro svorně hlasovala nová koalice lidovců (ÖVP) a svobodných (FPÖ), která má v Národní radě pohodlnou většinu.

Z hospod se staly poloprázdné čekárny, stěžují si restauratéři. Podle lékařů ale Čechům zákaz kouření prospívá

Aktualizovali jsme 13.3.2018, 22:11, 13.03. 20:11

Praha - Na půdě Poslanecké sněmovny se dnes přeli zastánci zmírnění takzvaného protikuřáckého zákona s podporovateli zachování nynějšího stavu, kdy si lidé nesmějí zapálit cigaretu v restauracích, v barech nebo v kavárnách. Debata se odehrála nad protichůdnými peticemi. Jednu z nich, za zmírnění…

Zruší Rakousko protikuřácký zákon? Vláda už v jednom případě couvla

22.02. 15:48

Vídeň - Petici proti odvolání zákazu kouření v restauracích podepsalo během týdne přes 300 tisíc Rakušanů. Lidovci a svobodní se při uzavírání koalice v prosinci dohodli, že absolutní zákaz kouření v platnost nakonec nevstoupí. Zachovaný by tak měl zůstat současný stav, kdy lze kouřit v místnostech…

Zvýšila se týdenní spotřebu piva. Kuřáci zůstávají radši doma

06.02. 14:07

Praha - Čeští pivaři loni týdně vypili meziročně zhruba o jedno velké pivo více. Týdenní spotřeba se tak u nich zvýšila na 8,8 velkých piv, u žen se mírně zvýšila na 2,3 půllitru. Podle výkonné ředitelky Českého svazu pivovarů a sladoven Martiny Ferencové stojí za větší spotřebou i to, že lidé…

Michelinskou hvězdu dostalo ve Francii 621 restaurací

05.02. 21:56

Paříž - Tradiční průvodce restauracemi a hotely Michelin v letošním vydání věnovaném Francii ocenil 621 restaurací, tedy o pět více než loni. Nejméně o hvězdičku si polepšilo 57 podniků.

Stravenky jako lichva? Stát by se měl o to zajímat, varuje šéf obchodů CBA

29.01. 13:03

Šumperk - Předseda obchodního družstva CBA Roman Mazák kritizuje stravenky, které firmy dávají jako jeden z hlavních benefitů svým zaměstnancům. Systém podle něj lze přirovnat dokonce k lichvě.

Zemřel Francouz Paul Bocuse, jeden z nejslavnějších šéfkuchařů světa

20.01. 15:58

Paříž - Ve věku 91 let zemřel Francouz Paul Bocuse, jeden z nejznámějších šéfkuchařů světa. Stál u zrodu hnutí "nouvelle cuisine", které v 60. a 70. letech 20. století způsobilo doslova revoluci důrazem na experiment, prezentaci jídel a kvalitní sezonní ingredience.

Panika kolem EET je zbytečná? Loni ubylo nejméně za pět let živností

17.01. 11:36

Praha - Analýza společnosti CRIF ukázala, že počet aktivních živnostenských oprávnění v pohostinství za rok 2017 meziročně klesl o 953, což je nejmenší pokles za posledních pět let. Celkem bylo loni v pohostinství založeno nebo obnoveno 16.420 živnostenských oprávnění a 17.373 jich bylo ukončeno…

Hospody jsou v krizi? Česka se stává země plechovkového piva, jeho produkce navíc klesá

Aktualizovali jsme 11.1.2018, 22:16, 11.01. 10:57

Praha - Celková produkce pivovarů (takzvaný výstav) pro tuzemský trh se loni za první tři čtvrtletí snížila meziročně o 1,2 procenta. Letos by si Český svaz pivovarů a sladoven přál zmírnění protikuřáckého zákona a aby si lidé více našli cestu do tradičních českých hospod.

Kvůli EET zaniklo v roce 2017 3000 hospod, zlobí se podnikatelé. Ministerstvo ale kritiku odmítá

08.01. 17:18

Praha - Kvůli elektronické evidenci tržeb (EET) loni ukončilo činnost 3000 hospod a restaurací, především na venkově. Zástupci podnikatelských svazů a živnostníků dále uvedli, že výběr DPH byl u oborů nepodléhajících EET třikrát vyšší výběr DPH u oborů spadajících pod EET. Ministerstvo financí (MF)…

Poplach v Bruntále: Restauraci zamořil oxid uhelnatý, deset lidí evakuováno

06.01. 16:12

Bruntál - Z restaurace v Bruntále hasiči evakuovali deset lidí, důvodem byl únik oxidu uhelnatého. Jeden člověk se přiotrávil a musel být ošetřen.

Budoucnost EET? Zákon raději zrušit, navrhují restaurace

19.12. 12:40

Praha - Ústavní soud odsunul start třetí a čtvrté vlny EET, což vede k tomu, že například restaurace musí tržby evidovat, zatímco stánky s občerstvením nikoli. Podle Asociace hotelů a restaurací je nutná novela zákona. V opačném případě by bylo lepší EET zcela zrušit.

Na Štědrý den bude otevřená čtvrtina restaurací

17.12. 10:44

Praha - Otevřeno o Štědrém dnu bude mít zhruba čtvrtina všech restaurací v Česku. Vyplývá to z dat gastronomického průvodce a internetového rezervačního portálu Restu.cz.

Snobové a gurmáni byli napálení, nejlepší restaurace v Londýně byla fiktivní

08.12. 09:36

Londýn - Na začátku listopadu figuroval na pozici nejlépe hodnocené restaurace v Londýně podnik s názvem The Shed At Dulwich ("kůlna v Dulwichi"). Posléze se ukázalo, že restaurace existovala pouze ve virtuálním prostoru. Recenze a fotky lákavých jídel byly zcela smyšlené.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace