Články k tématu: Restaurace

Pro restaurace bude letos zvěřiny dostatek

11.11. 12:21

Zvěřiny pro restaurace má být letos dost. Stromy měly semenný rok, je tedy dost žaludů i bukvic, což se odráží na stavech divočáků i vysoké zvěře, řekla ČTK mluvčí Lesů města Brna Monika Nezhybová. Na jídelních lístcích je hlavně kančí a daňčí maso. Vyplývá to z odpovědí majitelů restaurací.

Rakouská vláda dál odmítá zákaz kouření v hospodách

09.10. 15:05

Vídeň - Rakouská vláda odmítá vypsat referendum o zákazu kouření v restauracích, kavárnách a hospodách. Postavila se tak proti přání iniciativy Don't smoke, která pod petici za lidové hlasování shromáždila 881.569 podpisů, informovala dnes agentura APA. Vicekancléř Heinz-Christian Strache v…

Zbortí se protikuřácký zákon? Senátoři mají nový plán

30.08. 17:04

Praha - Nový návrh šesti senátorů v čele s Ivo Valentou (za Soukromníky) opět požaduje, aby byly v restauracích kuřárny bez obsluhy. Podobný záměr horní komora přitom odmítla loni v prosinci, aktuální předlohu bude schvalovat zřejmě až v povolebním složení.

reklama

Počet Češek, které navštěvují pivnice, roste. Lákají je nové příchuti piva

26.08. 19:23

Plzeň - Počet Češek, které navštěvují pivnice, roste. Rády zkoušejí nové chutě a vyhovuje jim, že hospody nabízejí stále větší počet čepovaných piv, ciderů i nealkoholických nápojů.

Policie naběhne do barů a heren, chystá kontroly prodeje alkoholu

21.08. 17:08

Praha - Policie plánuje rozsáhlé kontroly, které se zaměří na zakázaný prodej alkoholu dětem v barech, restauracích a hernách. Akce proběhne ve třech vlnách od 27. srpna do konce letošního roku.

Flambované tarantule? Kvůli podivné specialitě restaurace čelila kritice, i kontrole inspekce

16.08. 11:10

Mexiko - Restaurace s názvem México en tu paladar v centru mexické metropole nabízela jako speciální součást menu za 27 dolarů (asi 620 Kč) flambované tarantule. Na zařízení se záhy snesla ostrá kritika a navštívili ho inspektoři.

Zemřel šéfkuchař století Joël Robuchon, vysloužil si 27 michelinských hvězd

06.08. 16:41

Paříž - Ve věku 73 let dnes zemřel Joël Robuchon, pokládaný za génia špičkové gastronomie. Nejslavnější francouzský šéfkuchař na světě si vysloužil 27 michelinských hvězd.

Už žádné zabíjení zvířat? Uměle vyrobené maso by mohlo být v restauracích za tři roky

18.07. 09:26

Amsterodam - Nizozemská společnost Mosa Meat před pěti lety představila jako první na světě laboratorně vypěstovaný hovězí burger. Nyní chce vyrábět a od roku 2021 prodávat do restaurací uměle vypěstované maso.

Trumpovu mluvčí Sandersovou údajně odmítli obsloužit v restauraci, majitelka ji vyhodila

23.06. 21:31

Washington - Mluvčí amerického prezidenta Sarah Huckabeeová Sandersová si dnes na twitteru postěžovala, že byla vykázána z restaurace, jejíž majitelka nemá šéfa Bílého domu Donalda Trumpa v oblibě. Podnik následně sklidil kladné i záporné ohlasy.

VIDEO: Luxusní restaurace v Bagdádu odmítla pohostit sirotky, kvůli kritice musela udělat radikální krok

21.06. 15:28

Bagdád - Restaurace v luxusním obchodním domě v Bagdádu v sobotu odmítla skupinu 20 sirotků. Charitativní organizace jim tam zaplatila pohoštění u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví po ramadánu. Podnik se po lavině kritiky kaje a slíbil, že zaplatí roční péči o 50 sirotků, informoval…

Lidé v Hradci Králové se přiotrávili kebabem, hygienici provozovnu uzavřeli

05.06. 21:25

Hradec Králové – V Hradci Králové byla uzavřena provozovna rychlého občerstvení. Hygienici tak reagovali na fakt, že se tam dnes odpoledne přiotrávily desítky lidí.

Sněmovní restaurace v únoru zdražila, poslanci si teď odhlasovali zlevnění

05.06. 17:31

Praha - Poslanci mají nadprůměrné platy a k tomu řadu výsad. Za jídlo se jim ale platit zjevně moc nechce. Po únorovém zvýšení cen ve sněmovních restauracích by se ceny některých pokrmů a nápojů měly od července mírně snížit.

Torontskou restaurací otřásla exploze, nejméně 15 zraněných

25.05. 08:13

Toronto - Při explozi v restauraci na předměstí Toronta bylo ve čtvrtek pozdě večer zraněno kolem 15 lidí. O příčině výbuchu ve městě Mississauga není podle místních médií nic známo.

V Praze proběhlo 256 kontrol na dodržování protikuřáckého zákona

11.05. 18:24

Praha - Hygienici v Praze letos udělili devět pokut za porušení protikuřáckého zákona, celkem za 28.000 korun. Kontrol jeho dodržování bylo 256, z nich 26 na základě podnětu, uvedla dnes Hygienická stanice Hlavního města Prahy v tiskové zprávě.

Zahrádky ano, kuřáci ne, říkají česká města

08.05. 12:04

Praha - Restaurační předzahrádky řada měst oceňuje jako oživení ulic a snaží se jejich vznik podpořit. Nájem za zábor veřejného prostranství si tak neúčtují třeba Teplice, Svitavy, Hodonín, Zlín nebo Havlíčkův Brod. Další radnice poplatky snížily. Praha plánuje zjednodušit opakované povolování…

Zajímá vás jak chutná "renesanční" pivo? Můžete to zjistit

26.04. 18:54

Praha - Pivovarník František Richter, který provozuje například pražský Jihoměstský minipivovar nebo Pivovar u Bulovky, navařil třináctistupňový speciál "1560".

Diskriminace spotřebitelů v Česku? Kontroly ČOI odhalily nepříjemnou praxi

20.04. 13:58

Praha - Česká obchodní inspekce (ČOI) loni zjistila během 721 kontrol sedm případů, kdy došlo k diskriminaci spotřebitelů na základě národnosti, věku nebo postižení. Nejvíc případů se týkalo diskriminace cizinců. Nejhorší situace je v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Za diskriminaci uložila…

Host byl v restauraci velice spokojený. Zanechal spropitné, které všem vyrazilo dech

19.04. 09:15

Chicago - Zákazník jedné restaurace v Chicagu byl s večeří nejspíše více než spokojen, když na důkaz toho v podniku zanechal 2000 dolarů (asi 41.000 Kč) - jako spropitné. Štědrý klient zaujal nejen americká média; i agentura AFP poznamenala, že většina Američanů se spokojí se spropitným dosahujícím…

Michelinské ocenění v Česku: Hvězdu obhájily dvě pražské restaurace, Alcron ji ztratil

27.03. 08:42

Praha - Aktuální průvodce Michelin pro Evropu byl představen v pondělí večer v Budapešti. Pražský restaurační podnik Alcron přišel o michelinskou hvězdu. Prestižní ocenění pro letošní rok naopak obhájily pražské restaurace La Degustation Boheme Burgeoise a Field.

Rakousko zrušilo část protikuřáckého zákona nařizující úplný zákaz kouření v restauracích

22.03. 17:33

Vídeň - Rakouský parlament dnes zrušil část protikuřáckého zákona nařizující úplný zákaz kouření v restauračních zařízeních od letošního 1. května. Pro svorně hlasovala nová koalice lidovců (ÖVP) a svobodných (FPÖ), která má v Národní radě pohodlnou většinu.

Z hospod se staly poloprázdné čekárny, stěžují si restauratéři. Podle lékařů ale Čechům zákaz kouření prospívá

Aktualizovali jsme 13.3.2018, 22:11, 13.03. 20:11

Praha - Na půdě Poslanecké sněmovny se dnes přeli zastánci zmírnění takzvaného protikuřáckého zákona s podporovateli zachování nynějšího stavu, kdy si lidé nesmějí zapálit cigaretu v restauracích, v barech nebo v kavárnách. Debata se odehrála nad protichůdnými peticemi. Jednu z nich, za zmírnění…

Zruší Rakousko protikuřácký zákon? Vláda už v jednom případě couvla

22.02. 15:48

Vídeň - Petici proti odvolání zákazu kouření v restauracích podepsalo během týdne přes 300 tisíc Rakušanů. Lidovci a svobodní se při uzavírání koalice v prosinci dohodli, že absolutní zákaz kouření v platnost nakonec nevstoupí. Zachovaný by tak měl zůstat současný stav, kdy lze kouřit v místnostech…

Zvýšila se týdenní spotřebu piva. Kuřáci zůstávají radši doma

06.02. 14:07

Praha - Čeští pivaři loni týdně vypili meziročně zhruba o jedno velké pivo více. Týdenní spotřeba se tak u nich zvýšila na 8,8 velkých piv, u žen se mírně zvýšila na 2,3 půllitru. Podle výkonné ředitelky Českého svazu pivovarů a sladoven Martiny Ferencové stojí za větší spotřebou i to, že lidé…

Michelinskou hvězdu dostalo ve Francii 621 restaurací

05.02. 21:56

Paříž - Tradiční průvodce restauracemi a hotely Michelin v letošním vydání věnovaném Francii ocenil 621 restaurací, tedy o pět více než loni. Nejméně o hvězdičku si polepšilo 57 podniků.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie