Články k tématu: Restaurace

Z hospod se staly poloprázdné čekárny, stěžují si restauratéři. Podle lékařů ale Čechům zákaz kouření prospívá

Aktualizovali jsme 13.3.2018, 22:11, 13.03. 20:11

Praha - Na půdě Poslanecké sněmovny se dnes přeli zastánci zmírnění takzvaného protikuřáckého zákona s podporovateli zachování nynějšího stavu, kdy si lidé nesmějí zapálit cigaretu v restauracích, v barech nebo v kavárnách. Debata se odehrála nad protichůdnými peticemi. Jednu z nich, za zmírnění…

Zruší Rakousko protikuřácký zákon? Vláda už v jednom případě couvla

22.02. 15:48

Vídeň - Petici proti odvolání zákazu kouření v restauracích podepsalo během týdne přes 300 tisíc Rakušanů. Lidovci a svobodní se při uzavírání koalice v prosinci dohodli, že absolutní zákaz kouření v platnost nakonec nevstoupí. Zachovaný by tak měl zůstat současný stav, kdy lze kouřit v místnostech…

Zvýšila se týdenní spotřebu piva. Kuřáci zůstávají radši doma

06.02. 14:07

Praha - Čeští pivaři loni týdně vypili meziročně zhruba o jedno velké pivo více. Týdenní spotřeba se tak u nich zvýšila na 8,8 velkých piv, u žen se mírně zvýšila na 2,3 půllitru. Podle výkonné ředitelky Českého svazu pivovarů a sladoven Martiny Ferencové stojí za větší spotřebou i to, že lidé…

reklama

Michelinskou hvězdu dostalo ve Francii 621 restaurací

05.02. 21:56

Paříž - Tradiční průvodce restauracemi a hotely Michelin v letošním vydání věnovaném Francii ocenil 621 restaurací, tedy o pět více než loni. Nejméně o hvězdičku si polepšilo 57 podniků.

Stravenky jako lichva? Stát by se měl o to zajímat, varuje šéf obchodů CBA

29.01. 13:03

Šumperk - Předseda obchodního družstva CBA Roman Mazák kritizuje stravenky, které firmy dávají jako jeden z hlavních benefitů svým zaměstnancům. Systém podle něj lze přirovnat dokonce k lichvě.

Zemřel Francouz Paul Bocuse, jeden z nejslavnějších šéfkuchařů světa

20.01. 15:58

Paříž - Ve věku 91 let zemřel Francouz Paul Bocuse, jeden z nejznámějších šéfkuchařů světa. Stál u zrodu hnutí "nouvelle cuisine", které v 60. a 70. letech 20. století způsobilo doslova revoluci důrazem na experiment, prezentaci jídel a kvalitní sezonní ingredience.

Panika kolem EET je zbytečná? Loni ubylo nejméně za pět let živností

17.01. 11:36

Praha - Analýza společnosti CRIF ukázala, že počet aktivních živnostenských oprávnění v pohostinství za rok 2017 meziročně klesl o 953, což je nejmenší pokles za posledních pět let. Celkem bylo loni v pohostinství založeno nebo obnoveno 16.420 živnostenských oprávnění a 17.373 jich bylo ukončeno…

Hospody jsou v krizi? Česka se stává země plechovkového piva, jeho produkce navíc klesá

Aktualizovali jsme 11.1.2018, 22:16, 11.01. 10:57

Praha - Celková produkce pivovarů (takzvaný výstav) pro tuzemský trh se loni za první tři čtvrtletí snížila meziročně o 1,2 procenta. Letos by si Český svaz pivovarů a sladoven přál zmírnění protikuřáckého zákona a aby si lidé více našli cestu do tradičních českých hospod.

Kvůli EET zaniklo v roce 2017 3000 hospod, zlobí se podnikatelé. Ministerstvo ale kritiku odmítá

08.01. 17:18

Praha - Kvůli elektronické evidenci tržeb (EET) loni ukončilo činnost 3000 hospod a restaurací, především na venkově. Zástupci podnikatelských svazů a živnostníků dále uvedli, že výběr DPH byl u oborů nepodléhajících EET třikrát vyšší výběr DPH u oborů spadajících pod EET. Ministerstvo financí (MF)…

Poplach v Bruntále: Restauraci zamořil oxid uhelnatý, deset lidí evakuováno

06.01. 16:12

Bruntál - Z restaurace v Bruntále hasiči evakuovali deset lidí, důvodem byl únik oxidu uhelnatého. Jeden člověk se přiotrávil a musel být ošetřen.

Budoucnost EET? Zákon raději zrušit, navrhují restaurace

19.12. 12:40

Praha - Ústavní soud odsunul start třetí a čtvrté vlny EET, což vede k tomu, že například restaurace musí tržby evidovat, zatímco stánky s občerstvením nikoli. Podle Asociace hotelů a restaurací je nutná novela zákona. V opačném případě by bylo lepší EET zcela zrušit.

Na Štědrý den bude otevřená čtvrtina restaurací

17.12. 10:44

Praha - Otevřeno o Štědrém dnu bude mít zhruba čtvrtina všech restaurací v Česku. Vyplývá to z dat gastronomického průvodce a internetového rezervačního portálu Restu.cz.

Snobové a gurmáni byli napálení, nejlepší restaurace v Londýně byla fiktivní

08.12. 09:36

Londýn - Na začátku listopadu figuroval na pozici nejlépe hodnocené restaurace v Londýně podnik s názvem The Shed At Dulwich ("kůlna v Dulwichi"). Posléze se ukázalo, že restaurace existovala pouze ve virtuálním prostoru. Recenze a fotky lákavých jídel byly zcela smyšlené.

EET omezila nepoctivou konkurenci, pochvalují si restauratéři

Aktualizovali jsme 17.11.2017, 22:07, 17.11. 11:06

Kladno - Elektronická evidence tržeb (EET), která pro restaurace a ubytovací služby platí bezmála rok, omezila nepoctivou konkurenci, říká majitel restaurace a hotelu Dvůr Hoffmeister ve Velkých Číčovicích u Prahy Martin Hoffmeister.

Nejasnosti v zákoně: Smí se kouřit na zahrádkách v pasážích a pod pergolou?

12.11. 15:29

Praha - Kouření je sice od konce letošního května zakázané v restauracích, ale je povolené na jejich venkovních předzahrádkách. Mluvčí ministerstva zdravotnictví Štěpánka Čechová upřesnila, že si cigaretu nesmíte zapálit na zahrádkách restaurací umístěných v pasážích domů.

Slavná snídaně u Tiffanyho je k dostání v New Yorku, levná však není

10.11. 09:50

New York - Proslulé luxusní klenotnictví otevírá ve své hlavní pobočce na newyorské Páté Avenue svou první restauraci. Jak informuje CNN, hosté si budou moci objednat přímo "snídani u Tiffanyho".

V Paříži byla otevřena nudistická restaurace, oblečení smějí mít jen číšníci

05.11. 09:52

Paříž - Po Londýně, Tokiu a Melbourne otevřela se tento týden i v Paříži první nudistická restaurace ve městě.

Neobvyklý zážitek: V Norsku vznikne první podmořská restaurace v Evropě

31.10. 09:23

Oslo - V jižním Norsku poblíž vesnice Båly vznikne první podmořská restaurace v Evropě. Podle plánů architektonického studia Snøhetta budou betonové stěny budovy metr široké, aby byly schopné odolávat tlaku rozbouřeného moře. Mimo Evropu se podobná restaurační zařízení nacházejí v Dubaji a na…

Policie provedla kontroly v barech: Letos už objevila 152 opilých dětí

16.10. 12:55

Praha - Od začátku července do konce září se po celém Česku kontrolovaly bary, herny a restaurace. Policie přistihla 152 dětí pod vlivem alkoholu. Proti loňsku jich bylo o 243 méně.

Kuchaři přijdou o práci? Do restaurací vtrhli roboti, připraví pizzu či hamburger

15.10. 10:41

New York - Nejběžnějším obrázkem toho, jak automatika mění každodenní život, jsou patrně vozidla bez řidiče. Roboti si ale v rámci čtvrté průmyslové revoluce už nacházejí cestu také do restaurací. Píše o tom list The Wall Street Journal.

Šéfkuchař francouzské restaurace nechce být ve slavném průvodci Michelin

21.09. 10:40

Paříž - Restaurace Le Suquet u městečka Laguiole je jednou z 27 podobných zařízení ve Francii oceněných hned třemi michelinskými hvězdičkami. Její šéfkuchař Sébastien Bras ale překvapivě nechce být uveden ve věhlasném průvodci.

Spotřeba piva v Česku letos klesne, vyveze se ho ale víc

07.09. 13:50

Praha - Loni spotřeba piva v Česku stagnovala na 143 litrech na hlavu a letos klesne. Lepší to naopak bude s exportem zlatavého moku do zahraničí. Uvedla to výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová.

Zákaz kouření v českých restaurací platí už tři měsíce, zákon má ale mouchy

31.08. 08:42

Praha - Přesně před třemi měsíci začal v Česku platit protikuřácký zákon. Podle ministerstva zdravotnictví nařízení nezvýšilo počet přestupků hlášených policii, problémem ale zůstává výklad zákazu kouření na zahrádkách a pod pergolami. Pro relevantní hodnocení zákona ale budou zásadní až zimní…

Provozovatelé restaurací mají strach. Vyžene špatné počasí kuřáky z hospod?

30.08. 10:56

Praha - Protikuřácký zákon vstoupil v platnost v květnu a vyhnal kuřáky z restaurací na zahrádky. Léto však končí a podnikatelé se děsí chladného počasí. Jisté obavy už vyjadřují i pivovary.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací