Články k tématu: bosna a hercegovina

V Bosně byly odkryty další dva hroby muslimských oběti války z 90. let

14.09. 10:44

Sarajevo - Ve dvou hromadných hrobech v oblasti Korićanske stijene v pohoří Vlašić a v regionu Vlasenica byly objeveny ostatky dalších obětí války v Bosně z první poloviny devadesátých let.

Zeman to schytal kvůli svým výrokům: V Bosně nevlají vlajky IS, vzkazuje mu tamní premiér

13.09. 08:01

Sarajevo - Vlajky teroristické organizace Islámský stát (IS) nevlají v Bosně, ujistil dnes po jednání bezpečnostních složek státu bosenský premiér Denis Zvizdić. Popřel zároveň tvrzení některých evropských představitelů, že radikální muslimové mezi Bosňáky (dříve Muslimové) představují pro Evropu…

Zeman šíří šíří nebezpečné nepravdy, ohradil se zástupce Bosny kvůli slovům o IS

29.08. 12:14

Sarajevo - Podle českého prezidenta Miloše Zemana by Bosna mohla být základnou Islámského státu (IS) v Evropě. Člen předsednictva Bosny a Hercegoviny Bakir Izetbegović taková slova rázně odmítl.

reklama

Mírové soužití mezi muslimy, židy a křesťany? Brání mu politici, tvrdí bosenští duchovní

10.08. 12:04

Sarajevo – Agentura Reuters s odvoláním na bosenské náboženské vůdce uvádí, že mírovému soužití mezi muslimy, židy a křesťany v Bosně stojí v cestě političtí představitelé země.

Hádky na Balkáně: Region je na pokraji obchodní války

08.08. 08:08

Sarajevo - Balkán je dost možná na pokraji obchodní války, rozbuškou se může stát výrazné zvýšení dovozního cla na některé zemědělské výrobky, k němuž v červenci sáhlo Chorvatsko.

V bosenské Srebrenici dnes byly pohřbeny ostatky desítek muslimských obětí masakru

11.07. 20:41

Srebrenica - U příležitosti 22. výročí masakru v bosenské Srebrenici dnes byly pohřbeny ostatky 71 muslimských obětí. Pohřbu se dnes zúčastnily desetitisíce lidí.

Medjugorje hájí svou Pannu Marii navzdory papeži, Došlo tu už ke 47 tisícům zjevením?

29.05. 12:24

Vatikán - V městečku Medjugorje na hranicích Bosny a Chorvatska čtyři dívky a dva chlapci údajně v červnu 1981 viděli Pannu Marii. Zatímco papež František tomuto zjevení nevěří, místní a poutníci ale trvají na svém.

Za války v Bosně bylo znásilněno 3000 mužů a chlapců, oběti ze strachu často mlčely

19.05. 09:58

Sarajevo - Během války v Bosně a Hercegovině nebyly znásilňovány pouze ženy. Podle zprávy Williamsova institutu Kalifornské univerzity v Los Angeles (UCLA) bylo v letech 1992 až 1995 sexuálně napadeno asi 3000 chlapců a mužů

Papež František stále nevěří v pravost zjevení z bosensko Medjugorje

14.05. 16:29

Vatikán - Papež František znovu vyjádřil pochyby o autentičnosti zjevení Panny Marie v bosenské obci Medjudorje. Papež Jan Pavel II. byl k Medjugorje vstřícný, papež Benedikt XVI. se k němu nevyjadřoval.

Policie zadržela při mezinárodní akci 60 pašeráků

24.03. 01:12

Sarajevo - Při mezinárodní akci pod krycím názvem Bospor bylo zadrženo na 60 lidí podezřelých z účasti na pašování migrantů z Turecka do Evropské unie.

Seniorka přežila tři dny v krutém mrazu, našli ji v bezvědomí

19.12. 11:53

Sarajevo - Jako zázrakem přežila 80letá seniorka na východě Bosny tři dny a dvě noci venku v mrazu, kdy teplota klesala k minus 16 stupňům Celsia.

Do Evropy se vrací islamisté, budou jen kousek od našich hranic

13.12. 16:58

Sarajevo - Bosna se může ve velmi krátkém čase stát líhní islamistů. Už nyní na svém území eviduje několik radikálů z hnutí Islámský stát, jejich počet se však může v brzké době rapidně zvýšit. Podle tamních médií to uvedly bosenské úřady.

Bosna varuje: Jsme centrem islámských radikálů

06.12. 11:42

Záhřeb - Bosenský Státní úřad pro vyšetřování a ochranu (SIPA) upozornil, že se Bosna a Hercegovina (BaH) stává hlavním centrem pro islámské extremisty, povážlivě se mění i kulturní vzhled Sarajeva.

Evropští džihádisté bojovali v řadách IS, V Bosně si odsedí jeden až tři roky

31.10. 19:15

Sarajevo – Bosenský soud dnes vynesl verdikt nad sedmi džihádisty. Ti byli shledání vinnými z toho, že se zúčastnili bojů v Sýrii na straně teroristické organizace Islámský stát (IS). Dostali tresty od jednoho do tří let.

IS je blíž, než si myslíte. Rodí se už za hranicemi

03.10. 14:47

Praha - Nikoliv Blízký východ nebo Afrika, ale Bosna a Kosovo jsou největšími vývozci džihádistů. Pro EuroZprávy.cz to uvedl lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský s tím, že kolébku radikálního islamismu nalezneme jen pár hodin jízdy za českými hranicemi.

VIDEO: To se jen tak nevidí. Do evropské politiky chce vstoupit muslimka zahalená v burce

03.10. 10:33

Sarajevo – Evropské političky v burkách? Už brzy to nemusí být jen špatný sen odpůrců islámu, v Bosně se totiž o veřejnou funkci chce ucházet muslimka, která by mohla být jednou z prvních vysoce postavených a zároveň téměř úplně zahalených žen. Pokud bude Indira Sinanovicová zvolena, chce podle…

Muslimka, která měla v roce 1992 brutálně zavraždit srbské dítě, byla zatčena ve Švýcarsku

29.09. 16:31

Bern - Muslimka, která je podezřelá z brutální zavraždy srbského dítěte, byla zadržena ve Švýcarsku. Ke zločinu mělo dojít už za války v Bosně.

V Brazílii byl dopaden válečný zločinec. Na útěku byl 24 let

Aktualizovali jsme 31.7.2016, 12:48, 31.07. 09:28

Rio de Janeiro - Brazilská policie zatkla v sobotu nedaleko Sao Paula Nikolu Ćeraniče (47), je podezřelý ze spáchání válečných zločinů během konfliktu v bývalé Jugoslávii.

Nebezpečný lov Pokémonů: Pozor na miny, varuje organizace v Bosně

20.07. 08:42

Sarajevo - Populární hra Pokémon GO dorazila také do Bosny, tamní úřady proto apelují na občany, aby si dávali pozor na miny. V zemi je stále mnoho oblastí, které nejsou po válce z 90. let minulého století vyčištěné.

Srbsko musí uznat genocidu z roku 95, jinak nebudou pozváni na pietní akci u Srebrenice

27.06. 19:16

Sarajevo/Bělehrad - Srbsko musí uznat, že masakr tisíců muslimských (dnes bosňáckých) mužů bosenskosrbskými silami v roce 1995 byla genocida. Pokud tak neučiní, nejsou prý zástupci země letos vítanými hosty na pietním aktu u Srebrenice.

Muži oslavovali zabití ženy. Pozůstalí si to s nimi u soudu vyřídili

16.06. 18:02

Sarajevo - Horké chvilky zažili dva obžalovaní muži u soudu v Bosně a Hercegovině. Tam se zpovídali z vraždy mladé dívky. Její rodina si to s nimi ale chtěla vyřídit po svém.

První politik z Bosny uctil památku obětí v Sarajevu

13.06. 17:24

Sarajevo - Současný předseda kolektivní hlavy bosenského státu Bakir Izetbegović dnes uctil památku srbských obětí zavražděných během války v Sarajevu, učinil tak jako vůbec první bosňácký (dříve muslimský) politik.

Za verbování do IS si vůdce sekty odsedí sedm let

09.06. 17:30

Sarajevo - Vůdce militantní islámské sekty vahábitů v Bosně Husein Bosničov si odpyká sedmiletý trest, potvrdil dnes odvolací soud. Radikál byl odsouzen za organizování teroristických skupin a podněcování k terorismu.

Mešita Ferhadija byla dnes po více než 20 letech otevřena, za války ji zničili srbové

07.05. 13:01

Banja Luca - V hlavním městě bosenské Republiky srbské (RS) byla dnes otevřena mešita Ferhadija, zničená před 23 lety za války v Bosně. Slavnostnímu akty přihlížely tisíce věřících, byl mezi nimi také turecký premiér Ahmet Davutoglu.

reklama
Fotogalerie