Články k tématu: ekvádor

Kauza Assange pokračuje: V Ekvádoru zadrželi spolupracovníka WikiLeaks Ola Biniho

12.04. 09:23

Ekvádorské úřady zadržely ve čtvrtek na letišti v metropoli Quito softwarového vývojáře původem ze Švédska, který je údajně blízkým spolupracovníkem zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange. Agentuře AP to dnes pod podmínkou anonymity řekl ekvádorský činitel. Assange, který se od roku 2012…

Hromadný úprk Venezuelanů stále nekončí. Latinskoamerické země prosí o pomoc

05.09. 11:13

Quito - Latinskoamerické země vyzvaly k poskytnutí zdrojů na pomoc tisícovkám venezuelských migrantů. Podporu mají nabídnout jak samotné státy, tak i OSN a další organizace. Kromě toho 11 latinskoamerických zemí v deklaraci, kterou podepsaly v úterý, vyzvaly Venezuelu k přijetí humanitární pomoci,…

Ekvádor couvl, prchající Venezuelané už nemusí mít pasy

25.08. 09:58

Quito - Ekvádorská vláda se pokusila zamezit přílivu uprchlíků z Venezuely tím, že museli předkládat cestovní pasy. Mnozí je totiž nemají, jelikož jejich získání je složité a trvá i roky. Soud v Ekvádoru však vládní opatření zrušil.

reklama

Tisíce uprchlíků se tísní na hranicích Ekvádoru

19.08. 13:25

Quito - Ekvádor zpřísnil pravidla pro migranty z Venezuely, kteří po desetitisících prchají ze své vlasti za lepším životem v jiných zemích Latinské Ameriky.

Nevítaný host: Ekvádor nařídil snížit bezpečnost zakladatele WikiLeaks

18.05. 08:28

Quito/Londýn - Ekvádorský prezident Lenín Moreno nařídil okamžitě snížit na běžnou úroveň bezpečnostní opatření na ekvádorské ambasádě v Londýně, kde už téměř šest let kvůli obavám z vydání do USA žije zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

V Kolumbii zavraždili dva novináře a unesli další cizince

18.04. 12:50

Bogotá - Kolumbijský gang, který minulý týden zabil dva ekvádorské novináře a jejich řidiče, unesl další dva občany sousední země. Zločinecká skupina, vedená bývalými povstalci z Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC), poslala video s unesenými ekvádorské vládě, informovala agentura EFE.

Assange je bez internetu, ekvádorská vláda ho odstřihla

28.03. 21:50

Quito/Londýn - Ekvádorská vláda zablokovala přístup k internetu zakladateli serveru WikiLeaks Julianu Assangeovi. Ten kvůli obavám z vydání do USA žije už téměř šest let na ekvádorské ambasádě v Londýně. K tomu kroku vláda přistoupila ekvádorská vláda podle místního deníku El Comercio proto, že…

Z podvozku letadla mířícího do USA vypadli dva lidé, letiště bylo na několik hodin utavřeno

27.02. 08:08

Quito - Dva lidé, zřejmě černí pasažéři, vypadli v pondělí z prostoru pro podvozek dopravního letounu v Ekvádoru. Stroj mířil z města Guayaquil do New Yorku.

Bude Assange po letech opět volný? Londýnský soud brzy rozhodne o zatykači

26.01. 15:52

Londýn - Julian Assange žádá soud v Londýně o stažení zatykače, který byl na něj vydán v roce 2012, když se nedostavil k jednání ohledně vydání švédské justici. Od té doby se ukrývá v britské metropoli na velvyslanectví Ekvádoru.

Ekvádorský prezident promluvil: Julian Assange nám působí obtíže

23.01. 08:53

Quito - Ekvádorský prezident Lenín Moreno dal veřejně najevo své výhrady vůči pobytu Juliana Assangea na ekvádorské ambasádě v Londýně. Zakladatel serveru WikiLeaks sice dostal ekvádorské občanství, stále mu ale hrozí zatčení a případné vydání do USA.

Assange údajně dostal ekvádorské občanství

11.01. 12:02

Londýn/Quito - Julian Assange (46) podle tisku dostal ekvádorské občanství. Zakladatel serveru WikiLeaks žije už pět a půl roku na ekvádorské ambasádě v Londýně, a to kvůli obavám z vydání do USA.

Ekvádorský viceprezident si přišel na miliony dolarů, stane před soudem kvůli korupci

15.11. 10:50

Quito - Ekvádorský viceprezident Jorge Glas bude souzen za korupci, dle obžaloby bral úplatky za ovlivňování veřejných zakázek pro brazilskou firmu Odebrecht. Hrozí mu až pět let vězení.

Čínští rybáři u Galapág lovili chráněné žraloky, soud je poslal do vězení

28.08. 10:04

Quito - Čínští rybáři, kteří u Galapážských ostrovů lovili chráněné žraloky, dostali v Ekvádoru tresty od jednoho do čtyř let vězení.

Na Galapágách byla zadržena dvacítka Číňanů, lovili žraloky

16.08. 10:53

Quito - Ekvádorské úřady nechaly zatknout posádku čínské lodě Fu-jüan jü-leng 999 pro podezření, že na Galapážských ostrovech lovila chráněné žraloky. Soudce z ostrova San Cristóbal nařídil zadržet celkem 20 osob a umístit je do vazby.

Boj o moc? Ekvádorský prezident zbavil dekretem svého viceprezidenta všech pravomocí

04.08. 09:26

Quito - Latinskoamerické státy už celá desetiletí sužuje korupce. Ekvádorský prezident Lenín Moreno zbavil dekretem všech pravomocí svého viceprezidenta Jorgeho Glase, s nímž byl teprve letos na jaře zvolen do úřadu. Učinil tak poté, co se tento týden v médiích objevila podezření o Glasově…

Pobřeží Ekvádoru zasáhlo silné zemětřesení, několik lidí bylo zraněno

01.07. 09:27

Quito - Pobřeží Ekvádoru zasáhlo silné zemětřesení. Pět zraněných přepraveno do nemocnice. Úřady vylučují, že by mohla dorazit ničivá vlna tsunami.

Při volbách v Ekvádoru se podvádělo, tvrdí poražený Lasso

03.04. 08:54

Quito - Prezidentem Ekvádoru by se měl stát socialistický kandidát vládnoucí strany Lenín Moreno (64). Výsledky jsou však velmi těsné, jeho pravicový rival Guillermo Lasso (61) proto výsledky napadne.

2. kolo prezidentských voleb v Ekvádoru. Bude muset Assange opustit ambasádu?

02.04. 10:33

Quito - V Ekvádoru se dnes koná druhé kolo prezidentských voleb a jejich výsledek bude patrně velmi těsný. Průzkumy ukazují téměř stejnou podporu pro Guillerma Lassa i jeho levicového vládního kandidáta Lenína Morena, který vyhrál únorové první kolo voleb.

Výsledek voleb v Ekvádoru rozhodne také o dalším osudu zakladatele WikiLeaks Assange

31.03. 09:29

Quito - V neděli se budou v Ekvádoru konat prezidentské volby, jejichž výsledek bude mít vliv i na osud zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange. Zlé časy mu nastanou, pokud zvítězí kandidát pravice.

Prezidentské volby v Ekvádoru: Vládní strana už slaví vítězství, radost je ale možná předčasná

20.02. 10:06

Quito - První kolo prezidentských voleb v Ekvádoru patrně vyhrál kandidát vládní strany Lenín Moreno, který získal 38,9 procent hlasů. Druhý skončil se 28,5 procenta hlasů Guillermo Lasso za pravicovou koalici.

Ekvádor v prvním kole volí nového prezidenta, favoritem je Moreno

19.02. 20:05

Quito - V Ekvádoru se dnes koná první kolo prezidentských voleb. Favoritem je dle odhadů kandidát vládní strany Lenín Moreno, nicméně se neočekává, že by hned získal potřebný počet hlasů. Rozhodne tak až kolo druhé 2. dubna.

Muž, který byl ženou, porodil dítě ženě, která bývala mužem

28.09. 10:40

Quito - Transgender pár z Ekvádoru se zapsal do historie, když muž, který býval ženou, porodil dítě své přítelkyni, která naopak bývala mužem.

Další silné zemětřesení zasáhlo Ekvádor, jsou hlášeny oběti

19.05. 08:03

Quito - Ani ne měsíc poté, co Ekvádor zasáhlo ničivé zemětřesení, při kterém zemřelo více jak 650 lidí, znovu se v jihoamerické zemi otřásala země. Během středy zasáhly Ekvádor hned dvě vlny otřesů. Minimálně jeden člověk zahynul a 85 bylo zraněno.

Pes čtyři dny hledal přeživší v sutinách v Ekvádoru. Vysílením nakonec sám uhynul

24.04. 00:14

Quito - Při záchraně lidí po ničivém zemětřesení v Ekvádoru se vyznamenal čtyřletý zlatý retrívr Dayko. Ve městě Pedernales vyčmuchal pod troskami sedm osob, pak bohužel sám vysílením uhynul.

reklama
Fotogalerie