Články k tématu: Human Rights Watch

Šokující jednání soudu. Muž si vyslechl trest smrti přes internet

20.05. 13:14

Soud v Singapuru odsoudil muže za obchodování s drogami k smrti, rozsudek padl kvůli omezení pohybu v době šíření koronaviru na dálku - ve videohovoru. Podle humanitární organizace Human Rights Watch je takový postup bezcitný, píše dnes agentura AP.

Čína vrací úder. Uvalila sankce na lidsko-právní organizace se sídlem v USA

Aktualizovali jsme 2.12.2019, 13:03, 02.12. 09:59

Čína uvalila sankce na nevládní organizaci Human Rights Watch (HRW) sídlící v USA za údajnou podporu extremistických a násilných aktivit v Hongkongu. Informovalo o tom dnes v Pekingu podle agentury Reuters ministerstvo zahraničí. Čína tak reaguje na nový zákon o lidských právech a demokracii v…

Bezdomovci, Romové, imigranti. Babiš a ODS v kampani přitvrdili, je z toho mezinárodní ostuda

Aktualizovali jsme 8.10.2018, 22:18, 03.10. 08:50

Kampaň před komunálními volbami a volbami do třetiny Senátu vrcholí. A některá hesla, bilboardy i letáky budí velké kontroverze. Některé jsou tak „poutavé“, že si jich všiml také ředitel komunikace Human Rights Watch Andrew Stroehlein, který některé české strany hodně kritizuje.

reklama

Kolik je v Iráku věznic? Ochránci lidských práv se dožadují informací

22.07. 19:01

Bagdád - Organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW) dnes vyzvala Irák, aby informoval o počtu věznic, kde drží osoby podezřelé z terorismu.

Lidskoprávní organizace kritizují Ukrajinu, prý toleruje radikály

14.06. 19:34

Kyjev – Lidskoprávní organizace Human Rights Watch, Amnesty International, Front Line Defenders a Freedom House poslaly otevřený dopis ukrajinskému ministru vnitra Arsenu Avakovovi a generálnímu prokurátorovi Juriji Lucenkovi. Upozornily v něm, že ukrajinská vláda náležitě nestíhá nenávistné…

Egyptská armáda zdemolovala během tažení proti teroru na Sinaji 3000 domů

22.05. 17:33

Káhira - Egyptská armáda v rámci protiteroristické kampaně na Sinajském poloostrově od letošního února zdemolovala nejméně 3000 budov. Vyplývá to ze satelitních snímků, které analyzovala organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW). Opatření HRW označila za kontraproduktivní s tím,…

Místní šéf organizace Human Rights Watch musí opustit Izrael, byl členem protiizraelské skupiny

10.05. 19:26

Jeruzalém - Izraelské ministerstvo vnitra ve středu nařídilo místnímu šéfovi organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW), aby do dvou týdnů zemi opustil. Izrael tvrdí, že aktivista Omar Shakir, který má americké občanství, je členem hnutí BDS (mezinárodní kampaň bojkotu Izraele).…

Libanonská města vyhánějí syrské uprchlíky? Na zastrašování se podílí i policie, varuje HRW

20.04. 16:53

Bejrút - Úřady v libanonských městech čím dál častěji posílají syrským uprchlíkům výzvy k vystěhování bez patřičného právního zdůvodnění a někdy k zastrašení využívají i policii. Vyplývá to z dnešní zprávy organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW). Od začátku loňského roku bylo z…

Barma použila proti osadám muslimským Rohingům buldozery

23.02. 16:15

Rangún - Převážně buddhistická Barma pomocí buldozerů srovnala se zemí nejméně 55 osad, z nichž loni během násilností uprchli muslimští Rohingové. Demolice vesnic podle organizace Human Rights Watch (HRW) ničí důkazy o krutostech páchaných barmskými vojáky.

Podle HRW zabíjí Turecko na severu Sýrie i civilisty

23.02. 11:39

Damašek - Human Rights Watch (HRW) tvrdí, že Turecko nepodniklo při své ofenzivě v severosyrské oblasti Afrín potřebné kroky, aby zamezilo smrti civilistů. Jen koncem ledna v regionu zahynulo 26 lidí, včetně 17 dětí. Ankara oponuje, že v rámci operace Olivová ratolest na civilisty neútočí.

Kurdská policie popravila zajatce z IS? Tamní autonomie to odmítá

09.02. 16:26

Irbíl - Organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW) tvrdí, že kurdské bezpečnostní složky na severu Iráku loni zabily přes sto příslušníků Islámského státu (IS), které držely jako válečné zajatce. Kurdská autonomie tvrzení HRW odmítá.

Turecko střílelo po syrských utečencích? Ankara odmítá nařčení HRW

04.02. 12:38

Istanbul - Organizace Human Rights Watch (HRW) tvrdí, že turečtí pohraničníci střílejí na syrské hranici po žadatelích o azyl, kteří se snaží dostat do Turecka, a vracejí je. Ankara to popírá.

Human Rights Watch varuje: Donald Trump podporuje diktátory na celém světě

25.01. 08:04

Paříž/Washington - Spojené státy prostřednictvím amerického prezidenta Donalda Trumpa pomáhají rozvíjet a posilovat pozici diktátorů v zemích, jakými jsou například Rusko, Čína nebo Turecko. To si alespoň myslí nezisková organizace Human Rights Watch, která se snaží bojovat za lidská práva. Zprávu…

Co se děje v Barmě? Navzdory dohodě shořelo dalších 40 vesnic Rohingů

18.12. 13:01

Neipyijto - Podle nové zprávy organizace Human Rights Watch vypálila barmská armáda od října dalších 40 osad muslimské menšiny, celkem tak od konce srpna zničila už 354 rohingských vesnic. Mají to potvrzovat snímky ze satelitů.

Postup armády v Zimbabwe nebyl puč, řekl soud. Davy se mstí Mugabeho ministrům

25.11. 13:38

Harare - Nejvyšší soud v Zimbabwe konstatoval, že postup armády, který vedl k pádu dlouholetého vládce země Roberta Mugabeho, byl v souladu s ústavou. Zimbabwská armáda od počátku tvrdila, že její akce není státním převratem.

Ponižující praxe? Indonéská armáda a policie uchazečky podrobují testu panenství

23.11. 08:05

Jakarta - Indonéská armáda a policie u uchazeček stále provádí test panenství, vykonává je pod zástěrkou psychologického vyšetření. Organizace Human Rights Watch (HRW) tuto praktiku označila za "krutou a diskriminační".

Ukončete barbarské tresty! Šaría se rozšířila i na nemuslimy, HRW žádá nápravu

Aktualizovali jsme 25.10.2017, 21:40, 25.10. 17:32

Jakarta - Organizace Human Rights Watch (HRW) dnes vyzvala indonéského prezidenta Joka Widoda, aby ukončil "barbarské tresty" za porušování islámského práva šaría. Podle zákona z roku 2015 může soud v ultrakonzervativní provincii Aceh potrestat za vztahy stejného pohlaví až 100 ranami holí, za…

Duchovní ze Saúdské Arábie šíří nenávist vůči šíitům, říká mezinárodní organizace

26.09. 12:12

Dubaj - Organizace Human Rights Watch (HRW) upozorňuje, že vláda Saúdské Arábie stále toleruje šíření nenávisti vůči menšinám ze strany duchovních jmenovaných státem.

Podle HRW lehlo popelem 200 rohingských vesnic, Su Ťij hází vinu na oběti, varují aktivisté

19.09. 16:46

Neipyijto - Podle organizace Human Rights Watch (HRW) bylo na území Barmy v posledních týdnech vypáleno přes 200 rohingských vesnic. Mají to dokazovat satelitní snímky. OSN označuje dění v Barmě za "učebnicový příklad etnické čistky", což tamní špičky odmítají.

Ukrajinská SBU údajně dva dny mučila "vlastizrádkyni"

16.09. 09:26

Kyjev - Mezinárodní organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW) tvrdí, že ukrajinská tajná služba SBU po dva dny věznila a mučila ženu, podezřelou ze spáchání vlastizrady. Není to poprvé, co renomovaná zahraniční organizace obviňuje ukrajinskou tajnou službu z mučení. 

Vláda USA zvažuje rozšíření tzv. Magnitského seznam mimo Rusko

13.09. 15:35

Washington - Americký Kongres loni v prosinci schválil rozšířenou verzi Magnitského zákona, která umožňuje zakázat za porušování lidských práv vstup do USA a zmrazit majetek občanům jakékoli země. Ochránci lidských práv nyní navrhují zahrnout do seznamu 15 lidí z několika zemí, od Ukrajiny přes…

Egypt zavřel web HRW po zveřejnění zprávy o mučení ve věznicích

08.09. 21:52

Káhira - Webové stránky organizace Human Rights Watch (HRW) jsou od čtvrtka v Egyptě blokované. Její představitelé to dnes řekli agentuře AFP.

HRW obvinila Egypt z mučení politických vězňů

06.09. 21:26

Káhira - Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí dal armádě volnou ruku, aby mohla mučit politické vězně. Uvádí se to ve zprávě, již dnes zveřejnila organizace Human Rights Watch (HRW) a v níž se popisují kruté praktiky při výsleších.

Hromadná poprava v Libyi? HRW žádá vyšetření válečných zločinů

25.07. 14:29

Tripolis - Na internetu se objevilo video, na němž libyjští vojáci vykonávají mimosoudní popravu 20 osob podezřelých z členství v organizaci Islámský stát (IS). Podle Human Rights Watch (HRW) by měli být vojáci okamžitě propuštěni ze služby.

reklama
Fotogalerie