Články k tématu: Media

Rusko odstraňuje nepohodlné novináře, vrací se cenzura a propaganda, zlobí se analytik

06.05. 12:04

Během posledních pěti let došlo k drtivému potlačení mediální svobody v Rusku. Tvrdí to mediální analytik a expert Vasilij Gatov, který momentálně působí jako stážista na Jihokalifornské univerzitě. Údajný útok na svobodu slova vedený režimem prezidenta Vladimira Putina rozebral v komentáři pro…

Svoboda tisku ve světě. Jak si vede ČR?

Aktualizovali jsme 5.5.2016, 13:17, 05.05. 11:57

Washington – Míru svobody každého státu lze měřit různými způsoby a podle různých kritérií. Jedním z nich je i svoboda slova a míra regulace médií. Právě tu se snaží vystihnout Index svobody tisku, který sestavuje mezinárodní nezisková organizace Reportéři bez hranic (RSF). Právě na něj se blíže…

Rath zkritizoval média. Snaží se nám něco podsunout a vtlouci do hlavy, říká

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 15:40, 27.04. 09:38

Praha - Exministr a bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath se pustil do médií za jejich přístup k rakouským prezidentským volbám. Nelíbí se mu označování Norberta Hofera za populistu.

reklama

Řekové už jsou dva dny bez zpráv, novináři stávkují

23.04. 12:56

Atény - Do protestů proti odvodům do důchodového a zdravotního systému se v Řecku zapojili také novináři. Jejich stávka měla původně trvat 48 hodin, nakonec ji ale prodlužují na celý týden.

Ukrajina je ukázkový příklad, musíme na situaci nahlížet z více stran, píše spisovatel na téma propaganda

14.04. 09:27

Moskva/Washington - Konflikt na Ukrajině je jen jedním z míst, kde se Rusko a jeho názory opakovaně střetávají se Západem. Ačkoliv mnozí varují před ruskou propagandou, Jonathan Marshall, spisovatel a bezpečnostní analytik, varuje, že je třeba na situaci nahlížet z více stran.

reklama
Fotogalerie